Gry komputerowe/video

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Gry komputerowe/video

Post autor: Harun » 11 wrz 2010, 20:49

Nie zauważyłem takiego tematu więc zakładam. Więc o ile gracie to w co jakie są wasze ulubione gatunki gier, na czym gracie itp :)

Z mojej strony powiem tak że lubię gry cRPG i generalnie gry z rozbudowaną fabułą. Obecnie gram w Mass Effect 2 nową postacią przeniesioną z części pierwszej gra jest świetna oferuje fajną acz trochę krótką fabułę (jakieś 20 godzin bez wykonywania questów pobocznych).

Z gier ciekawych mogę polecić Bioshocka obie części i ostatnio Mafię 2 która mimo że lekko zawodzi ponieważ cześć pierwsza miała nieco lepszą fabułę i klimat to nadal jest grą bardzo dobą i gratką dla fanów Ojca Chrzestnego.

A na czym gram. Tu to różnie raczej staram się omijać pc szerokim łukiem i mam 4 konsole do gier PS3, X360, PSP i PS2 to jednak czasem sięgam do starych tytułów na PC głównie produkcji blizzarda czyli Diablo 2, Starcraft i Wacraft 3. W obecnych czasach jednak większość gier jest wydawana również na konsole tak że raczej gier PC nie kupuje.

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 11 wrz 2010, 21:05

Wydaje mi się, że taki temat już gdzieś wisiał ale faktycznie szukajka niczego mi nie pokazała :)

Co do samych gier to ja najbardziej lubię strategie ekonomiczne typu "Cywilizacja" oraz FPP.

Z reguły gram online z ludźmi z całego świata i wykorzystuję do tego komputer, jakoś nie potrafię grać w pierwszoosobowe strzelanki na padzie. Konsola to tylko przygodówki, rpg i bijatyki.

W tej chwili gram z grę "Cross Fire" która jest przystosowana do rozgrywki po sieci.

Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie
Posty: 2581
Rejestracja: 18 lip 2010, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ---

Post autor: Lussi-M » 11 wrz 2010, 21:07

Jeśli już decydowałem się na granie w takie gierki, to tylko na komputerze stacjonarnym. Grałem tylko w zawsze lubianą FIFĘ. Sporadycznie grałem także w również w strzelaniny oraz gry przygodowe. Ukończyłem Ojca Chrzestnego oraz Pan Killera i to byłoby na tyle z gier.

Teraz już w to nie gram z braku czasu na takie rozrywki.

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 11 wrz 2010, 21:17

Portfolio pisze:Z reguły gram online z ludźmi z całego świata i wykorzystuję do tego komputer, jakoś nie potrafię grać w pierwszoosobowe strzelanki na padzie.
No ja przez pewien czas ciorałem w mutli z Killzona 2 polecam nawiasem mówiąc. Co do grania w FPP na padzie to fakt na początku trudno się przyzwyczaić ale obecnie to wole pada niż klawiaturę i myszkę. Bardzo jestem ciekaw jak na PS Move pędzie się grało w FPP ponieważ urządzenie to jest wprost do tego stworzone przynajmniej moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2010, 21:27 przez Harun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie
Posty: 2581
Rejestracja: 18 lip 2010, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ---

Post autor: Lussi-M » 11 wrz 2010, 21:24

Harun, źle dobrałeś autora cytatu.

Mentos
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Mentos » 11 wrz 2010, 22:01

Ja posiadam zwykłego piecyka więc na nim gram jak mam czas. A w co ? Oczywiście gry z rozbudowaną fabułą tak jak wcześniej ktoś wspomniał Mafia 2 czy Mass Effect... Generalnie moim ulubionym gatunkiem gier jest FPS zwłaszcza za czasów wojny. W Call of Duty 4 gram w sieci i jest to jedna z lepszych rozrywek :)
Ostatnio znów powróciłem do gry pt.: Mount&Blade. Jest to wymieszanie paru gatunków gier - strategi, cRPG... wszystko za czasów średniowiecza. Polecam :)

Andrzej80
Posty: 19
Rejestracja: 26 sie 2010, 15:59

Post autor: Andrzej80 » 12 wrz 2010, 7:52

ja ma niemałą kolekcje gier. Lubię strategiczne, wojenne, akcji czy kryminalne. To świetny sposób spedzenia wolnego czasu i relaks po pracy. Jednak trzeba popdejść do tego sposób racjolany ki myslący aby nie popaść w uzaleznienie tak jak teraz sie o tym dużo mówi.

Awatar użytkownika
Orion
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 193
Rejestracja: 05 cze 2010, 16:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Orion » 12 wrz 2010, 10:21

Również posiadam jako taką kolekcję gier. Szczerze mówiąc, wyrosłem z grania, teraz zresztą z powodzeniem muzykuję, więc nie mam czasu na gry, choć mimo wszystko, od czasu do czasu lubię pograć w stare, dobre tytuły.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: HELLBRINGER » 12 wrz 2010, 10:25

Jestem fanem wszelkiego rodzaju gier strategicznych (Hearts of Iron 3, Empire Total War), także sieciowe FPSy (CS) RPG jakoś nigdy mnie nie pociągało :P

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 12 wrz 2010, 21:58

No niestety mnie sieciowe FPS'y raczej nigdy nie interesowały a całą serię call of duty ominąłem szerokim łukiem. Właściwie pierwszy medal of honor wystarczył mi do zabaw w żołnierza i strzelania bez większego ładu i składu (strzelanie ok ale ja muszę wiedzieć z jakiego powodu do czegoś strzelam- nie samo to że moim przeciwnikami są szkopy mi nie starcza) dlatego wole jednak gry bardziej okraszone fabułą przykładowo Killzone 2 czy Gears of War 2 może nie posiadają one dopieszczonej historii ale jakoś ciągnęło mnie żeby zobaczyć co będzie dalej.

Co do RTS'ów to bardzo lubię tylko że na konsole wychodzi ich jak na lekarstwo a poza tym na razie nikt nie wymyślił dobrego sterowania w grze strategicznej na pada. Jedyny promyk nadziei w nowym dziele Ubisoftu czyli R.U.S.E. ponieważ obejrzałem już bardzo dużo previevów i wszyscy komentatorzy bardzo ciepło wypowiadają się o zrealizowaniu sterowania na konsolach w tej grze ale wyjdzie pogram i ocenię :)

Mentos
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Mentos » 13 wrz 2010, 10:43

Ja jestem zapaleńcem militariów to może dlatego uwielbiam wszelkie sieciowe wojenne FPS'y :) W Killzone'a czy GoW'a nie grałem bo jakoś nie pasują mi tamtejsze klimaty...
Szkoda też że nie mam żadnej konsoli (żadnej sprawnej konsoli) bo wybór gier jest tu ogromny. Lecz jak dla mnie FPS'y na konsole są niewypałem... Jak tu namierzyć przeciwnika ? Jest to z deczka trudne...
Co do fabuły gry to bardzo podoba mi się saga Neverwinter Nights. Nic dodać nic ująć :) Jedyny RPG, który mi się podoba.

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 13 wrz 2010, 11:21

Mentos pisze:Lecz jak dla mnie FPS'y na konsole są niewypałem... Jak tu namierzyć przeciwnika ? Jest to z deczka trudne...
Jak mówię da się przyzwyczaić co prawda z początku jest to ciężkie ale obecnie walę headshoty bez problemów. Co prawda w większości występuje opinia że pad od x360 jest lepszy do FPS'ów ale moim zdaniem właśnie pad z ps3 do tego się lepiej nadaje ze względu na większą czułość i szybkość analogów. Obadaj PS Move ponieważ ten bajer działa jak pointer dzięki czemu może się jeszcze lepiej grać na konsolach w FPS'y konkurencyjne urządzenie do X360 czyli Kinect jest moim zdaniem średnim wyborem dla hardkorowych graczy.

A co do padów jeszcze powiem tak grałem w bioshocka najpierw na klocku ponieważ miałem pożyczonego od kumpla a potem zakupiłem wersję na ps3 i co na ps3 nie miałem problemów z celowaniem i grało mi się świetnie nawet na najwyższym poziomie trudności czego nie mogę powiedzieć o X360. Moim zdaniem wynika to z tego że analogi w padzie do X360 mają większą "martwą strefę" czyli trzeba je bardziej odchylać by się obracać i celować a na ps3 nawet najmniejsze wychylenie analoga powoduje to że poruszamy kursorem.

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 13 wrz 2010, 12:44

Ale dla mnie i tak pad odpada do strzelanek. Nie ważne jaką ma czułość mi najnormalniej w świecie nie leży, no chyba że jest to shooter trzecioosobowy wtedy jakoś daję sobie z tym radę :).

Może masz rację, że to kwestia przyzwyczajenia ale myślę, że zanim bym się do niego przyzwyczaił to wylądował by już kilka razy na podłodze odbity od ściany :)

Mentos
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Mentos » 13 wrz 2010, 20:31

Popieram przedmówce - pady do FPSów są jak krawaty na zamek - bezsensu... Zagrałem w CoD3 i sie przeraziłem o.O Myślę że takich jak ja i Portfolio jest sporo więc i dla takich graczy powinni wymyślić jakąś alternatywe :)

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 13 wrz 2010, 23:05

Wiem że swego czasu było jakieś takie urządzenie nazywające się Frag FX które miało myszkę zamiast pada z analogami ale jakie są obecnie jego losy i czy jest dalej dostępne to nie powiem. Ze swojej strony mogę tylko dodać że mnie przejście z klawiatury i myszki na pada zajęło jakiś tydzień przez granie w Black jeszcze na ps2.

Jak mówię jednym takie sterowanie pasuje innym nie ale przykładowo ja nie chce się babrać w PC ze względów finansowych i czasowych tzn. konsola kosztuje dużo mniej od porównywalnego PC to raz a po drugie nie martwię się tym że coś mi nie będzie chodziło albo będzie cięło wkładam płytkę do napędu i wszystko śmiga elegancko. Generalnie właśnie z tych dwóch powodów wybrałem konsole ponieważ miałem już dość wywalania kasy w PC a że do tego dochodziły jeszcze gry bo nie cierpię piractwa to każdy z was może sobie wyobrazić koszty tej zabawy.

Mentos
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Mentos » 14 wrz 2010, 15:03

No tutaj masz rację Harun - gry na konsole będą działać zawsze i zawsze będzie to maksymalna wydajność i jakość :) Zdecydowana przewaga nad piecem.
Nie wiem jak to wygląda na ps3 czy na xbox360 ale ja bardzo lubię podczas grania w sieci korzystać z mikrofonu i gadać z kumplami - bardzo umila mi to grę.
Myślę że raczej będe inwestował w PC niż w konsole z tego względu że korzystam z wymagających programów więc tak czy siak potrzebuje w miare mocnego kompa :)

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 14 wrz 2010, 16:40

Mentos pisze:Nie wiem jak to wygląda na ps3 czy na xbox360 ale ja bardzo lubię podczas grania w sieci korzystać z mikrofonu i gadać z kumplami - bardzo umila mi to grę.
Nie ma z tym najmniejszych problemów. Obie konsole posiadają własne struktury sieciowe X 360 posiada Xbox live a PS3 Playstation Network. Chat można prowadzić zarówno ze znajomymi których mamy z różnych gier jak i pod czas gry warunkiem jest jednak posiadania headseta. W przypadku Xboxa jest on dodawany do bogatszych wersji pudełek z konsolą a do ps3 trzeba go dokupić za chyba 130 zeta. Jedynym znaczącym minusem Xboxa jest natomiast co dziwo abonament - żeby grać w cokolwiek online musimy zapłacić jakieś 200 zeta na rok z czego nie korzystam bo granie na ps3 jest darmowe :)

Mentos
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Mentos » 14 wrz 2010, 18:22

Jak można gadać to spoko :)
Ja też był grał w sieci na ps3... Nie dość że płacisz za xboxa, za gry, to jeszcze masz płacić abonament ? STFU

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 14 wrz 2010, 19:06

Ja osobiście też inwestuję w komputer ale to tylko po to żeby pograć w najnowsze gierki bo programów jakoś szczególnie wymagających nie używam :)

Jeśli chodzi o konsole to mam PS2, która stoi teraz u mojego kumpla i to mi wystarczy :)

Mentos
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Mentos » 14 wrz 2010, 21:14

No moje PS2 to stoi i sie kurzy... Dałem ją przerobić ale po paru dniach odpadło takie małe gówienko i teraz działają tylko oryginalne gry :/ Także sobie nie pograłem...

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 15 wrz 2010, 10:34

No jeśli macie jeszcze ps2 to polecam serię god of war bo dwie jej cześci ukazały się na ten sprzęt obie gierki miazga jak dla mnie no i główny bohater Kratos jest mega badassem :)

Poza tym dobre jest ico i shadow of the collossus obie mają badzie fajny melancholijny klimat fajne postaci oraz to coś co sprawia że nie można odejść od ekranu. A i no oczywiście serię Metal gear solid snake rulez szkoda że seria się już skończyła bo zawsze podobał mi się jej klimat i fabuła.

A ja obecnie gram sobie w Demon Souls ponieważ ME 2 skończyłem wczoraj. DS jest dla mnie następcą diablo i generalnie jedną z lepszych gier hack'n'slash w ogóle. Gra jest za*ebiście trudna (gdy grałem pierwszy raz zabito moją postać w 1 akcie jakieś 100 razy) ale sprawia niesamowitą frajdę. Oczywiście jest to ex na PS3 :)

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 15 wrz 2010, 12:43

God of War przeszedłem od początku do końca, a Metal Gear Solid zrezygnowałem po kilku misjach na rzecz Max Payne.

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 16 wrz 2010, 13:23

No Max Payne był genialny podobano powstaje 3 cześć gry widziałem już pierwsze screeny ale generalnie nie napawają mnie one optymizmem. MP zawsze miał taki klimat Noir a to co rockstar pokazał jest totalną zmianą klimat tak że pewnie gry nie kupie. Moim zdaniem powinno się pewne serie zakańczać i nie robić kolejnych części bo tzw reset serii nie zawsze jej wychodzi na dobre.

Przykład resetu moim zdaniem nieudanego to najnowsze Devil May Cry gdzie kultowa postać dante została emo (takie połączenie punka i geja :P ) a klimat i cała reszta też już nie to co kiedyś. Nie rozumiem takiego podejścia developerów ponieważ można zdobić grę z nową nazwą. Wiem że nowy produkt jest ciężko wypromować ale zmiana głównego bohatera to też moim zdaniem nie najlepsze rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 16 wrz 2010, 17:31

To jest po prostu nowa gra pod tytułem który przyciągnie rzesze fanów, tak zwany "chłyt małtetindody". Reset serii to przecież kolejna gratka dla rynku gier pod względem finansowym.

Z tym Emo to trafiłeś idealnie, zero tego klimatu którym nas częstowali, a przynajmniej jakoś w tym najnowszym DMC nie mogłem się wczuć:D

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 16 wrz 2010, 19:49

No generalnie w okresie ostatnich 2 lat bardzo spodobała mi się akcja EA która wprowadziła kilka nowych ip min. Dead space czy dante's inferno. Obie gry jak na nowe marki sprzedały się świetnie więc widać że można może większym nakładem kosztów na promocje wprowadzić nową markę a nie trzaskać kolejne części pod starym szyldem które nie mają nic wspólnego ze starymi seriami.

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 16 wrz 2010, 20:22

Ale tak jest łatwiej Harun, a przecież nikt sobie nie będzie życia utrudniał. No chyba że EA.

Dead Space to faktycznie hicior godny zauważenia :)

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 16 wrz 2010, 21:25

Nie no ale wiesz nie tylko to że serie są takie długie boli naszą piękną rozrywkę. Też warto poruszyć coraz większe upraszczanie gier. Przykładowo ostatnia produkcja studia Platinium Games czyli Bayonetta miała taki poziom trudności że wystarczyło naciskanie jednego przycisku by ją skończyć i dopiero na hardzie zaczynała się zabawa. Poza tym God of War 3 który niestety dla był dużo prostszy od pozostałych części.

Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur
Posty: 822
Rejestracja: 31 lip 2009, 23:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Portfolio » 17 wrz 2010, 10:59

tego pierwszego tytułu nie znam, a w drugi jeszcze nie grałem. Jednak samo uproszczenie gier robione jest po to by coraz młodszy target mógł sobie na nie pozwolić, tak mi się wydaje.

Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że TimeShift to strasznie uproszczona gierka. Przeszedłem całą w jakieś 10 godzin, a problem miałem tylko w jednej misji. To trochę za mało, żeby wbić w fotel:)

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Post autor: Harun » 20 wrz 2010, 19:46

No ponieważ stary laptop wyzionął ducha zakupiłem nówkę ale z parametrami żeby jakiś szpil mi na tym poszedł. Na pierwszy ogień poszła produkcja w którą strasznie chciałem zagrać już od dłuższego czasu czyli Wiedźmin. Grę jak na razie po jakiś 20 godzinach oceniam mega pozytywnie ponieważ jest w niej dokładnie to co w książkach Sapkowskiego czy klimat, momentami zabawne dialogi, oraz poważna fabuła. Mam nadzieję że gra do końca będzie taka jak teraz bo dawno nie grałem w tak rozbudowanego i ciekawego RPG.

ARmy
Bujający w obłokach
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2010, 17:05
Imię: Adam
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia... ponoć

Post autor: ARmy » 21 wrz 2010, 1:34

Ja gram od wielkiego dzwonu. Mam starego PeCeta a więc zatrzymałem się na takich klasykach jak Max Payne czy Mafia. Uwielbiam gry ekonomiczno-strategiczne takie jak Sim City i też ciągnie mnie w klimaty fantasy jak Warcraft. Ostatnio nie odpaliła mi się taka jedna giera w stylu Heroes i żałuję, bo grafika cudaczna.
Moja ukochana gra to Zeus Pan Olimpu. Klimat, grywalność i tycie wymagania :D.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość