Horrory godne polecenia

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Horrory godne polecenia

Post autor: QueenDream » 06 maja 2011, 11:22

Znacie jakieś horrory godne polecenia? Chodzi o to, że chcę obejrzeć taki, który będzie dość realistyczny, ale w którym nie będzie tylko i wyłącznie drastycznych scen jak np. w "Pile". Znacie takie horrory?

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Post autor: V » 06 maja 2011, 11:32

Z horrorami kuleję, ale ze swojej strony polecam Egzorcyzmy Emily Rose i Silent Hill.

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 06 maja 2011, 11:42

QueenDream pisze: Chodzi o to, że chcę obejrzeć taki, który będzie dość realistyczny, ale w którym nie będzie tylko i wyłącznie drastycznych scen jak np. w "Pile".
Chodzi ci o horror czy thriller? Bo z tego co wiem horror z założenia nie jest realistyczny ;D.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 06 maja 2011, 11:44

V pisze:Silent Hill.
Średnie..

Polecam Seed- skazany na śmierć. Ale jest drastyczne.. :|

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 06 maja 2011, 11:50

a co za różnica czy horror czy thriller, ma się bać :PPP
wszystkie japońskie horrory, których nie widziałam, a amerykanie zrobili je po swojemu. myślę, że warto przyjrzeć się pierwowzorom, a dopiero później łapać za te amerykańskie.
horrorów nie lubię, ale tak jak V, mogę polecić Egzorcyzmy Emily Rose i Silent Hill. dodatkowo Jestem Legendą polecam z ręką na sercu, świetny film. z tych co widziałam i wydaje mi się, że podchodzą pod ten gatunek: Underworld, Van Helsing, Resident Evil, Gothika, Amityville /jak dla mnie zbyt straszny :p/, Klątwa, The Ring /ale jak już pisałam, lepiej złapać za pierwowzór/, Droga bez powrotu, Nienarodzony, Katakumby /chociaż nie polecam :p/, Statek Widmo, Plaga, Koszmar z ulicy Wiązów.. w sumie dużo tego widziałam ;D pewnie Ryszard poleciłby Let me in.
z takich komediowych to Gremliny atakują ;D

i proponuję przejrzeć bazę fw, tam zawsze znajdzie się coś dla siebie.

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 06 maja 2011, 11:55

Dobra to ja nie czekając na odpowiedź polecę godne uwagi horrory ;p
- pozwól mi wejśc (let the right one in);
- Saam gaang yi (trzy nowele, z czego 2 to horrory raczej), polecam każdą część (dumplings... mniam :D).
- wrota do piekieł (sam raimi w dobrej formie ;p)
- 28 dni pozniej - zombie movie, ale inny niż typowe ... żywych trupów. Film naprawde wartościowy i godny obejrzenia (nazwisko reżysera mówi samo za siebie)

DexKanon
Spełniacz Marzeń
Posty: 1120
Rejestracja: 04 paź 2010, 10:46
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: DexKanon » 06 maja 2011, 17:23

Z horrorów, oprócz wspomnianego już Silent Hill, poleciłbym także The Blair Witch Project oraz Paranormal Activity - tak jak horrory mnie nudzą, tak te dwa mnie faktycznie przeraziły ^^ .

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 06 maja 2011, 17:51

ajwenhou pisze:pewnie Ryszard poleciłby Let me in.
Hehehe byłaś blisko :> Wolę oryginał :PPP

Jeszcze przypomniał mi się triangle. Całkiem ciekawy (jak na horror).

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Post autor: Ruta » 06 maja 2011, 18:39

The Blair Witch Project
O tak tak! I ja polecam 'Czwarty stopień'. No i szwedzkie 'Pozwól mi wejść', 'Udręczeni' i 'Madhouse'. ;-)

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 09 maja 2011, 18:47

Też nie lubię drastycznych horrorów. Być może się powtórzę, ale polecam:


(z tych co poleciła Rusałka)
Czwarty stopień - przerażające. Niby o porwaniach przez UFO, w co nie wierzę, ale ten film sprawił, że miałam poważne rozkminy. Tym bardziej, że w filmie są autentyczne niektóre fragmenty.

Pozwól mi wejść - tutaj polecam wersję Szwedzką. Trochę mało wiarygodny film, ale dobry.






Poza tym:
Paranormal activity - obie części.

Egzorcyzmy Emily Rose
ewentualnie dokument Egzorcyzmy Anneliese Michel

Istota - bardziej dramat, ale przyjemnie się ogląda.

Ostatni egzorcyzm

I chyba najlepszy film jaki oglądałam o egzorcyzmach: Rytuał, mało tego, że oparty na wydarzeniach, to jeszcze strasznie daje do myślenia, przynajmniej mi uświadomił pewne rzeczy. Na prawdę godny obejrzenia, w kinach.

Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel
Posty: 707
Rejestracja: 31 gru 2010, 12:59

Post autor: Cherry Bomb » 27 maja 2011, 15:58

Paranormal Activity-obie części, do tego Paranormal Entity. Pierwsza część muruje totalnie człowiek i wcina go w łóżko,zasnawiałam się czy aby te wszystkie części nie są opartne na autentycznych wydarzeniach...cała się trzęsłam gdy oglądąłam pierwszą i ostatnią częsć,trzyma w napięciu bardzo.

Egzorcysta-nie mogłam spać po tym filmie,film oparty na faktach...

Egzorcyzmy Emily Rose-Film który wstrząsnął mną do głebi,nie tylko dla tego że to wszytsko się działo naprawdę ale też dlatego że był tak przerażający.

The Rite-Rytuał po tym filmie nigdy więcej nie powiem że nie wierzę w Boga i nigdy nie powiem różnych rzeczy które mówiłam...Film oparty na faktach.
Icannotfly. pisze:Czwarty stopień - przerażające. Niby o porwaniach przez UFO, w co nie wierzę, ale ten film sprawił, że miałam poważne rozkminy. Tym bardziej, że w filmie są autentyczne niektóre fragmenty.
Po tym filmie zaczęłam wierzyć w UFO i zycie po za ziemskie...

Rec-film nie do pobicia,genialnie zrobiony Kwarantanna już mniej przerażająca ale też dobra.

Blair Witch Project-genialny niesamowity film.

Piła-wszystkie części

Teksańska masakara piłą mechaniczną-Brrr

Wzgórza mają oczy obie cześci są rerwelacyjne

Zły skręt

jest wiele wiele innych ale nie będę wszystkich wymieniac.





Uwielbiam się bać,uwielbiam krwawe filmy,trzymające w napięciu uwielbiam filmy horory oparte na faktach...

Crown
Extra marzyciel
Posty: 571
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Crown » 27 maja 2011, 16:04

Aż się zdziwiłam, że tak często padło Paranormal Activity. Ja na tym filmie prawie zasnęłam, ani jeden moment mnie nie przestraszył, pomysł banalny, ogólnie bardzo słaby, jeden z najgorszych, jakie przyszło mi oglądać. Co do horrorów, raczej nic nie mogę polecić, bo rzadko oglądam takie właśnie filmy. Wyjątkiem jest Piła, do której mam po prostu sentyment. Aaa, jest jeszcze jeden. Hostel 2. W czasie projekcji musiałam wyjść z sali, przerażający moim zdaniem.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 27 maja 2011, 16:08

Crown pisze:Hostel 2
Tak samo jak i jedynka, na mnie jakiegoś większego wrażenia nie zrobiły, ale warto obejrzeć :P

Crown
Extra marzyciel
Posty: 571
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Crown » 27 maja 2011, 16:20

Wiadomo, wszystko zależy od gustu :) Chociaż zgadzam się z Tobą, że jedynka słabiutka. QueenDream, zależy co lubisz :P

Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel
Posty: 707
Rejestracja: 31 gru 2010, 12:59

Post autor: Cherry Bomb » 27 maja 2011, 16:59

TrisHka pisze: Crown napisał/a:
Hostel 2

Tak samo jak i jedynka, na mnie jakiegoś większego wrażenia nie zrobiły, ale warto obejrzeć
Na mnie dwójka nie zrobiła wrażenia ale jedynka była niczego sobie...

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Post autor: Iluminacja » 28 maja 2011, 20:06

Crown pisze:Aż się zdziwiłam, że tak często padło Paranormal Activity. Ja na tym filmie prawie zasnęłam, ani jeden moment mnie nie przestraszył, pomysł banalny, ogólnie bardzo słaby, jeden z najgorszych, jakie przyszło mi oglądać. Co do horrorów, raczej nic nie mogę polecić, bo rzadko oglądam takie właśnie filmy. Wyjątkiem jest Piła, do której mam po prostu sentyment. Aaa, jest jeszcze jeden. Hostel 2. W czasie projekcji musiałam wyjść z sali, przerażający moim zdaniem.
Piła to gatunkowo thriller, w końcu nie ma tam nic nadprzyrodzonego.

A co do samego tematu z pewnością mogłabym polecić: 1408, Sierociniec, Widmo, Omen, Amityville, Egzorcyzmy Emili Rose

to z tych, które przyszły mi na myśl.

[ Dodano: Sob 28 Maj, 2011 ]
Crown pisze:Aż się zdziwiłam, że tak często padło Paranormal Activity. Ja na tym filmie prawie zasnęłam, ani jeden moment mnie nie przestraszył, pomysł banalny, ogólnie bardzo słaby, jeden z najgorszych, jakie przyszło mi oglądać. Co do horrorów, raczej nic nie mogę polecić, bo rzadko oglądam takie właśnie filmy. Wyjątkiem jest Piła, do której mam po prostu sentyment. Aaa, jest jeszcze jeden. Hostel 2. W czasie projekcji musiałam wyjść z sali, przerażający moim zdaniem.
[shadow=brown]Piła to gatunkowo thriller, w końcu nie ma tam nic nadprzyrodzonego.
[/shadow]
A co do samego tematu z pewnością mogłabym polecić: 1408, Sierociniec, Widmo, Omen, Amityville, Egzorcyzmy Emili Rose

to z tych, które przyszły mi na myśl.

Crown
Extra marzyciel
Posty: 571
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Crown » 29 maja 2011, 11:04

Iluminacja pisze:Piła to gatunkowo thriller, w końcu nie ma tam nic nadprzyrodzonego.
A od kiedy to w horrorze muszą występować zjawiska nadprzyrodzone?

Za Wiki:
Różnica między horrorem a thrillerem polega na tym, że w horrorze przeważają szokujące i odrażające, przerażające sceny, np. bardzo zdeformowany, ożywiony trup, upiorne, straszące zjawy, lub ukazane kawałki ciał pełne krwi itd. W thrillerze jest skupienie wokół aury tajemniczości i tajemniczej intrygi, która budzi dreszcz emocji u widza, ale nie wywołuje strachu ani odrazy.

Co do tematu, to przypomniały mi się jeszcze klasyki: Klątwa, Ring. Chyba muszę je sobie odświeżyć, daaawno nie oglądałam :)

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 29 maja 2011, 11:19

Crown pisze: A od kiedy to w horrorze muszą występować zjawiska nadprzyrodzone?
Wiki nie jest żadnym dowodem, a w klasycznej definicji horroru rzeczywiście jest mowa o zjawiskach nadprzyrodzonych etc. Wg. Wiki każdy mocniejszy kryminał musiałby zaliczać się do horroru ;>

Crown
Extra marzyciel
Posty: 571
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Crown » 29 maja 2011, 11:36

rychu, swojej definicji nie opieram na Wiki, po prostu przytoczyłam tekst, który obrazuje mój pogląd, że horrory muszą przede wszystkim wzbudzać strach. A nie każdego (np. mnie) przerażają duchy, widma, opętania itd.

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 29 maja 2011, 11:45

Crown, rzeczywiście nie opierasz, bo tam jak się okazuję autor również stawia na elementy fantastyki. Dla mnie właśnie takie postrzeganie terminu horror jak mówisz jest dużym uproszczeniem. Dla mnie film taki jak Piła (mówię o pierwszej części) to typowy thriller. O kolejnych częściach się nie wypowiadam, nie miałem na nie siły ;p. A co do tego fragmentu z wiki, filmy skupiające się na przedstawieniu odrażających scen zaliczyłbym raczej do gore, co moim zdaniem też średnio podpasowuje się pod horror ;)

InfernalTear
Sponsor
Posty: 980
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź

Post autor: InfernalTear » 29 maja 2011, 13:31

- Demon prawdziwa historia - trzyma w napięciu.
- Kiedy dzwoni nieznajomy - jak wyżej, chociaż nie jest jakiś straszny.
- Constantine - ciekawy, ciekawy.
- Nieodebrane połączenie.
- Red Rose - oglądałam dobrych parę lat temu, ale pamiętam, że to był jedyny horror, na którym się bałam :P

Dodam jeszcze Sierociniec, w sumie fajny był.

Puma1718
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 109
Rejestracja: 28 mar 2012, 14:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Travis Country, Texas

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Puma1718 » 28 mar 2012, 16:27

Mój Temat :)


-Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974)
- Teksańska masakra piłą mechaniczną (2003),
- Teksańska masakra piłą mechaniczną: początek (2006),
- Noc żywych trupów (1968),
- Świt żywych trupów (1978),
- Noc żywych trupów (1990),
- Dzień żywych trupów (1980),
- Świt żywych trupów (2004),
- Krzyk 4,
- Krzyk,
- Koszmar z ulicy wiązów (1984),
- Piątek 13th (1980)
- Halloween (1978),
- Coś,
- Srpski film,
- Mord w kawałkach,
- Cannibal Holocaust,
- Ostatni dom po lewej (1972),
- Ostatni dom po lewej (2009),
- Duch,
- I Spit on your grave (remake),
- Martwica mózgu,
- Krwawa uczta,
- Hostel,
- Smakosz,
- Wzgórza mają oczy (2006),
- Martyrs,
- Frontiere(s),
- Nekromatnik (seria),
- Blair Witch Project
- Paranormal Activity
- 28 Tygodni Później
- Eden Lake
- Książe ciemności
- Shutter widmo
- Rec
- Blady Strach
- Carie
- The ring
- Klątwa
- Ju on: Klątwa
- Creepshow
- Lśnienie

Jak sobie przypomnę dopisze ;>

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Guśka » 28 mar 2012, 17:06

Jakie najbardziej horrory polecasz? I dlaczego?

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Bum! » 28 mar 2012, 17:10

Oo coś mi się wydaje, ze zapożyczę sobie kilka tytułów bo mam ochote na jakiś horror, tylko taki który przerazi, a o taki cięzko :hyhy:

Paranormal Activity, kogoś to przeraziło? :oczami:

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Guśka » 28 mar 2012, 17:17

Mnie przeraziło :cool: Znaczy, na początku myślałam, że to jakiś beznadziejny film, że nic nie działa na psychikę, a kiedy próbowałam, właśnie próbowałam położyć się spać to wtedy było ciężko :D

Acid
Newbie
Posty: 2772
Rejestracja: 24 lut 2011, 19:21

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Acid » 28 mar 2012, 17:18

Bum! pisze:Paranormal Activity, kogoś to przeraziło?
Nie, nie przeraziło, bo nie miało co przerażać w tym dennym filmie :>

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: powidlo » 28 mar 2012, 17:32

Łe, mi się tam całkiem Hellraiser podobał, ale podobał właśnie a nie przerażał. Ale widzę, że nie ująłeś :P Świty i noce żywych trupów oglądałam, ale świt to w sumie nawet już mnie nie śmieszył.

Puma1718
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 109
Rejestracja: 28 mar 2012, 14:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Travis Country, Texas

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Puma1718 » 28 mar 2012, 18:51

Z tym Paranormal Activity to jest tak, że trzeba odpowiednio podejść do tego filmu. Jest on nakręcony w formie paradokumentu, tak żeby widz myślał że sytuacje dziejące się na ekranie miały miejsce naprawdę. Jak się go oglądnie w odpowiednich warunkach (zgaszone światło, wyciszenie się przede wszystkim samemu) to gwarantuje że wystarczy. Polecam ludziom którzy maja bujną wyobraźnie bo nawet ruszająca się lampa u takiej osoby może wywołać dreszczyk. Ci którzy są nastawieni raczej na efekty wizulane i dialogi, grę aktorska i akcje to odradzam.

Z osobistego punktu widzenia film jest dla mnie fenomenem, pokazał m.in to że nie trzeba mieć kupę forsy by nakręcić horror który potrafi przestraszyć. :)

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Bum! » 28 mar 2012, 19:20

Acid pisze:
Bum! pisze:Paranormal Activity, kogoś to przeraziło?
Nie, nie przeraziło, bo nie miało co przerażać w tym dennym filmie :>
Oh jakże my się rozumiemy :puppyeyes:

Puma1718 może i tak, chociaż pamiętam, ze 2-jkę oglądałam w właśnie tak stworzonych warunkach i niestety ale ziewałam ciągle i zasypiało już mi się, chociaż na wiele nastawiona nie byłam.

Usunięty 2094

Re: Horrory godne polecenia

Post autor: Usunięty 2094 » 03 wrz 2012, 12:23

Szczerze mówiąc, horrorów wybitnie nie znoszę. Nie lubię się bać. Ale dla kilku zrobiłam wyjątek. "Paranormal activity", czad. To samo z "Amitiville" i "Naznaczonym". Te widziałam i mogę polecić.

"Piła" mnie nie bierze, bo jest fe. Krew wylewa się strumieniami, co budzi mój niesmak.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości