Wszystko na temat blogów

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Wszystko na temat blogów

Post autor: Pawian » 14 kwie 2016, 13:53

Kiedys lubilam czytac blogi, ale jednak wole ich mlodszego brata- vlogi :P

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Wszystko na temat blogów

Post autor: Leah P » 24 cze 2017, 6:55

Panie i panowie. Mysle nad zalozeniem bloga dotyczacego podrozy, ale nie umiem w grafike komputerowa i HTML. Czy ktos mialby umiejetnosci i wolny czas? Nie mowie tu tez o 'niech mi pan zrobi, najlepiej za darmo, bo mam horom curke', poprosze rowniez ceny!

Awatar użytkownika
Kero
Moderator
Posty: 207
Rejestracja: 30 sty 2013, 9:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cin&Cinnati

Re: Wszystko na temat blogów

Post autor: Kero » 24 cze 2017, 9:08

Leah P, a nie możesz skorzystać z gotowego szablonu? Wbrew pozorom oferują całkiem spore możliwości personalizacji, szczególnie te płatne. Poza tym wydaje mi się, że stanowią lepszy wybór dla osoby początkującej (?) - mimo najlepszych chęci nigdy nie może ona być pewna, na jak długo rzeczywiście starczy jej zapału i sił do prowadzenia bloga, w takim przypadku szkoda by było tych niemałych raczej pieniędzy wydanych na webmastera.

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Wszystko na temat blogów

Post autor: shrek » 24 cze 2017, 9:19

@Kero, to też nie tak, że gotowe szablony są proste dla osób początkujących. Szczególnie te płatne, w wielu przypadkach takich szablonów panuje przerost formy nad treścią i są wręcz przepakowane funkcjami, możliwościami i różnego rodzaju elementami których skonfigurowanie i dopasowanie do potrzeb przez osobę początkującą koniec końców skończy się poszukiwaniem "ratunku" u webmasterów.

Najlepiej już na etapie wyboru szablonu skonsultować swoje wymagania i wizję bloga z webmasterem i razem wybrać szablon który będzie odpowiedni.

Usunięty 6699

Re: Wszystko na temat blogów

Post autor: Usunięty 6699 » 24 cze 2017, 13:20

Leah P, Osobiście sądzę, że lepiej zacząć od czegoś gotowego. Na blogspot jest mnóstwo gotowych szablonów. Ewentualnie możesz wybrać jakiś z podstawowych i go ulepszyć (jestem w tym temacie trochę obeznana bo znam selektory i trochę skryptów więc w tym służę pomocą). A jeżeli chcesz faktycznie swój indywidualny szablon i wybraną przez siebie domenę to mogę Ci w prywatnej wiadomości podać kontakt do kogoś kto się tym zajmuje. :)

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Wszystko na temat blogów

Post autor: Leah P » 24 cze 2017, 13:29

Nie chce sie bawic w gotowe szablony. Miewalam blogi w przeszlosci, wiec nie jest to tez tak, ze chce zaczac bez zupelnie zadnego doswiadczenia w tym kierunku. Jestem na poziomie takim, ze w bloggerze bylabym w stanie edytowac niektore kody, gdybym sobie przypomniala jak lub przeszukala internet, ale nie o to tutaj chodzi. Mam pojecie o czym ten blog mialby byc, ale jako ze nie jestem webmasterem, nie znam sie na takich rzeczach z punktu widzenia profesjonalisty, jedynie wiem cos o pisaniu, potrzebuje po pierwsze konsultacji z kims, kto sie na tym zna i jest w stanie doradzic mi w sprawach takich jak:
- czy lepiej zalozyc bloga na istniejacej witrynie typu blogger, czy moze bawic sie w tworzenie wlasnej strony?
- jak wyglada administracja porzadnej strony internetowej i czy bylabym w stanie to robic z jedynie podstawowa wiedza na temat HTML, czy jednak potrzebowalabym kogos, kto sie tym zajmie na stale?
- jakie sa koszta utrzymania wlasnej domeny?
- co sie bardziej oplaca?
- czy jesli zaczne od bloga, jest szansa na to, by w przyszlosci przeksztalcic go w niezalezna strone internetowa, jesli bedzie to warta czegokolwiek inwestycja?
Po drugie pomocy z rzeczywistym utworzeniem strony lub bloga (zaleznie od tego, co wybiore). Samo pisanie i zapal raczej nie jest tutaj problemem, bo wiele tekstow mam juz napisanych, posiadam tez ogromna liste tego, co chcialabym napisac w przyszlosci.

Jestem w 100% przekonana do spersonalizowanej grafiki, wiec to juz nawet nie jest pytanie, czy powinnam to zrobic, ale zapytanie - kto bylby w stanie cos takiego wykonac? Nie mowie tu o jakichs fajerwerkach, ale po prostu schludnym i przejrzystym (!) szablonie, mozliwie z wykorzystaniem zdjec wykonanych przeze mnie (jesli ich jakosc bedzie dla tworcy szablonu zadowalajaca). Jesli nie to, bez zdjec w niego wtopionym, bo nie chce sie bawic w szukanie zdjec i autorow w google. Lamanie praw autorskich mi nie po drodze.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Wszystko na temat blogów

Post autor: Borcejn » 25 cze 2017, 14:28

Lepiej, kiedy masz na wszystkim łapę. Koszty utrzymania domeny. pl to +/- 50 zł rocznie. Do tego serwer - na początku wystarczy cokolwiek szybkiego, później trzeba liczyć min. kolejne 50 zł rocznie. Za reklamy "systemowe" po roku działalności, umiarkowanej ilości przyzwoitej treści i jakimkolwiek ruchu jesteś w stanie inkasować ok. 0,80 - 1 zł dziennie. Do administracji stron internetowych od strony publikacyjnej nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, a sam proces instalacji większości systemów CMS jest maksymalnie uproszczony. Do zaawansowanego zarządzania systemem taka wiedza jest niezbędna - ale nie jest to wiedza tajemna.. Osobiście zajmuje się "wypychaniem" takich rzeczy. Nie zajmuje się natomiast produkcją szablonów. Jest to jednak stosunkówo tania rzecz, o ile nie zależy Ci na jakichś super mega ficzerach. Jeśli byłabyś zainteresowana stworzeniem i prowadzeniem takiego bloga, skonkatuj się ze mną podając informacje dot. ilości czasu / kontentu, jaki byłabyś w stanie poświęcić, a spróbuję coś zaproponować.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość