Jak tanim kosztem udekorować dom?

Ognisko domowe, tak jak każdy ogień - nie podsysane gaśnie. Rodzina to najbliżsi nam ludzie, towarzyszący nam praktycznie od dnia narodzin, a dom to ostoja spokoju i bezpieczeństwo.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Jak tanim kosztem udekorować dom?

Post autor: Ruta » 28 paź 2012, 21:43

Chodzi o to jak najtańszym kosztem sprawić by mieszkanie było przytulne?
Macie pomysły?

Ja ostatnio wpadłam na pomysł by na szafie w przedpokoju namalować jesienne drzewo, tak kolorowo. Jak się będzie wchodziło do domu od razu będzie je widać. Można wyszperać z piwnicy stare szklanki, pomalować je farbkami do szkła i powkładać świeczki-podgrzewacze.
Do kuchni można wyszperać czasem w sklepach "Wszystko po.." czy "Stosik za grosik" jakieś gadżety, które mają jakąś skazę. Np. imbryczek i zrobić z niego doniczkę na kwiatka.

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: Jak tanim kosztem udekorować dom?

Post autor: piagizela » 28 paź 2012, 22:39

Tylko że to wszystko wymaga prac świetlicowych, ale chyba warto.

Kalendarz z guzików - jedna plansza ze zmiennymi dniami i miesiącem (guziki na szpilkach, nazwa miesiąca na rzepie), na początku jest trochę roboty, ale za to służy do całkowitego zużycia.
Świeczniki - małe, szklane świeczniki (równie dobrze małe szklaneczki) okręcone jasną włóczką, przyklejoną na taśmę.
Wieszak z gałązek - tu problemem może być tylko ramka, ale znowu nie też jakimś dużym.
Obrazek ObrazekObrazek
Ogólnie to rośliny, drewno i szkło, są wszędzie, a mogą robić niesamowite wrażenie. Epifity w szklanych filiżankach albo słoikach, suszone kwiaty na czerpanym papierze, tablice korkowe z korków po winie, stare butelki pomalowane białą (jasną) farbą i robiące za flakony albo obklejone sznurkiem, koszyczki uplecione ze starych gazet, no, masa rzeczy.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Jak tanim kosztem udekorować dom?

Post autor: Ruta » 29 paź 2012, 16:59

piagizela pisze:no, masa rzeczy
To w wolnej chwili dodaj. LD

Z tych pomysłów jakie podałaś najbardziej spodobało mi się trzecie - wieszak. :D

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Jak tanim kosztem udekorować dom?

Post autor: powidlo » 23 gru 2013, 16:37

Ja zawsze zbieram wszystkie wstążeczki i duperelki, guziki które gdzieś tam się dostaje (czasem np. coś a'la maty są obwiązane wstążkami), ozdabiam talerzyki i słoiki farbkami, a także daję ładne fotografie gdzie się da.

Obecnie mój domek średnio nadaje się do dekorowania, no ale czekamy na następny...

Zawsze się sprawdzają świeczki. Czasem dekoruję słodyczami po prostu, np. salon. I warto mieć chociażby jedną paprotkę. Owoce też ładnie wyglądają.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Jak tanim kosztem udekorować dom?

Post autor: Pawian » 23 gru 2013, 21:15

O, temat dla mnie! Kocham tanie rozwiazania, ktore wygladaja na kosztowne.
Powiem wam, ze z wlasnego doswiadczenia doszlam do wniosku - Im mniej, tym lepiej.
Byle zeby byla jakosc. Nie wszystko co fajne, male i ciekawe bedzie ciekawie sie prezentowac w mieszkaniu. Bardzo latwo jest popasc w nalog kupowania tanich rzeczy i zanim sie obejrzysz, bedziesz miec graciarnie. Lepiej zamiast 10 rzeczy kupic jedna, lub wcale. Zajelo mi to rok czasu, zeby sie przekonac. Jezeli chodzi o inspiracje typu DIY [ do it yourself ] to uzywam Pinterest, dodaje do zakladek to, co mi sie spodoba.
http://www.pinterest.com/all/diy_crafts/ Tutaj mozecie sobie przegladac i odswiezac stronke. Czasami pomysly sie powtarzaja, ale to dobrze, bo kazdy nowy urzytkownik ma szanse na zobaczenie czegos ciekawego.

alina
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2022, 16:48
Płeć: Kobieta

Jak tanim kosztem udekorować dom?

Post autor: alina » 11 sty 2022, 20:42

według mnie dobrym sposobem są dekoracje z natury, czyli jesienią mam liście, orzechy, szyszki (mogą być pięknie poukładane na paterze albo w słojach), zima szyszki i orzechy zostają, zamiast lisci mam gałązki świerku czy sosny. wiosną i latem to juz dużo dekoracji to po prostu kwiaty (mozna iść na łąkę albo kupować sezonowe kwiaty). kocham przyrodę i uważam, ze to najlepsze dekoracje

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości