Allegro

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
Szalona_Kotka
Łapacz chmur
Posty: 800
Rejestracja: 11 lut 2010, 15:56
Płeć: Kobieta

Allegro

Post autor: Szalona_Kotka » 14 paź 2010, 14:01

Macie konto na allegro?
Często robicie zakupy za posrednictwem tego serwisu?
Zawsze trafialiscie na rzetelnych sprzedawców? Zdarzyło się, że nie przysłali Wam jakiejś paczki? Co w ogóle myslicie o tej stronie?

Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie
Posty: 2581
Rejestracja: 18 lip 2010, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ---

Post autor: Lussi-M » 14 paź 2010, 14:24

Mam konto na allegro od jakiś trzech lat, ale przyznam, że mało co z niego korzystam, ponieważ raz przysłali mi nie to co trzeba i tak rozpocząłem korzystanie z innych portali.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 14 paź 2010, 14:31

mam konto na allegro i mozna powiedzieć, że dość często zdarza mi się tam kupowac jakies rzeczy począwszy od drobniejszych typu kolczyki na tych nieco większych i drozszych typu ubrania :) Ogólnie kiedy pierwszy raz zamawiałam ubranie bałam się, że przyśla mi zły rozmiar(pomimo tego ze było wszystko napisane białe na czarnym w aukcji). Zazwyczaj jak zamawiam jakieś ubrania to patrzę czy sprzedawca w opisie pisze czy jest możliwośc zwrotu, ostatnio zamówiłam sobie płaszczyk :)

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 14 paź 2010, 14:34

Ja nie mam, ale mój chłopak ma, więc jeśli chce coś zamówić to przez jego konto. Parę razy przejechałam się zamawiając ubrania, bo dostałam nie to czego sie spodziewałam, ale mimo to i tak zamawiam nadal.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 14 paź 2010, 15:03

Nie mam konta, ale niedługo trzeba będzie założyć. Nie będę zimą wyłazić z obrazami na ulicę. Latem zresztą też nie xDD

Kategorycznie wywaliłabym z allegro żywe zwierzęta. Ile razy patrzę na kilkadziesiąt szczurów upchanej w jednej, małej klatce albo szczeniaki trzymane w zagrzybionych garażach, to mnie krew zalewa. I jeszcze te wszystkie kłamstwa... "Rasowy bez rodowodu". Ta, jasne.

Awatar użytkownika
Zielonaa
Spełniacz Marzeń
Posty: 1086
Rejestracja: 11 kwie 2009, 12:52

Post autor: Zielonaa » 14 paź 2010, 17:29

Korzystam z cudzego. Sprzedaje czasem jakieś książki i niepotrzebne rzeczy.

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 14 paź 2010, 23:34

Mam konto na allegro, ale tylko dwa razy coś na nim zamawiałam. Raz trafiłam na nieuczciwego sprzedawcę, zapłaciłam i paczki nie dostałam do dziś. Czasem przeglądam i szukam czegoś co mnie zainteresuje.

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 14 paź 2010, 23:38

Icannotfly. pisze:Raz trafiłam na nieuczciwego sprzedawcę, zapłaciłam i paczki nie dostałam do dziś.
Trzeba było pisać do administracji allegro. Takich sytuacji się nie odpuszcza.
perscecutoria pisze:Kategorycznie wywaliłabym z allegro żywe zwierzęta. Ile razy patrzę na kilkadziesiąt szczurów upchanej w jednej, małej klatce albo szczeniaki trzymane w zagrzybionych garażach, to mnie krew zalewa. I jeszcze te wszystkie kłamstwa... "Rasowy bez rodowodu". Ta, jasne.
Tam można znaleźć chyba wszystko, zaczynajać od atrapy ludzkiej kupy, przez wlaśnie zwierzęta a skonczywszy aż się boję zapytać na czym. Podziwiam niektórych allegro'wiczów, a także wyobraźnię niektórych podczas wystawiania komentarzy : D

Aniequ
Łapacz chmur
Posty: 850
Rejestracja: 24 lip 2010, 15:39

Post autor: Aniequ » 15 paź 2010, 0:23

Założyłam sobie konto dość nie dawno i korzystam z niego dość często, najczęściej jak zbliżają się jakieś urodziny, czy też imienin, to zawsze stamtąd zamawiam jakieś drobne upominki, jak na razie się nie zawiodłam na tej stronie.

NellTu
Newbie
Posty: 1243
Rejestracja: 30 wrz 2010, 17:56
Imię: Ewa
Płeć: Kobieta

Post autor: NellTu » 15 paź 2010, 12:23

Mam konto, ale rzadko z niego korzystam. Częściej zamawiam rzeczy dla znajomych, niż dla siebie :p

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 15 paź 2010, 12:32

Bum!, mi raczej chodziło o oszukiwanie ludzi i dobro zwierzaków.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 15 paź 2010, 17:30

Konta nie mam, ale ma je mój brat. W końcu będę musiał pokusić się o własne, nie mogę w nieskończoność prosić go o kupowanie kolejnej książki czy płyty... Zresztą po tym jak ostatnio zapomniał podać mojego adresu i paczka przyszła do niego (a mieszka jakieś 300 km ode mnie), doszedłem do wniosku, że lepiej samemu załatwiać takie sprawy.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 14 lis 2010, 14:41

Ostatnio kupiłam sobie na allegro płaszczyk, taki bardziej na elegancko i jest to kolejny zakup, z którego jestem zadowolona za pośrednictwem tego serwisu ;)

Nikki
Marzyciel-Gaduła
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2010, 23:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: masz tyle pytań?

Post autor: Nikki » 14 lis 2010, 14:45

Mam :) Tzn. ma mój brat ;)
Kupiłam ostatnio brokat, buty, nowe słuchawki do kompa. Raz natrafił mój tata na oszusta ale strat nie było

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 14 lis 2010, 14:46

mam konto, moja mama czasem coś wystawia, ja tylko kupuje.
mój ostatni zakup to dysk zewnętrzny, z którego jestem baaardzo zadowolona.
raz tylko czekałam długo na przesyłkę, koleś wmawiał mi, że pieniądze nie dotarły, dostał kwit potwierdzający moją wpłatę, i baran zgłosił sprawę do allegro :znudzony: wyjaśniłam allegro wszystko jak było i tamten wycofał. jakiś nieogarnięty czy co..
czasem trafi się na oszusta, mnie osobiście to nie spotkało.

pinia
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2010, 13:25

Post autor: pinia » 18 lis 2010, 12:17

Od kilku lat mam konto na Allegro, głównie kupuję ciuszki dla dzieci. Sama też często sprzedaję to co mam zbyteczne w domu. Na początku wysyłałam pocztą, ale dwa razy zaginęła mi przesyłka i teraz paczki wysyłam za pośrednictwem kuriera. Od paru miesięcy zamawiam go z serwisu Ciach Link , bo mają tanio dla osób prywatnych.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 13:30 przez pinia, łącznie zmieniany 2 razy.

Nandelle

Post autor: Nandelle » 21 lis 2010, 22:42

Mam i często kupuje. Jeszcze nigdy mnie nie oszukali, bo patrze ile dany sprzedawca ma negatywów, by póżniej nie było, ze zapłace, a tu nic nie dostane.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Saya » 21 lis 2010, 22:45

Konto mam już od dłuższego czasu ale niezbyt często kupuje. Nie ufam. Lubie jak sobie moge pzre kupnem dotknąć towaru :D

Bogini Śmiechu
Newbie
Posty: 3370
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:11
Imię: Sylwia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bogini Śmiechu » 22 lis 2010, 1:37

A ja nie mam konta. Nieszczególnie mi potrzebne. Jak coś chcę, to ewentualnie zamawiam przez konto koleżanki, ale i to rzadko.

Magdalenka
Początkujący marzyciel
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2010, 11:42

Post autor: Magdalenka » 22 lis 2010, 20:56

:hyhy: mam konto i dość często robię tam zakupy

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: Zorza » 23 lis 2010, 14:13

Mam konto od kilku lat, ale szczerze mówiąc, to nie przepadam za zakupami w sieci. Wolę zobaczyć co kupuję, z czym mam do czynienia, mieć pewność, że po zapłaceniu wyjdę z produktem ze sklepu.

Poza tym stanie na poczcie po paczki nie jest fajne (niestety listonosze okoliczni mają nieelegancką praktykę nieprzynoszenia paczek i zostawiania zawsze tylko karteczek w skrzynce :/).

Jeśli chodzi o używanie konta - kiedyś wystawiłam trochę podręczników szkolnych. I kupowałam koraliki różne żeby sobie samemu kolczyki robić. To się da jakos przeżyć, ale np. kupowanie ubrań czy butów to już odpada bez mierzenia.

tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Post autor: tomala. » 21 kwie 2011, 13:15

Konto na allegro posiadam chyba jakoś od początków roku 2007. Do tej pory sprzedawałam coś tylko raz, choć ostatnio mam chęć to nieco nadrobić. Głównie kupuję - oryginalne płyty CD, czasem jakiś ciuch oraz raz na 'ruski rok' jakiś gadżet, czy inną rzecz. Ostatnio co prawda dawno nic nie zamawiałam, ale wciąż poluję na jedną koszulę;)

Acid
Newbie
Posty: 2772
Rejestracja: 24 lut 2011, 19:21

Post autor: Acid » 21 kwie 2011, 13:28

Konto posiadam, ale obecnie z niego nie korzystam. Zniechęcił mnie jeden sprzedawca, który zamierzał zrobić mnie w bambuko sprzedając mi zepsuty mostek do gitary (miał być nowy), od tamtej pory unikam Allegro. Jeśli już muszę kupić coś przez internet zazwyczaj robię to w sklepach internetowych do których mam zaufanie i wiem, że mogę liczyć tam na profesjonalną obsługę. Zazwyczaj kupuję jakieś ciuchy, książki albo części do gitary i właśnie z tymi ostatnimi potrzebne jest profesjonalne podejście i spora wiedza na ten temat, a z tym na Allegro bywa różnie.

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: arcoiris » 21 kwie 2011, 14:28

Kupuję tam i sprzedaję od kilku lat.
Tylko raz natrafiłam na niezbyt uczciwą osobę.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 21 kwie 2011, 16:06

Mam konto od dawna. Kupię coś sporadycznie, mam tak samo jak Acid, wolę kupować w sklepach internetowych. Ale allegro służy mi jako porównywarka do cen. Zawsze sobie wejdę i mniej więcej się zorientuję ile coś może mnie kosztować. Czasami przeglądam z nudów i jak znajdę jakąś perełkę, to owszem.. Kupuję :P

sandrusiaa007
Spełniacz Marzeń
Posty: 2375
Rejestracja: 08 lip 2009, 9:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja:

Post autor: sandrusiaa007 » 21 kwie 2011, 16:10

nie mam konta na allegro. Ogólnie nigdy nic nie zamówiłam przez internet bo się boję że albo coś nie tak mi wyślą albo że zrobią w uja. :niepewny:

NitrO
Bujający w obłokach
Posty: 466
Rejestracja: 09 kwie 2011, 20:44
Płeć: Kobieta

Post autor: NitrO » 21 kwie 2011, 16:20

Ja nie mam, ale Mój brat ma, więc czasem coś kupuję, ale rzadko :)

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: arcoiris » 21 kwie 2011, 18:01

sandrusiaa007 pisze:nie mam konta na allegro. Ogólnie nigdy nic nie zamówiłam przez internet bo się boję że albo coś nie tak mi wyślą albo że zrobią w uja. :niepewny:
na allegro są zabezpieczenia, jak coś nie tak to zgłaszasz sprawę i po problemie
więc nie ma czego się bać :)

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 21 kwie 2011, 18:09

arcoiris pisze:na allegro są zabezpieczenia, jak coś nie tak to zgłaszasz sprawę i po problemie
Trochę problemu jest :) I potrzeba stalowych nerwów i dużo czasu na zwrot ewentualnej kwoty. No ale nie ma co robić z tego jakiś tragedii. W zwykłym sklepie również możemy zostać oszukani :P

Friday

Post autor: Friday » 21 kwie 2011, 18:15

Fajna sprawa, ale i tak nie można tam zamówić wszystkiego, co by się chciało.
Kupuję od kilku lat i jeszcze nigdy nie trafiłam na nieuczciwego sprzedawcę. Może dlatego, że zawsze sprawdzam komentarze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości