Black Mirror

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Krzyszy
Marzyciel-Gaduła
Posty: 82
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:14
Płeć: Mężczyzna

Black Mirror

Post autor: Krzyszy » 19 paź 2013, 23:32

http://www.filmweb.pl/serial/Czarne+lustro-2011-640699

Obrazek

Obrazek


Black mirror, inaczej Czarne lustro, czyli coś aka czarny wyłączony monitor bądź telewizor, w skrócie ekran. Jest to mini seria, aktualnie wyszły 2 sezony, z czego obejrzałem pierwszy 3 odcinkowy.

Serial ten jest niesamowity. Dlaczego? Chciałbym wymienić parę aspektów.

Po pierwsze sceny są niesamowite, każdy odcinek jest idealnie dopracowany. Komponuje się idealnie z wybranym 'wszechświatem', o czym zaraz. Do tego muzyka jest świetnie dopasowana, bardzo mi się ona podoba. Co bardzo cenie.

http://www.youtube.com/watch?v=8abNdz3Mmi4

Po drugie, każdy odcinek jest w innym wszechświecie. Przedstawia inny problem. Własnie, Black Mirror ukazuje do czego może prowadzić technologia, problemy z nią związane oraz może naszą przyszłość? Po każdym odcinku głęboko się zastanawiam jak ja bym się zachował, jeśli byłbym na miejscu bohaterów. Może wstyd przyznać, ale bym dopuścił się do niektórych z ich zachowań. Serial zbudza refleksje. Jeśli ktoś nie zdaje sobie roli technologii w naszym życiu, to z pewnością się zastanowi nad tym.

Po trzecie, serial szokuje, pokazuje trudne tematy. Jeden z odcinków pokazuje coś co już dziś jest możliwe. Serial nie omija tematu, nie owija w bawełnę, pokazuje wprost. Ilość WTF w moim wykonaniu w trakcie i po serialu była i jest nieskończona i długo nie będzie.

Polecam głęboko serial, należy pamiętać ze porusza trudne tematy. Ale jest wart obejrzenia.

Amie
Extra marzyciel
Posty: 632
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:00
Imię: Sancho
Płeć: Kobieta

Re: Black Mirror

Post autor: Amie » 30 mar 2017, 22:09

Niesamowity serial! Trzeci sezon wbił mnie w fotel, biegałam podniecona, że obejrzałam coś tak dobrego - jednocześnie żałując, że nie mogę znów obejrzeć go po raz pierwszy. Top tier.

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Black Mirror

Post autor: shrek » 31 mar 2017, 10:36

Oglądałem ten serial. Większość odcinków była wciągająca i oglądałem ten serial odcinek za odcinkiem przez pół dnia. Jednak czasem trafiał się nudny odcinek który trochę psuł dobre wrażenie.

Usunięty 6699

Re: Black Mirror

Post autor: Usunięty 6699 » 10 maja 2017, 21:24

Dopiero niedawno natrafiłam na ten serial i zaciekawił mnie innością. Widać było, że jest dopracowany i choć z pozoru faktycznie ludzie przyzwyczajeni do tego, że szybko i dużo dzieję się na raz tutaj było zupełnie inaczej. Ogółem jak najbardziej na plus i dające do myślenia. Pokazuje to na co nie zwracamy uwagi, uświadamia to czego nie pojmujemy. Oglądając parę odcinków jednak śmiałam twierdzić, że dumna jestem z tego, że nie jestem w tym całym syfie zakopana. To fajne uczucie.
Polecam każdemu.

Dżoanna8442
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2018, 8:37
Imię: Dżoanna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Black Mirror

Post autor: Dżoanna8442 » 21 cze 2018, 9:52

Moim zdaniem to bardzo dobry serial i porusza ważne tematy. Sama widzę, że technologie mają bardzo duży wpływ na nasze życie, a ciekawe jak świat będzie wyglądał za jakieś 10-15 lat... oglądaliście ostatni sezon?

alf3on
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2018, 8:34
Imię: Marek
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wadowice

Black Mirror

Post autor: alf3on » 17 lip 2018, 8:41

mam mieszane uczucia co do tego serialu, niby dobra zabawa, poruszane ciekawe problemy, aczkolwiek sposób przekazu był nieraz tak dosadny, że chciało się wyłączyć TV. Autor miał to na celu, chciał żeby tak było, ale dla mnie to jednak można było zrobić w trochę inny sposób :popcorn:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości