Kamienie na szaniec

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Felix
Początkujący marzyciel
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2013, 8:44
Imię: Feliks
Płeć: Mężczyzna

Kamienie na szaniec

Post autor: Felix » 24 lut 2014, 18:09

Witajcie, chciałbym zacząć dyskusję odnośnie filmu "Kamienie na szaniec". Mam nadzieję, że będziemy tutaj mogli ciekawie podyskutować na temat koncepcji tego filmu oraz tego jaki jest w ogóle wasz stosunek do tej historii. Jak czytałem w opisach filmu i w rozmowach z twórcami, sama książka ma być jedynie inspiracją do powstania filmu, ale nie chodzi tutaj o 1:1 odwzorowania książki na dużym ekranie. Po za tym twórcom zależało na odświeżeniu bohaterów. Muszę przyznać, że ja bardzo czekam na ten film, a jak to jest u Was?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Ruta » 24 lut 2014, 18:14

Gdzieś tam przelotem widziałam jakiś zwiastun... i doszłam do wniosku, że ostatnio jest wysyp polskich filmów powiązanych z naszą mentalnością czy historią... i nie wiem czemu, ale wszystko wygląda tak, jakby tworzył to jeden reżyser. Trochę to zniechęcające. Jak kiedyś nadejdzie okazja to obejrzę, bo książka może nie to, że mi się podobała, ale zapadła w pamięć.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: V » 25 lut 2014, 1:42

Jestem wielkim fanem książki i czekam na film, choć zwiastun nie zapowiadał niczego wielkiego.

ellia
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:10
Płeć: Kobieta

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: ellia » 26 lut 2014, 14:16

chętnie zobaczę, ciekawa jestem tej produkcji, mam nadzieję że będzie się opłacało iść na nią do kina

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Seer » 28 lut 2014, 12:08

Ruta - właśnie nie wiem, czy to jest taki wysyp. Z takich większych produkcji, to przecież było chyba tylko "ogniem i mieczem" itd. dobrych parę lat temu. Coś tam powstaje, ale raczej się nie przebija.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Ruta » 28 lut 2014, 14:32

Seer, Pokłosie; Układ zamknięty; Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł; Wałęsa. Człowiek z nadziei; i jeszcze kilka innych. Dla mnie te kilka lat, to dużo polskich produkcji, które nie są pokroju komedii romantycznej. Ostatnio coraz więcej takich i.. już zaczynam się gubić. :hyhy:

Usunięty 2094

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Usunięty 2094 » 08 mar 2014, 10:08

Fajnie, że powstają takie filmy, zamiast oklepanych komedii romantycznych. Chłopców wybrali fajnych. Pewnie obejrzę, jak będzie okazja.

Awatar użytkownika
bozena19-55
Początkujący marzyciel
Posty: 21
Rejestracja: 08 mar 2014, 12:44

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: bozena19-55 » 08 mar 2014, 12:46

Ludzie za bardzo porównują film do książki. Tak nie można robić, bo to dwie różne realizacje.

Awatar użytkownika
Modzajto
Posty: 17
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:03
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Modzajto » 10 mar 2014, 22:01

Porównywać zawsze można, ale powinna być poprawka, że zamiarem twórców nie miało być stworzenie kopii książki. Z tym ludzie mają sporo problemów. Gliński to reżyser już z sukcesem, myślę, że wie co robi.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Ruta » 10 mar 2014, 22:16

Modzajto, czym innym jest tworzenie filmu na podstawie książki, a robienie ekranizacji książki. Chociaż ja zawsze żałuję, że ktoś się mało postarał. ;p

Felix
Początkujący marzyciel
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2013, 8:44
Imię: Feliks
Płeć: Mężczyzna

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Felix » 11 mar 2014, 10:59

I jak tam, widzieliście może ten film? Ja byłem w weekend w kinie i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Film jest przede o młodych ludziach i chyba do tej grupy jest kierowany. Ich rozterki, problemy, które w zderzeniu z wojną niby bledną, ale jednak są dla każdego ważne. Dobrze, że reżyser pokazał tych bohaterów nie jako posągi bez skazy, ale właśnie jak młodych ludzi, którzy nie do końca chcą walczyć, tylko że wiedzą, że innego wyjścia nie ma. Do tego same zdjęcia robią naprawdę wrażenie, Edelman się pod tym względem postarał.
Ktoś może jeszcze widział film?

Awatar użytkownika
Modzajto
Posty: 17
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:03
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Modzajto » 11 mar 2014, 22:35

Ruta jasne, że tak. Ale jakoś coś mi świta, że Gliński mówił, że to będzie na podstawie a nie dosłowna ekranizacja.. W każdym razie ja oglądałem i przedstawiony punkt widzenia mi odpowiada. Jednak zupełnie inny niż dotychczas przyjęty. To może tak mnie zaciekawiło w tym filmie.

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: veryAnka » 21 mar 2014, 13:01

A ja właśnie się biję z myślami, czy się na niego wybrać. :)

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Peggy_Brown » 21 mar 2014, 14:33

Do kina bym chętnie poszła jeszcze na ten film, ale chyba poczekam sobie na wersję w internecie, ponieważ spotkałam się z negatywnymi opiniami. Moja siostra poszła do kina i mówiła, że film nie oddaje książki. może taki był zamysł twórcy filmu, ale podobno książka była lepsza. NIe wiem, nie widziałam filmu a książkę czytałam dosć dawno, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Ale z tego co słyszałam własnie jest to dość zmienione.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Peggy_Brown » 21 mar 2014, 14:33

Do kina bym chętnie poszła jeszcze na ten film, ale chyba poczekam sobie na wersję w internecie, ponieważ spotkałam się z negatywnymi opiniami. Moja siostra poszła do kina i mówiła, że film nie oddaje książki. może taki był zamysł twórcy filmu, ale podobno książka była lepsza. NIe wiem, nie widziałam filmu a książkę czytałam dosć dawno, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Ale z tego co słyszałam własnie jest to dość zmienione.

laude
Początkujący marzyciel
Posty: 39
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:42
Imię: Tosia

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: laude » 21 mar 2014, 15:44

Ja osobiście uwielbiam książkę, ale filmu jeszcze nie widziałam. Też zamierzam poczekać aż film będzie można obejrzeć w internecie, bo słysząc opinie znajomych obawiam się, że mogę żałować wydanych pieniędzy na kino.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: QueenDream » 21 mar 2014, 20:22

Generalnie sama książka baardzo ale to baardzo mi się podobała i wlasnie zastanawiam się czy wybrać sie na fil, po to tylko żeby się zawieść?
Bo jednak rzaadko zdarzaja się filmy, ktore są lepsze, albo też przynajmniej dorównują książce.

Usunięty 5226

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Usunięty 5226 » 10 kwie 2014, 20:01

O dziwo nie czytałem książki :zdziwko: Co ja zresztą w życiu przeczytałem prócz biografii Nirvany :D
Byłem w kinie na tym filmie i nie żałuję pieniędzy. Szkoda mi tylko ludzi którzy w najbardziej przerażających momentach śmiali się. Dosłownie, zero empatii, jakiejś powagi.
Jeśli film jest w dużej mierze odzwierciedleniem książki to już przynajmniej wiem jak to wyglądało. Bo na historii to tylko sama teoria ;)

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Offline » 10 kwie 2014, 20:27

Film wstrząsa, ściska serce, rusza rozum, każe płynąć łzom, a paznokcie wbija w fotel. Przynajmniej odczułam o tak ja i prawie każdy, z którego opinią się spotkałam.
Wkurzyło mnie to pominięcie Alka, było go stanowczo za mało. Wiem, taki niby zamysł, głównie miało się to oprzeć na przyjaźni między Zośką a Rudym, ale... mimo wszystko. :| Nie powinno zabraknąć tak znaczącej postaci!
Aktorów dobrali W S P A N I A Ł Y C H. Wielki szacunek dla T. Ziętka za odegranie po mistrzowsku drastycznych scen, ale gra M. Sabata aż mnie uderzyła.
Podoba mi się to, w jaki sposób "uwspółcześniono" tę historię. Niektórzy się oburzają... ale przecież to lepiej trafia do młodego pokolenia, do którego zresztą jest to skierowane w szczególności.
Ogółem - film jest bardzo dobry, daje do myślenia. Mogłabym się jeszcze bardziej rozpisać, to dla mnie dość szeroki temat, ale przecież nie o to chodzi...
Podziwiam i polecam każdemu.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Ruta » 10 kwie 2014, 22:08

Suicider pisze:Jeśli film jest w dużej mierze odzwierciedleniem książki to już przynajmniej wiem jak to wyglądało.
Podobno nie. ;D
Offline pisze:T. Ziętka
Widziałam wywiad z całą trójką u Wojewódzkiego przed premierą filmu. Wypadł fajnie. Przystojny. :D

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Offline » 10 kwie 2014, 22:30

Ruta, cała trójka przystojna (mi do gustu najbardziej przydał Marcel, ale ciiiisza)... ;D Tomek jest uroczy. Ma w sobie coś. :3 Ale wszyscy są przede wszystkim świetnymi, młodymi aktorami. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę ich w kolejnych rolach.

Usunięty 2094

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Usunięty 2094 » 13 kwie 2014, 21:17

Offline,

Mi też najbardziej z chłopców od Kamieni... podoba się Marcel. Ma urodę pasującą do tego typu filmów, taką nietypową. No i uroczo się uśmiecha. :D Nie żebym nadmiernie chwaliła, ael Zośkę zagrał świetnie.

Nie no, ale też każdemu z nich mogłabym oddać serce :P.

Sing
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2011, 14:46

Re: Kamienie na szaniec

Post autor: Sing » 14 kwie 2014, 19:52

Książki nie czytałam, ale historii mniej więcej się orientuję.Bardzo mi się podobał film.Naprawdę dobre kino, świetnie nakręcony.Historia bardzo ujmująca, chwyta za serce.Gorąco polecam!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości