Antykoncepcja

Seks od dawna nie jest tematem tabu. Pojawia się wszędzie - w życiu, w telewizji, a szczególnie w Internecie, dlatego porozmawiajmy o nim i o naszych doświadczeniach.
Możliwość postowania tylko dla aktywnych userów!
ODPOWIEDZ
magdusia

Antykoncepcja

Post autor: magdusia » 06 sie 2009, 17:48

Jakie macie zabezpieczenia przed niechcianą ciążą? Co daje Nam "prawie" 100 % pewności? Jakie działania uboczne w organizmie kobiety wywołują środki hormonalne?

Zapraszam do dyskusji.
Proszę o przemyślane wypowiedzi. (Jeżeli ktoś nie ma zdania na ten temat - proszę się powstrzymać od pisania głupot)

Awatar użytkownika
Mezi
Bujający w obłokach
Posty: 280
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Falubazu

Post autor: Mezi » 06 sie 2009, 17:59

Mezi zazwyczaj używał prezerwatyw bo mało znam dziewczyn które używają tabletek etc :P aczkolwiek miałem kiedyś przyjemność z dziewczyną co miała spiralę. Myśle że tabletki i różne środki do pochwowe są najbezpieczniejsze ale niestety ciągną za sobą różne powikłania i choroby. Dla tego najlepiej stsować biologiczne sposoby :wstyd:
Ostatnio zmieniony 06 sie 2009, 18:13 przez Mezi, łącznie zmieniany 3 razy.

sandrusiaa007
Spełniacz Marzeń
Posty: 2375
Rejestracja: 08 lip 2009, 9:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja:

Post autor: sandrusiaa007 » 06 sie 2009, 18:03

ja używam tabletek antykoncepcyjnych... :)
Raczej żadnych skutków ubocznych..
przytyłam tylko jakieś 2 kg:
Pozatym czuje sie po nich świetnie: :)

magdusia

Post autor: magdusia » 06 sie 2009, 18:08

Obecnie biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz, przedtem Regulon.
Skutki uboczne? Senność, nudności i rozdrażnienie.
Ogólnie tabletki mogą powodować wiele zagrożeń: rak szyjki macicy, zaburzenia układu krążenia, niepłodność, patologie ciąży etc.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2009, 18:43 przez magdusia, łącznie zmieniany 1 raz.

sandrusiaa007
Spełniacz Marzeń
Posty: 2375
Rejestracja: 08 lip 2009, 9:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja:

Post autor: sandrusiaa007 » 06 sie 2009, 18:09

magdusia pisze:Obecnie biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz, przedtem Regulon
ja biore Yasminelle i nie narzekam^^

Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń
Posty: 2418
Rejestracja: 21 cze 2009, 14:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z Kątowni :P

Post autor: Bogini_Seksu » 06 sie 2009, 18:11

Ja brałam Yasminelle i Yaz, ale teraz nie potrzebuję. ;)

magdusia

Post autor: magdusia » 06 sie 2009, 18:16

sandrusiaa007 pisze:ja biore Yasminelle i nie narzekam^^
Każdy organizm jest inny. Inaczej reaguje na dane leki.

Awatar użytkownika
Mezi
Bujający w obłokach
Posty: 280
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Falubazu

Post autor: Mezi » 06 sie 2009, 18:21

Przecież po to jest ginekolog, by dobrać odpowiednie leki.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2009, 21:15 przez Mezi, łącznie zmieniany 1 raz.

magdusia

Post autor: magdusia » 08 wrz 2009, 11:36

Mezi pisze:Przecież po to jest ginekolog, by dobrać odpowiednie leki.
Oczywiście, że po to jest ginekolog. Z tym, że większość nastolatek boi się tego lekarza :]

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 27 paź 2009, 16:46

Obenie używam tabletek Yaz - nie narzekam na żadne skutki uboczne. Nic mnie nie boli, nie mam mdłości czy senności.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 15:56

Hymm... perscecutoria ma pytanie, konkretnie do wielbicieli tabletek.
Jak ustosunkujecie się choćby do tego, że coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę i w dużej mierze dotyczy to kobiet, które wcześniej stosowały tabletki? :>
Nie wspominając już o tym, że tabletki zwiększają ryzyko zachorowań na np. raka szyjki macicy. Dziwnym trafem zrobiło się o tym typie nowotworu głośno, kiedy antykoncepcja przeżywa swój złoty wiek.

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 16:18

perscecutoria pisze:Jak ustosunkujecie się choćby do tego, że coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę i w dużej mierze dotyczy to kobiet, które wcześniej stosowały tabletki? :>
Nie myślę o tym. Może kiedyś, kiedy ten problem dotknie mnie - zacznę klepać się po głowie i żałować swoich decyzji, odnoście zażywania wcześniej tabletek antykoncepcyjnych.
Wyszłam z założenia, że nie każda kobieta musi popaść w bezpłodność. A lepiej zabezpieczać się poprzez tabletki hormonalne, niż wcale.
perscecutoria pisze:tabletki zwiększają ryzyko zachorowań na np. raka szyjki macicy.
Dokładnie o tym wiem. Ale myślę, że częste badania kontrolne, cytologie odgrywają tutaj duża rolę i pozwalają kontrolować swoje ciało.
Wiem, wiem - rak może się rozwijać, kilka lat. Ale tak, czy tak - skoro mam zachorować to zachoruję. Nie zamierzam rezygnować z tabletek, bo również są inne czynniki, które mogą wpłynąc na rozwój raka.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 16:23

Są inne metody niż tylko tabletki.

Awatar użytkownika
CirrS
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 19 cze 2009, 12:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mielec

Post autor: CirrS » 30 paź 2009, 16:24

perscecutoria pisze:Są inne metody niż tylko tabletki.
Mmmm, niektórzy na przykład nie lubią gumek i co zrobić?

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 16:30

Jezu, ludzie, nie mówice, że znacie tylko tabletki i gumki x___x
Jesli tak to ja proponuję wrócić do LO, a nie brać się za seks.
Wystarczy poczytać w internecie (tylko nie na bravo.pl itp), przejść się do ginekologa i z nim szczerze porozmawiać o ewentualnych skutkach ubocznych. Zaje*iscie wielka filozofia.

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 16:42

perscecutoria pisze:Są inne metody niż tylko tabletki.
Dobrze, mamy XXI wiek - zabezpieczeń jest mnóstwo. Ale cóż z tego jak każde z nich niesie za sobą jakieś ryzyko utraty zdrowia.

prezerwatywa - ścisłe przyleganie powoduje ucisk na tkanki i może być przyczyną podrażnień i uczuleń. Są wyjatki męzczyzn, że stosowanie przez nich prezerwatyw powoduje osłabienie doznań seksualnych.
Jeśli chodzi o ciażę - niezbyt skuteczna, częste wady techniczne, zsunięcia.

spirala - możliwość wystąpienia odczynu zapalnego w narządach rodnych.

kremy, globulki- zapalenie pochwy i sromu, odczyny alergiczne. Jesli mimo stosowania tego środka antykoncepcyjnego dojdzie do ciąży, u dzieci może wystąpić wady rozwojowe, spowodowane biologicznym uszkodzeniem plemników.

pigułka hormonalna - senność, nudności, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, wzrostu, wagi, obrzmienie piersi.
PRZY D?U?SZYM STOSOWANIU: zaburzenia układu krażenia, zwiekszone ryzyko raka szyjki macicy, trwała niepłodnosc, patologie ciąży.

stosunek przerywany - mężczyźnie często nie udaje się opanować realcji swojego orgazmu. Ponadto przed wtryskiem wypływają niewielkie ilości płynu nasiennego, zawierającego plemniki.

sterylizacja - u kobiet: ciąża pozamaciczna, problemy psychiczne, oziębłość płciowa.



Tak, więc. Lepiej całkowicie zrezygnować z seksu czy zaakceptować "konsekwencje", stosowania, któregoś z powyższych.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 16:58

Oł je, skopiować z neta to i ja umiem.

Prezerwatywa jest skuteczna, jeżeli kupujesz ją w odpowiednim miejscu, a nie w kiosku RUCHu albo na stacji benzynowej. Dobrze założona raczej się nie zsunie.

Spirala - znasz kogoś, kto umarł od odczynu zapalnego?

Kremy i globulki - jak wyżej, stan zapalny nie jest jakoś strasznie trudny do wyleczenia.
Dalej uważasz, że te metody są gorsze od pigułek? =3

Mam pytanie ad. sterylizacji. Uwolniona komórka jajowa, owszem, wędruje do macicy, ale dopiero po zapłodnieniu, a wiemy, że do zapłodnienia dojść nie może, bo jajowody są podwiązane. Wobec tego: możesz mi wyjaśnić, jak może dojść do ciąży pozamacicznej, skoro są podwiązane jajowody?

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 17:12

perscecutoria pisze:Oł je, skopiować z neta to i ja umiem.
Akurat to moje notatki z biologi. Amen :)
perscecutoria pisze:Prezerwatywa jest skuteczna, jeżeli kupujesz ją w odpowiednim miejscu, a nie w kiosku RUCHu albo na stacji benzynowej. Dobrze założona raczej się nie zsunie.
Bo te aptekowe sa zajebistej jakości? Nie osłabiaj mnie.
Ja na przykład mam uczulenie na latex, więc?
perscecutoria pisze:znasz kogoś, kto umarł od odczynu zapalnego?
Nie, ale znam kobietę, która miała poważne problemy z macicą po spirali - nie mile przezycia podobno..
A tak nawiasem - po co męczyć się z zapaleniem, skoro tabletki antykoncepcyjne nie wywołuja jak na razie tragicznych zmian w moich organizmie?
perscecutoria pisze:jak wyżej, stan zapalny nie jest jakoś strasznie trudny do wyleczenia.
Może i nie jest, ale to dodatkowy kłopot, mogący niesc za sobą częstsze przyczyny bólu i kolejnych zapaleń.



"w bardzo rzadkich przypadkach ciąży będącej wynikiem ponownego udrożnienia się jajowodów lub zapłodnienia przed dokonaniem sterylizacji duży odsetek stanowią ciąże pozamaciczne" - jat to rozumieć?

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 17:22

notatek z biologii sama nie układałaś :hyhy:

1. Nie pisałam nigdzie, że aptekowe są lepszej jakości. Zgodzisz się jednak, że trudniej w aptece znaleźć dziurawe lub przeterminowane kondomki.
2. Po co piszesz o konkretnych przypadkach, skoro rozmawiamy o ogóle...? Ty masz uczulenie na latex, ale chyba nie jesteś kilkoma milionami ludzi, którzy jednak gumek używają. Ja piszę ogólnie, nie musi mi nikt udowadniać, że istnieją wyjątki od reguły.
3.
magdusia pisze:A tak nawiasem - po co męczyć się z zapaleniem, skoro tabletki antykoncepcyjne nie wywołuja jak na razie tragicznych zmian w moich organizmie?
Tyle mam do powiedzenia, co pogrubione. A skoro lubisz tak wspominać o konkretnych przypadkach - u mojej siostry na początku też nie wywoływały :)
magdusia pisze:Może i nie jest, ale to dodatkowy kłopot, mogący niesc za sobą częstsze przyczyny bólu i zapaleń.
Może = musi? W ilu przypadkach niesie?
magdusia pisze:"w bardzo rzadkich przypadkach ciąży będącej wynikiem ponownego udrożnienia się jajowodów lub zapłodnienia przed dokonaniem sterylizacji duży odsetek stanowią ciąże pozamaciczne"
Lekarzem nie jestem, ale jak dla mnie to jest mimo wszystko dziwne. Chyba, że założymy, że jajowody stają się drozne wylącznie dla plemników.

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 17:31

perscecutoria pisze:notatek z biologii sama nie układałaś :hyhy:
Ale były dyktowane przez nauczyciela, skąd je brał - nie wiem. :hyhy: :hyhy:
perscecutoria pisze:jeżeli kupujesz ją w odpowiednim miejscu
Odpowiednie miejsce to tylko apteka ;)
perscecutoria pisze:Zgodzisz się jednak, że trudniej w aptece znaleźć dziurawe lub przeterminowane kondomki.
Myślę, że tam takowych nie znajdziesz :)
perscecutoria pisze:2. Po co piszesz o konkretnych przypadkach, skoro rozmawiamy o ogóle...?
Bo piszę jak ja to wszystko widze u siebie i dlaczego jestem przeciwko "kondomkom". Nie wiem co inni myślą na temat prezerwatyw, jakie mają problemy z nimi i co im w nich nie pasuje.
perscecutoria pisze:Tyle mam do powiedzenia, co pogrubione.
A jest zapisana reguła, która potwierdzi, że każda kobieta musi popaść w chorobę wywołaną przez zażywanie pigułek hormonalnych?
perscecutoria pisze:W ilu przypadkach niesie?
Znam organizm każdej kobiety? Statystyk także nie prowadzę.
Ale spójrz na to z innej strony - niedokładne wyleczenie stanu zapalnego może być przyczyą innych chorób.
perscecutoria pisze:Lekarzem nie jestem, ale jak dla mnie to jest mimo wszystko dziwne. Chyba, że założymy, że jajowody stają się drozne wylącznie dla plemników.
Jednak to możliwe. Również nie znam się na tym ,dlatego nie brnę dalej w ten temat.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 19:35

Nauczyciele czasami też mają niezbyt dobre informacje. Mnie na ustnej maturze egzaminowała babka, która nie potrafiła powiedziec nawet słowa po niemiecku, więc argument "były dyktowane przez nauczyciela" raczej do mnie nie przemawia.
Ciąg dalszy o kondomach - sama piszesz, że jak ktoś je kupuje w odpowiednim miejscu i, co za tym idzie, nie są dziurawe i wszystko z nimi OK, to jedyny "błąd techniczny" może tkwic tak naprawdę w ich użyciu, a to już nie wina prezerwatyw xD
magdusia pisze:A jest zapisana reguła, która potwierdzi, że każda kobieta musi popaść w chorobę wywołaną przez zażywanie pigułek hormonalnych?
Ja nie potrzebuję reguł, wystarczą mi statystyki i to, co widzę wokół.
magdusia pisze:Ale spójrz na to z innej strony - niedokładne wyleczenie stanu zapalnego może być przyczyą innych chorób.
Jak się pana doktora nie słucha albo chodzi się do konowała, to niedziwota.
magdusia pisze:Jednak to możliwe. Również nie znam się na tym ,dlatego nie brnę dalej w ten temat.
Nie piszę, że niemożliwe, wręcz przeciwnie - zakładając, że udrożnienie jajowodów umożliwia plemnikom dotarcie do jaja. Wtedy jak najbardziej, może dojśc do ciąży pozamacicznej, bo jajo nie ma jak powędrowac do macicy. To tak na podstawie tej mojej, cwiercmedycznej wiedzy.

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 19:41

perscecutoria pisze:"błąd techniczny" może tkwic tak naprawdę w ich użyciu, a to już nie wina prezerwatyw xD
A co powiesz o "przypadkowych" pęknięciach zbiorniczków? Za dużo niesienia? :rotfl:
perscecutoria pisze:Ja nie potrzebuję reguł, wystarczą mi statystyki i to, co widzę wokół.
Statystyki statystykami, ale zauwazyłaś chyba, że są tam także kobiety zdrowe, bez wzgęldu na to ile brały tabletki antykoncepcyjne.
perscecutoria pisze:Jak się pana doktora nie słucha
Czasami i oni popełniają błędy.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 19:46

Sorry, ale dla mnie tutaj przypadek raczej nie istnieje. Błąd w użyciu, tyle tylko, że do tego nikt się nie przyzna. Bo przecież co za frajer nie umie uzyc dobrze prezerwatywy...
Statystyki statystykami, ale nie zauwazyłaś chyba, że są tam także kobiety zdrowe, bez wzgęldu na to ile brały tabletki antykoncepcyjne.
Yep. Co powiesz na jedzenie codziennie chińskich zupek na śniadanie, obiad i kolację?

O lekarzach pisac nie muszę, sama powiedzialas, ze CZASAMI popelniają błędy. Inna sprawa, że chyba na powiat czy województwo, przypada więcej niż jeden lekarz?
Lepiej jest nie zaznac "szczęścia", jakim są dzieci czy lepiej, żeby nie bolało? =3

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 20:01

perscecutoria pisze:Błąd w użyciu, tyle tylko, że do tego nikt się nie przyzna. Bo przecież co za frajer nie umie uzyc dobrze prezerwatywy...
Ale jak wytłumaczysz pęknięcie zbiorniczka, albo wypłynięcie nasienia poza prezerwatywę?
Może co dla niektórych instrukcja nakładania prezerwatywy jest zbyt skomplikowana? Wiesz, spuścić ze zbiorniczka powietrze i rozciągnąć gumę na członek.
perscecutoria pisze:Co powiesz na jedzenie codziennie chińskich zupek na śniadanie, obiad i kolację?
Yyy, nie jadam? :rotfl: :rotfl:

perscecutoria pisze:Lepiej jest nie zaznac "szczęścia", jakim są dzieci czy lepiej, żeby nie bolało?
Odmienne zdanie ma osoba w moim wieku, inne człowiek o 10 lat starszy.
perscecutoria pisze:=3
Ten znaczek jest perfidny. Kojarzy mi się z penisem :wstyd:

Awatar użytkownika
apokalipsa
Spełniacz Marzeń
Posty: 1004
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: aus Niederschlesien

Post autor: apokalipsa » 30 paź 2009, 20:37

magdusia pisze:Bo te aptekowe sa zajebistej jakości? Nie osłabiaj mnie.
na pewno 10 tys razy lepszej niż z kiosku :] porównaj sobie Durexy z prezerwatywami z biedronki.
perscecutoria pisze:Prezerwatywa jest skuteczna, jeżeli kupujesz ją w odpowiednim miejscu, a nie w kiosku RUCHu albo na stacji benzynowej. Dobrze założona raczej się nie zsunie.
racja .

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 20:44

apokalipsa pisze:na pewno 10 tys razy lepszej niż z kiosku :]
Tak zgadzam się. W aptece masz pewność, że z prezerwatywami, które kupujesz jest wszystko ok.
apokalipsa pisze:Durexy
Jedyne prezerwatwy, do których jestem przekonana, inne odpadają (pod względem jakości).

apokalipsa pisze:porównaj sobie Durexy z prezerwatywami z biedronki.
Kochana, nie używam prezerwatyw. Ale wiem, że gumy z Biedronki nie mają startu do Durexów. Spokojnie, troszkę żyję na tym świecie.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 paź 2009, 23:48

magdusia pisze:Może co dla niektórych instrukcja nakładania prezerwatywy jest zbyt skomplikowana?
Wprawdzie nie używam, ale może w tym tkwi problem, że własnie nie jest skomplikowana? Ludzie potrafią spierzyć coś banalnie prostego.
Yyy, nie jadam?
Prawdę mówiąc zwisa mi, czy jadasz, czy nie... Chodzi o to, czy uważasz, że częste jedzenie tego typu rzeczy jest dobre.

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 30 paź 2009, 23:56

perscecutoria pisze:Ludzie potrafią spierzyć coś banalnie prostego.
Każdy funkcjonuje inaczej...

perscecutoria pisze:Chodzi o to, czy uważasz, że częste jedzenie tego typu rzeczy jest dobre.
Jednym smakują zupki chińskie drugim masło kakaowe. Czy jest dobre? Skąd do jasnej cholery mam to wiedzieć? Zapytaj specjalisty od zupki chińskiej a nie mnie - zwolennika jogurcików czekoladowych ;D
Marginesem - co dzisiaj jest zdrowe?
perscecutoria pisze:Prawdę mówiąc zwisa mi, czy jadasz, czy nie...
I wszystko jasne ;)

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 31 paź 2009, 0:02

PYTAM SIE CZY ZUPKI CHINSKIE I ICH CZESTE JEDZENIE JEST ZDROWE X_X
Chyba można to wywnioskować z kontekstu, nie robiłabym offtopu o zupie w temacie o antykoncepcji x__x


Każdy funkcjonuje inaczej, ale chyba czytać ze zrozumieniem każdy człowiek po gimnazjum potrafi...

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 31 paź 2009, 0:09

perscecutoria pisze:PYTAM SIE CZY ZUPKI CHINSKIE I ICH CZESTE JEDZENIE JEST ZDROWE X_X
Kurwa mać dokładnie wiem o co Ci chodzi ;)
Tylko co ja do cholery mam wspólnego z zupkami chińskimi? Jeden zje i wysra, drugi będzie miał skurcze brzucha przez tydzień.
perscecutoria pisze:ale chyba czytać ze zrozumieniem każdy człowiek po gimnazjum potrafi...
Chyba nie. Chłopcy z zawodówki nie znają znaczenia słowa: "Umyj się", a co dopiero umieją czytać ze zrozumieniem :)

Każdy ma inne zdanie na dany temat i nie koniecznie musi zgadzać się z Twoim.
Ciaża pozamaciczna po sterylizacji według Ciebie też była niemożliwa - jednak jest inaczej. Cóż... doskonała nie jesteś.
Daruj sobie odpisywanie, bo będziemy się kłócić, wyzywać, a nie chcę wprowadzać tutaj niemiłej atmosfery.

Wracając do tematu:
Antykoncepcja - przyjazna dla człowieka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości