Wymarzony dom

Ognisko domowe, tak jak każdy ogień - nie podsysane gaśnie. Rodzina to najbliżsi nam ludzie, towarzyszący nam praktycznie od dnia narodzin, a dom to ostoja spokoju i bezpieczeństwo.
Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Wymarzony dom

Post autor: Thor » 09 lis 2013, 13:04

Melancthe pisze:
Thor pisze: już za dwa lata
postaram się być cierpliwa :cool: ale ale taki mały piknik z oglądaniem kwiatów drzew (prywatne hanami) też zrobimy? :D toż to obowiązkowy element!
A żebyś wiedziała, a potem cali czerwoni na twarzach niczym Rangiku Matsumoto będziemy się zaśmiewać w niebo głosy :ciacho:

Awatar użytkownika
kaja.metrowska
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2013, 17:34

Re: Wymarzony dom

Post autor: kaja.metrowska » 11 lis 2013, 17:41

Mój wymarzony dom to taki gdzieś za miastem, z trzema albo czterema pokojami, kominkiem oraz pieskiem i kotkiem biegającym po pokojach :) Marzę sobie jeszcze o dużym ogrodzie z masą kwiatków :P

Usunięty 2094

Re: Wymarzony dom

Post autor: Usunięty 2094 » 11 lis 2013, 17:57

kaja.metrowska, ooo tak, a w tym ogrodzie hamak i huśtawka :D. No i piaskownica dla dzieci. :hurra: jak już się pojawią, hehe.

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Wymarzony dom

Post autor: Makaron » 11 lis 2013, 18:06

Dafne pisze:jak już się pojawią, hehe.
Od tak się nie pojawią :hyhy:

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: Pawian » 12 lis 2013, 6:30

To zamiast piaskownicy jacuzzi.

Awatar użytkownika
hiacynta80
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2013, 16:08

Re: Wymarzony dom

Post autor: hiacynta80 » 12 lis 2013, 16:24

Drewniana chatka na skraju lasu. Może być nieduża, ale z ogródkiem pełnym ziół. Sielsko i anielsko :super:

Awatar użytkownika
violett
Posty: 4
Rejestracja: 05 gru 2013, 8:19

Re: Marzenia : Dom czy mieszkanie ?

Post autor: violett » 05 gru 2013, 8:23

Ja bym chciała mieć kiedyś swój własny dom jednorodzinny :)

Nanami
Marzyciel-Gaduła
Posty: 84
Rejestracja: 15 gru 2013, 16:49
Imię: Natalia
Płeć: Kobieta

Re: Marzenia : Dom czy mieszkanie ?

Post autor: Nanami » 16 gru 2013, 15:18

Wolałabym mieć mieszkanie. Nowoczesne, przestronne i najlepiej w jakimś większym mieście :)

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Wymarzony dom

Post autor: powidlo » 29 gru 2013, 17:28

Ja w sumie to mam taką wizję domu, która w rzeczywistości by się wykluczała ze sobą - np. ciepło i na poddaszu jednocześnie, czy schludność ale i przytulność. :P Przynajmniej ja tego nie potrafię w normalny sposób połączyć :P Moim marzeniem w związku z tym jest to, aby te moje połączenia po prostu w rzeczywistości działały.

Chciałabym mieć też każdy pokój w innym stylu i jeden typowo dla siebie - coś a'la pracownia. Mogłabym sobie malować po ścianach, podłodze, pisać gdzie chcę, ściany musiałyby być wygłuszone (muzyka, najlepiej to wieczny deszcz) no i gdzieś musiałoby się znaleźć miejsce na ekspres do...herbaty. :P Fajny byłby także pokój typowo wspominkowy, opatrzony pamiątkami, zdjęciami, portretami, kolorowymi kamieniami.

No, takie dziecko ze mnie wyłazi, co poradzę.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: Ruta » 29 gru 2013, 17:41

dż. pisze:ciepło i na poddaszu
Jeśli ociepli się budynek... ;D
dż. pisze:schludność ale i przytulność
Można wybierać meble i kolory (ścian, dodatków, itp.) które są ciepłymi kolorami, a stawiać na minimalizm. łatwiej będzie zachować porządek i estetyczny wygląd, a nie będzie się trzeba naharować by każdą pierdołę wytrzeć z kurzu ;p

Wydaje mi się, że taki efekt przytulności daje drewno i ogień. Warto więc stawiań na prawdziwe drewniane panele i schody przykładowo. I jakiś fajny ozdobny kominek.


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: Pawian » 29 gru 2013, 19:03

Ja mam dosyc "schludnie" w domu, i staram sie wlasnie polaczyc to z przytulnoscia. Wydaje mi sie, ze jezeli ktos ma nowoczesne prosto zaprojektowane meble, to powinno sie ustalic glowny styl dodatkow. Bo w sumie tylko dekoracje moga zadecydowac o tej przytulnosci. Tutaj mniej znaczy wiecej. Na takich powierzchnianch zbyt duzo dekoracji owocuje zagraceniem.

Awatar użytkownika
zosia11
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:25

Re: Marzenia : Dom czy mieszkanie ?

Post autor: zosia11 » 01 sty 2014, 11:37

Ja zdecydowanie wybrałabym dom, aczkolwiek zastanawiam się nad apartamentem np. nad morzem ze szklanymi oknami. Ładnie tak pomarzyć.

bulka
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2014, 22:18
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: bulka » 02 sty 2014, 22:28

Ciepły, przytulny, nowoczesny .

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Wymarzony dom

Post autor: powidlo » 06 sty 2014, 21:39

Ruta, fajny pomysł, jednak u mnie skończyłoby się zagraceniem niestety... taki typ.

maniekk
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2014, 15:54
Płeć: Kobieta

Re: Marzenia : Dom czy mieszkanie ?

Post autor: maniekk » 16 sty 2014, 18:03

Jeśli bym miała wybierać to wybrałabym dom z ogrodem i tarasem.

dreamy
Extra marzyciel
Posty: 527
Rejestracja: 14 gru 2010, 18:45
Płeć: Kobieta

Re: Marzenia : Dom czy mieszkanie ?

Post autor: dreamy » 25 sty 2014, 10:05

Kiedyś marzył mi się duży dom z ogrodem, tarasem. Teraz zdecydowanie bardziej wolałabym jakieś fajne mieszkanko.

Serio?
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 116
Rejestracja: 24 mar 2014, 15:00
Imię: Marlena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BB

Re: Marzenia : Dom czy mieszkanie ?

Post autor: Serio? » 24 mar 2014, 21:11

Nigdy w domu nie mieszkałam, toteż nie ciągnie mnie do tego, by go koniecznie mieć :) Wystarczy mi 3 pokojowe mieszkanie z widokiem na góry :) Ale mamy plan z moim, gdy już będziemy kupować mieszkanie, to obowiązkowo do tego kupimy działkę rekreacyjną niedaleko :)

monia_el
Początkujący marzyciel
Posty: 39
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:54
Imię: Monika
Płeć: Kobieta

Wymarzony dom

Post autor: monia_el » 06 lis 2014, 12:12

Jaki jest wasz wymarzony dom? Mój byłby w modernistycznym stylu, urządzony nowocześnie, z dużym ogrodem i tarasem :)

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: marzanna » 12 sie 2015, 16:10

Własny dom,to niestety worek bez dna,ciągle się w niego ładuje i końca nie widać, ale fakt - mieć coś swojego,to luksus,na który nie każdego stać - niestety,natomiast mieszkanie w blokach to wygoda,ale za to nie wiadomo na jakich się trafi sąsiadów i nie wszystko wolno w takim mieszkaniu,po 22 cisza,gdzie we własnym domu można balować do oporu - to tak na marginesie.Mnie
się marzy jak większości dom z kominkiem,wygodnie wyposażony,przytulny ,mógłby być basen na placu wokoło tuje,choinki i posesja przyzwoicie ogrodzona, a ponieważ marzenia nic nie kosztują zawsze warto to robić. ;)

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: Pawian » 12 sie 2015, 17:44

marzanna pisze:Własny dom,to niestety worek bez dna,ciągle się w niego ładuje i końca nie widać
Nie zgadzam sie z tym :d
W przypadku Holandii [ nie wypowiem sie jak jest w PL] taniej jest kupic niz wynajac, bo dom to inwestycja, a wynajem to wyrzucanie pieniedzy, ktore nigdy juz nie wroca.

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: marzanna » 12 sie 2015, 19:14

Nie zgadzam się z tym - Pawian- mieszkam we własnym domu i wiem co to znaczy,więc nikt mi nie powie, że to olbrzymie szczęście - szczęście tak, ale do ładowania bez przerwy w niego pieniędzy.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Wymarzony dom

Post autor: Pawian » 13 sie 2015, 14:53

A ja mieszkam w kartonie :oczami:

Tez mam z mezem swoj dom, nie mieszkanie, a DOM, wiec tez wiem o czym mowie. Trzeba miec wszystko rozplanowane, trzeba wiedziec co sie robi i nie ma efektu worka bez dna. Ja mam wszystko ogarniete. Wszelkie odatkowe remonty czy dodatki sa i beda z mojej wlasnej zachcianki bo lubie dekorowac wnetrza. Nie rozumiem co znaczy "bez przerwy ladowac w niego pieniedzy". Przeciez jezeli dom sie wystawi na rynek, to sprzeda sie z nawiazka, jezeli wykonalo sie jakies dobre aktualizacje. Przykladowo, jezeli teraz zrobimy zadaszenie ogrodowe, to wartosc domu wzrosnie.
Chyba, ze ktos buduje dom od zera, to MOZE zrozumiem, bo ma sie waski budzet i trzeba rozlozyc budowe na wiele lat, jednak nawet wtedy ma sie okreslony plan i koniec budowy.
W przyszlosci marzy nam sie zbudowanie domu w jakims fajnym miesjscu, tak, by byl w naszym stylu. Nie moge sie doczekac :d
Ogolnie jestem jedna z tych osob, ktore wola kupic jakas dekoracje niz nowy kosmetyk lub buty. Dzieki temu fajnie mi sie mieszka bo mam takie priorytety a nie inne.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości