Gry wiecznie żywe

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
BluesElf
Bujający w obłokach
Posty: 206
Rejestracja: 08 lut 2012, 10:54
Imię: Felix

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: BluesElf » 23 lut 2012, 16:33

:) Z takich gier to: Medievil 1 (ps1), Crash(wszystkie)(ps1) i Diablo 1 również ps1

Puma1718
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 109
Rejestracja: 28 mar 2012, 14:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Travis Country, Texas

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: Puma1718 » 31 mar 2012, 17:52

Wszystkie perełki z konsoli playstation 1 i 2 takie jak "Ico", "Shadow of Collosus", "Metal Gear Solid", "Resident Evil".

Maffer
Marzyciel-Gaduła
Posty: 76
Rejestracja: 07 kwie 2012, 17:51
Imię: Dominik

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: Maffer » 07 kwie 2012, 23:49

Zdecydowanie na miano gry wiecznie żywej zasługuje Counter-Strike. Setki tysięcy, miliony ludzi grający w jedną grę przez tyle lat. :D

Awatar użytkownika
mariolka
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2012, 12:24

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: mariolka » 14 sie 2012, 12:27

Wg. taką grą jest poker i nie mówię tego jako zapalony gracz w tą grę ale jako niedoszły psycholog. Otóż jest to gra psychologiczna w której ważny jest charakter, opanowanie, spokój. Tak zwana poker face jest bardzo przydatna w życiu codziennym i zauważam to także u siebie.

Kazek
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2012, 22:08
Imię: Bartek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otwock

Re:

Post autor: Kazek » 25 sie 2012, 9:58

Brolly312 pisze:Heroes of Might and Magic III
po prostu coś pięknego ile wagarowałem przez tą grę :P
trzeba by zagrać żeby to wiedzieć jak ta gra jest super:)
W pełni popieram. Gra jest piękna i bez względu na czasy, nie odpycha w niej ani grafika, ani sam system rozgrywki.
Nie wiem jak jest z graczami, którzy siedli do niej dopiero teraz, pierwszy raz w życiu, ale ja przegrałem w Heroesy setki godzin jako dzieciak i zasiadam do tej gry aż do dzisiaj. NIGDY mi się nie nudzi i NIGDY nie powiedziałbym na nią złego słowa.
Wielki szacunek dla twórców ;)

Lily.
Extra marzyciel
Posty: 708
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Re:

Post autor: Lily. » 25 sie 2012, 10:15

Kazek pisze:
Brolly312 pisze:Heroes of Might and Magic III
po prostu coś pięknego ile wagarowałem przez tą grę :P
trzeba by zagrać żeby to wiedzieć jak ta gra jest super:)
W pełni popieram. Gra jest piękna i bez względu na czasy, nie odpycha w niej ani grafika, ani sam system rozgrywki.
Nie wiem jak jest z graczami, którzy siedli do niej dopiero teraz, pierwszy raz w życiu, ale ja przegrałem w Heroesy setki godzin jako dzieciak i zasiadam do tej gry aż do dzisiaj. NIGDY mi się nie nudzi i NIGDY nie powiedziałbym na nią złego słowa.
Wielki szacunek dla twórców ;)
Dokładnie, potrafiłam zarwać kilka nocek z rzędu, grając w tę grę. Nawet teraz, często do niej wracam, strasznie wciąga i jest idealnym sposobem na nudę.

Cheero
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 117
Rejestracja: 25 lip 2012, 18:48
Imię: Marcin

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: Cheero » 25 sie 2012, 21:21

Dla mnie DotA ^^ Grafika z warcrafta nie odpycha, ale nie jest jak na te czasy cudowna :D ale właśnie w tej prostocie jest to coś :D Poza tym na pewno CS dla mnie (mimo, że dawno nie grałem) i wielu będzie wieczny :D

Wieczne gry to z pewnością ,te które mają fajny multiplayer. To właśnie przedłuża żywotność gry nawet na wiele lat po premierze ^^

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: powidlo » 26 sie 2012, 11:39

Mario, Clow, Dyna, Eurobuissnes, Chińczyk, Makao. :P

taluncia
Bujający w obłokach
Posty: 435
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:52
Imię: Natalia
Lokalizacja: Rzeszów- Sanok

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: taluncia » 26 sie 2012, 13:43

Mario
Kilka gier karcianych np. moja mama to uwielbia układać pasjansa i grać w remika.
Jest tego trochę :)

Awatar użytkownika
Harun
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2010, 19:58

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: Harun » 27 sie 2012, 14:03

Gry wiecznie żywe dla mnie hmmm. Dużo tego ale tak w skrócie to chyba wszystkie rpg studia Black Isle. Szczególnie rewelacyjny Torment. Poza tym na pewno takie produkcje jak Fallout 1 i 2. I to chyba tyle z tego co na razie mogę sobie przypomnieć.

native
Posty: 12
Rejestracja: 27 sie 2012, 15:38
Imię: Mateusz
Płeć: Mężczyzna

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: native » 27 sie 2012, 17:49

The Settlers pierwsza i druga część, Transport Tycoon Deluxe, Duke Nukem 3D, Final Fantasy I-IX, Contra.

Drag
Bujający w obłokach
Posty: 277
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:17
Imię: Szymon
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: Drag » 28 sie 2012, 0:51

dż. pisze:Mario, Clow, Dyna, Eurobuissnes, Chińczyk, Makao. :P
native pisze:The Settlers pierwsza i druga część, Transport Tycoon Deluxe, Duke Nukem 3D, Final Fantasy I-IX, Contra.
:serce:

Little Big Adventure, Descent, One Must Fall, Alone in the dark, Black Thorn, Another World, Raptor, Tyrian 2k, Cytadela (amiga), Ignition, Dark Reign, 7th legion, Virtua Fighter, ONI i w cholerę innych pozycji.

Szczególnie LBA, moje dzieciństwo, a postać bohatera - Twinsen - to był mój autorytet. Historia świata w obu częściach gry była robiona z wielką wyobraźnią. Tyle zadań, zmagań logicznych, zręcznościowych itp nie widziałem w żadnej grze. Człowiek nie umiał czytać ani pisać, a wiedział o czym jest gra.

kamiledi15
Marzyciel-Gaduła
Posty: 65
Rejestracja: 06 paź 2015, 15:21
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: kamiledi15 » 06 paź 2015, 19:53

Little Big Adventure, Worms Armageddon i Mortal Kombat 1 i 2. Oczywiście jest więcej gier, do których chętnie wracam, ale te 3 pierwsze lubię szczególnie. W Wormsy i Mortala gram często przez sieć, więc też dlatego są ,,wiecznie żywe".

Gully Foyle

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: Gully Foyle » 17 lis 2016, 21:44

Ja też mam kilka takich gier. Są wciąż żywe dlatego, że posiadają ładunek emocjonalno-sentymentalny z którym niewiele może się równać.

Diablo II
Quake II
Half - Life
Heroes III
Fallout 2
Red Faction
Fantastic Adventures of Dizzy
Need For Speed Most Wanted
Return to Castle Wolfenstein

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: cvku » 18 lis 2016, 19:03

Zgadzam się z większością tutaj wypisanych gier, muszę wyróżnić Quake i heroes III a od siebie dodam jeszcze Unreal Tournament i Twierdzę Krzyżowiec. :)

Usunięty 2094

Re: Gry wiecznie żywe

Post autor: Usunięty 2094 » 19 lis 2016, 9:06

Jak dla mnie numerem 1 jest gierka z lat 90.- Lomax. Przekochana gra, z która spędziłam długie wieczory. Tak z innej beczki, warto do listy dopisać Tetris czy Paceman, może jeszcze Snake. Mają co prawda wymiar sentymentalny, ale sa znane do tej pory.

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Gry wiecznie żywe

Post autor: kick » 16 wrz 2018, 13:59

NellTu pisze: 24 paź 2010, 16:41
HUNTER pisze:Wg mnie to narazie króluje Mario
i wszystkie gry na pegazusa :D
A szczególnie Mario:D

Gully Foyle

Gry wiecznie żywe

Post autor: Gully Foyle » 16 kwie 2020, 12:39

Dokładam od siebie Planescape: Torment, która jest sentymentalnym powrotem do lat młodości, kiedy to rozkładałem Tormenta na czynniki pierwsze przechodząc go 3 razy z rzędu. Co ani wcześniej ani później nie zdarzyło się odkąd gram w gry. Klimat, zadania, wypowiedzi i wolność wybierania w grze biją Baldury, Pilarsów i inne podobne rpgi.

Gully Foyle

Gry wiecznie żywe

Post autor: Gully Foyle » 31 sie 2020, 11:42

Mamy rok 2020 a ja w przerwie sezonu Diablo II instaluję Half - Life... Nie tyle z powodu braku dostępu do nowych produkcji, co z sentymentu. I grając zadaję sobie pytanie, dlaczego nowsze gry często wyglądają bajecznie a oferują tak mało treści i nie dają graczowi przeżyć czegoś niezwykłego. Oczywiście są wyjątki.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość