E-dziennik?

Szkoła zajmuje nam jedną część życia, a praca drugą. Czy szkoła taka straszna jak ją malują, a praca daje nam satysfakcję? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
Awatar użytkownika
LoveGirl
Bujający w obłokach
Posty: 338
Rejestracja: 23 lut 2010, 16:32

E-dziennik?

Post autor: LoveGirl » 20 wrz 2010, 16:26

Co sądzicie o takim internetowym dzienniku? Uważacie to za dobre rozwiązanie czy wręcz odwrotnie, w Waszej szkole funkcjonuje taki e-dziennik, czy nadal dziennik tradycyjny?

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: Zorza » 21 wrz 2010, 0:28

Jak to dobrze, że w czasach kiedy chodziłam do szkoły nie było takiej innowacji. Jest to masakra dla uczniów i błogosławieństwo dla rodziców. Gdybym była rodzicem, na pewno byłabym bardzo zadowolona mogąc w każdej chwili mieć rękę na pulsie. Jako uczeń natomiast na pewno bym była niezadowolona i czułabym się cały czas jak na widelcu. Miałam zwyczaj informowania o swoich jedynkach po tym jak już je poprawiłam i bardzo lubiłam ten swój system :P

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 21 wrz 2010, 10:05

Z punktu widzenia dawnego ucznia. Mi by nie przeszkadzał, bo mama kiepsko sobie z komputerem radzi, tata się o oceny nie czepiał, zresztą nigdy nie miał o co.
Z punktu widzenia przyszłego nauczyciela - obojętne, chociaż nie cierpię nowości xP
Z punktu widzenia rodzica - jak najbardziej tak :hyhy:

Bogini Śmiechu
Newbie
Posty: 3370
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:11
Imię: Sylwia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bogini Śmiechu » 21 wrz 2010, 16:22

Moi rodzice sobie w ogóle z komputerem nie radzą, więc mi bez różnicy xD Chociaż znając ich to by kogoś innego poprosili o pomoc;D
Wiadomo, że większość rodziców chciałoby mieć wgląd do ocen syna/córki.
Co do nauczycieli, to pewnie nie wszystkim by to pasowało.

Oyen
Extra marzyciel
Posty: 670
Rejestracja: 02 cze 2010, 22:39
Imię: Kuba

Post autor: Oyen » 22 wrz 2010, 9:25

jak najbardziej za. nauczyciel sprawdzi sprawdziany i da wyniki tego samego dnia, przez co uczen ma czas zeby sie nauczyc na poprawe, rodzic nie musi dzwonic ani chodzi na wywiadowki tylko w sprawie ocen, same plusy. chociaz z reguly wiem, ze nauczycielom nie chce sie wpisywac tych ocen do e-dziennika. niby nic trudnego ale nie spotkalem sie jeszcze z takim co by regularnie wpisywal.

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 22 wrz 2010, 18:08

Sam w sobie dziennik jest dobry. Nie mam zbytnio wglądu do tego dziennika szkolnego, to przynajmniej jest ten elektroniczny. Szkoda tylko, że dziennik, który funkcjonuje w mojej szkole, większość nauczycieli sobie olewa i albo w ogólnie nie wpisują tam ocen, albo tylko niektóre.
Dobrze też, że rodzice na bieżąco dzięki temu mogą śledzić oceny syna/córki - może łatwo mi mówić, bo u mnie jakoś nigdy się o to specjalnie nie czepiali.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 22 wrz 2010, 18:11

U mnie w tym roku wprowadzono ten dziennik, w sumie mi to tam obojętne było czy był zwykły dziennik czy ten, który funkcjonuje u nas od niedawna, bo i tak moi rodzice na bieżąco dowiadywali się o ocenach.

Concepcion
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 193
Rejestracja: 20 sie 2010, 22:35
Imię: Sylvia
Lokalizacja: TOS

Post autor: Concepcion » 14 paź 2010, 15:28

Ja tam jestem za, bo ani mama ani tata nie siedzą często na komputerze xd

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 14 paź 2010, 15:30

Ja teraz zaczęłam dostrzegac plusy tego dziennika, gdyz mozna powiedziec, że często nauczyciele zapisuja oceny ze sprawdzianów po za lekcja i w szybki sposób mogę się dowiedziec co mam, podobnie jest z nieobecnościami, na bieżąco wiem w jakich dniach mnie nie było i mogę sobie spokojnie wypisac usprawiedliwienie a nie głowic się w jaki dzień w szkole mnie nie było.

Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie
Posty: 2581
Rejestracja: 18 lip 2010, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ---

Post autor: Lussi-M » 29 paź 2010, 1:10

Na zajęciach u nas stosują zarówno dzienniki standardowe oraz te internetowe. Dla nas i tak to jest bez znaczenia jaki dziennik, bo i tak znamy swoje stopnie na bieżąco.

marta9
Bujający w obłokach
Posty: 272
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: że znowu

Post autor: marta9 » 29 paź 2010, 15:12

na stronie mojej uczelni jest coś takiego jak 'wirtualna uczelnia' gdzie każdy ma konto i między innymi jest tam 'dzienniczek' . Teraz mi to obojętne ale ciesze się, że nie było takiego czegoś w moich szkołach bo miałabym przechlapane :rotfl:

Nomadin
Extra marzyciel
Posty: 757
Rejestracja: 23 paź 2010, 10:13
Lokalizacja: Bramy Piekieł

Post autor: Nomadin » 29 paź 2010, 15:47

Cóż. Z jednej strony to dobrze bo da się być na bierząco. Z drugiej jednak czasem ktoś źle wpisze i ma się kłótnie o przypadek.

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Post autor: Melancthe » 29 paź 2010, 16:12

W mojej szkole funkcjonują oba czyli--> podwójny ból.
:krzeslem:

akiram
Extra marzyciel
Posty: 699
Rejestracja: 09 lip 2009, 11:32

Post autor: akiram » 29 paź 2010, 19:51

W zwiazku z tym, ze moja szkola rowniez idzie z duchem czasu, i my doczekalismy sie e-dziennika. Tyle ze na razie chyba mamy go tylko w teorii, jeszcze nie zauwazylam, zeby to zaczelo funkcjonowac. Jednakze nauczyciele (nie, przepraszam, kaza nam sie nazywac "profesorami") strasznie narzekaja, nie wiedziec czemu...
W kazdym badz razie, dla mnie to jakiejs specjalnej roznicy nie robi. Co mama miala wiedziec, to wie, a poza tym... to ona sobie nie za bardzo z obsluga komputera radzi. ;)

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 30 paź 2010, 9:43

A u mnie jest tradycyjnie - nie wiesz, co dostałeś za ostatnie kolokwium, to chodzisz na kolanach za profesorem, dopóki nie spojrzy łaskawie na swoją listę i ci nie powie.

Aniequ
Łapacz chmur
Posty: 850
Rejestracja: 24 lip 2010, 15:39

Post autor: Aniequ » 30 paź 2010, 16:28

Również u nas wprowadzili takie dzienniki, ale niestety wgląd mają tylko wykładowcy.

ALO
Początkujący marzyciel
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2011, 0:08

Post autor: ALO » 25 lut 2011, 19:27

U mnie w szkole wprodzili e-dziennik jak byłam w klasie maturalnej. Jakoś za bardzo nie rozgłaszałam tej informacji, nie dość że i tak mnie stresowali maturą to i jeszcze miałbym dojść ten e-dziennik. Nie dziękuję wtedy to wojny by były nieustannie.

Z jednej strony to bardzo dobre rozwiązanie, jak rodzic nie ma czasu chodzić na wywiadówki. Jednak najczęściej rodzice przesadzją z tym sprawdzaniem ocen i mają pretesję o każdą ocenę choć nie zawsze tak jest.

binar1110
Początkujący marzyciel
Posty: 23
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: binar1110 » 26 lut 2011, 16:12

U mnie jest tradycyjny i e-dziennik. Przydaje się na codzień bo przynajmniej nie muszę zapisywać jakie mam oceny i które dni muszę usprawiedliwić. Dla mnie bomba :)

Tristezza
Bujający w obłokach
Posty: 361
Rejestracja: 14 lip 2011, 16:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z wyobraźni...

Post autor: Tristezza » 02 sie 2011, 12:10

U nas jest własnie dziennik elektroniczny. Dla rodziców jest to dużym plusem, gdyż mogą sprawdzić w każdej chwili, jakie oceny ma ich dziecko. Jak dla mnie też nie jest to złe rozwiązanie, bo przynajmniej wiem jakie mam oceny, co trzeba poprawić, itp. Mam do nich staly wgląd. Jednak dla niektórych jest to niezbyt dobre, gdyż żadnych ocen nie potrafia ukryć ;) ale według mnie i tak, przecież w końcu wyszłoby na jaw jakie ma się oceny, tutaj jest tylko zmiana w czasie ;)

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 11 sie 2011, 17:06

Zorza pisze:Jak to dobrze, że w czasach kiedy chodziłam do szkoły nie było takiej innowacji.
Zgadzam się. Nie wyobrażam sobie aby była taka możliwość. Podejrzewam, że mój ojciec co 3 i pół minuty by mnie sprawdzał :]
I tak mieli możliwość sprawdzania moich wyników na wywiadówkach, więc dla mnie bezsensem jest takie megaśne kontrolowanie i stresowanie. Nie przesadzajmy. Niektóre rzeczy mnie po prostu przerażają i bawią do łez, jednocześnie :]

Ink
Extra marzyciel
Posty: 612
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:28

Post autor: Ink » 12 sie 2011, 15:12

Zawsze był używany (i jest) tradycyjny. W gimnazjum chyba wprowadzili e-dziennik, ale nie rozgłaszali tego za bardzo, więc się nie przyjął. I dobrze. Przynajmniej mogę ukryć niektóre oceny przed rodzicami.

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Post autor: piagizela » 12 sie 2011, 19:20

W ostatniej klasie liceum. W czerwcu w drugiej klasie były prowadzone dwa dla sprawdzenia, w trzeciej tylko elektroniczny.

Zmieniło się niewiele - koleżanka nam nie wykreślała nieobecności, ale czasem robił to wychowawca. Rodzice czasem wchodzili, moi akurat nie. Dodatkowo urozmaiceniem było - poza pobijaniem rekordów w nieobecnościach - pobijanie rekordów w ilości wejść.

partyk19
Newbie
Posty: 1788
Rejestracja: 18 maja 2011, 21:58
Płeć: Kobieta

Post autor: partyk19 » 13 sie 2011, 23:06

U mnie doszedł jakoś w 2 liceum. Na początku jedna wielka masakra, że nikt nie będzie na to wchodził, etc. Z czasem sam dosyć często wchodziłem, gdy potrzebowałem znać jakąś ocenę, albo terminarz, który akurat był bardzo przydatny, jeżeli nauczyciele sumiennie go prowadzili. Moi rodzice byli może na nim tylko raz, gdy był zakładany, więc jakoś źle nie miałem.

elfox
Bujający w obłokach
Posty: 475
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:33

Post autor: elfox » 14 sie 2011, 14:02

W pierwszej gimnazjum używaliśmy z rodzicami, w drugiej nie (nie wszystkie oceny zawsze są, a czasem pomyłki nauczyciele robią) > nie wykupiliśmy. W trzeciej pewnie też nie wykupimy, a i tak ja pamiętam większość ocen.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 15 sie 2011, 14:37

elfox pisze:nie wykupiliśmy.
To jeszcze trzeba za to płacić? :O

:kabel2:

elfox
Bujający w obłokach
Posty: 475
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:33

Post autor: elfox » 16 sie 2011, 6:01

TrisHka pisze:
elfox pisze:nie wykupiliśmy.
To jeszcze trzeba za to płacić? :O

:kabel2:
Wyobraź sobie , że tak ;D
20 zł / rok szkolny :]

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 16 sie 2011, 10:01

Większego cyrku to sobie już wyobrazić nie mogłam ^_^
Żenada.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 16 sie 2011, 10:31

Dokładnie :|
Podstawowe wyposażenie szkoły płatne. Może niedługo normalne dzienniki też będą musiały być sponsorowane przez rodziców? -.-

elfox
Bujający w obłokach
Posty: 475
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:33

Post autor: elfox » 17 sie 2011, 17:55

TrisHka pisze:Większego cyrku to sobie już wyobrazić nie mogłam ^_^
Żenada.
Na dodatek mało praktyczne.

malynaaaaa
Początkujący marzyciel
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:19
Imię: Emilka
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: małopolska

Post autor: malynaaaaa » 06 wrz 2011, 19:36

U mnie w Liceum teraz właśnie wprowadzają... Nie do końca dobry pomysł, ponieważ rodzice mają całkowity wgląd do naszych ocen, obecności itd. xD Wcześniej nie miałam też problemu żeby sprawdzić swoje oceny, ponieważ miałyśmy dostęp do dziennika.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości