Rodzaj mieszkania/domku

Ognisko domowe, tak jak każdy ogień - nie podsysane gaśnie. Rodzina to najbliżsi nam ludzie, towarzyszący nam praktycznie od dnia narodzin, a dom to ostoja spokoju i bezpieczeństwo.
powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: powidlo » 17 sie 2013, 17:41

Dla mnie to bardzo, bardzo ciężki wybór. Mam trochę jak ajwenhou oraz Icantofly - podobają mi się obydwa style. Obecnie w mieszkaniu mam mały miks, ale to wynika z tego, że część rzeczy było stare, a część dokupiliśmy. Nie wygląda to specjalnie źle, powiedziałabym nawet, że jest przytulnie. Z drugiej strony te nowoczesne drobiazgi (pudełka, komplet bambusowych naczyń, ozdobne puszki i pudełka na różne pierdoły, etc.) nadają jakiś taki schludniejszy wygląd. Jest dużo rzeczy, a jednocześnie minimalistycznie, nie wiem jak to ująć. Do tego wymodziłam parę dodatków i wszystko kolorystycznie poukładałam i jakoś się zgrało.. Da się. Kurcze, da się. Tylko pokombinować.
Przekonują mnie tzw. "kąciki". Kącik do robienia herbaty i wszystkie akcesoria w stylu vintage, kącik "kobiecy" z małą toaletką i ładnym krzesłem no i tego typu pierdoły z soup :P

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Thor » 17 sie 2013, 17:50

W sumie nic z tego, choć jeżeli już wolę coś w rodzaju starej przytulnej(bardzo) chaty, ale mój wymarzony domek byłby w stylu japońskim - cisza spokój i minimalizm

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pawian » 17 sie 2013, 20:06

Kocham ikee :super: minimalizm polaczony z industrialnymi dodatkami/gadzetami/dekoracjami.

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Thor » 18 sie 2013, 9:06

Pawian pisze:Kocham ikee :super: minimalizm polaczony z industrialnymi dodatkami/gadzetami/dekoracjami.
Ja tam ikei nie cierpię - nuda, a spójrz na te piękne japońskie wnętrza z bonzaiami :P

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pawian » 18 sie 2013, 15:04

Kto co lubi :D Zrozumialam sens ikei dopiero wtedy, kiedy zaczelam urzadzac dom. Meble sa proste i wielofunkcyjne, bo jest to sklep dla ludzi, ktorzy klada nacisk na dekoracje i dodatki, niz na wyglad mebli. Sa ci, co kupuja fikusne meble, ale za to kupuja mniej dekoracji.

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Thor » 18 sie 2013, 21:59

Ja tam nie chcę zbędnych gratów ozdób itp. wolę pustkę i inspirację naturą, takie piękno w prostocie

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pawian » 18 sie 2013, 22:04

O nie nie! Nie mylic dekorowania z zagracaniem!

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: powidlo » 27 wrz 2013, 18:01

Thor pisze:Ja tam ikei nie cierpię - nuda
Właśnie sęk w tym, żeby z nudnych zrobić ciekawe.

Awatar użytkownika
kama54
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2013, 15:33

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: kama54 » 04 paź 2013, 15:42

I domek i mieszkanie mają swoje plusy. Mieszkanie - w mieście, więc dobrze skomunikowane, wygoda, ale sąsiedzi, najczęściej z małą kuchnią i łazienką. Dom-znacznie większy, w spokojnej okolicy, spokój, cisza, ale więcej obowiązków, np. dbanie o otoczenie, opał, prace porządkowe wiosenno-jesienne.

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Makaron » 04 paź 2013, 16:13

Drewniany domek na odludziu lub będący otoczony bujną roślinnością jeżeli miejsce odwiedzało by rocznie co najmniej parę człowieków. W domu chcę mieć ciszę i spokój, gdy to mi się znudzi to mogę sobie wyjść do paradujących po ulicach, na festynach ludzi, mając cały czas możliwość opuszczenia tego zgiełku.

Punishment
Newbie
Posty: 400
Rejestracja: 12 wrz 2012, 7:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Punishment » 04 paź 2013, 16:37

Cóż jeśli chodzi o mnie to marzy mi się jakiś domek jednopiętrowy w centrum mojego miasteczka. :) A moje miasto jest niewielkie i spokojne, czasem aż za spokojne. Upatrzyłem sobie jeden taki dom i z tego co wiem jest wystawiony na sprzedaż, ale mi forsy brak, więc lipa póki co. Chociaż nie wiem, może jednak wyjadę jeszcze w tym roku, to wtedy poszukiwania na nowo. :luka:

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Makaron » 04 paź 2013, 16:48

Punishment, nie ładuj się czasem w kredyty :). Skoro urzekają Cie domki jednopiętrowe, to nie lepiej było by Ci uformowanie go od podstaw? Pamiętam jaką miałem satysfakcję naprawiając swoje znów rozwalone łóżko, a co dopiero samodzielne wybudowanie swojego domostwa :).
Możesz zacząć od zakupu działki, później fundamentów, aż skończyć nad wyborem menu obiadowego/alkoholowego na parapetówkę :). Nieruchomości są stabilne jeżeli chodzi o majątek, więc zawsze mógł byś ten domek sprzedać. Nie wpadł by mi taki pomysł, gdyby nie heroiczność mojego rok starszego kuzyna, który od paru miesięcy sam, wraz ze swoim ojcem budują zacisze, dla niego i jego nienarodzonego jeszcze dziecka :).

Punishment
Newbie
Posty: 400
Rejestracja: 12 wrz 2012, 7:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Punishment » 04 paź 2013, 17:01

Makaron pisze:Punishment, nie ładuj się czasem w kredyty .
Nigdy w życiu. ;)
Makaron pisze: Skoro urzekają Cie domki jednopiętrowe, to nie lepiej było by Ci uformowanie go od podstaw?

Ej wiesz, że to jest całkiem niezły pomysł. :D I szczerze powiedziawszy, zacząłem się nad zastanawiać. Chociaż mi telnetu brak w dziedzinie budowania domków, to może jednak to kiedyś wypali. Cóż raczej towarzyska zemnie osoba, więc kiedyś jak to wypali to masz obowiązkowe zaproszenie na te ową parapetówę. xD Jednak niczego nie obiecuje w obawie przed rozniesieniem domu na strzępy. :rotfl:

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Makaron » 04 paź 2013, 17:12

Punishment pisze:więc kiedyś jak to wypali to masz obowiązkowe zaproszenie na te ową parapetówę. xD Jednak niczego nie obiecuje w obawie przed rozniesieniem domu na strzępy. :rotfl:
Z mojej strony zadowoli mnie 1-2 zimnych piwek, a co do zaproszenia to wiedz, że nie zapomnę :P

Co do planów budowy itp. to o ile się nie mylę, to istnieją firmy nastawione właśnie na konsultacje w takich sprawach - wiadomo grosza będzie trzeba wyłożyć, ale lepsze to niż staw po ulewie w dużym pokoju :P.

Punishment
Newbie
Posty: 400
Rejestracja: 12 wrz 2012, 7:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Punishment » 04 paź 2013, 18:42

Makaron pisze:Z mojej strony zadowoli mnie 1-2 zimnych piwek, a co do zaproszenia to wiedz, że nie zapomnę
Spoko i liczę na to, że nie zapomnisz. :rotfl:

No wiadomo, że trzeba będzie sypnąć kasą, ale jak się marzy o domu to nie należy szukać oszczędności w kwestii budowy. Bo będzie fuszerka i domek marzeń z głowy. :zdegustowany2: I racja lepiej wszystko dokładnie przygotować i zaplanować, a zwłaszcza skonsultować ze specjalistami w kwestiach budowlanych. Bogu dzięki szwagier się na tym zna. :]

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pawian » 04 paź 2013, 20:51

Mozna wziac na raty. To nie to samo co kredyt.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pro » 04 paź 2013, 21:03

Jeśli chodzi o domek, to chciałbym, żeby był on ciekawy z wyglądu. Nie musi być jakiś super wyjątkowy, ale na pewno nie może wyglądać tak:

http://www.zyciepw.pl/wp-content/uploads/2008/01/1.JPG

http://www.pamoplast.pl/upload/realizac ... -96ddf.jpg

Nie potrafię teraz określić jak miałby konkretnie wyglądać, ale nie może być nudny. Gdybym miał stacjonować w mieszkaniu, to chciałbym kamienicę przy deptaku i koniecznie mieszkanie na poddaszu. A poza tym konkretów też brak. Nie myślę o tym, bo prawdopodobnie baaaardzo nieprędko(o ile w ogóle kiedyś) będzie mnie stać na zakup własnego lokum, nie mówiąc już o tym wymarzonym.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Ruta » 04 paź 2013, 21:09

Pro pisze:Nie potrafię teraz określić jak miałby konkretnie wyglądać, ale nie może być nudny.
http://bucardimaria.files.wordpress.com ... 1024&h=768

http://pieknoabsolutne.uchwycone-chwile ... 3643_n.jpg

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pro » 04 paź 2013, 21:11

Ruta, no tak, te na pewno nie są nudne :P

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Ruta » 04 paź 2013, 21:12

Pro, ja w pierwszym mogłabym mieszkać. Drugi potraktowałabym jak domek na drzewie. xD

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pro » 04 paź 2013, 21:18

Ruta, dla mnie ten drugi jest brzydki kojarzy mi się z wiedźmami i domem na kurzej łapie :D Ten pierwszy mógłby być, ale ogród zrobiłbym zupełnie inaczej.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Ruta » 04 paź 2013, 21:22

Pro, ja kocham takie wiedźmie klimaty. ;D

Takie, co mi w oko wpadły:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten do remontu i cacko:
Obrazek

A tu taki... ciekawy:
Obrazek

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pro » 04 paź 2013, 21:26

Ruta, czwarty, piąty, szósty i siódmy są świetne , zwłaszcza ten nad wodą i ten leśny stojący na ziemi. Tylko, że gdyby to miał być mój wymarzony dom, to musiałby się jeszcze znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie jakiegoś średniego miasteczka.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pawian » 04 paź 2013, 21:34

Pro pisze:Nie musi być jakiś super wyjątkowy, ale na pewno nie może wyglądać tak:
Ja tak mieszkam :<

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Ruta » 04 paź 2013, 21:37

Kolejne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mogłabym tak godzinami, póki fajne domy by mi się nie skończyły :P

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pro » 04 paź 2013, 21:41

Pawian pisze:Ja tak mieszkam :<
To przykro mi, ale nie wprowadzę się do Ciebie :P

Ruta, ten fajny, ale pewnie mycie tych okien to katorga:

http://data1.whicdn.com/images/28299186 ... _large.jpg

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Ruta » 04 paź 2013, 21:43

Pro, też o tym od razu pomyslałam. Ale... pomyśl jakby się zasypiało... :szok:

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pawian » 04 paź 2013, 21:44

Ruta pisze:Ale... pomyśl jakby się zasypiało...
Pomysl JAK by sie zasypialo. If you know what i mean. :0

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Ruta » 04 paź 2013, 21:46

Pawian, "ooo... ptaszek.... przeleciał"...

Nieno.. każda forma spędzania tam czasu byłaby fajna. jeśli posesja byłaby ogrodzona drutem kolczastym i murem na wysokość 3 metrów.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Rodzaj mieszkania/domku

Post autor: Pawian » 04 paź 2013, 21:48

Ruta pisze:jeśli posesja byłaby ogrodzona drutem kolczastym i murem na wysokość 3 metrów.
Z ust mi to wyjelas :D Ja zreszta chcialabym miec takie ogrodenie nawet teraz, nie majac takiego pokaznego domu. A o tak, bo lubilabym.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości