iPhone, Windows czy Android

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

iPhone, Windows czy Android

Post autor: Leah P » 02 sty 2017, 15:25

Pytanie do posiadaczy jednego, dwoch lub wszystkich z powyzszych - ktory telefon jest lepszy, ktory sprawdzi sie do czego lepiej, ktory ma dluzsza date przydatnosci? Ktory cenicie sobie najbardziej? A moze sadzicie, ze zadnej roznicy nie ma, a wojny na ten temat to tylko glupie gadanie?

JJRC
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 11:47
Imię: Adam
Płeć: Kobieta

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: JJRC » 25 sty 2017, 12:45

Jest różnica i to zdecydowana, moim zdaniem najlepiej pod względem aplikacji, praktyczności użytkowania wypada system Android który oferuje wiele możliwości, na drugim miejscu iPhone który funkcjami nieco odbiega od Androida, ale to kwestia przyzwyczajenia, natomiast mocno ograniczony interface czy pole do popisu dla użytkownika daje Windows Phone.

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: shrek » 31 sty 2017, 8:18

Miałem okazję korzystać z wszystkich tych systemów przez dłuższy czas. W moim prywatnym rankingu wygrywa iOS, drugi jest Windows Phone. Android na samym końcu. Robiłem kilka podejść do tego systemu ale nie, nie umiem się z nim polubić, ciągle mi się zawiesza, ciągle coś nie działa, zawsze ostatecznie wracałem do iOS-a.

Nie widzę za to żadnych różnic w aplikacjach pomiędzy Androidem a iOS-em, mam wszystko czego potrzebuję. iOS to też kilka lat pewności co do aktualizacji systemu do najnowszej wersji, Aktualnie chyba iPhone z 2013 roku jest cały czas aktualizowany do najnowszych wersji.

Majeczka
Bujający w obłokach
Posty: 341
Rejestracja: 05 mar 2012, 17:54
Imię: Maja
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lbn

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Majeczka » 04 lut 2017, 13:34

Ja jakoś zawsze miałam androida i nigdy nie widziałam większych problemów. Jednak zawsze miałam "starsze" flagowe modele - obecnie xperię z2 z stycznia 2014 roku. Mam też xiaomi, które swoją nakładką wzoruje iOS - jak na telefon za niecałe 200$ działa świetnie. Od jabłuszka miałam 3G i też było w porządku (łaczność bluetooth jest absurdem)
Windows Phone jedna umarł ostatnimi czasy i szybko nie wróci do żywych - a szkoda bo miał potencjał.

KITT
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 119
Rejestracja: 23 sie 2012, 19:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Zabrze

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: KITT » 05 lut 2017, 18:26

Każdy z podanych systemów jest hmm... całkowicie inny od pozostałych, kieruje w inne grupy użytkowników. Wojny na ich temat to zawsze było głupie gadanie, jednak różnice są ogromne.

Zaczynając od Windows Phone/Windows 10 Mobile (PS. Unikajcie nazywania tego Windows 10 - od PCtowego 10 różni się znacznie, inna architektura itd) – jest to system dla osób, które:
1) Nie grają w gry mobilne - na WP/W10M jest ich znacznie mniej niż u konkurencji, dodatkowo popularne tytuły często pomijają ten system (patrz Pokemon GO, Super Mario Run, czy Fire Emblem Heroes - 3 produkcje zarabiające w ostatnim czasie miliony dolarów...)
2) Nie lubią bawić się w dopasowywanie smartfonu - zbyt wiele tutaj nie zrobisz. Nie wgrasz nowego launchera, nie wywalisz kafelek.
3) Chcą telefon, który jest/udaje że jest płynny - wiele tańszych telefonów z Windows Phone / 10 Mobile zamiast znanego bardziej z tanich androidowców (do 1GB RAMu i procka na poziomie snap410 i mniej) lagowania, Windows wyświetla kręcące się kółka... Wydaje się płynniej, jednak w rzeczywistości to tylko złudzenie ;)
4) Chcą telefon BEZPIECZNY - na W10M/WP jest znacznie mniej wirusów z prostej przyczyny - mały % ludzi ma telefony z ich systemem.
- prawie same Lumie - mało kto wydaje teraz ciekawsze telefony oparte o W10M,

iPhone:
1) System długo aktualizowany => iPhone 5 (z 2012 roku) dostał w 2016 iOS10 ;) Pamiętaj, że jednak iOS10 nie działa na iP5 tak świetnie jak na najnowszych urządzeniach (problemy z płynnością...)
2) Urządzenia wydajne, z dostosowanym systemem - wystarczy byle porównanie by zobaczyć jak zoptymalizowany bywa iOS
3) System z dostępem do wszystkich aplikacji mobilnych - praktycznie wszystko co jest na Androidzie, jest i na iOS
4) Smartfony dla osób z grubszym portfelem - nowe modele kosztują tonę pieniędzy (3000zł za ciekawsze modele...)

Android:
1) Szeroki wybór urządzeń - od popularnych szajsungów i LG, po mniej znane (wg mnie - fenomenalne) marki jak Xiaomi, czy LeEco, od 200zł do 4000zł, od 3 cali po niecałe 7, od klasycznych z ramkami, po takie ciekawostki jak Xiaomi Mi Mix (prawie bezramkowy - w rzeczywistości wygląda obłędnie ;), od 512 MB RAMu (nieużywalne poza dzwonieniem ;) ) po 6 GB pamięci RAM... )
2) Ogromne opcje dostosowania telefonu pod siebie - od prostych zmian jak launchery, po inne systemy (cyanogenmody i inne)
3) Dostęp do większości najważniejszych aplikacji oraz ciekawych gier
4) Wada - mało który producent dba o aktualizacje. Przykładowo:
--> Samsung, Sony itd - tylko najnowsze modele
--> 80% chińczyków - brak update
Xiaomi jest tutaj ciekawym wyjątkiem. Nie aktualizuje on urządzeń do nowego systemu, zostawiając urządzenia na starszym (np. 5.0.2 jak mój Redmi Note 2), ALE... Xiaomi korzysta z MIUI, które regularnie aktualizuje dla większości smartfonów, wprowadzając do Androida np. 5.0.2 funkcje z nowszych systemów (np. Androida 7). Dzięki temu system jest znacznie bardziej aktualny o nowinki, niż czysty Android po update z 5.0.2 na 5.1, 6.0 czy 7.0 ;)

Sam szczerze nigdy bym nie wydał 3000zł na telefon. I tak wiem, że poużywam go dwa lata, max trzy - i tak zacznie z czasem zwalniać. Nie ważne, czy to będzie szajsung galaxy s nieskończoność, czy xperia zxultramegaevo czy mój sensowniej wyceniony xiaomi redmi note 2 ;) Wszystkie będą w podstawie działać podobnie, w gry pogram i tak, a przynajmniej w razie upadku nie będzie mi aż tak szkoda, jak smarta za 3k ;)
W dodatku nie chciałbym nigdy ekranu ponad 1080p. Po co? VR w telefonach to marna zabawka, a 1080p na 5,5 calach wygląda świetnie. 2K i 4K są na tak małej powierzchni zbędne... Jak komuś zależy na "tanim" VR - weźmie PS VR (PS4 za 899zł, VR za 1900zł, reszta na gry). Do szybszego marnowania baterii? Oglądania filmów 1080p na ekranie 1440p? Nonsens...

Domx10
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:44
Imię: Dominik
Płeć: Kobieta

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Domx10 » 18 mar 2017, 11:59

Na pewno nie Windows. Miałem i kompletnie nie polecam. Natomiast bardzo zadowolony jestem z Androida :) nie wiem jak Iphone.. w sumie sam się nad tym kiedyś zastanawiałem. Może ktoś konkretniej doradzić? :)

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Leah P » 19 mar 2017, 17:58

Ja wybralam iPhone glownie przez cene - piatka byla duzo tansza niz wszystkie te smartfony typu Szajsung i Windowsy, a moj maz mial iPhona i nie widzialam zeby mial z nim jakies problemy, wiec wydalam to £230 i jak na razie moge tylko powiedziec, ze wszystko dziala jak powinno! Zawiesil mi sie chyba raz w ciagu dwoch lat i rozwiazalam to przytrzymaniem dwoch przyciskow, w przeciwienstwie do Xperi, ktora zbyt mocno reagowala na zmiany temperatury i po paru miesiacach przy przejsciu z cieplego do zimnego pomieszczenia sie blokowala na pare godzin. Nie brakuje mi zadnych aplikacji, bo mozna spokojnie zainstalowac wszystko, co sie chce, muzyka tez jest dobrze rozwiazana w polaczeniu z iTunesem, szczegolnie ze od 6 lat uzywam iTunes na komputerze, wiec nie musialam nic szczegolnie instalowac.

Jedyny minus to aktualizacje, ktore do pewnego czasu pojawialy sie tylko dla nowszych modeli, a aktualizowanie systemu na starszym modelu troche rozregulowywalo dzialanie wszystkiego. Ominelam pare aktualizacji i po najnowszej wszystko dziala normalnie.

Usunięty 5226

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Usunięty 5226 » 20 mar 2017, 22:22

Na moją kieszeń iPhone jest zdecydowanie za drogi.
Zresztą, jestem przywiązany od kilku dobrych lat do Androida, to tak jak z Windowsem...
Akurat obecnie mam dość stary model, na szczęście mam powgrywane pewne modyfikacje i bajery dzięki czemu uwielbiam mój telefon. Duża zasługa Androida - elastyczność (między innymi Xposed).

Jeśli chodzi o większy ekran to mam tablet do czytania.

Windows Phone, nawet mnie nie korciło by tego spróbować.
Ale widziałem jak działa.

Magnetton
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2017, 19:46
Płeć: Kobieta

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Magnetton » 25 kwie 2017, 20:07

Moim zdaniem android - łatwiejszy w użytkowaniu, nie kosztuje dużo i jest bardzo dużo aplikacji :D

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Leah P » 26 kwie 2017, 12:47

na iPhone'a tez jest bardzo duzo aplikacji. Nie spotkalam sie jeszcze z sytuacja, w ktorej potrzebowalabym jakiejs aplikacji i bylaby ona dostepna tylko na androida.

Awatar użytkownika
Chandler
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwie 2017, 22:17
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Chandler » 26 kwie 2017, 17:24

Leah P pisze:na iPhone'a tez jest bardzo duzo aplikacji. Nie spotkalam sie jeszcze z sytuacja, w ktorej potrzebowalabym jakiejs aplikacji i bylaby ona dostepna tylko na androida.


I z taką sytuacją prawdopodobnie się nie spotkasz, ponieważ aplikacje w większości są najpierw robione na iOS, następnie na Androida. Ewentualnie premiery aplikacji jest w tym samym czasie na obu systemach.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Leah P » 15 maja 2017, 18:25

Ale slyszalam za to od niektorych, ze nie kupia iPhone'a, bo na iOS aplikacje sa drozsze, a niektore nawet darmowe na androida, a na iOS platne. Sama sie z czyms takim nie spotkalam, ale fakt, ze slyszalam to pare lat temu od niektorych znajomych, moze do tej pory juz sie cos zmienilo albo od poczatku byl to jakis belkot w stylu 'nie znam sie, ale sie wypowiem'.

Awatar użytkownika
Chandler
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwie 2017, 22:17
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna

Re: iPhone, Windows czy Android

Post autor: Chandler » 15 maja 2017, 18:49

Leah P, polaczki cebulaczki. Stosunkowo sporo aplikacji na iOS kosztuje jakieś tam grosze, przez co odrzuca ludzi (a dokładniej Polaków). Bo przecież dając za telefon kupę hajsu, powinniśmy mieć wszystko za free. Co z tego, że iPhone jest tylko w naszym kraju aż tak drogi. U nas dlatego góruje Android, bo dostępne są urządzenia low-end'owe, na które możemy sobie pozwolić. Tzn. spora większość z nas. Tak więc u nas rządzi Android, a za to w innych krajach, gdzie płacisz za telefon oryginalną cenę (przykładowo 600 dolców za cudo, a nie u nas 3 tysiące minimum) wiele osób nie słyszało nawet o Androidzie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość