Gra o Tron

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 26 kwie 2014, 20:09

Witajcie marzyciele.
Nie znalazłem tematu o Grze o Tron ( co dziwne), więc ja sobie go za łoże.
Serial spodobał mi się już od pierwszego odc. Teraz nie mogę doczekać się kolejnego odcinka z tygodnia na tydzień.
Te intrygi , Ci aktorzy.
Ten serial jest taki zaskakujący a już wgl. ostatni odc pierwszego sezonu ( to chyba był ostatni... kto oglądał wie o co chodzi)
Jest to mój ulubiony serial... a wy co o nim sądzicie ?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Gra o Tron

Post autor: Ruta » 26 kwie 2014, 23:06

Nie oglądałam i jeszcze długo nie obejrzę.. jakoś mnie nie ciągnie. ;-)

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 27 kwie 2014, 7:46

Ruta pisze:Nie oglądałam i jeszcze długo nie obejrzę.. jakoś mnie nie ciągnie. ;-)
Oj żałuj ...
Radzę się zabrać :)
Mnie także długo nie ciągnęło do tego serialu, ale po kilku pierwszych odc. zmieniłem zdanie

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Gra o Tron

Post autor: Makaron » 27 kwie 2014, 9:40

Hinaru czemu ma żałować? Owszem pierwszy sezon trzymał poziom, ale później z wiadomych przyczyn ( fetysz w uśmiercaniu wszystkiego co żyje przez autora ) serial ten wywołał u mnie chęć przewijania do ciekawszych momentów. Aktualny sezon 4ty również mi się spodobał - dzięki Ci o autorze za wyeliminowanie tej blond-włosiej, psychopatycznej k**wy :)
Do tych którzy oglądali ostatni odcinek -> "Też oglądaliście tę scenę n razy ze łzami szczęścia? Dawno tak szczerze się nie cieszyłem z czegokolwiek" - no i tutaj szacun dla aktora grającego tą postać, bo zagrać taką postać, która budzi takie emocje w każdym człowieku to albo wyjątkowy fart, ale na pewno niesamowity talent :).

Aktualnie stopuje oglądanie bieżącego sezonu, ponieważ nie chcę czekać kolejnego sezonu na przybycie Khaleesi ze smokami i lodowych ziomków zza muru.. Lepiej obejrzeć dobre anime, ale to moje zdanie :luka: a gdy wyjdzie całość to wciągnąć ją na raz, bo jednak jest to bardzo rozbudowany w wątki serial, których jest z odcinka na odcinek coraz więcej, a przerwa ponad półroczna wymaga nie raz obejrzenia poprzednich odcinków dla przypomnienia sobie pewnych szczegółów - czyli dla mnie strata czasu pomimo wciągającej fabuły, gry aktorskiej i oprawy muzycznej.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 27 kwie 2014, 10:09

Powiem tak... sezon pierwszy tak jak napisałeś wymiata...
Co prawda sezon drugi i trzeci już nie tak bardzo... chociaż ,,krwawe gody" o tak to było coś zaskakującego.
Co do 4 sezonu to już od odcinka śmierci tej mendy jestem w niebo wzięty.

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Gra o Tron

Post autor: Offline » 27 kwie 2014, 10:29

Kurza stópka! Dlaczego sama nie założyłam tego tematu? :orany:
Genialny serial. Nigdy nie widziałam lepszego. Pierwsze cztery odcinki połknęłam w jeden dzień, potem starałam się hamować, bo obawiałam się tego, co zrobię ze swoim życiem, kiedy skończę. No i teraz, czekając na nowe odcinki, aż mnie skręca.
Wspaniale wymyślona historia, gra aktorów mistrzowska, świetne, barwne postacie, cuuudowna sceneria. Pokazane wszystko, od ścinanych głów i latających kończyn do uprawiania miłości, chociaż często nie można tego nazwać miłością. (; Komuś może się to wydać ordynarne i obrzydliwe, ale ja to ogromnie cenię, chociaż - fakt faktem - niekiedy pokazuje się ociupinkę za dużo. ;D
Serial wciągnął mnie, dosłownie pochłonął. Poziom jest bardzo wysoki. Teraz wzięłam się za oglądanie Wikingów i nasączona produkcją tytułową tematu jestem trochę zawiedziona, bo mimowolnie porównywalnie GoT bezdyskusyjnie przewyższa wszystko. Ale to tylko takie moje zdanie. :)
Chcę zabrać się za książki. Już niedługo. ^_^

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 27 kwie 2014, 10:45

Także mam zamiar zabrać się za książki ale najpierw muszę skoczyć Sagę o Ludziach Lodu.
Polecam Ci serial Spartacus.
Jestem w trakcie oglądania drugiej serii. Na razie w miarę.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Gra o Tron

Post autor: Ruta » 27 kwie 2014, 11:25

Hinaru pisze:Oj żałuj ...
Nie będe żałować, bo mam jeszcze czas na obejrzenie. Póki co oglądam filmy, nie seriale. Jak mnie najdzie na serial, to obejrzę.

Poza tym, na razie oglądałam Rodzinę Borgiów, chcę obejrzeć 3 sezon.

Usunięty 2094

Re: Gra o Tron

Post autor: Usunięty 2094 » 27 kwie 2014, 11:25

Nie widziałam ani jednego odcinka, chociaż moja mama się wciągnęła. A mój facet od pierwszego odcinka śledzi ten serial na necie. Wczoraj nawet odbyliśmy rozmowę na jego temat.

Nie przepadam za serialami, taki dinozaur ze mnie. Dla mnie są stratą czasu, ale to niesamowite, jak bardzo potrafią wciągnąć, jak bardzo ludzie żyją losami wymyślonych postaci. Wow, po prostu.

Za serial się nie wezmę, ale nie wykluczam, że sięgnę po książkę. Fabuła wydaje mi się sensowna, ale tak jak napisałam, dla mnie seriale to za wiele, chociaż kojarzę ze zdjęć bohaterów.

Fabian, czytasz "Sagę o ludziach lodu"? Chętnie bym zaczęła dyskusję na temat tej sagi, gdyby nie to, że jest już gdzieś temat o niej. W każdym razie - żółwik!

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Gra o Tron

Post autor: Offline » 27 kwie 2014, 11:34

Hinaru pisze: Polecam Ci serial Spartacus.
Dzięki, wezmę pod uwagę. ^_^

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Re: Gra o Tron

Post autor: nieogarniety » 27 kwie 2014, 14:09

Makaron pisze:Aktualnie stopuje oglądanie bieżącego sezonu, ponieważ nie chcę czekać kolejnego sezonu na przybycie Khaleesi ze smokami i lodowych ziomków zza muru..
Sezonu? hehe dobre sobie :P
Dafne pisze:Nie przepadam za serialami, taki dinozaur ze mnie. Dla mnie są stratą czasu, ale to niesamowite, jak bardzo potrafią wciągnąć, jak bardzo ludzie żyją losami wymyślonych postaci. Wow, po prostu.
Twoje przekonanie co do seriali chyba ostatnimi czasy stało się trochę nieaktualne. Od jakiś paru już ładnych lat twórcy seriali właśnie odważniej sobie zaczęli poczyniać jeśli chodzi o kreatywność i wymaganie od widzów odrobiny pomyślunku. W kinie niestety tendencja idzie chyba troszkę w drugą stronę.


Co do Gry o tron oglądam na bieżąco i o ile trzeci sezon wydawał mi się troszkę słabszy od poprzednich, o tyle czwarty zaczął się całkiem nieźle. Fajnie, że twórcy starają się naprostować parę wątków które wcześniej pominęli.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Gra o Tron

Post autor: Patorek » 27 kwie 2014, 16:56

Ruta pisze:Nie oglądałam i jeszcze długo nie obejrzę.. jakoś mnie nie ciągnie. ;-)
Mam podobnie, ale pewnie kiedyś sięgnę po ten serial.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 17 wrz 2014, 20:53

Kto czeka na kolejny sezon?
Jak myślicie co będzie się działo?

kleopatruniaaa
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2015, 16:37
Imię: Monika
Płeć: Kobieta

Re: Gra o Tron

Post autor: kleopatruniaaa » 02 sty 2015, 18:55

Hinaru pisze:Witajcie marzyciele.
Nie znalazłem tematu o Grze o Tron ( co dziwne), więc ja sobie go za łoże.
Serial spodobał mi się już od pierwszego odc. Teraz nie mogę doczekać się kolejnego odcinka z tygodnia na tydzień.
Te intrygi , Ci aktorzy.
Ten serial jest taki zaskakujący a już wgl. ostatni odc pierwszego sezonu ( to chyba był ostatni... kto oglądał wie o co chodzi)
Jest to mój ulubiony serial... a wy co o nim sądzicie ?

Też go lubiłam, obejrzałam wszystkie sezony i ehhh czekam na podobny serial:)

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 21 mar 2015, 14:04

kleopatruniaaa pisze:

Też go lubiłam, obejrzałam wszystkie sezony i ehhh czekam na podobny serial:)
Chyba na kolejny sezon :)
Już niedługo bodajże 12 kwietnia

Amethis
Początkujący marzyciel
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Valyria

Re: Gra o Tron

Post autor: Amethis » 21 mar 2015, 17:54

Mam dokładnie odwrotne wrażenie, niż (z tego co widzę) duża większość z was. :D
Sezon pierwszy nie przypadł mi do gustu, drugi uważam za niewiele lepszy. Dopiero od trzeciego zaczęłam oglądać z prawdziwą przyjemnością i przejęciem.
Może winny jest za to fakt, że przeczytałam wcześniej całą serię książek i na początku moją jedyną myślą było: "No przejdźcie już do konkretów!".

Mimo to, z braku laku, obejrzałam ostatnio jeden z pierwszych odcinków, który akurat leciał z HBO - za drugim razem udało mi się wyłapać tyle szczegółów, które wcześniej mi umknęły, tyle nawiązań do przyszłych wydarzeń, które - jeśli ktoś zwróciłby uwagę na wskazówki - nie byłyby takie zaskakujące. Kilka słów rzuconych przechodząc przez trzecioplanową postać może rzucić zupełnie nowe światło na sprawę, którą wydawałoby się, że już znasz z każdej strony. Ale to świadczy o kunszcie autora serii i twórców serialu, którzy nie tylko wiernie oddają fabułę, lecz nie zapominają również o podobnych smaczkach. ;)

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 21 mar 2015, 17:56

Amethis, Ja za to jeszcze nie przeczytałem żadnej książki.
Powiedziałem sobie że do puki jej nie kupię to nie przeczytam. Bo tak wielkie arcydzieło trzeba mieć w swojej domowej biblioteczce.

Amethis
Początkujący marzyciel
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Valyria

Re: Gra o Tron

Post autor: Amethis » 21 mar 2015, 22:55

Hinaru, mogę szczerze polecić nawet mimo znajomości głównych wątków z serialu, gdyż są o wiele bardziej rozwinięte, lepiej opisane i wytłumaczone. Część najzwyczajniej w świecie nabiera sensu, a część jest zupełnie inna, gdyż twórcy serialu trochę jednak pozmieniali. ;)
Popieram chęć posiadania książki w domu - nie tyle dla sentymentu (nie żebym sama nie miała kilku tylko z tego powodu :] ), ale żeby móc do nich wracać, kiedy akcja w kolejnych tomach/serialu stanie się pokrętna lub gdy trzeba będzie przypomnieć sobie kto był kim np. znam osobę, która miała rok przerwy między kolejnymi tomami i poprzedni musiała po tym czasie przeczytać od początku, gdyż pogubiła się w licznych nazwiskach. Serial bardzo wiele z nich odbiorcy oszczędza.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 22 mar 2015, 12:32

Amethis, Dokładnie, tylko książki w naszym kochanym kraju niestety nie są tanie. Niedługo wyprawiam 18-nastkę więc jakieś fundusze wpłyną i mam nadzieje, że zakupie to cudeńko od razu w całości.

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Gra o Tron

Post autor: Seer » 26 mar 2015, 13:14

Hinaru - albo pogadaj z gośćmi, którzy mają przyjść/rodzinką, to może jakaś gra o tron ci sie szybciej trafi. :D

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 26 mar 2015, 14:51

Seer, także dobry pomysł :P
a tymczasem do 12 kwietnia juz tak mało czasu :)
wstawię ma trailer jak by ktoś jeszcze nie widział:


oraz

Adiyoshi
Początkujący marzyciel
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o Tron

Post autor: Adiyoshi » 09 kwie 2015, 20:59

Uwaga uwaga, zaraz nowy sezon !

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 10 kwie 2015, 20:19

Adiyoshi, No kurczaczki, jeszcze tylko dwa dni !

Awatar użytkownika
Nincom
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2015, 11:47

Re: Gra o Tron

Post autor: Nincom » 17 kwie 2015, 12:01

Nie oglądałem nowego odcinka. Jak wrażenia ? Rzeczywiście wprowadzili jakies rewolucyjne zmiany ?

Obejrzałem tylko fragment dokumentu o powstawaniu nowego sezonu...

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 20 kwie 2015, 18:32

Nincom, Zaczyna się jako tako.
Spoiler:
Zdziwił mnie romans Deneris z noname (nie pamiętam jak się nazywa)
No i Tyrion jak zwykle przezajebisty

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Gra o Tron

Post autor: Seer » 23 kwie 2015, 13:06

Hmmm, dziewczyna ma swoje potrzeby, a on z nią już wcześniej flirtował. :)

Jestem już po 4. odcinkach, więc nie wiem, co wolno pisać bez specjalnego spojlerowania. :D

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra o Tron

Post autor: Hinaru » 23 kwie 2015, 13:30

Seer, Też już bym miał z 4 obejrzane, ale wole z lepsza jakością xd
Po za tym większe emocje jak się czeka.

"Każda kupa gówna przy drodze, ma swojego właściciela." - Tyrion jak zwykle najlepszy.

ikim
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2015, 13:16
Płeć: Kobieta

Re: Gra o Tron

Post autor: ikim » 28 kwie 2015, 14:15

Najlepszy serial jaki oglądałem :)

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Gra o Tron

Post autor: Seer » 28 kwie 2015, 14:40

Hinaru pisze:Seer, Też już bym miał z 4 obejrzane, ale wole z lepsza jakością xd
Po za tym większe emocje jak się czeka.

"Każda kupa gówna przy drodze, ma swojego właściciela." - Tyrion jak zwykle najlepszy.
Nie mogłem się powstrzymać. :D

Ale tak w ogóle, to ta akcja jakoś specjalnie nie pędzi. Nie było jakiegoś spektakularnego wydarzenia, ale teraz tak myślę, że może tak było tam cały czas. :P

Awatar użytkownika
Nincom
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2015, 11:47

Re: Gra o Tron

Post autor: Nincom » 14 maja 2015, 8:28

Panowie, powstrzymajcie się ze spoilerami :D
Ja mam nadzieję znaleźć dzisiaj czas na 5 odcinek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości