Uzależnienie od hazardu

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Leah P » 16 lut 2017, 16:02

Wszystkie choroby związane z psychiką są leczone dodatkowo lekami.
Co za nieprawda...
Czy jednak się mylę?
Raczej sie mylisz. Na uzaleznienie od narkotykow tez nie podaje sie nagle psychotropow, fizyczna metoda leczenia to przeczyszczenie organizmu i przymusowy odwyk. Plus psychoterapia. Nigdy nie spotkalam sie z zadnym osrodkiem uzaleznien, ktory jako przepisywalby jakies leki na uzaleznienia. Moze masz racje, ze w wielu przypadkach uzaleznienie nie jest jedynym zaburzeniem psychicznym danej osoby i wtedy przepisywane sa leki, jednak nie jest to lek na uzaleznienie, ale na inne konkretne schorzenia, ktore wychodza tylko dzieki psychoterapii. Podstawa jest wiec psychoterapia, a leki MOGA wystapic, ale na pewno nie sa czyms co pojawia sie zawsze.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Peggy_Brown » 17 lut 2017, 20:52

Leah P pisze:Nigdy nie spotkalam sie z zadnym osrodkiem uzaleznien, ktory jako przepisywalby jakies leki na uzaleznienia.
a ja jednak widziałam oddział odwykowy. Po pierwszym odtruciu podawali leki. I psychotropy przepisywane były regularnie. No więc pewnie stosowane są i takie i takie.
Ja nigdzie nie napisałam, że to jest takie podstawowe leczenie, że leczy się dodatkowo lekami, a nie że tylko.
Ale okej, myliłam się w temacie, niech będzie.

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: shrek » 20 lut 2017, 19:08

Grywam czasem u bukmachera, obstawiam jakieś mecze ale to głównie dla zabawy. Wpłacę raz na pare miesięcy może z 50 zł i się bawię aż przegram wszystko albo uzbieram jakąś większą kwotę żeby był sens to wypłacać. Uzależniony się nie czuję.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Leah P » 24 mar 2017, 15:33

a ja jednak widziałam oddział odwykowy. Po pierwszym odtruciu podawali leki. I psychotropy przepisywane były regularnie. No więc pewnie stosowane są i takie i takie.Ja nigdzie nie napisałam, że to jest takie podstawowe leczenie, że leczy się dodatkowo lekami, a nie że tylko.
Ale okej, myliłam się w temacie, niech będzie.
Wydaje mi sie, ze leki sa podawane przy pierwszym odtruciu, ale nie sa one elementem terapii przeciwko uzaleznieniu, a tylko fizycznym elementem zlagodzenia efektow przyjmowanych narkotykow i tyczy sie to uzaleznien farmakologicznych. Raczej nie podaje sie lekow przy uzaleznieniu od hazardu, chyba ze powiazane jest to z innymi zaburzeniami, ale powtarzam - nie jest to leczenie uzaleznienia samego w sobie, a leczenie innych schorzen.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Śniący » 31 mar 2017, 9:54

Ja to przede wszystkim nigdy bym nie grał w nic, jeżeli by mnie to nie kręciło, bo szkoda byłoby mi na to kasy, nawet marnych 20 zł. przegrać.
I tak w nic nie gram i nie grałem, ale podałem taki przykład.
Jeżeli jakiś klub, zakłady bukmacherskie mają na mnie zarabiać i zabierać mi ostatnią złotówkę, gdzie potem zabraknie mi na jedzenie i na inne, drobne rzeczy, to ja bardzo za to DZIEKUJĘ.

Każdy automat w klubach, w zakładach bukmacherskich zarabia na ludziach, nawet na takich, którzy mają ostatnie grosze i nikogo potem nie będzie interesowało, że takie osoby nie będą miały za co kupić jedzenia, zapłacić za czynsz, rachunki.
Nikt się nie przejmuje takimi rzeczami.
Oczywiście, gra jest dla chętnych i nie jest to przymus, ale są tacy, którzy lubią taką "rozrywkę" i chętnie wydają na to ostatnią kasę, w przekonaniu że wygrają dużo więcej.

Ja cały czas uważam, że aby grać w coś, trzeba mieć na to więcej kasy. To nie powinna być gra dla takich, którzy mają mało kasy.

Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach
Posty: 356
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:36
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Filip » 31 mar 2017, 10:10

Śniący pisze: Ja cały czas uważam, że aby grać w coś, trzeba mieć na to więcej kasy. To nie powinna być gra dla takich, którzy mają mało kasy.
Oglądałeś kiedyś film Wielki Szu? Jeżeli nie, to obejrzyj. Tam jest ta kwestia świetnie wyjaśniona.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Śniący » 31 mar 2017, 14:55

Filip pisze:
Śniący pisze: Ja cały czas uważam, że aby grać w coś, trzeba mieć na to więcej kasy. To nie powinna być gra dla takich, którzy mają mało kasy.
Oglądałeś kiedyś film Wielki Szu? Jeżeli nie, to obejrzyj. Tam jest ta kwestia świetnie wyjaśniona.
No ten film widziałem.
Natomiast, osoby uzależnione od gier, różnego rodzaju przegrywają sporo kasy, bo ich to ciągnie, tkwią w nałogu i nawet zapożyczają się w firmach pożyczkowych, u rodziny, żeby wszystko przegrać, a potem mają na głowie nie tylko uzależnienie, ale i długi.

Zresztą, potem już nikt nie pożycza żadnych pieniędzy nałogowym hazardzistom, jeżeli wiedzą, na co idą te pieniądze.
Ale nie każdy, kto sobie czasem w coś pogra, jest już uzależniony.

Tak, jak tu powiedział przedmówca, że "czasem sobie wyda 50 zł. na zakładach bukmacherskich i nie czuje się uzależniony".
To jeszcze zależy w co i ile się gra.

Awatar użytkownika
CreamCake
Początkujący marzyciel
Posty: 30
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:17
Imię: Rafał
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zagranica

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: CreamCake » 08 kwie 2017, 19:59

Grałem parę razy w kasynie, ale było to dawno i głównie szedłem tam ze znajomymi, którzy regularnie chodzili i grali. Znam również osobę, która jest lub była uzależniona od hazardu i zostawiła tam nie małe pieniądze, a nawet jak wygrał to 10 minut po wyjściu z pieniędzmi , wracał z myślą że jeszcze więcej zdobędzie, niestety za każdym razem wyglądało to tak samo i wszystko przegrywał. Mnie na szczęście nigdy nie ciągnęło do "łatwych" pieniędzy.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Śniący » 09 kwie 2017, 16:29

Bo najczęściej te "łatwe" pieniądze pochodzą z nielegalnego źródła, a wygrać uczciwie gdzieś na kasynach, na maszynach nie jest łatwo.
Można uczciwie zarobić większe pieniądze, o ile ma się szczęście do dobrej pracy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości