#MarzeniaNaKoksie

Masz pomysł na rozwój forum? A może znalazłeś błąd? Możesz napisać o tym tutaj. Pragniemy, aby nasze miejsce spotkań było jak najbardziej komfortowe dla wszystkich marzycieli!

W ilu procentach jesteś zadowolony z nadchodzących zmian?

100% - w końcu coś się dzieje.
2
33%
90% - mam jeszcze kilka własnych pomysłów.
4
67%
0% - dziadostwo straszne, oddajcie moje chmurki.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 20 mar 2018, 4:49

Kochani Marzyciele,

miło nam poinformować, że po zażartych negocjacjach dot. dalszych losów forum, główną osobą dowodzącą od dziś będzie Borcejn.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować QueenDream, która opiekowała się nami przez ponad 10 lat! Jak większość z Was zauważyła, Internet przez ten czas diametralnie się zmienił. Nie możemy dłużej pozostawać bierni, gdyż jesteśmy przekonani, że wszystkim użytkownikom zależy na dalszym życiu naszych-marzen.eu.

Studzimy emocje: nie zamierzamy wywracać tego forum do góry nogami ani scalać się z kimkolwiek. Forum zmieniło właściciela, ale to nie znaczy, że można sprzedawać jego użytkowników. Gwarancja, jakiej osobiście udzieliłem QueenDream oraz którą dziś pragnę podzielić się z Wami jest następująca:

Prędzej Internet zniknie niż marzenia znikną z Internetu! :)

No dobrze, jednak co się będzie działo? Aby zaspokoić Waszą ciekawość i przygotować na lepsze czasy, poniżej przedstawiamy punkty naszego planu naprawczego, o roboczej nazwie:

#MarzeniaNaKoksie

1. Aktualizacja phpBB do wersji 3.2.2.
  • Obsługa jQuery, zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa forum.
2. Odświeżenie stylu - pełna responsywność i wsparcie urządzeń mobilnych.
  • Naszym celem jest zdobycie co najmniej 91/100 punktów PageSpeed.
    Uwaga: poprzedni styl wróci w odświeżonej wersji! Ten jest tymczasowy:)
3. Zwiększenie inwestycji na działania SEO.
  • Pragniemy być w TOP-10 nie tylko na jedną czy dwie frazy... będzie się działo!
4. Rozwój autorskiego systemu ASA: ANTYSPAM Abuse System.
  • Koniec ze spamem w prywatnych wiadomościach!
5. Przyśpieszenie i zwiększenie skuteczności moderacji.
  • Szczegóły są tajne, ale gwarantujemy, że te zmiany zostaną pozytywnie odebrane przez moderatorów.
6. Unormowane, proste zasady, zamiast rozwlekłego regulaminu.
  • Forum jest spore i pewne sprawy trzeba uprościć.
7. Inne, drobne zmiany na lepsze...
  • ... o których nie będziemy szczegółowo mówić, ponieważ z pewnością je zauważycie.


A teraz trochę przykrych / kontrowersyjnych rzeczy, które trzeba jakoś przełknąć:
- Z przyczyn technicznych, jesteśmy zmuszeni zlikwidować medale. Chcielibyśmy zaproponować użytkownikom z dużą liczbą medali lub postów kandydowanie do ModTeamu (który przed chwilą został całkowicie rozwiązany - wcale nie dlatego, że kogoś nie lubimy. Aby dać możliwość przysłużenia się każdemu, moderatorzy będą odtąd wybierani na trzymiesięczną kadencję. Spokojnie - liczba kadencji jest nieograniczona. Niech po prostu osoby, które chcą pomagać w rozwoju forum napiszą w odpowiednim temacie).
- Znikają też kolorki / punkciki i różne takie rzeczy. Sorry.


- Co sądzicie o zmianach? Co nie działa?
Coś na pewno nie działa:) Uwierzcie mi - doprowadzenie do ładu tak przerośniętej bazy z tak wielką liczbą modyfikacji nie było łatwe. Ale jest. Jako tako. Może się nie posypie?

Jestem do waszej dyspozycji, odpowiem na wszystkie pytania i będę starał się spełniać wszystkie Wasze (sensowne) oczekiwania. Miłego dnia!

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: QueenDream » 20 mar 2018, 20:31

Widzę, że wchodząc na temat z nowymi postami, nie przechodzi do tych nowo napisanych postów, trzeb a scrolować by dokopać się do nowości.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 20 mar 2018, 20:36

^up, o, i moduł podziękowań trzeba dorobić, bo mi brakuje dla Aldony :D

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: QueenDream » 20 mar 2018, 20:40

Oj, jak miło się zrobiło, jak już przechodzi do ostatniego postu :) :)
No i kolejną sprawą, w związku z pierwszym postem Borcejna, jest to, że ja się stąd nie usuwam na dobre, dalej będę pomagać tyle ile dam radę i na ile mi czas pozwoli, tylko te główne lejce przekazuje Wojtkowi, po za tym nic się nie zmieni ;) Nie mogłabym po tal długim czasie całkowicie się stąd ulotnić.
Kolejna sprawa, fajnie będzie jak wróci ta ikonka, która od razu przenosiła do podstrony forum z nowo napisanym i postami, żeby nie szukać nowych postów po całym forum, bo coś można jednak przeoczyć ważnego. (Ok spoko, to jest ale przez zmieniony wygląd nie zauważyłam tego :P ).

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 20 mar 2018, 22:11

OK. Podziękowania są (co prawda jeszcze nie w formie chmurek, ale można już testować).

Usunięty 2094

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: Usunięty 2094 » 20 mar 2018, 22:18

Właściwie te chmurki, które były już przyznane komuś - a niektórzy mieli sporo ich - mogłyby zostać, ale rozumiem, że nic z tego, bo wszystko skasowane?

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 20 mar 2018, 23:39

Może nie tyle skasowane, co w innym formacie. W poprzedniej wersji, dane dot. "chmurek" były porozrzucane po całej bazie. Nie sposób tego zebrać.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 24 mar 2018, 0:19

Kochani,

większość programu (z pominięciem wskaźnika PageSpeed, którego nie da się przeskoczyć ze względu na inne, ważniejsze działania - nie ma to większego znaczenia) udało się już zrealizować. Nasze forum jest gotowe do wypłynięcia na szerokie wody. Obecnie czekam na informacje dot. proponowanych stawek za reklamy na naszym forum. Od nich uzależnimy skalę inwestycji na działania SEO.

Was natomiast proszę o udział w ankiecie: viewtopic.php?f=2&t=10290

BARDZO PROSZĘ O ZGŁASZANIE WSZELKICH BŁĘDÓW / UWAG, jeśli takowe posiadacie.

Usunięty 2094

Re: #MarzeniaNaKoksie

Post autor: Usunięty 2094 » 24 mar 2018, 9:17

Najlepsza zmiana to favikona, bardzo mi się podoba. :D

Moja propozycja: wprowadzić cytowanie selektywne, bo póki co nie dostrzegłam tej przydatnej opcji nigdzie.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 24 mar 2018, 17:36

Gotowe, cytowanie selektywne działa poprzez przycisk, a także po zaznaczeniu fragmentu tekstu. Włączyłem też AJAXa - CTRL+ENTER dodaje posta w szybkiej odpowiedzi (bez potrzeby klikania "wyślij"). W razie problemów / błędów - proszę o kontakt.

Usunięty 2094

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Usunięty 2094 » 25 mar 2018, 17:24

Zgłaszam błąd: nie działa formatowanie w Ognistym Pokoju oraz emotikony. - 1
Czasem nie działa Ajax, wyświetla się "Coś się stało podczas przetwarzania żądania i serwer zwrócił nieprawidłową odpowiedź.", trzeba odświeżyć stronę. - 2

Usunięty 6699

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Usunięty 6699 » 25 mar 2018, 18:16

Przydałoby się aby odnośniki otwierały się w nowej karcie.

Awatar użytkownika
Kero
Moderator
Posty: 207
Rejestracja: 30 sty 2013, 9:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cin&Cinnati

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Kero » 25 mar 2018, 18:26

Przydałoby się, aby "Nowe posty" jednak wróciły na główną belkę ^^

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 25 mar 2018, 18:28

Kerosine pisze: 25 mar 2018, 18:26 Przydałoby się, aby "Nowe posty" jednak wróciły na główną belkę ^^
Uwaga: nowe posty mogą wrócić, ale bez licznika, bo zliczanie tego bardzo zajeżdża bazę. Pasuje?

Awatar użytkownika
Kero
Moderator
Posty: 207
Rejestracja: 30 sty 2013, 9:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cin&Cinnati

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Kero » 25 mar 2018, 18:35

Borcejn pisze: 25 mar 2018, 18:28Pasuje?
Lepszy rydz niż nic Obrazek

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 25 mar 2018, 18:38

Kerosine pisze: 25 mar 2018, 18:35 Lepszy rydz niż nic
Zastanowię się jeszcze nad tym, jak to lepiej rozwiązać.
A wszystkim ta opcja jest potrzebna, czy tylko Kerosine ma taki fetysz? :crazy: Może demokracja mnie uratuje?

Usunięty 6699

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Usunięty 6699 » 25 mar 2018, 18:42

Borcejn pisze: 25 mar 2018, 18:38 A wszystkim ta opcja jest potrzebna
Również odczuwam brak tejże belki. Chlip chlip... Nie musi być licznika

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 25 mar 2018, 18:46

Dobra, biorę to na klatę

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 25 mar 2018, 19:42

Dafne pisze: 25 mar 2018, 17:24 Zgłaszam błąd: nie działa formatowanie w Ognistym Pokoju oraz emotikony. - 1
Czasem nie działa Ajax, wyświetla się "Coś się stało podczas przetwarzania żądania i serwer zwrócił nieprawidłową odpowiedź.", trzeba odświeżyć stronę. - 2
Done.
Rachel pisze: 25 mar 2018, 18:16 Przydałoby się aby odnośniki otwierały się w nowej karcie.
Done.
Kerosine pisze: 25 mar 2018, 18:26 Przydałoby się, aby "Nowe posty" jednak wróciły na główną belkę ^^
Done. Znika licznik "Twoich postów" - to nie jest tak interesujące, można to zobaczyć w profilu.

Awatar użytkownika
Kero
Moderator
Posty: 207
Rejestracja: 30 sty 2013, 9:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cin&Cinnati

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Kero » 25 mar 2018, 20:14

To teraz jeszcze tylko zrób tak, aby dostęp do emotek był już w okienku szybkiej odpowiedzi, a nie dopiero w podglądzie posta ^^

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 25 mar 2018, 20:24

Nie może być... szybka odpowiedź jest do szybkiej odpowiedzi i ona ma działać na malutkich telefonach (min. 300 pikseli szerokości). No chyba, że damy tylko kilka wybranych emotek, albo na telefonach sekcja będzie znikała, to można pomyśleć... :P

Dodałem tag "zrzutka". 3 robi dużą zrzutkę, 4 robi małą zrzutkę. Można przekierowywać w razie potrzeby.
3

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

#MarzeniaNaKoksie

Post autor: Borcejn » 29 mar 2018, 16:32

OK, forum przeżyło zmiany i jest gotowe do promowania. Na razie lecą dwie frazy. Liczę na Wasze zrzutki. :)
W razie problemów, można już pisać w "zwykłym" temacie: viewtopic.php?f=2&t=2189&start=630

Dzięki!

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości