Jaki film ostatnio oglądaliście?

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Redo26
Marzyciel-Gaduła
Posty: 65
Rejestracja: 08 lut 2017, 17:46
Imię: Radosław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z pewnego miejsca na Ziemi

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Redo26 » 08 lut 2017, 18:35

Disconnect, Match Point, About Time - ostatnio jakoś tylko zbiera mi się na melodramaty :D

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 10 lut 2017, 8:31

Dogville. Uhh, zabierałam się za to jak pies do jeża. Nietuzinkowy i dziwny, o tym jak można zniszczyć jednostkę poprzez presję grupy.

Alicja w krainie czarów (film) - to już wolę interpretację Disneya. Jest prostsza i przyjaźniejsza. Mia Wasikowska jako Alicja, coś nie styka.

Usunięty 5938

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5938 » 10 lut 2017, 10:18

Śniący pisze:Mnie tam zachwyciła ta seria horroru "Droga bez powrotu" i obejrzałem prawie wszystkie części, oprócz tylko dwóch części.
Śniący,

Pozwól , że pozostanę przy swojej negatywnej opinii nt. wspomnianego przez Ciebie cyklu.
Uważam, że twórcy tej serii horrorów skupili się prawie i wyłącznie na epatowaniu krwawymi efektami i zupełnie nie potrafili umiejętnie stworzyć klimatu narastającego napięcia i grozy. Mamy tu do czynienia z typową krwawą jatką , w której nie ma ani odrobiny jakiegoś głębszego przesłania i refleksji. Bardziej budzi obrzydzenie niż faktycznie straszy.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Śniący » 10 lut 2017, 10:49

rytygier pisze:
Śniący pisze:Mnie tam zachwyciła ta seria horroru "Droga bez powrotu" i obejrzałem prawie wszystkie części, oprócz tylko dwóch części.
Śniący,

Pozwól , że pozostanę przy swojej negatywnej opinii nt. wspomnianego przez Ciebie cyklu.
Uważam, że twórcy tej serii horrorów skupili się prawie i wyłącznie na epatowaniu krwawymi efektami i zupełnie nie potrafili umiejętnie stworzyć klimatu narastającego napięcia i grozy. Mamy tu do czynienia z typową krwawą jatką , w której nie ma ani odrobiny jakiegoś głębszego przesłania i refleksji. Bardziej budzi obrzydzenie niż faktycznie straszy.
No i być może masz rację, ale mnie to i tak nie przekonuje, co do tej serii horroru. Ja oceniam ten horror, jako: bardzo dobry.
Zresztą, jest wiele z tych nowszych horrorów, które są bardzo dobre i robią wrażenie, choć nie wszystkie mi się podobają.

Ale ja jeszcze wrócę do filmów i KINA AKCJI, bo ten gatunek filmowy mnie również wciąga.
Zawsze się fascynowałem amerykańskimi filmami akcji, które są połączone ze sztukami walki, tak jak już o tym wspomniałem.
W dzieciństwie i młodości, nie jeden amerykański aktor, znany z takich filmów - mistrz wschodnich sztuk walki, był moim IDOLEM.
I można by tu podać przykład bardzo ciekawego filmu sensacyjnego, połączonego ze sztukami walki "Niepokonany 2" i "Niepokonany 3: odkupienie" ze Skottem Adkinsem. Niesamowite sztuki walki na arenie, a już powstała czwarta część tego filmu, czy ciąg dalszy rosyjskiego mistrza walk i przywódcę więziennego gangu.

Ten aktor jest Anglikiem, znającym kilka, różnych sztuk i stylów walki. Zagrał też w kilku filmach z Jean Claudem Van Dammem. Natomiast, reżyser filmów akcji Isaac Florentine, który zrealizował dwie części "Niepokonanego", sam jest instruktorem i mistrzem walk wschodu. Jak on realizuje jakiś film, to taki film jest bardzo dobrze zrealizowany. Reżyser ten pochodzi z Izraela.

Usunięty 5938

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5938 » 11 lut 2017, 9:56

Śniący,

Jeśli chodzi o filmy akcji, to gdy byłem dzieciakiem namiętnie oglądałem na VHS takie hiciory jak ,,Amerykański Ninja", ,,Comando", ,,Leśny wilk" czy ,,Śmiercionośna ofiara" i dziś darzę je dziecięcym/młodzieńczym sentymentem.
Pewnie jakbym obejrzałbym je dziś powtórnie cały ten sentyment pękłby jak bańka mydlana.

Awatar użytkownika
Redo26
Marzyciel-Gaduła
Posty: 65
Rejestracja: 08 lut 2017, 17:46
Imię: Radosław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z pewnego miejsca na Ziemi

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Redo26 » 11 lut 2017, 19:51

Chce się zabrać za Wołyń reż. Wojciecha Smarzowskiego, który wywoływał wśród moich znajomych bardzo mieszane odczucia. Czytałem również na wielu blogach, że ten film został niepotrzebnie nakręcony, a druga strona opowiada się za tym, że mówi on o tym jak to było naprawdę. Nie dla mnie to kwestionować, bo jeszcze nie obejrzałem, ale zapytam. Oglądał ktoś ?

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 11 lut 2017, 22:04

Redo26, polecam Wołyń. Byłam na tym w kinie. Nigdy nie widziałam takiego nagromadzenia ludzi w kinie, wszystkie miejsca zajęte.

Chce się żyć - ma swoje braki. Mimo że Dawid Ogrodnik super się spisał w roli niepełnosprawnego chłopaka, fabuła nie porywa: ot, taka smutna codzienność chorej osoby. Oceniłam na 7 na filmwebie.

Bessie - troszkę mało muzyki jak na film muzyczny. Nic specjalnego, a zapowiadało się dobrze. 6.

Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
Posty: 406
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: TypowoNegatywny » 11 lut 2017, 23:36

"Jajo węża". Osobiście uważam, że to jeden ze słabszych filmów Bergmana. Jednak obejrzeć warto, bo chyba każdy zna tego reżysera i wie, że poniżej pewnego poziomu on nie schodzi.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 18 lut 2017, 21:13

Pianistka - ciekawy, mocny film o nauczycielce gry na pianinie. Lubię takie filmy i trochę już się oswoiłam z ciężkimi klimatami, więc na mnie nie zrobił wrażenia. Podobał się. W tym sensie, że nie zszokował jakoś bardzo. 8/10 :serce:

Zabiłem moją matkę- pierwszy obejrzany film Dolana. Psychologiczny. Dość powiedzieć, że mi się podobał, ale również zrobił niezły rollercoaster w głowie z powodu formy i fabuły. 8/10

Wyśnione miłości - spodziewałam się... no właśnie nie wiem czego. Czegoś lepszego. Tu również Dolan, ale słabiej. 5/10, nie kupuję tego, o.

Mała miss - pocieszny, fajny, przyjazny, choć momentami smutny. Uśmiałam się. Mało jest takich ciepłych filmów. 8/10!

Kometa - hmmm. Tu średnio. I to bardzo. 5/10

W głowie się nie mieści - super! Tego mi było trzeba. Genialna bajka, zarówno pomysł, jak i wykonanie. 10/10 :serce:

Awatar użytkownika
creep
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2016, 0:23
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: creep » 18 lut 2017, 21:25

"La la land"- osobiście nie lubię musicali, tak przynajmniej uważałem do chwili, w której skończył się owy film... :)
Świetna historia, duet aktorski oraz muzyka. Uwielbiam takie jazzowe brzmienie. To musical z klasą.
Polecam

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Peggy_Brown » 19 lut 2017, 13:02

Dafne pisze:Alicja w krainie czarów (film)
Jakoś nie udało mi się przejść przez ten film, ale ostatnio oglądałam Alicja po drugiej stronie lustra. Da się obejrzeć, ale nie zauważyłam w nim super ciekawych momentów. Na plus cała scenografia i kostiumy, charakteryzacja. To mi się podobało, ale sama fabuła jakoś nie bardzo.
Za to Osobliwy dom Pani (...) nie pamiętam jak się nazywała, ciekawy nawet :)

Co do dyskusji między "Wzgórza mają oczy", a "droga bez powrotu", również wybieram ten pierwszy. "droga bez powrotu" podobała mi się na samym początku, ale po latach widziałam ją w telewizji i nie była już taka ciekawa. Kolejnych części nie widziałam.

Z innych horrorów jakie ostatnio oglądałam to "Diabelski młyn". No zaskoczył mnie, trzymał w napięciu i fajnie połączono ze sobą wszystkie wątki. Polecam. A nie jestem fanką horrorów, więc jeśli ten film odbiega jakoś od takich najlepszych horrorów to jednak mi się podobał :)

Teraz chcę obejrzeć ostatnią część Gwiezdnych wojen. Przegapiłam kiedy były w kinach a później już nie grali. Chcę zobaczyć, co tym razem wymyślili.

Usunięty 6091

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6091 » 20 lut 2017, 11:24

108 pisze:john wick 2 - nie widziałem pierwszej części, ale to właściwie nie ma znaczenia biorąc pod uwagę, że film to praktycznie wyłącznie sceny walki poprzetykane monologami wygłaszanymi przez aktorów w taki sposób, jakby dopiero uczyli się mówić po angielsku. ale od tego rodzaju filmu nie wymagam więcej.
a ja widziałam pierwszą część i film był naprawdę dobry, wczoraj byłam w kinie na john wick 2, ej może faktycznie trzeba było zobaczyć pierwszą i zobaczyć o cho chodzi.. no ale kto co woli, może takie kino akcji nie jest dla Ciebie? Mnie ten film nie nudził, a pewne sceny walki (choćby z ołówkiem) przeszyła mnie na wylot, poza tym film jest utrzymany ciągle w napięciu i jak zaczęły lecieć napisy, to sobie pomyślałam że bankowo nie wyjdzie trójka, bo co by mieli w niej pokazać? wystarczy zobaczyć plakat Johny Wick 2 i wszystko jasne..

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 20 lut 2017, 12:03

Mia, oh, jak szkoda że nie poszedłem do kina, ale po ostatnich ,,przeciwnościach losu'' odechciało mi się tam chodzić. Jestem za całkowitym zakazem wnoszenia żarcia na horrorach i thrillerach :D

No jedynka była bardzo dynamiczna, Keanu niezniszczalny.
Absurdu sporo, ale to kino rozpierdulka, tak jak Komando ze Schwarzenegger'em.
Czysta akcja i dobra rozrywka, trupy ścielą się gęsto.
Ah, poczekam na DVD bo strasznie mnie ciekawi co tym razem mu zrobili :D


Ostatnim filmem jaki ostatnio widziałem był film Oszukana
Najfajniejsze jest to że nie wiedziałem o czym jest, w jakich czasach osadzona jest akcja, kto jest reżyserem. Myślałem że będzie to coś podobnego choć trochę do Turysty, trochę więcej akcji i dynamiki.
No i jeszcze nie oglądałem sam, miałem wybrać film taki by nie zasnąć i by dało się po nim spać.

Film jest niesamowicie zrobiony, bardzo lubię Jolie i Eastwooda, a o tym że to jego film dowiedziałem się przy napisach. Przygnębił mnie strasznie i czasem aż zdarzało mi się zaśmiać z żałosności, kurde takie coś serio miało miejsce? To ja chyba jeszcze mało wiem o historii i prawach ludzi zwłaszcza w 19 wieku.
Jak bym to oglądał sam to na 100% bym się poryczał, a tak to postawia intro i obojętny na wszystko.
Jak dla mnie bardzo mocne 8 i pewnie gdybym oglądał sam dałbym o wiele wyżej.

Usunięty 6091

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6091 » 20 lut 2017, 12:44

Suicider pisze:Jak dla mnie bardzo mocne 8 i pewnie gdybym oglądał sam dałbym o wiele wyżej.
jak to jest, że oglądając samemu, dajemy wyższą notę, a z kimś innym niższą..?
ciekawe..
Suicider pisze:Jestem za całkowitym zakazem wnoszenia żarcia na horrorach i thrillerach
akurat na filmie nikt nie miał popcornu i nikt nie jadł, więc nic nie wyprowadzało mnie z równowagi, ale pamiętaj, że kino właśnie zarabia na "jedzeniu podczas" , nie zarabia ono na sprzedanych biletach...
ale bądź co bądź, aż mi się nasuwa zawsze pytanie jak ktoś je " to kurna nie jadłeś obiadu? musisz w kinie?" itd itp

Suicider pisze:Keanu niezniszczalny.
jest najlepszy, bardzo dobra rola dla niego w Johny Wicku, to już nie Matrix, ani Costantine, ani Speed, po prostu John Wick, gdzie "najstraszniejszy gangsterzy" boją się wymówić jego nazwiska (imienia)

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 20 lut 2017, 13:21

Mia pisze:jak to jest, że oglądając samemu, dajemy wyższą notę, a z kimś innym niższą..? ciekawe..
No to właśnie zasługa tego że jestem introwertykiem.
Nie umiem pokazywać emocji publicznie, przy najbliższych też.
A ten film potrafi wycisnąć łzy, tak na chwilę zastopujesz, zobaczysz tę bezsilność, ale też walkę i robi się strasznie sentymentalnie. 10 na filmwebie to właśnie takie moje sentymentalne podróże.

No i jeszcze jedna kwestia.
Oglądając sam, zakładam słuchawki, nikt mnie nie rozprasza.
Lepiej wtedy wciągam się w te historie, takie przejście do innego świata.
A przy oglądaniu z kimś ta frajda trochę zanika. A przy horrorach i dramatach zwłaszcza.

Usunięty 6091

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6091 » 20 lut 2017, 13:28

Suicider pisze: i dramatach zwłaszcza.
zwłaszcza przy dramatach...


ale nie tylko przy filmach tak jest, widziałam jak się zachowują ludzie przy grach, a zwłaszcza jak jestem dłużej w pokoju kiedy ktoś gra a robię coś kompletnie innego i nie patrzę w monitor /komputera/ekranu jak się wtedy ktoś zachowuje...

gdzieś właśnie.. przy kimś jesteśmy w stanie powiedzieć " kur.waaa jaka karta, ja pier...dolę" a samemu?
zastanawiałam się z czego to wynika... ogólnie jak oglądam sama film to jest inaczej, a przy kimś też inaczej... what the fuck.. (??)

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 20 lut 2017, 23:12

Peggy_Brown pisze:Jakoś nie udało mi się przejść przez ten film, ale ostatnio oglądałam Alicja po drugiej stronie lustra. Da się obejrzeć, ale nie zauważyłam w nim super ciekawych momentów. Na plus cała scenografia i kostiumy, charakteryzacja. To mi się podobało, ale sama fabuła jakoś nie bardzo.Za to Osobliwy dom Pani (...) nie pamiętam jak się nazywała, ciekawy nawet
No właśnie o tym mówię. Ekranizacja Alicji w krainie czarów w wykonaniu Burtona nie powala. Zresztą nie jestem fanką jego filmów, powiedziałabym nawet, że zabierałam się parę razy za jego dzieła, ale nie przebrnęłam.
Suicider pisze:Ostatnim filmem jaki ostatnio widziałem był film Oszukana
Najfajniejsze jest to że nie wiedziałem o czym jest, w jakich czasach osadzona jest akcja, kto jest reżyserem. Myślałem że będzie to coś podobnego choć trochę do Turysty, trochę więcej akcji i dynamiki.
No i jeszcze nie oglądałem sam, miałem wybrać film taki by nie zasnąć i by dało się po nim spać.
Zaletą tego filmu jest genialny scenariusz, który broni się sam. To jest największa rola Jolie, obok Lisy z Przerwanej lekcji muzyki.


Mała Syrenka: Powrót do morza

Kiedyś już widziałam drugą część słynnej Arielki. Wg mnie, nie wiem po co powstała. Najczęściej kontynuacje Disneyowskich hitów to kaszanka. Tu jakoś średnio. Postacie nie śmieszą jak w pierwszej części. A już na pewno nie uważam, by druga część dorównywała jedynce.

Kraina lodu

Tu zaś przyzwoicie, na poziomie. Spodziewałam się łez, jak w przypadku bajek. A tu nic. Musiałam obejrzeć, słyszałam, że dobry.

Zapach zielonej papai

Film nie dla kogoś, kto lubi lejącą się krew, mutantów czy super bohaterów. Tu mamy poezję, czystą i piękną oraz niewiele słów. Polecam dla cierpliwych, nastrój narasta stopniowo. Piękne zdjęcia natury.

Sierpień w hrabstwie Osage

Niby zwykły film o rodzinie. Z pozoru banalna historia. Nie właśnie. Nie jest banalna. To największa i najlepsza rola Julii Roberts, która partneruje Meryl Streep. Obie aktorki na równym, wysokim poziomie. Mało jest tak dobrych filmów o rodzinie.

Zgaga

Miło było zobaczyć młodych Streep i Nicholsona. Film jednak jest tylko trochę lepszy niż przeciętny. O rozpadającym się małżeństwie, o różnicach międzypłciowych i o tym, że - niestety - większość mężczyzn nawet po ślubie myśli tylko i wyłącznie tym, co ma między nogami.

Sprawa Kramerów

Właście, jak na końcówkę lat 70, film prezentuje przyzwoity poziom. Średniak wg mnie.

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 21 lut 2017, 13:26

Dafne pisze:To jest największa rola Jolie, obok Lisy z Przerwanej lekcji muzyki.
Jeszcze nie widziałem Przerwanej lekcji muzyki.
A sięgnąłem po Oszukaną właśnie dzięki wysokim notom znajomych.
Potem patrzę, reżyser pan Eastwood, ooo no to wszystko się wyjaśnia, ranking #150.
Tak jak poryczałem się na Gran Torino, tak na pewno byłoby i tu gdybym wybrał samotny seans.
Nigdy więcej dramatów w towarzystwie :D
Dafne pisze:Zaletą tego filmu jest genialny scenariusz, który broni się sam.
Jakby to napisać... scenariusz napisało życie.
Niezła psychoza, trochę podobne odczucia jak przy Dziewczynie z Sąsiedztwa, tu trochę lżej, ale też czułem taką ogromną bezradność, i musiałem tylko patrzeć. A coraz dalej jeszcze lepiej.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 21 lut 2017, 16:42

Dziewczyna z pociągu - spodziewałam się odrobinę wyższego poziomu, jak na tak zachwalany bestseller książkowy. Ekranizacja zazwyczaj jest gorsza. Bardzo dobrze obsadzona Emily Blunt w tej roli, właściwie tylko ona robi ten film. Trochę za mało.

Na początku dałam Dziewczynie siódemkę, ale po głębszym zastanowieniu, dostał ode mnie naciąganą szóstkę. Głównie za Blunt.

Film w kilku miejscach, a zwłaszcza na końcu się ciągnie. W dodatku, byłby lepszy reżyserowany przez Europejczyka. Jako amerykański film to banał i naiwna historyjka o zdradzonej kobiecie.

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 27 lut 2017, 22:25

Pokój (2015)
Film dosyć prosto zbudowany, ale właśnie ta konstrukcja ujmuje (jestem ciekaw czy ktoś oprócz mnie w pewnym momencie sprawdził ile jeszcze czasu do końca).
Pomimo tej prostoty nadal zaskakuje. Niby oczywiste są kolejne wydarzenia, ale czy na pewno?
Trudno napisać coś więcej bez spojlerów. Wysoka pozycja w rankingu to nie przypadek.

Świetne role, choć do pana Nicka mam lekkie wątpliwości, trochę taka płaska postać, nie wiem jak jest w książce. Urzekły mnie przede wszystkim dialogi, nie męczą, czasem jest zabawnie.
Fajne przemyślenia. Brie Larson - świetna aktorka, aż sobie okiem rzucę na jej filmografię.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 27 lut 2017, 23:10

Suicider, o właśnie, brakowało mi rozbudowania nieco postaci porywacza. :oczami: Gdyby dodać ten element, film bardziej by mi się podobał.


Ostatnio sporo filmów oglądam. ;)

Volver
Czuję, że mój romans z hiszpańskim kinem będzie nieco dłuższy. Dobre kino obyczajowe, fajna Penelope Cruz, reżyser dość dobrze oddaje społeczność kobiet i to jak się wspaniale wspierają. Ciekawa jestem innych filmów Almodóvara. [7]

Ostatnie tango w Paryżu
Spodziewałam się dużo więcej po tym filmie. Dobry Marlon Brando, czego nie mogę powiedzieć o Marii Schneider. Fabuła dotyczy romansu dwójki bohaterów, którzy spotykają się w jednym z pokoi hotelowych i nie znają nawet swoich imion. Film jest uważany za ambitny, co potwierdzam, choć fabuła dość płaska, nie zachwyciła mnie. [5]

Fanny i Aleksander
Drugi obejrzany film Bergmana. Poprzedni Persona przypadł mi do gustu o wiele bardziej. Myślałam, że będzie ukazane bardziej dobitne terroryzowanie dzieci przez ojczyma, a tu kiszka. Nie podobał mi się... [4]

Salo, czyli 120 dni Sodomy
Właściwie nie powinnam nic o tym filmie wspominać. Nie jest tego wart. Oczywiście, ma swoich zwolenników, niektórzy są nim zachwyceni. Ja nie. Uważam, że film jest szkodliwy, niesmaczny i obrzydliwy. Rozumiem przesłanie, okrucieństwo człowieka, rozumiem myśl przewodnią. Przez pierwszą godzinę mam nadzieję, że film mi coś da, coś nauczy. Nie nauczył i pozostawił z bólem brzucha na widok pewnej obleśnej sceny. Salo to film będący parodią samego siebie, nie odbieram go poważnie, tylko jako groteskę, coś surrealistycznego i nieprawdopodobnego. Skala brutalności dość wysoka, na pewno wywołał skandal w latach 70'. Obecnie może szokuje nieco mniej, ale dalej jest kontrowersyjny. Nie lubię takich dzieł. [1]

Kiedy Harry poznał Sally
Nie jestem przekonana do komedii romantycznych. Tu mamy klasyczną historyjkę o dwójce najpierw nielubiących się ludzi, a później zakochanej w sobie parze. Można obejrzeć dla Meg Ryan. [6]

Moja miłość
Lubię francuskie kino. Tu jednak dość przeciętnie, całość typowa. Zwykła obyczajówka (w żadnym razie nie melodramat, jak deklaruje Filmweb) o pewnej parze, która najpierw ma się ku sobie, a potem poróżnia. Moją uwagę przykuł Vincent Cassel. [6]

Usunięty 6091

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6091 » 28 lut 2017, 10:46

Suicider pisze:(jestem ciekaw czy ktoś oprócz mnie w pewnym momencie sprawdził ile jeszcze czasu do końca).
ja sprawdzałam ;p

ostatnio wróciłam do filmów z młodości, nie mniej jednak nie wiem jak je ocenić, czy patrzeć na grę aktorską, na historię filmu, nie umiem tego zrobić, obydwa po prostu mega mi utkwiły w głowie i chciałam je sobie ponownie zobaczyć, po prawie 10 latach ich nieoglądania a są to Nożownik (2003) i Krwawy Diament.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Leah P » 01 mar 2017, 19:44

Ja tez sprawdzilam :hyhy: Ale nie bylo zle, chociaz nie porwal mnie jakos szczegolnie ten film.

A ostatnio obejrzalam Balerine z siostra w kinie, bajka dokladnie taka sama jak kazda inna o dziewczynkach, ktore chca zostac tancerkami.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 04 mar 2017, 13:09

Czerwony żółw - ciekawa animacja, choć mnie osobiście przeszkadzała ciągła cisza. Bohaterowie nie wymówili ani słowa. Mimo że oceniłam na 6, trochę szkoda, że nie wygrała Oscara, choć była nominowana. Z pewnością byłoby to coś innego.

Timbuktu- niełatwy to film, choć z pewnością wart obejrzenia. Opowiada o tym w jaki sposób dżihadyści rujnują życie pewnej mauretańskiej społeczności. [7]

Hipokrates - typowy francuski film, niczym się nie wyróżnia. Historia początkującego lekarza stażysty konfrontującego swoje oczekiwania z rzeczywistością szpitalną. [6]

Pożądanie - dobry romans, a w roli głównej bohater Nietykalnych. Fajnie się to ogląda, lekki i niebanalny. Jako kochanka występuje tu piękna Sophie Marceau. [7]

Kapitał ludzki - podobał mi się, choć zabierałam się za to parę razy. Warto było. Jak zwykle piękna Valeria Bruni Tedeschi, którą poznałam w Pięć razy we dwoje, francuskiej komedii romantycznej. Tu jednak bardziej podoba mi się jej młodsza koleżanka, Matilde Gioli.[8]

Tylko mój - liczyłam na wciągającą historię na temat porwanej dziewczyny, a otrzymałam nijaką papkę. Serio... spodziewałam się dużo lepszego kina. [5]

Shiva - nie podobał mi się, jako że nie łapię większości żydowskich zwyczajów. Nie moja bajka. [4]

Love - okropny film. Nie byłoby tak źle, gdyby posiadał jakąkolwiek fabułę. Scen seksu za wiele, choć niektóre bardzo ładnie skadrowane. [2]

Imię róży - klasyczna opowieść o życiu zakonników oraz pewnej księdze, która przyczynia się do śmierci kilkorga z nich. [8]

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Śniący » 04 mar 2017, 19:56

Ja wczoraj obejrzałem film, który zresztą już chyba dwa razy oglądałem, w telewizji, a tytuł tego filmu sensacyjnego, to "Zasady walki", w którym główną rolę zagrał aktor, znawca sztuk walki i słynący z filmów akcji Wesley Snipes.

Filmy akcji i sensacyjne, to coś, co mnie najbardziej kręci, ale również horrory i thrillery. :oczami:

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 05 mar 2017, 18:29

Życie Adeli
Coś ostatnio filmy, które oglądam nie zaspokajają moich oczekiwań. W przypadku tego filmu, jak na tak dłuuugi seans, bardzo monotonna, zwyczajna historyjka o miłości dwóch kobiet. Nic niezwykłego. Lekkie rozczarowanie, jednak musiałam docenić dobre wykonanie i grę aktorską. Scenariusz średni. [7]

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 05 mar 2017, 18:38

The Houses October Build
Pomimo tego że nie jest to dość typowy horror, a raczej coś przypominające dokument pozostanie u mnie w pamięci. Jest parę miejsc - straszaków, ale nie dlatego. Ciekawe charakteryzacje i ogólna budowa filmu.

Przede wszystkim pomysł związany z Domami Strachu i Halloween. To mi się bardzo podobało.
Bohaterzy też sympatyczni. I odważni, ja bym za żadne skarby nie pojechał do takiego przybytku.
No i końcówka, prosta ale tu pasowała jak ulał.


Kręcą mnie horrory i thrillery, no ale o tym wspominać nie muszę :oczami:

Gully Foyle

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Gully Foyle » 05 mar 2017, 21:56

John Wick 2

Bardzo pozytywne zaskoczenie ogólne, Keanu w niezwykle dobrze dobranej roli, sceny walk brutalne ale i takie dość...naturalnie wyglądające. Mocne i dobre kino akcji. Dodatkowo film posiada pewną aurę tajemniczości, co dla mnie jest świetnym zabiegiem. Warto obejrzeć część pierwszą przed oglądaniem drugiego rozdziału. Jedynka też jest niczego sobie a początek jest całkiem ciekawie zmontowany.

Dla porównania w najnowszym Mechaniku(gdzie tylko Statham próbował grać, podczas gdy reszta robiła za statystów) Bishop zabija 20 kilku wrogów jednym pistoletem, wyglądającym na zabawkowy, bez przeładowywania. A John zabija 2 razy tyle używając całego arsenału i ciągle pamiętając o zmianie magazynka :ok: . To drugie rozwiązanie bardziej mi pasuje.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: QueenDream » 08 mar 2017, 20:51

Sausage Party dawno aż tak głupiego filmu nie oglądałam.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 08 mar 2017, 21:46

QueenDream, o a ja nawet włączyłam Sausage Party, ale po paru minutach wyłączyłam z uwagi na wygląd tych kiełbasek i wulgaryzmy.

Oddychaj - francuski film o toksycznej przyjaźni dwójki nastolatek. Zakończenie bardzo na wyrost, ale jakoś musiało się skończyć. Można obejrzeć. [7]

Nienawiść - również francuski opowiadający o młodych chłopakach żyjących w narkotykowym półświatku. Polecam, ale jest to film czarno biały. Raczej z tych suchych. [7]

Bridget Jones 3 - sto razy bardziej wolę pierwszą i drugą część, tu Bridget jest za szczupła. Ale lubię tę opowieść, więc nie będę obiektywna. Zakończenie spodobało mi się, choć uważam, że środek filmu zbyt się ciągnie. [8]

Sing - a to jest bardzo fajna animacja i jak dla mnie, mogła trwać nieco dłużej. Wciągająca i przyjemna, dużo śpiewania i tańczenia. Można się rozerwać przy niej. [9]

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości