Ulubiona postać z anime/mangi

Świat komiksu i animacji azjatyckiej jest niezwykle bogaty w emocje, tajemnice i w to wszystko o czym mozemy tylko pomarzyć. Zapraszamy do poszperania wśrod muzyki, dram i filmów azjatyckiech.
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. "Siedzisz" w tym? Zapraszamy do dyskusji.
DreamKijanka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 126
Rejestracja: 06 sie 2010, 16:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Odchłań Marzeń

Ulubiona postać z anime/mangi

Post autor: DreamKijanka » 26 paź 2010, 20:12

Jaka jest wasza ulubiona postać z anime/mangi?
Dlaczego?

Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 127
Rejestracja: 24 paź 2010, 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Lucid » 26 paź 2010, 23:08

Ulubiona że ulubiona czy kilka ulubionych? Hm... No to walę i męską i żeńską top

Męska: Edward Elric-> Full Metal Alchemist- za jego typowe total zwariowane zachowanie mieszające w sobie dzieciaka i dorosłego człowieka
Żeńska: Alice-> Pandora Hearts- Z powodu jej wyglądu, charakteru i total uroku jako Tsundere :D

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: Zorza » 27 paź 2010, 15:13

Dawno nie zajmowałam się anime, czy mangą ale pamiętam, że jak byłam w gimnazjum jeszcze, to szalałam na punkcie Vampire Princess Miyu. Mroczna i tajemnicza...

Obrazek

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Saya » 27 paź 2010, 15:19

Jedną ulubioną to ciężko bedzie wymienić.
Revy z Black Lagoon - kobieta prawie idealna :)
Alphard z Canaan - nie wiem ale jakoś skojarzyła mi się z Revy właśnie
Harima z School Rumble - uwielbiałem kolesia.
Znalazłoby się tu miejsce dla wielu innych ale nie chce mi się myśleć.

DexKanon
Spełniacz Marzeń
Posty: 1120
Rejestracja: 04 paź 2010, 10:46
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: DexKanon » 27 paź 2010, 18:33

Moja ulubiona postać (na taką małą ilość anime jaką obejrzałem), to jedyny i niepowtarzalny wampir klasy A, Alucard z Hellsinga :P . Prawdopodobnie za to, jak uwielbiał popisywać się tą swoją nieśmiertelnością przed swoimi przyszłymi ofiarami. Nie ma drugiej takiej postaci ^^ .

Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 127
Rejestracja: 24 paź 2010, 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Lucid » 27 paź 2010, 18:37

Alucard może się nie popisywał a zastraszał uważając że tak właśnie powinny działać wampiry. W szczególności w mandze to ukazane że nie ważne jaką formę przybierze i tak będzie przerażający i niezniszczalny. Jak się okazało nie był do cna taki niezniszczalny :D

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Post autor: Melancthe » 28 paź 2010, 14:09

Light Yagami z Death Note kocham go jako "boga nowego lepszego świata"
oraz
Havoc z Darker Than Black dziewczyna musiała pić krew dzieci...ale była kochana
Misaki Kirihara z Darker Than Black--> Uwielbia niezdrowe jedzenie i jak jej nie polubić?

Awatar użytkownika
Brolly312
Marzyciel-Gaduła
Posty: 70
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Brolly312 » 29 paź 2010, 17:36

Na swoim kącie mam już ponad setkę skończonych serii i ciężko mi wybrać ulubioną postać.
Po krótkim zastanowieniu moją ulubioną postacią jest Harima Kenji z School Rumble.
Emituje on czystą głupotą i za to go kocham oglądając School Rumble czekałem tylko na akcje z nim:P

Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 03 lis 2010, 21:14

hum dużo by tu wymieniać XD. ale muszę pomyśleć o tych najulubieńszych xD.
Ruka Crosseria czy jak kto woli Brand Zess z Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru. Mroczny, cichy demon, o niezwykłych mocach. Ulubieniec króla demonów, który zdradził swoją rasę żeby pomóc ludziom w walce ze swoimi pobratymcami.
Edward Elric z Fullmetal Alchemist, który w pewnym sensie jest bohaterem tragicznym, stracił matkę, rękę, nogę, prawie brata, jednak udało mu się ocalić jego duszę. Rozpaczliwie walczy, aby odzyskać ciało swojego brata, co może być przejawem heroizmu. Łączy w sobie zachowanie dzieciaka i dorosłego człowieka w płynny i nie drażniący sposób :3.
Lust z tej samej serii co Edward. Piękna, pociągająca, podstępna i inteligentna. Czego chcieć więcej? :D.
Shizuka z Vampire Knight. W całym anime było jej nie wiele, jednak była dla niego znaczącą postacią. Po raz kolejny piękna, mroczna, wzbudzająca strach i dziwny respekt, ale też nienawiść ; d.
Zero Kiryuu z Vampire Knight. Przez całą serię walczy z samym sobą, ze swoją wampirzą duszą by ratować główną bohaterkę i jej pomagać. Jest jej oddany. Chłopak jest nieszczęśliwy co widać na kilometr i do działania motywują go dwie rzeczy: miłość do Yuuki i chęć zemsty na Shizuce oraz Rido ;D.

póki co tyle XD

Awatar użytkownika
Niviella
V.I.P
Posty: 1697
Rejestracja: 23 mar 2009, 16:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Fabryka Lalek

Post autor: Niviella » 05 lis 2010, 10:35

No ja też mogłabym pisać i pisać ^^
Więc może wypisze dla mnie najważniejsze

Lelouch Lamperouge z Code Geass- może i jego postępowanie jest dość kontrowersyjne ale moim zdaniem postępował słusznie ten kto oglądał wie o co mi chodzi, choć wcale nie musi się zgadzać z moją opinią.
Edward Elric z FMA myślę, że z tych samych powodów co Kioketsuke
Hotarubi z Basilisk niesamowicie eteryczna, niesamowity klimat, poświęcenie i umiejętności ninja ;)
Nana a w zasadzie dwie Nany z anime o tytule Nana dwa odmienne charaktery, a do tego stworzone tak prawdziwie, historia ich przyjaźni i losów

Dante Alighieri
Posty: 16
Rejestracja: 05 gru 2010, 19:21

Post autor: Dante Alighieri » 05 gru 2010, 21:19

Hatake Kakashi z Naruto

User

Post autor: User » 12 gru 2010, 17:14

Lobo - jest moim faworytem jeżeli chodzi o wszelaką mange, anime jak i komiksy. Jest to postać wymyślona przez Keitha Giffena co w dialekcie znaczy "Khund" czyli ten który żywi się wnętrzności i to mu sprawia przyjemność. Ogólnie miażdży mnie w Nim to , że jest strasznie bezpośrednią postacią i łamie wszystkie "skale" jeżeli chodzi o tego typu zajawkę. Mam wszystkie komiksy z nim :"Lobo: Wyzwolony #1-6, Hitman/Lobo: Ten Głupi Wał" i jeszcze kilka z "gościnnym jego udziałem". Choćby "Superman: The Animated Series" walka z Super była po prostu przednia :hyhy: "Warrior Queen" jako kandydat na męża dla Lady Maximy. Pojawił się również w serialu animowanym "Liga Sprawiedliwych" o ile pamiętam w odcinku pt. "Hereafter". Po pogrzebie Supermana wszyscy członkowie Ligi pogrążeni są w żałobie. Wówczas przybywa Lobo, który wbrew woli superbohaterów przyłącza się do Ligi i bierze udział w walce przeciw superprzestępcom niszczącym Metropolis. Gdy okazuje się, że Superman jednak żyje Lobo zostaje wyrzucony z Ligi.

Ogólnie typek klimaciarsko wygląda..
Obrazek
Komiksy z tym sympatycznym Panem na zdjęciu należą do moich ulubionych. Obok "Batmana" i "Punishera" zawsze najbardziej lubiłem Lobo. Dziś pojawiła się informacja, że powstanie kinowa wersja przygód komiksowego bohatera a zrealizuje ją...Guy Ritchie. Jak tylko ukończy wreszcie "Sherlocka Holmesa". Ponoć studio chce by film łapał się na kategorię wiekową PG-13. Jakoś sobie tego nie wyobrażam - jeśli tak rzeczywiscie będzie obstawiam, że kinowy "Lobo" będzie wielkim rozczarowaniem. Póki co jednak mam nadzieję na coś naprawdę fajnego!

Sztubass1991
Bujający w obłokach
Posty: 305
Rejestracja: 12 gru 2010, 14:58

Post autor: Sztubass1991 » 12 gru 2010, 20:14

Vegeta z Dragon Ball'a :) :hyhy:

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Post autor: Melancthe » 13 gru 2010, 10:54

User pisze:Lobo
Eeee....a on jest na pewno postacią z mangii/anime? O.o Mi się wydawało, że to dzieło DC Comics i z tego typu "twórczością"(chodzi o M&A) nie ma zbyt wiele wspólnego....Tak mi się przynajmniej wydawało, ale mogę się mylić, w końcu jestem tylko człowiekiem(chwilowo).

amefuri
Marzyciel-Gaduła
Posty: 60
Rejestracja: 14 gru 2010, 0:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: magic forest

Post autor: amefuri » 14 gru 2010, 0:30

ja natomiast jestem przeszło-teraźniejszą (trudno to nazwać, kiedyś miałam hyzia, teraz już mniejszego) fanką yaoi. uwielbiałam serię Loveless, więc główny pairing SoubixRitsuka był moim najukochańszym. i te postacie wciąż uważam za ulubione <3
Alucard też jest super.
i jakieś poboczne postacie też by się znalazły XD

User

Post autor: User » 14 gru 2010, 15:31

Melancthe pisze:Eeee....a on jest na pewno postacią z mangii/anime? O.o Mi się wydawało, że to dzieło DC Comics
Owszem jest postacią komiksową, ale również wystąpił w Mange. Więc tymi kryteriami się kierowałem.

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Post autor: Melancthe » 15 gru 2010, 9:14

User pisze:również wystąpił w Mange
O tego to nie wiedziałam...Mógłbyś podać jej tytuł?? Chciałabym przeczytać.

Enia
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 128
Rejestracja: 08 gru 2010, 17:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: SRC

Post autor: Enia » 18 gru 2010, 20:45

Nie wiem do końca, czy to anime, ale swego czasu uwielbiałam Evę z ŌBAN Star Racers.Dlaczego? Molly (pseudonim Evy) była taka jak ja, kiedy miałam 13-14 lat. Trochę świrnięta, wesoła, dążyła do wybranego celu. Teraz dalej pałam do niej sympatią, tak samo jak do jej przyjaciela- księcia Aikki (miał fajny łuk :D ).

Arantxa
Początkujący marzyciel
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2010, 20:03

Post autor: Arantxa » 21 gru 2010, 21:21

Jeśli o mnie chodzi to Chichi z DB :D
Uwielbiam ją! Szczególnie jak jest malutka.

Obrazek

Mitsu
Spełniacz Marzeń
Posty: 2190
Rejestracja: 14 cze 2009, 9:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Downland

Post autor: Mitsu » 22 gru 2010, 16:27

otóż są trzy takie postacie, a mianowicie:
Obrazek
Jin z Samurai Champloo
ponieważ to jest ideał mojego mężczyzny spokojny, opanowany, skryty a w porywach szalony!
Obrazek
Nana z NANA :D
to samo co wyżej tylko z małą zmianką, że to ideał mojej kobiety :D

Obrazek
i Trunks z DB
za to że był moją miłością kiedy byłam mała

ARmy
Bujający w obłokach
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2010, 17:05
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia... ponoć

Post autor: ARmy » 22 gru 2010, 17:35

Son Goku. Pomijając to, że nie jest nieco tępy to ma duszę kogoś, komu podałbym dłoń.

Obrazek

Nomadin
Extra marzyciel
Posty: 757
Rejestracja: 23 paź 2010, 10:13
Lokalizacja: Bramy Piekieł

Post autor: Nomadin » 22 gru 2010, 21:21

Oczywiście, że Onizuka. To właśnie anime z nim w roli głównej mi najbardziej w pamięci przypadło. Z tą postacią jest istna komedia, w dodatku jako jedyny nie kryje, że jest zboczony :D

Jeszcze zaliczyć bym mógł Kenpachi`ego z Bleacha. On jest najbardziej odrębną postacią ze wszystkich w tym serialu gdzie nawet robią odcinki o robieniu ciasta (o.O). Wracając do niego. Jedyny w swoim rodzaju berseker który rozwalał całą powagę sytuacji kiedy wszyscy byli przerażeni, nie wiedzieli co robić on po prostu brał za miecz i z uśmiechem świra leciał prosto na przeciwnika. Za to go uwielbiam :D

Nekko
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z Gensokyo <3.

Post autor: Nekko » 08 maja 2011, 19:39

A ja bardzo lubię Breaka z Pandora Hearts. Jest tajemniczy, podoba mi się jego wygląd i charakter. I jeszcze Kanda Yuu z D.Gray-Mana - megaprzystojny buc <3.
A z żeńskich postaci to w sumie nie wiem, ale Revy 'Two Hand' z Black Lagoon jest całkiem fajna, bo jest zimna, wredna i świetnie posługuje się bronią palną ^^

InfernalTear
Sponsor
Posty: 980
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź

Post autor: InfernalTear » 13 maja 2011, 14:31

Mój cudowny Hijikata
Obrazek

Poza tym:
Sasuke - Naruto
Tamaki - Ouran
Hermit - Kenichi
Goku - DBZ
Len - La corda d'oro
Zero - Vampire Knight
Kei - Special A

Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel
Posty: 707
Rejestracja: 31 gru 2010, 12:59

Post autor: Cherry Bomb » 13 maja 2011, 14:32

Picollo czyli Szatan Serduszko z Dragon Ball :)

Eranor
Sponsor
Posty: 395
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:34

Post autor: Eranor » 14 maja 2011, 15:18

Dużo tego byłoby :P Pewnie i tak połowę ominę no ale:

Songo (DB)
Lelouch Lamperogue (Code Geass)
Light Yagami (Death Note)
Jirou Mochizuki (Black Blood Brothers)
Yoichi Hiruma (Eyeshield 21)
Alucard (Hellsing)
Seras Victoria (Hellsing)
Unchou Kannu (Ikkitousen)
Saeko Busujima (Highschool of the dead)
Revy (Black Lagoon)
Horo (Wolf&Spice)

Hmm... chyba tyle..

shezz
Posty: 11
Rejestracja: 26 wrz 2011, 19:31
Imię: Olga

Re: Ulubiona postać z anime/mangi

Post autor: shezz » 26 wrz 2011, 20:59

Mam kilka ulubionych postaci:
Ichigo i Ulquiorra - Bleach
Sasuke, Naruto, Kakashi - Naruto
Zero - Vampire Knight
Shibuya (Naru) - Ghost Hunt
Shiki i Akira - Togainu No Chi
The Undertaker, Ciel, Sebastian - Kuroshitsuji

Co do żeńskich postaci, to mam ich niewiele, bo większość anime jakie oglądałam to shonen.
Miyu - Vampire Princess Miyu
Osaki Nana - Nana
Yuuki - Vampire Knight (pomimo nieudolność, polubiłam ją w drugiej części)

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Ulubiona postać z anime/mangi

Post autor: Obwarzanek » 27 wrz 2011, 12:36

Od dawno się nie siedzi w temacie, ale ulubionych bohaterów mam :D

1. Sakuma Ryuichi - Gravitation.
Powód? To persecutoria w anime.
ciocia wikipedia pisze:Ryuichi is kind and sometimes seems to have the mind of a five-year-old, until he starts singing; then he becomes a really cool, mature, vocal god.
"singing" zamienić w "talking about rats or dogs or history" i mamy całą mnie. On też ma swojego ulubionego misia :]
Mój idol.

2. Hige - Wolf's Rain
W życiu za jedną cechę bym go zabiła, bo nie znoszę babiarzy. Cieszę się, że nie istnieje, bo... za bardzo mi się podoba xD

3. Dejiko - Di Gi Charat
Za całokształt! XD

4. Hinata i Kiba - Naruto.
Hinata, bo lubię takich spokojnych ludzi, którzy stoją z boku, a w rzeczywistości sporo potrafią :] Kiba... pewny siebie, często myśli, że jest za*ebisty i kocha psy. No cała ja, tylko z drugiej strony.

Generalnie zauważyłam, że najbardziej lubię postaci, które są do mnie w jakimś stopniu podobne.

UmiUmi
Marzyciel-Gaduła
Posty: 62
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:04
Imię: Umi
Lokalizacja: Bz

Re: Ulubiona postać z anime/mangi

Post autor: UmiUmi » 03 mar 2012, 13:17

Allen Walker z D.gray-man :3 on jest taki boski i wgl, kocham go <33
Obrazek

Ranka Lee z Macross Frontier, uhh, jest taka suuuuper >.<
Obrazek

oraz Mio Akiyama z K-on! jest poprosku kawaiiiiiii :3
Obrazek

donfael
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2012, 20:39
Imię: Kinga
Lokalizacja: Piła

Re: Ulubiona postać z anime/mangi

Post autor: donfael » 13 cze 2012, 21:03

Mam paru ulubionych postaci bardziej chyba z płeć męską...

1. Kakashi Hatake - za styl walki, jego wygląd, i ogólnie jak się zachowuje:)
2. Vegeta - z początku mi się podobał jak nie był z bulmą ;p hehe charakter fajny i brunet ^^
3. Zorro ronora - za władaniem mieczami

Zapomniałam jakie postacie znam z anime :D ale te główne podałam ^^

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości