Diablo 2

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Diablo 2

Post autor: tomala. » 02 maja 2011, 1:28

Wiem, że dziewczyna może nie powinna nieco zaczynać takiego tematu, ale...

Graliście może kiedyś w kultową już drugą część Diabełka? :)
Może nawet gracie do tej pory i można Was spotkać gdzieś w tym świecie?
A może jeszcze, tak jak ja, czekacie na trzecią część...
Diablo 2 należy do gier typu RPG. Można w niej znaleźć cztery aktów. Z kolei w każdym z nich jest sześć zadań (wyjątek- w czwartym akcie są tylko trzy). Mamy możliwość przemierzania tych krain jedną z pięciu klas postaci: Amazonka, Czarodziejka, Barbarzyńca, Paladyn i Nekromanta.

Diablo 2: Lord Of Destruction jest jak na razie jedynym dodatkiem do Diablo 2. Wprowadza on dwie nowe klasy postaci: Druida i Zabójczynie. Kolejną bardzo ważną zmianą jest wprowadzenie piątego aktu czyli 6 nowych, pasjonujących zadań! W dodatku również powiększona jest pojemność skrytki dwukrotnie, wprowadzone runy, przedmioty przeznaczone dla klas i wiele nowych przedmiotów! Do wspólnej walki można wynająć specjalny typ NPC- najemników. Tych z kolei są cztery rodzaje. Każda z postaci posiada unikalne dla swojej klasy umiejętności.
bla bla bla.

Diablo 2 jest grą typu hack and slash ze znacznymi elementami komputerowego rpg.
Założenie tej gry jest z reguły bardzo proste: stawić czoła Panowi Terroru, Grozy i jego sługom.
Czyli, mówiąc jeszcze prościej - pokonujemy zło i robimy z siebie bohatera :rotfl:
Niby nic takiego, ale ta dość prosto pokazana tam historia - wciąga naprawdę...

Obrazek

Przyznam się, że to jest jedyna gra, w którą.. mówiąc najprościej - gram ;)
Jedyna do jakiej zawsze wracam i która zawsze potrafi mnie tak samo, na nowo, wciągnąć...

Acid
Newbie
Posty: 2772
Rejestracja: 24 lut 2011, 19:21

Post autor: Acid » 23 maja 2011, 9:22

Uwielbiam! Grę ukończyłem już kilka razy, ale czasami do niej wracam. Uwielbiam grać barbarzyńcą ;D Żadna inna gra nie posiada takiej grywalności która rekompensuję archaiczną grafikę.
Podobnie jak Ty czekam na trzecią część. Szkoda tylko, że tak mozolnie im to wszystko idzie. I oby było warto czekać.

Eranor
Sponsor
Posty: 395
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:34

Post autor: Eranor » 26 maja 2011, 20:14

Klasyka! Jedna z najlepszych gier jakie wyszły na kompa. Mnóstwo godzin spędzonych, a wracałem tyle razy, że już dawno straciłem rachubę :P

Tak jak wyżej, również oczekuję z niecierpliwością trzeciej części ;)

Maykon
Bujający w obłokach
Posty: 392
Rejestracja: 06 cze 2011, 21:29
Imię: MajkeL
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Maykon » 08 cze 2011, 21:28

Oczywiście że grałem.
Mam zamiar zagrać ponownie, bo już nie robią takich wciągających gier jak Diablo czy też Ghotic ;) lub Stronghold

Master Jedi
Łapacz chmur
Posty: 807
Rejestracja: 11 kwie 2009, 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Września

Post autor: Master Jedi » 01 lip 2011, 14:53

Najlepsza, najwspanialsza, najciekawsza... po prostu naj... gra. ;) Moja ukochana gra. Mogę w to grać i grać. I nigdy się nie znudzi. W końcu tyle jest wariantów postaci. ;)
Moje ulubione to czarodziejka, druid i nekromanta. Poza tym mam najlepszego nekromantę w rodzinie. :P bo warto wspomnieć, ze moja rodzinka też ma bzika na punkcie diablo (znaczy się mój brat, wujek i dwaj kuzyni). ;) Najlepszą czarodziejkę ma mój brat (kuzyn ma "cziterską" Krowę - tak ją nazwał - wiec się nie liczy :P), druida - wujek, barbarzyńcę - jeden kuzyn, paladyna - drugi. I każdy kogoś ma. ;)

tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Post autor: tomala. » 14 lip 2011, 19:18

Master Jedi, pozdrowienia dla kuzyna z barbarzyńcą - to najczęściej grywalna przeze mnie postać. Nie wiem, może po prostu do niej przywykłam, a może wręcz się z nią (właściwie - nim) zżyłam? Nie no... raczej to pierwsze :P

Dla graczy i chętnych:
Jeżeli gdzieś w świecie DII (wraz z dodatkiem; patch 1.13) spotkacie się z grą zatytułowaną zxs lub zx spectrum to wpisujcie jako hasło x i wbijajcie ^^ !


Obrazek

Vaderous
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Vaderous » 15 lip 2011, 18:24

@TomalaRamone ,oo kolego ale zajefajny art! http://static.desktopnexus.com/thumbnai ... mbnail.jpg masz to w wyższej rozdzielczośći ?

tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Post autor: tomala. » 15 lip 2011, 18:40

Vaderous, z tego co pamiętam taki znalazłam na google image. Dobre arty z Diablo lub innych najlepiej poszukać na DeviantArt, ludzie często wstawiają niezłe projekty. Chociażby zerknij na ten projekt z Tyraelem:
Obrazek

Vaderous
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Vaderous » 15 lip 2011, 18:55

Fajnie dzięki :) No a tak na tema to "Diablo 2" to gra w którą idzie grać nawet w czasach gdzie grafika jest hoho,świetna muzyka i MA CO TO COŚ! Podobnie jak Planescape Torment czy BG 2

Yenlikasio
Marzyciel-Gaduła
Posty: 87
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:44
Imię: Maciek

Re: Diablo 2

Post autor: Yenlikasio » 01 lis 2011, 12:42

W Diablo grało się trochę czasu na prywatnym serwku... Oczywiście Babą w IK :P W/W no i na prawe można było bić bez umiaru. Jedyny kto mógł zatrzymać to Hammer albo Nekromanta z Trutką. :P

T85
Spełniacz Marzeń
Posty: 1009
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: z Szczecina

Re: Diablo 2

Post autor: T85 » 08 sty 2012, 19:51

Pewnie że lubię tą grę grać, ale teraz to rzadko. Bo kiedyś grałem w nią częściej, ale troszkę mi się znudziła :)

Fujima
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 14 lip 2013, 16:12
Imię: Fujima
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Diablo 2

Post autor: Fujima » 12 kwie 2014, 23:12

Złota łopata za odgrzebywanie tematu sprzed dwóch lat <3
To trochę dziwne, ale poznałem tę grę dopiero miesiąc temu. Jestem już w piątym akcie, i zdecydowałem się na grę czarodziejką, która dysponuje w większości czarami szkoły Zimna.
Na razie odstawiłem na chwilę tą rąbankę na rzecz Final Fantasy, ale na pewno jeszcze do niej wrócę. Ciekawi mnie klasa postaci: Zabójczyni, i chyba nią zagram, gdy skończę bawić się czarodziejką.

kamiledi15
Marzyciel-Gaduła
Posty: 65
Rejestracja: 06 paź 2015, 15:21
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna

Re: Diablo 2

Post autor: kamiledi15 » 06 paź 2015, 19:49

Ja zdecydowanie wolę pierwszą część. Lepsza muzyka, lepszy klimat. Dwójka to już zdecydowanie jest zrobiona pod grę sieciową i wyszukiwanie coraz lepszych przedmiotów, czyli tak zwane ,,farmienie" - gdzieś uleciał ten klimat jedynki. Ale dwójka to też całkiem fajna gra.

Gully Foyle

Re: Diablo 2

Post autor: Gully Foyle » 17 lis 2016, 21:31

kamiledi15 pisze:Ja zdecydowanie wolę pierwszą część. Lepsza muzyka, lepszy klimat. Dwójka to już zdecydowanie jest zrobiona pod grę sieciową i wyszukiwanie coraz lepszych przedmiotów, czyli tak zwane ,,farmienie" - gdzieś uleciał ten klimat jedynki. Ale dwójka to też całkiem fajna gra.
Trochę się z Tobą zgodzę co do jedynki. Tego klimatu nie uda się już przebić bo jest wybitny. Muzyka, poczucie niepewności każdego zakrętu, walki z elitami i czekanie na jakiś potężny sprzęt, który zmieni rozgrywkę - to jest to.

Co do Diablo II grałem, gram i będę grał. A ta przygoda trwa już naście lat. Nigdy mi się nie znudzi, to pewne. Można powiedzieć, że gra życia. Teraz już tylko na singlu, ponieważ battle.net już mnie nie pociąga. Ostatnie lata to faza na zbieranie każdego unikatu i robienie screena do kolekcji. A od paru miesięcy pierwsza postać HC czyli paladyn zealot i marzenie, żeby wreszcie znaleźć Zake bo jeszcze nie byłem na piekle heh ;) .

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Diablo 2

Post autor: kick » 16 wrz 2018, 14:00

Tak, to jest gra...Chyba sobie znowu zainstaluje...:P

Gully Foyle

Diablo 2

Post autor: Gully Foyle » 21 wrz 2018, 14:33

kick pisze: 16 wrz 2018, 14:00 Tak, to jest gra...Chyba sobie znowu zainstaluje...:P
Masz oryginalną grę? Jaka klasa i czy Sc/Hc?

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Diablo 2

Post autor: kick » 30 wrz 2018, 14:55

Ta oryginał:P Najczęściej grałem paladynem na singlu lub przez hamachi.

Gully Foyle

Diablo 2

Post autor: Gully Foyle » 18 paź 2018, 14:29

kick pisze: 30 wrz 2018, 14:55 Ta oryginał:P Najczęściej grałem paladynem na singlu lub przez hamachi.
A inne klasy nie przypadły Ci do gustu? Grałeś tym sprzetem ,ktory znalazles czy robiles postac pod znajdowanie itemow? Ja mam w sumie wszystkie klasy zaczete, ale ostatnio nie siegam po D2 ze wzgledu na sezony w trójce.

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Diablo 2

Post autor: kick » 21 paź 2018, 0:57

Nie lubię grać babami. Pykałem jeszcze trochę nekromantą,
ale jak pisałem inne klasy bardziej przypadły mi do gustu.
No najlepsze znalezione lub kradzione:D
Trójka mi się nie podoba.

Gully Foyle

Diablo 2

Post autor: Gully Foyle » 02 lis 2018, 17:39

kick pisze: 21 paź 2018, 0:57 Nie lubię grać babami. Pykałem jeszcze trochę nekromantą,
ale jak pisałem inne klasy bardziej przypadły mi do gustu.
No najlepsze znalezione lub kradzione:D
Trójka mi się nie podoba.
Fakt, takie typowo do walki jak barbarzynca i paladyn? Racja. Z bab to glownie czarodziejka ze wzgledu na szybkie znajdowanie sprzetu. Na serwerach nie gram, ale jestem samowystarczalny w runy i itemy. Mod na wszystkie runiczne, dwie wersje odpalone i mozna dzialac co sie chce.
Kradzione w sensie komus na serwerze? Mhm.
Co Ci sie nie podoba w trojce? Ciekawe

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość