Jaki film ostatnio oglądaliście?

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 30 lip 2017, 8:27

Śniący pisze: Mają naprawdę świetne pomysły na zrealizowanie takich filmów i to się w nich docenia.
Jest, co najmniej kilku amerykańskich reżyserów, którzy są najlepsi w horrorach i thrillerach, ale tam jest cała masa reżyserów, producentów filmowych, którzy realizowali i realizują mocne kino.
Pokaż mi te masy.
Bez litości to remake, bardziej brutalny i nielogiczny od poprzednika.
Śniący pisze:Dlaczego cała seria horroru/thrillera "Piła" zdobyła tak dużą popularność na ŚWIECIE?
Bo ludzie lubią brutalność w filmach?
Tu dodatkowo dochodziły kreatywne pułapki.
Twórcy zrobili przepis i będą to ciągnąć w nieskończoność bo ludzie lubią się czymś takim karmić.
Ta seria powinna zakończyć się na 3 części, śmierć Jigsawa, śmierć kontynuacjom.

Piszę to jako człowiek niegdyś lubujący się w horrorach, teraz unikam, bo nie widzę sensu się bać i nie mam pożytku z takich rzeczy. Serio, oglądać jak z kogoś flaki wylatują, albo płacze to nie jest normalne.
Ja też myślałem że oglądanie horrorów jest cool, bo przecież... nie ma nic straszniejszego, taki jestem odważny, i człowiek chce oglądać nową i nową rzeż, a twórcy odgrzewają kotlet dodając parę nowych rzeczy żeby to jednak pseudo nowatorskie było.
Śniący pisze:Tak więc nie wiem gdzie ci psychopatyczni mordercy, których tak sporo miało być.
Może tytuły? Sam jestem ciekaw, tak to ciekawie zapowiedziałeś.
Zacytowałeś, a nic nie podałeś.
Ogólnie to cały twój post wygląda jak cytat i na pierwszy rzut oka myślałem że tylko mnie zacytowałeś nie dodając nic od siebie.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Śniący » 30 lip 2017, 10:06

Coś mi się tutaj pomieszało z tym cytatem.

Ale wracając do thrillerów i horrorów, w przypadku serii "Piła" dużo ludzi lubi ten horror i dla nich jest wciągający, dlatego powstało aż 8 części serii.
Ogólnie, jeżeli chodzi o horrory, to w samym USA jest pełno wielbicieli tego gatunku filmowego i tam, chętnie chodzą całymi tłumami do kin na horrory.
Zawsze było to tam popularne. Oczywiście nie każdy horror w USA zdobywa dużą popularność i jest wysoko budżetowy, podobnie jak z innymi gatunkami filmów, ale wiele filmów owszem.

Natomiast, wracając jeszcze do "Piły", gdyby ten horror nie miał dużej popularności i milionów fanów na całym ŚWIECIE, nie byłoby aż tylu serii horroru, a teraz powstała już 8 część i będzie w kinach.
Bardzo dużo jest tego typu produkcji filmowych w Stanach, bo jest na takie filmy zapotrzebowanie, chociaż w obecnych czasach, Hollywood dość mocno podupadło finansowo i już nie realizują aż tylu filmów, jak jeszcze w latach 90-tych, gdzie panowała moda na filmy karate, o sztukach walki i horrory, które kręcono jeden za drugim.
Wtedy to się bardzo opłacało, bo też była inna wartość dolara, a teraz, coraz częściej kręci się amerykańskie produkcję w Europie, również to może być w Polsce, ponieważ tutaj jest taniej zrealizować amerykański film, niż w Stanach, gdzie są wysokie podatki, wynajęcie terenu na plan filmowy, oświetlenie, sporo kosztuje i nie zawsze się opłaca nakręcić niskobudżetowy film w Stanach, bo wtedy są za małe stawki dla ekipy filmowej.

W horrorze "Piła", "Pan układanka", jak go również nazywano, miał swoich następców w kolejnych seriach, którzy kontynuowali jego "dzieło" w tej "makabrycznej grze" i seria trwała dalej.
Dla mnie wszystkie części serii bardzo dobrze zrealizowane. Podobno w 8 części mieli coś całkiem zmienić, ale czy tak zrobiono, tego dowiedzą się widzowie w kinach.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: marigot » 31 lip 2017, 20:20

W końcu się zebraliśmy i zobaczyliśmy warcrafta i o dziwo nam się podobał ;)

Gully Foyle

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Gully Foyle » 04 sie 2017, 10:12

marigot pisze:W końcu się zebraliśmy i zobaczyliśmy warcrafta i o dziwo nam się podobał ;)
Bo to naprawdę dobry film jest. Sam byłem mile zaskoczony.


Z takich ostatnio obejrzanych to Rozmowy kontrolowane i Free fire. Ten pierwszy to naprawdę dobra komedia, może nie rewelacyjna ale trzyma poziom i można się nieźle pośmiać. Co do tego drugiego to niezły film. Aktorsko może nie wybitny, ale pomysł ciekawy choć mogło być w nim więcej urozmaicenia. Dialogi czasem ratowały sytuację. Można obejrzeć, choć żadna z ról tych znanych aktorów nie była świetna i nawet Sharlto nie mógł do końca się wykazać.

Usunięty 6091

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6091 » 04 sie 2017, 11:31

Obejrzałam masę filmów i w końcu poszłam na tych piratów do kina, z racji ze wyczytałam na filmwebie że jest scena po napisach to eee.. zostaliśmy jako jedyni w kinie... jest różnica kiedyś ktoś mówi: jest scena po napisach, a scena po wszystkich napisach... gdyby jeszcze ta scena z piratów była po liście głównych odtworcow roli to dobra, okej, tak jest jak we wszystkich filmach/bajkach, ale nie... oni dali ta scene po wszystkich napisach.. które te zdawały się nie mieć końca, trwały chyba z 10-15 min i jak zobaczylismy ta scene, to tylko pyk reklama producenta i koniec. Ekran sie wylaczyl. W zyciu nie widzialam czegos takiego ahahha i teraz ogarniam tych ludzi ktorzy maja faze zeby sobie czekac do konca, zrobili ta scene chyba dla nich.

Bylam tez w kinie na Auta3 i bardzo mi sie podobal. Fajna bajka, poplakalam sie nawet.. damn i usmialam. Podobnie było ze Smerfami i zaginioną wioską, myślałam po plakatach że popsuli smerfy z dzieciństwa, ale było wręcz odwrotnie. I polecam obydwie bajki :)


Ogladalam tez filmy na kompie, gdzies ostatnimi czasy siedze w klimacie dzieci. To jakich doznaja krzywd i jak oprawcy potrafia byc bezlitosni i pomimo ocen na filmwebie i komentarzy i czegokolwiek tam jeszcze, przeszyl mnie do glebi film " Megan is Missing " nie moglam dojsc do siebie jeszcze przez kilka dni. Ten film jest po prostu (kazdy ma jakas swoja granice lęku,strachu, odrazy itd.) u mnie ten film przekroczyl wszystkie granice. Straszny poczułam ból. :/

Kolejny film ktory utknal mi w pamieci to Labirynt z 2013, niesamowita postac Jake Gyllenhaala, to jak on przedstawil role ktora musial odegrac, te wszystkie tiki, i tak przez caly film xd draznilo mnie to nawet, ale mega go podziwiam, bardzo dobry aktor, no ale wracajac, dwojka dziewczynek z dwoch roznych domow zostaje porwana i ojciec zaczyna sam wymierzac sprawiedliwosc. Po opisie z filmwebu myslalam ze to bedzie taki kolejny, przecietny film, typowo dobry ojciec - bezradny policjant, ale jak bardzo sie pomylilam...! W mojej skali daję temu filmowi całą 10. Ani razu mnie nie nużył, jest tak sprytnie zrobiony, ze jesli ktokolwiek podejrzewal ta osobe ktora to zrobila to podziwiam. Moze mi brakuje jakiegos nosa detektywa, ale... taka koncowka jaka byla w tym filmie, powinna byc w wiekszosci filmow. Nie mam poczucia ze czegos tam zabraklo czy cos.

zaskoczyl mnie film "Test" z 2009, jest pare osob w zamknietym pomieszczeniu, kazdy z nich ma kartke przed soba, naczelny ktory do nich sie zwraca mowi czego nie mozna robic w pokoju no i maja tam czas na odpowiedzenie pytania. Ten ktory odpowie dobrze dostaje u nich prace. Niby nic, ale tez myslalam o odpowiedzi na to pytanie, ale nic mi nie przychodzilo do glowy, jak juz sie dowiedzialam to no.. kurde. Dobry film, na raz.

Spodobal mi sie tez Chained z 2012, o taksowkarzu, ktory uprowadza kobiety i wiezi malego chlopca, przez X lat. Nagle chlopiec ktory mial rodzine, juz jej nie ma, a jedynym jego opiekunem jest ów taksówkarz. Tak zaczyna sie film i jest wciagajacy, mimo wszystko Ty jako widz kibicujesz chlopcowi, potem nastolatkowi. Wierzysz ze film ma happy end. Czy ma? W moim odczuciu nie. Koncowka jest tak zrobiona ze to troche od widza zalezy jak potocza sie jego losy. Moze ktos widzial ten film?

Oldboy, japonski film. No nie... nuda przez 3/4 filmu, jest koncowka i tak, ona miazdzy totalnie, ale kurcze.. troche sie ciagnie, poza tym chyba cos w tym jest ze jak graja malo znani aktorzy i to w dodatku innej narodowosci, albo moze sa znani w swoim kraju ale ja ich nie ogarniam to tak jakos sie oglada bo sie oglada, bo polecali na filmwebie. Tata ktory wybiera sie na urodziny do corki, zostaje porwany i wieziony przez oprawce 15 lat. Potem zostaje ot tak wypuszczony i ma 5 dni na odkrycie sprawcy. Mimo jakiegos tam ciagniecia i nuzenia, daje 7.

I obejrzalam Kwiaty na poddaszu, ale z roku 2014, na filmwebie nizsza ocena niz z 1987 r. Nie ogladalam tego starszego bo nie dalabym rady z tym lektorem, a nie szukalam zamiennika.. Wiec poleciala wersja z 2014. Nie mam porownania ktora lepsza, mowia ze w tej nowszej to graja dretwo i bez emocji itd. Nie wiem, nie wypowiadam sie. Film mnie mimo wszystko ruszył. I przymierze sie na dniach to obejrzenia starszej wersji.

Gully Foyle

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Gully Foyle » 22 sie 2017, 14:27

@Mia Gwoli ścisłości "Oldboy" jest filmem Koreańskim. Jak dla mnie to bardzo dobre, mocne i trudne zarazem kino. Dlatego nie dziwię się, że tak go odebrałaś.

A ja ostatnio widziałem "Obcy: Przymierze". Kłamstwo ma krótkie nogi i mam nadzieję, że twórcy w tym reżyser Scott dostaną nauczkę. Nazywać "Prometeusza 2" kolejnym filmem o ksenomorfach to naprawdę słaby pomysł. Ale wiele osób skusił sam tytuł i poszli do kina, wydali te złotówki i dostali podwójnie odgrzewany kotlet w jakimś bełcie zamiast sosu...ciekawe czy część nie zbulwersowała się w połowie i nie opuściła sal kinowych. Jedynym światełkiem w tunelu pełnym mroku jest gra Fassbendera. Jego gwiazda świeci najjaśniej i chwała mu za to.

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 22 sie 2017, 19:54

Mia pisze:Oldboy, japonski film. No nie... nuda przez 3/4 filmu
A mnie ten film strasznie intrygował przez cały czas...
Nie domyśliłem się końca i nie powiem, zaskoczył mnie totalnie przez co dobrze go pamiętam.
Kiedyś tam dobejrzę chyba jeszcze 2 części, nie wiem ile ich jest, chyba coś z Zemstą.

Gully Foyle, dej spokój, ja tylko z sentymentu dałem 6 i cieszę się bardzo że nie poszedłem do kina.
Mnie nawet Fassbender nie przekonał bardzo. Ten dziwny koniec, bez happy endu.
Załoga statku przedstawiona jako strasznie naiwna. Już chyba bardziej do gustu przypadła mi walka z Life (2017). Calvin bardziej mroczny. Cieszę się że się nie ekscytowałem zbytnio, to i mniejszy zawód.
Ciekawi mnie czy on chce to dalej ciągnąć.

Ja oglądam całą serię X-Men i może podzielę się wrażeniami.
Pierwsze co mogę powiedzieć - nie wiedziałem że maczał w tym palce Marvel.

Awatar użytkownika
urszulanka
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, 11:32
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: urszulanka » 12 wrz 2017, 16:01

Ostatnio oglądałam Ghost Rider 2 :D

Usunięty 6091

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6091 » 19 wrz 2017, 17:33

Gully Foyle pisze:jest filmem Koreańskim
pardon, faktycznie
Gully Foyle pisze:Jak dla mnie to bardzo dobre, mocne i trudne zarazem kino. Dlatego nie dziwię się, że tak go odebrałaś.
może dlatego go tak odebrałam bo widziałam inne dobre/lepsze filmy, po innych w/w wymienionych ma się już ta ściorany łeb, że jak obejrzałam oldboya no to... może kiedyś, gdybym nie oglądałam tyle psychicznych i dramatycznych filmów ten - wywarłby na mnie wrażenie.

Podam taki przykład filmu "Alive - dramat w Andach" 1 raz go oglądałam jako 9latka i wywarł na mnie duże wrażenie, pamiętam że mogłam go obejrzeć pod warunkiem że będzie ktoś dorosły (w tym przypadku tata) i za każdym razem jak leciał w tv go oglądałam. Widziałam go naprawdę mnóstwo razy i ostatnio jakoś rok temu z moim chłopakiem, tylko że dla mojego chłopaka był to 1 raz, uznał że jest dobry i tyle. Pewnie gdybym go oglądała w mniej więcej takim czasie jak obecnie pewnie bym podeszła do tego podobnie. Podsumowując, mam czasami wrażenie że dużo zależy w jakim czasie się ogląda film. Z jakim nastrojem itd. czyż nie podobnie jest z muzyką? Czasami pewna piosenka w ogóle nie podchodzi, a za którymś razem ta sama piosenka nagle się okazuje strzałem w 10 na nasz nastrój/podejście/klimat itd.

***

Baywatch. Słoneczny patrol (2017) nie lubię komedii, ale ta... przypadła mi bardzo do gustu :P początkowo myślałam że to "gruby" jak zawsze w takich filmach będzie robił za ciamajdę i to z niego mamy się śmiać cały film, a tu proszę, Zac Efron - idealnie dopasował się do owej roli. Jak dla mnie komedia w dechę i naprawdę się uśmiałam kilkanaście razy. A myślałam że będzie to strata czasu i gdybym poszła na to do kina, nie żałowałabym, a tak oglądałam to na kochanym i uroczym cda.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Śniący » 28 wrz 2017, 17:24

Ja ostatnio obejrzałem bardzo świetny film amerykański pt. "Snajper" w telewizji.
Jest to nowsza wersja kultowej serii o najlepszym snajperze amerykańskiej armii, z tym że na podstawie prawdziwego i uważanego za jednego z najlepszych, amerykańskich snajperów w MARINES.

Film, jak i prawdziwa historia opowiadają o najskuteczniejszym snajperze w historii armii USA, który miał na koncie ponad 200 osób zabitych na misjach, w Afganistanie, Iraku i nawet na Bliskim Wschodzie.
Zabijał z karabinu snajperskiego wrogów USA na polach walki.
Sam niestety zginął postrzelony śmiertelnie w Teksasie, gdzie mieszkał przez swojego znajomego, również byłego weterana z armii, podczas ćwiczeń strzelania do tarczy.

To było wtedy, kiedy odszedł z armii z powodu przeżyć i problemów psychicznych, spowodowanych przez wojnę w Iraku i Afganistanie.

Film opowiada prawdziwą historię tego SNAJPERA.
Takie filmy bardzo mnie wciągają - sensacyjne/akcji.

hjuston
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2014, 9:56
Imię: Jan
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: hjuston » 05 paź 2017, 16:18

Kingsaman druga część super warto obejrzeć ;)

Awatar użytkownika
bronek89
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2015, 12:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: bronek89 » 06 paź 2017, 19:06

Byłem w kinie na filmie Vegi "Botoks"

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: QueenDream » 07 paź 2017, 13:30

bronek89 pisze:Byłem w kinie na filmie Vegi "Botoks"
I jak Ci się podobał?
Ja także byłam na tym filmie.

Usunięty 5938

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5938 » 09 paź 2017, 13:09

,,Biały tygrys" (2012) - rosyjski film wojenny z elementami fantastyki i grozy . Produkcję uważam za bardzo udaną i dlatego polecam z całego serca.

Gully Foyle

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Gully Foyle » 10 paź 2017, 17:52

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Osobiście całkiem dobrze się na tym bawiłem. Mimo upływu lat ci sami aktorzy wciąż dają radę i mimo, że efektów przybywa to seria trzyma poziom i nie żyje tylko wizualną stronę. Depp w formie a Bardem idealnie się sprawdza jako czarny charakter, który ma wszystkie inne floty w głębokim poważaniu.

Kong Wyspa Czaszki

W sumie nie wiedziałem czego tu się spodziewać. Inne filmy z pod znaku wielkiego goryla znam i są mniej lub bardziej udane. A tutaj jest miło, lekko i przyjemnie. Świetna scena z kilkuminutową anihilacją super-hiper-przygotowanego-na-wszystko oddziału komandosów :D . A Kong rozwala system na każdym kroku nawet jak ten system, w postaci Jacksona, próbuje go zniszczyć wszystkim co tylko posiada.

Wyrmwood: Droga do żywych trupów

Australijski horror o zombie. Zaskakujący muszę przyznać pod względem klimatu, aktorstwa i samego pomysłu. Ma też momenty, z których można nieźle pośmiać.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 14 paź 2017, 17:44

Uciekaj- jestem pełna podziwu, że reżyserowi i aktorom udało się stworzyć amerykański film, który buduje napięcie jak mało który tego typu. Wypadałoby go właściwie obejrzeć po raz drugi, bo nie wychwyciłam wszystkich szczegółów. Jest naprawdę dobry. Podejmuje też temat rasizmu i to w nietuzinkowym stylu.

-- 14 paź 2017, 18:46 --
Mia pisze:Oldboy, japonski film. No nie... nuda przez 3/4 filmu, jest koncowka i tak, ona miazdzy totalnie, ale kurcze.. troche sie ciagnie
Żartujesz? Oldboy jest świetny.

Gully Foyle

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Gully Foyle » 15 paź 2017, 10:38

Dafne pisze:Żartujesz? Oldboy jest świetny.
Tak Dafne, to naprawdę dobre kino ale nie dla każdego takie będzie. Rozumiem, że do sporej części odbiorców ten film po prostu nie przemówi. Do mnie przemawia i lubię do niego wrócić. Chociaż niezbyt często, gdyż zawiera ładunek negatywnych emocji i ten klimat może się człowiekowi udzielić.

Baby Driver

Bardzo przyjemna komedia akcji, z dobrym aktorstwem. Co wyróżnia ten film? Głownie rytm. Dawno nie widziałem tak rytmicznego filmu, w którym to muzyka rządzi głównym bohaterem i jego poczynaniami. Choćby dlatego warto sobie włączyć ten film.

Jabberwocky

Lubię filmy Terry'ego. Choć nie zawsze są one łatwe, to od wielu lat jego wizje świata są czymś naprawdę atrakcyjnym. Wcześniej jakoś nie miałem okazji obejrzeć jego starszych produkcji (zwłaszcza post Pythonowskich), ale teraz dostęp mamy o wiele lepszy. Największym atutem filmu jak dla mnie jest gra Palina i to jak ukazane jest średniowiecze. Tak jakby Gilliam autentycznie cofnął nas w czasie :D. Same scenki i dialogi bawią a perypetie głównego bohatera są ciekawie ukazane.

Awatar użytkownika
Shoa
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, 15:19
Imię: Michał
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Shoa » 19 paź 2017, 12:51

Ostatnio obejrzałem film pt. Baby Driver. Film pełen emocji, efektów specjalnych oraz śmiesznych scen :hyhy: . Polecam go osobom lubiącym filmy akcji.

Usunięty 6862

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6862 » 25 gru 2017, 14:33

Jak jakiś ciekawy oglądnę to napiszę.Od wczoraj parę amerykańskich i każdy o świętym Mikołaju...
:ciacho:

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: aspołeczne.kurczę » 06 sty 2018, 16:47

Dziś obejrzałam polską komedię, która rozśmieszyła mnie do łez. Bardzo polecam wybrać się do kina na

Gotowi na wszystko. Exterminator
http://www.filmweb.pl/film/Gotowi+na+ws ... 017-787951
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: QueenDream » 06 sty 2018, 23:11

Obejrzałam "IT"
Powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś lepszego , jak dla mnie nie było żadnych strasznych momentów w tym filmie.

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 07 sty 2018, 11:39

QueenDream pisze:Obejrzałam "IT"
Powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś lepszego , jak dla mnie nie było żadnych strasznych momentów w tym filmie.
Ale przyznasz że sama keacja Pennywise'a powala na kolana?
Jedna z pierwszych scen... przecież to jest miazga.
Wg mnie plusem są aktorzy, a sam klimat przypomina ten ze Stranger Things - dzieciaki na rowerach poszukujące przygód.
Retro znów staje się modne. Co w sumie mi pasuje.
Nie ma tu jakiejś wybitnej akcji, ale w kluczowych momentach ten film daje radę. Zwłaszcza sceny w opuszczonym domu.
Brak jump scare'ów to jak dla mnie plus, myślę że twórcy celowo nie skorzystali z tej popularnej metody straszenia.

Mi pozostaje obejrzeć serial.
I przeczytać książkę.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 09 sty 2018, 12:16

Dług- trochę senny klimat. Historia sama w sobie ciekawa. Nie będę tego filmu jakoś zachwalać, bo spodziewałam się czegoś innego. Nie mniej, zaciekawił mnie. :oczami:

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: aspołeczne.kurczę » 10 sty 2018, 20:15

Dzikie róże - dobry polski film z świetnie wypadającą Martą Nieradkiewicz w roli głównej.

Polskie kino ostatnio mnie pozytywnie zaskakuje.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Usunięty 6699

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 6699 » 11 sty 2018, 21:28

Praktykant
Przerwana lekcja muzyki
To właśnie miłość
Słodki listopad
Jeden dzień
Ouija

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: aspołeczne.kurczę » 11 sty 2018, 23:07

Odkrywania skarbów polskiej kinematografii ciąg dalszy.

Senność

Mądry, dobry i ciekawy.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Usunięty 2094

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 21 sty 2018, 11:47

Ostatnio widziałam: Być jak Kazimierz Deyna (przeciętny, ale podobała mi się postać dziadka: 6/10);
Upadli (Fallen; nijaki romans o aniołach na podstawie książki Lauren Kate, 6/10);
Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem (Toen mijn vader een struik werd), zabawny tytuł, historia lekka, przygodowa, acz też dramatyczna pewnej dzielnej dziewczynki, 7/10;
Rozgwiazda (Starfish), trudny temat o zachorowalności na Sepsę, choć brak w nim pasji, 6/10;
Manchester by the Sea - tu przyznam... nie ujął mnie, zbyt wolny, smętny, mało tu treści. Film miał być super, bo w końcu pretendent do Oscara, ale nie odnalazłam tu nic dla siebie. Wstrzymam się od oceny. Po prostu nie przepadam jakoś bardzo za amerykańskimi hitami.

Nasza młodsza siostra (Umimachi Diary)- tu się zatrzymajmy. Japońskie filmy mnie zaskakują na plus. Przepiękne zdjęcia (jak zwykle Japończycy nie zawiedli w tej kategorii), aktorstwo klasa i fabuła... ta fabuła <3. 8/10

Pokot- ciekawy film polski. Podoba mi się, w jakim kierunku zmierza polskie kino. Jest naprawdę dobrze. 7/10

Awatar użytkownika
szczerbaty
Początkujący marzyciel
Posty: 26
Rejestracja: 21 sty 2018, 10:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: szczerbaty » 21 sty 2018, 11:51

Widzę że tu raczej koneserzy kina... aż głupio przyznać, zerkałem wczoraj na Żółwie Ninja i Beyond Skyline. :wstyd:

Awatar użytkownika
goodaz
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 13 sty 2018, 19:23
Imię: Pati
Płeć: Kobieta

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: goodaz » 21 sty 2018, 12:15

Wczoraj oglądałam ten film Netflixa "Bright", jest nawet okej jeśli lubi się elementy fantastyki. Daje on także trochę inne spojrzenie na świat i rasizm, co raczej było celem tego filmu.

Oglądałam też Jigsaw, którego do tej pory nie rozumiem... Powinnam ale końcówka totalnie mnie zaskoczyła o ile mogę to nazwać zaskoczeniem.. xD

Usunięty 5226

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Post autor: Usunięty 5226 » 21 sty 2018, 20:20

szczerbaty pisze:Beyond Skyline
Bardziej podobała ci się ta część, czy poprzednia, Skyline?
goodaz pisze:"Bright"
Jak dla mnie to przegadany.
Uganianie się za jedną różdżką, serio?
Światy są słabo przedstawione, a szkoda.
I te momenty momenty na siłę sentymentalne... przez co film podchodzi pod kino familijne, gdyby nie te kilka trupów.
goodaz pisze:Oglądałam też Jigsaw, którego do tej pory nie rozumiem... Powinnam ale końcówka totalnie mnie zaskoczyła o ile mogę to nazwać zaskoczeniem
Mnie zastanawiało kiedy to się dzieje...
i dlaczego akurat po naśladowcach z poprzednich części nastała nowa fala zabójstw.
Trudno coś więcej nie napisać bez spoilerów. Koniec mi się nawet podobał, nie było wiadomo do końca kto w końcu znowu rozpoczął grę. Wiem, że nie pójście na to do kina było dobrym wyjściem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość