Życie po życiu

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy i owiane tajemnicą miejsca.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Życie po życiu

Post autor: Ruta » 13 sty 2016, 22:13

Nie. Nie wierzę w to, że jest raj/piekło, reinkarnacja. Sądzę, że po śmierci nasza życiowa energia "wsiąka" w ziemię, w przestrzeń i stajemy się częścią świata. Ale bez zachowania świadomości. Jest w tym natomiast coś dzikiego, zwierzęcego, gwałtownego, naturalnego.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Życie po życiu

Post autor: Patorek » 13 sty 2016, 23:44

Ruta pisze:Nie. Nie wierzę w to, że jest raj/piekło, reinkarnacja. Sądzę, że po śmierci nasza życiowa energia "wsiąka" w ziemię, w przestrzeń i stajemy się częścią świata. Ale bez zachowania świadomości. Jest w tym natomiast coś dzikiego, zwierzęcego, gwałtownego, naturalnego.
W ziemię? A nie ulatnia się we wszechświat?

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Życie po życiu

Post autor: aspołeczne.kurczę » 14 sty 2016, 0:20

Nie wierzę w przetrwanie tożsamości, "ja" po śmierci. Biorę pod uwagę reinkarnację, pewną zmianę "stanu skupienia" ludzkiego ducha, ale w gruncie rzeczy nie ma to najmniejszego znaczenia. Bo tak czy siak, "mnie" nie będzie. Nawet jeśli to coś, czym byłam odrodzi się jako człowiek, to będzie ktoś inny.

A przecież o to się rozchodzi w pragnieniu życia po śmierci, nie jakieś tam bezosobowe duchy i energie. W marzeniu o raju mieści się chęć unieśmiertelnienia "ja".
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Życie po życiu

Post autor: Ruta » 14 sty 2016, 6:34

Patorek, a ja wiem? Sądzą, że jest wchłaniane przesz wszystko co nas otacza, także ciężko określić gdzie dokładnie. :P

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Życie po życiu

Post autor: Patorek » 14 sty 2016, 18:59

Ruta pisze:Patorek, a ja wiem? Sądzą, że jest wchłaniane przesz wszystko co nas otacza, także ciężko określić gdzie dokładnie.
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że jesteśmy pyłem gwiazd. Z tej energii powstaliśmy i do niej zmierzamy.
Na obecną chwilę podzielam Twoje zdanie. :)

Usunięty 5938

Re: Życie po życiu

Post autor: Usunięty 5938 » 17 sty 2016, 19:16

Kiedyś przerażała mnie myśl, że śmierć jest ostatecznym końcem.
Obecnie bardziej przeraża mnie myśl, że tego ostatecznego końca może nie być.

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Życie po życiu

Post autor: cvku » 24 sty 2016, 22:51

Nie wiem co następuje po śmierci człowieka, ale na pewno jest fajnie.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Życie po życiu

Post autor: Iluminacja » 25 sty 2016, 11:48

rytygier pisze:Obecnie bardziej przeraża mnie myśl, że tego ostatecznego końca może nie być.
Mam podobnie.

Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach
Posty: 253
Rejestracja: 23 mar 2015, 18:30

Re: Życie po życiu

Post autor: Jeruka » 26 sty 2016, 8:58

:oczami: zobaczy się zresztą co t o za różnica u mnie zawsze zimno ciepłe piekiełko i dziewczęta ach cudnie tylko mi te dręczenie przez diabły nie pasuje
skłaniam się ku połączeniu ciała i duszy z kosmosem czyli dusza i ciało przestaje istnieć
i ku panteizmowi mimo to nie chce piekła i nieba jakie jest w islamie i chrześcijaństwie a reinkarnację jaką daje buddyzm oraz tao z taoizmu czyli ścieżki pełnego spokoju i zjednoczenia z równowagą całego wszechświata innymi słowy "JA" czyli duszy bez jej niszczenia by potem wraz z buddyzmem reinkarnować

Usunięty 5938

Re: Życie po życiu

Post autor: Usunięty 5938 » 30 sty 2016, 15:10

Jeruka pisze:ciepłe piekiełko i dziewczęta ach cudnie tylko mi te dręczenie przez diabły nie pasuje
Jeruka,
Na szczęście po śmierci istnieje szansa na piękne dziewczęta (i to bez uciążliwości jakimi są męki piekielne )!!
Musisz jedynie zostać muzułmaninem i skrupulatnie przestrzegając nauk Koranu. Wtedy trafisz do Dżannah (muzułmańskiej wersji raju ) a tam już czekać będzie na Ciebie nagroda, w postaci wiecznie młodych, pięknych czarnookich dziewcząt (hurys).
Allah jest Wielki, Jeruka, !

Usunięty 2886

Re: Życie po życiu

Post autor: Usunięty 2886 » 12 lut 2016, 0:22

Nie. Nie wierzę w to, że jest raj/piekło, reinkarnacja. Sądzę, że po śmierci nasza życiowa energia "wsiąka" w ziemię, w przestrzeń i stajemy się częścią świata. Ale bez zachowania świadomości. Jest w tym natomiast coś dzikiego, zwierzęcego, gwałtownego, naturalnego.
Zapachniało mi tutaj jednym filmem - Avatar (który uwielbiam!)
Według mnie, hmm... po przeczytaniu książki "Życie po życiu" Moody'ego chyba nic mnie już nie zdziwi.

Usunięty 5938

Re: Życie po życiu

Post autor: Usunięty 5938 » 13 lut 2016, 20:52

Istnieje teoria wg której religia jest wynikiem ewolucji psychiki człowieka, który ma na celu zmniejszenie lęku przed śmiercią. Zauważmy, że niemal wszystkie religie zbudowane są na fundamencie wiary w to, że śmierć jednostki ludzkiej nie jest jej ostatecznym końcem a jedynie nowym początkiem.
Jednakże ewolucja jest procesem permanentnym i w jakim kierunku rozwijać się będzie psychika człowieka nie wiemy.
Pewne jest, że wbrew koncepcjom wieszczącym ,,śmierć Boga", Bóg nadal w psychice większości ludzi żyje i ma się dobrze.
Wynika to z faktu, że lęk przed śmiercią nadal determinuje sposób myślenia przeważającej części ludzkiej populacji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości