PBF/RPG

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

PBF/RPG

Post autor: Riku » 26 kwie 2009, 17:12

Czy graliście kiedyś na forach PBF lub RPG? Jeżeli tak to na jakich? (jaka tematyka)
Co wam się z nich spodobało?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2015, 11:18 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Z racji tego, że wielokrotnie pojawiały się tutaj tematy dot. PBFów, przyklejam temat.

Awatar użytkownika
vo0do0
Bujający w obłokach
Posty: 359
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: się biorą roztocza ?

Post autor: vo0do0 » 26 kwie 2009, 17:49

Star Wars, mielismy nasz własny systme kart postaci, ograne zasady panujące w zakonie i możliwości. Uwielbiałem to :)

Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

Post autor: Riku » 26 kwie 2009, 17:56

Przerażają mnie fora "tasiemce", które zamieniają się potem w istne bagno. Przychodzą gracze, którzy nie umieją pisać i forum upada, bo admin nie może nad tym zapanować.
Ja osobiście wole tematykę fantasy, wampiry itp. Jednak omijam takich z anime gdyż dużo osób tworzy postaci, które są w anime (zero kreatywności).
Aktualnie nie gram na żadnym forum. To z lenistwa, bo nie chce mi się szukać. A znaleźć coś ciekawego – to nie łatwa sztuka.

VoOdoO grasz teraz na jakimś forum?

Awatar użytkownika
vo0do0
Bujający w obłokach
Posty: 359
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: się biorą roztocza ?

Post autor: vo0do0 » 26 kwie 2009, 18:10

nie akurat równiez nie gram w nic teraz, na żadnym forum

Awatar użytkownika
MJ
Extra marzyciel
Posty: 501
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BDG baby ;)

Post autor: MJ » 26 kwie 2009, 22:05

Całkiem niedawno sam miałem napisane takie forum, systemy walki, sklepy, zarobki, rozwoju postaci wszystko pisane w php, flash i elementy czegoś tam jeszcze (brat jest na programowaniu) :D

Później zmieniałem realia pbf i z braku czasu nie skończyłem tego do dzisiaj :P
Ogólnie tematyka wampiry, wilkołaki i ludzie.

Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

Post autor: Riku » 27 kwie 2009, 15:51

Sama tematyka to mi się podoba. Ciekawa jestem co do systemów i jak to wszystko zorganizowałeś. Ja to nigdy nie próbowałam się za robienie forum ani bycie adminem – nie dla mnie takie rzeczy.

Ktoś mi powiedział, że byłabym tym „złym”- a raczej tym najbardziej zasadniczym. „Pewnie byś wszystkich zbanowała od razu po ich rejestracji.”

Historię świata też sam wymyślałeś?

Awatar użytkownika
vo0do0
Bujający w obłokach
Posty: 359
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: się biorą roztocza ?

Post autor: vo0do0 » 27 kwie 2009, 19:26

lubię Wampiry, mniej wilkołaki :)

Awatar użytkownika
MJ
Extra marzyciel
Posty: 501
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BDG baby ;)

Post autor: MJ » 28 kwie 2009, 11:46

Historia tzn. realia tak?
Krainy były średniowieczne.
Riku pisze:Ciekawa jestem co do systemów i jak to wszystko zorganizowałeś.
Tutaj mały scr:

Biker
Bujający w obłokach
Posty: 365
Rejestracja: 26 gru 2008, 1:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biker » 29 kwie 2009, 20:36

"Grałem" kiedyś na pbf o wilkach :P

Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

Post autor: Riku » 21 cze 2009, 12:00

MJ pisze:Krainy były średniowieczne.
Ciekawie wymyślone. Zapewne było by to dobre forum.
Biker pisze:"Grałem" kiedyś na pbf o wilkach
:zakrecony: wszystko tylko nie forum o zwierzętach. Jakoś nie kręci mnie udawanie wilka lub innego zwierzaka. Zero w tym realizmu, no i żeby wcielić się w zwierze warto znać jego zachowania. Forum pbf - tak. Forum o zwierzętach - NIE.
Ja już wolę fantastyczne, średniowieczne i wszystkie inne klimaty, które związane są chodź trochę z ludzką działalnością. Oczywiście to tylko moje zdanie. Ktoś może nie lubić for fantastycznych. Przecież nikogo za to nie pobije. ^^

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 21 cze 2009, 12:03

Wcześniej nie wypowiadałam się na tego typu forach, ale kiedy zarejestrowałam się na jednym z nich nawet mi sie spodobało ;) Niby rzadko na to forum zaglądam ale jednak zaglądam ;)

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Saya » 21 cze 2009, 12:07

KIedyś grałem na forum o tematyce anime, ale niestety to forum upadło bo miało mało userów. A teraz nie gram już na pbf bo mam za mało czasu na takie rozrywki lub po prostu mi się nie chce

Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

Post autor: Riku » 21 cze 2009, 12:22

Kiedyś sama prowadziłam trzy fora. Cała fabuła została wymyślona przeze mnie, a jedno było nawet lekko kryminalne (odkrycie tajemnicy itp.). Były to fora ograniczone do max 10 użytkowników, ale grało nam się bardzo dobrze.
Zostały one zamknięte z jednego prostego powodu – fabuła i temat się zakończył. Tajemnica została odkryta a w innych skończyło się tzw. Happy End’em.
To nie były typowe fora. Po prostu ludzie mieli niezłą rozrywkę. Gra trwała długo, bo jak wiadomo każdy ma swoje obowiązki i szkołę. Dobrze wspominam tamte czasy i jestem z tego zadowolona. ^^
Szczęśliwa pisze:ale kiedy zarejestrowałam się na jednym z nich
A na jakim to forum się zarejestrowałaś?
Ayashi pisze:Kiedyś grałem na forum o tematyce anime, ale niestety to forum upadło bo miało mało userów.
Niestety tak już jest, bo zazwyczaj ludzie tworzą postacie z anime, lub ku temu podobne. Najgorzej jak ktoś bawi się w bohatera – niezniszczalny, super szybki, super zwinny. A przecież każdy ma jakieś wady.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2009, 22:55 przez Riku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 21 cze 2009, 12:25

Jakieś forum PBF o Rebelde, chciałabym znaleźć jakieś fajne forum PBF bo tam za bardzo mi się nie pdoba, bo nie ogladam Zbuntowanych itd.

Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

Post autor: Riku » 21 cze 2009, 12:31

Szczęśliwa pisze:forum PBF o Rebelde
Ahh tak forum typowo realne – o ludziach. Takie także lubię, byle by nie były na podstawie serialu. To niszczy cały klimat, bo ci co oglądali serial nagle trzymają się jego fabuły. Tworzą postawcie występujące w serialu. Za mało wyobraźni.
Stworzenie własnej postaci tylko wzbogaca naszą wyobraźnię.
Właśnie takie osoby, które nie oglądfały danego serialu czują się zagubione, bo ogranicza liczbę userów.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 21 cze 2009, 12:34

Na tym forum raczej nie trzymają sie tego serialu, wymyślają coś innego, tworząc przy tym nową historię ;)
Parę rzeczy wydaje misię, że jest zaczerpniętych z serialu ale myślę, że niewiele.

Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

Post autor: Riku » 21 cze 2009, 12:40

Szczęśliwa pisze:Na tym forum raczej nie trzymają sie tego serialu, wymyślają coś innego, tworząc przy tym nową historię
Parę rzeczy wydaje misię, że jest zaczerpniętych z serialu ale myślę, że niewiele.
To bardzo dobrze. Przynajmniej nie ma tej rutyny.
Skoro tak mówisz to jest plus. Niewiele for o serialach idzie w innym kierunku niż sama fabuła takowego „serialu”. Administrator się postarał?

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 21 cze 2009, 12:45

No tak można powiedzieć ;) Znam administratorkę tego forum i widać, że o nie dba ;) Wcześniej ktoś inny prowadził to forum, ale ona przejęła pałeczkę i całkiem dobrze jej idzie ;) Może jakoś się tam zadomowię, ale jednak troszkę to potrwa, bo wszyscy chyba z użytkowników znają lub ogladali ten serial a ja niestety nie(nie lubię takich seriali).

Riku
Bujający w obłokach
Posty: 223
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z "id"

Post autor: Riku » 29 cze 2009, 16:35

Tak z ciekawości pytam. Czy ktoś byłby zainteresowany sesją? Oczywiście pisaną, bo typowej „domówki” ani LARP-ów nie zrobimy chyba, że na odleeegłość. Co nie jest możliwe.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2009, 18:35 przez Riku, łącznie zmieniany 1 raz.

Nomadin
Extra marzyciel
Posty: 757
Rejestracja: 23 paź 2010, 10:13
Lokalizacja: Bramy Piekieł

Post autor: Nomadin » 23 paź 2010, 11:28

Ja powiem szczerze, że grałem w parę takich PBF`ów ale poznawałem je tylko za pośrednictwem GWS a ciągłe granie w różne wersje Gothica po prostu mnie zniechęciły...założyłem parę for na których było mało osób ale mówili, ze bardzo im się podobało. Jednak lenistwo moje powodowało, że fora wymierały. Jedynie gdzie się udzielam to na małym PBF`ie na GWS ale wyjątkowo rzadko.
I co do sesji...byłbym zainteresowany ale wolałbym wiedzieć jakby to wyglądało.

Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 127
Rejestracja: 24 paź 2010, 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Lucid » 26 paź 2010, 23:24

Ogólnikowo nie grałem ale sam miałem własny system na własnym forum 4 lata temu. Ładnie się trzymało i wystarczyło by rozkręcić zapalone forum pełne fanatyków RPG :D. Mój System nosił nazwę "Stary Świat" w sumie według świata przedstawionego według jednej z moich powiastek :D

Awatar użytkownika
mimi619
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 24 lip 2010, 22:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: mimi619 » 31 paź 2010, 21:46

Polecam Gothic 1/2/3. Super gra i grafika. Rozbudowane dialogi i gra "ma sens".

Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 03 lis 2010, 21:25

z RPG grałam tylko w Final Fantasy xD i mi się podobało ;3

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 03 sty 2011, 17:48

Wróciłam do gry rasshamra której fabuła bazuje na patentach zaczerpniętych z kilku telewizyjnych produkcji, ale równocześnie zawiera w sobie własną, niezależną historię, której losy poprowadzone zostaną przez administrację forum.

Opowiada ona o uczestnikach eksperymentu. Decydują się oni na zamieszkaniu w miasteczku zbudowanym na odludnej wyspie nie wiedząc cóż ich tam będzie czekać. I na pewno nie jest to wakacyjna sielanka ;)

Ink
Extra marzyciel
Posty: 612
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:28

PBF

Post autor: Ink » 18 wrz 2011, 14:02

Play By Forum (PBF, gra przez forum, potocznie gra tekstowa lub gra forumowa) – gra fabularna rozgrywana na forum dyskusyjnym, w której gracze (od kilku do kilkuset) wcielają się w role fikcyjnych postaci.
Rozgrywka toczy się w wymyślonym świecie opisywanym i tworzonym poprzez internetowe forum dyskusyjne.

Rozróżniamy dwa rodzaje gier typu pbf:
- gra forumowa - gdy całe forum lub jego duża część poświęcone jest rozgrywce, określone działy służą za lokacje a tematy to poszczególne miejsca albo wydarzenia. W taką grę może grać nieograniczona liczba osób (zazwyczaj gra w nią większość użytkowników danego forum)
- sesja forumowa - to inna postać zwykłej sesji RPG, tyle że rozgrywanej w internecie. Udział bierze tu zwykle nie więcej graczy, niż w zwykłej sesji a gra toczy się w obrębie jednego tematu na forum, w którym gracze piszą, co robią ich postacie a MG opisuje świat i jego reakcje na zachowania bohaterów.
Bardzo często tworzy się PBF-y na podstawie książek i filmów.

Słyszeliście o tym? Co o tym myślicie? Może macie już własną postać/postacie i gdzieś gracie?

tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Re: PBF

Post autor: tomala. » 18 wrz 2011, 14:30

Kilka lat temu, koniec podstawówki - początek gimnazjum, należałam do takiego forum. Z samych rozgrywek niewiele pamiętam, brałam udział może w jednej, dwóch, głównie czytałam, ale pamiętam rozbudowane opisy niektórych postaci (fajna sprawa), czy też zdarzenia wymyślane przez MG...
Jednak mój udział na tym forum trwał krótko, głównie dlatego, że to forum tworzył głównie krąg "wspólnych znajomych". Hm...

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: PBF

Post autor: sepän poika » 18 wrz 2011, 14:40

Kiedyś coś próbowaliśmy na jednym forum, ale wyszło fatalnie. I nie wierzę za bardzo, żeby mogło wyjść inaczej.

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Re: PBF

Post autor: Fantagiro » 18 wrz 2011, 19:43

Brałam udział w grze opartej na Lost - Zagubieni. Jak początek był bardzo interesujący bo mieliśmy admina, który miał łeb na karku, tak później niestety wszystko się posypało m.in. przez nagłe zniknięcie wyżej wymienionego. Kilka osób chciało ratować przedsięwzięcie na nowym forum ale to już nie było to samo. Jakiś czas dałam sobie więc spokój, do czasu aż od znajomego z tej gry nie dowiedziałam się o nowym pomyśle. Ta sama grupa osób jednak tło zupełnie inne. Oparte w pewnym stopniu na różnych intrygujących/tajemniczych serialach czy filmach, ale ze świeżą dawką pomysłów. Jednak historia lubi się powtarzać i po raz kolejny początek był niesamowity, dopóki ludziom nie zaczęło brakować czasu i coraz mniej ludzi wchodziło. Szkoda bo rozrywka była świetna.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: PBF

Post autor: ajwenhou » 19 wrz 2011, 10:26

brać udziału w czymś takim nie brałam, ale widziałam kilka lat temu coś takiego na jednym forum. wyglądało dosyć ciekawie, ale część osób 'brała' swoje postacie z serialu i akcja toczyła się wokół nich, omijając resztę.
fajnie gdyby użytkownicy wcielający się w jakieś postacie /niech już będzie serialowe/ łączyli seriale, i np. miłośnicy Housa chcieliby zobaczyć jak wyjdzie spotkanie jego i Nurse Jackie, tyle że pisać to powinna osoba znająca charaktery, albo taka, która budowała postaci.. myślę, że 'światek seriali' mógłby na tym zarobić gdyby to odpowiednio wykorzystał.

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: PBF

Post autor: poly » 19 wrz 2011, 16:10

Ayuto, brałam udział w czymś takim i wyszło genialnie.

Obecnie żyje w takim świecie, ostatnio zrobiłam sobie dłuższą przerwę. Ale nieee, teraz wracam do tego świata xD
Pomysł genialny, ludzie też nieziemscy. Fajnie spotkać takich, których też kręci coś tak dziwnie, banalnie głupiego.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość