Filmy z napisami czy lektorem?

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Lily.
Extra marzyciel
Posty: 708
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Lily. » 25 sie 2012, 8:25

Wole z lektorem. Jestem ślepa a w okularach nie potrafię długo wytrzymać, niestety.

taluncia
Bujający w obłokach
Posty: 435
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:52
Imię: Natalia
Lokalizacja: Rzeszów- Sanok

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: taluncia » 25 sie 2012, 9:08

Ja osobiście również wolę lektora bo nie zawsze udaje mi się skupić na akcji i czytaniu więc się rozkojarzam :kwasny:

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: sepän poika » 26 sie 2012, 13:01

KITT pisze:Co to za oglądanie bez polskiego głosu ?? :)
Najlepsze i jedyne słuszne?

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Pro » 26 sie 2012, 13:09

Wolę napisy. Zaczęło się od tego, że obejrzałem jeden film najpierw z lektorem, a następnie z napisami i zdałem sobie sprawę jak wiele gier słownych zostało zniszczonych przez polskie tłumaczenie. Obecnie lektorzy raczej mi przeszkadzają niż pomagają wczuć się w film, więc jeśli mam wybór, biorę wersję z napisami.

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Bum! » 26 sie 2012, 19:01

Był czas, że wolałam filmy z lektorem, teraz coraz bardziej mnie drażnią, zwłaszcza w serialach.

Awatar użytkownika
magda23
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2012, 15:51

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: magda23 » 24 lis 2012, 18:33

najczesciej ogladam filmy z lektorem poniewaz nie lubie skupiac sie na napisach w czasie ogdladania filmu

Cytruskowa
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 129
Rejestracja: 21 sie 2012, 13:35
Imię: Magda

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Cytruskowa » 26 lis 2012, 17:28

Wolę filmy z lektorem, ponieważ przy tych z napisami zamiast oglądać film, ja czytam napisy :D

Umay

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Umay » 26 lis 2012, 17:45

Dubbing! Zdecydowanie dubbing, ewentualnie napisy. W Hiszpanii i Włoszech czy Francji najczęstsze są filmy z dubbingiem, czasami napisami. Lektor to coś co spotkałam chyba tylko w Polsce, i nie lubię. Dziwnie się czuję jak w filmie widzę kobietę a mówi ona męskim głosem :D Zresztą lektor zagłusza muzykę itd. utrudnia mi odbiór filmu.

addicted
Bujający w obłokach
Posty: 201
Rejestracja: 24 lis 2012, 14:58
Imię: Kamil
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: addicted » 26 lis 2012, 17:55

Jasne, że napisy. Zwykle polski lektor mówi odmiennie aniżeli mówią to aktorzy. Zresztą chodzi też o sam ton głosu danego aktora. Wole ich słuchać i sam sobie tłumaczyć, ewentualnie odnosić się do napisów. Zdecydowane "nie" mówię lektorom, a zwłaszcza dubbingowi. :)

Awatar użytkownika
monika21
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2012, 15:51

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: monika21 » 29 lis 2012, 17:12

zdecydowanie wole filmy z lektorem nie lubie czytac w czasie filmu

martula
Początkujący marzyciel
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2012, 13:19
Imię: Marta

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: martula » 28 gru 2012, 15:47

Jeżeli film jest anglojęzyczny wolę napisy, bo zwykle raczej większość dialogów rozumiem, a lektor mi tylko psuje odbiór. W każdym innym języku może być lektor, ale napisy też mi nie przeszkadzają.

fragola
Bujający w obłokach
Posty: 304
Rejestracja: 31 paź 2012, 14:27

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: fragola » 04 sty 2013, 19:36

Z napisami. Można się podszkolić w języka, a głos aktorów nie jest zagłuszany przez lektora. Z lektorem też oglądam, ale czasem lektorzy mówią w bardzo irytujący dla mnie sposób.

Usunięty 2886

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Usunięty 2886 » 04 sty 2013, 19:39

Oczywiście, że z napisami. Nie znoszę lektora.
Po za tym, nikt tak nie podrobi głosu Jima Carrey'a. :rotfl:

aenimaa
Marzyciel-Gaduła
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Imię: Anna

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: aenimaa » 11 sty 2013, 14:48

Z napisami, przeważnie i tak ich nie czytam:) Nie znoszę dubbingu, lektora jestem w stanie zaakceptować jeżeli nie słychać za bardzo tłumaczonego tła.

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: ANIOŁ » 07 mar 2013, 17:11

To zależy, jak sam sobie oglądam i film jest z USA czy innego anglojęzycznego kraju to często oglądam normalnie, ale że ostatnio większość filmów oglądam z pewną panią która nie opanowała angielskiego to jak już jej ściągam to nie chce mi się w sumie ściagać osobno sobie w oryginale, ale czasem i tak robię, kiedyś miałem konto na grupach binarnych to praktycznie każdy film brałem sobie w HD i w oryginale,te czasy mam nadzieje wkrótce wrócą :P ,Co do filmów z innych krajów to jak nie ma napisów polskich to ściągam angielskie, wyjątek stanowią bajki, tam jednak wolę dubbing :] Lektor to ogólnie dla mnie zło konieczne.... np Hobbita nie byłem w stanie strawić z lektorem.... więc poczekałem na 1080p i dobrym dzwiękiem i dobrałem napisy i niebo i ziemia.Podsumowując preferuje taka kolejność oryginał--->napisy--->lektor w ostatecznosći :kwasny:

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Luck316 » 09 mar 2013, 9:13

Ja najbardziej lubie filmy z dubbingiem, nie wiem do końca dlaczego. Natomiast najbardziej nie lubie filmów z napisami. Trudniej się skupić na tym co dzieje się na ekranie, bo co chwile trzeba zniżać wzrok i czytać. Pare razy miałem już z takimi do czynienia i nie było tak źle, ale i tak nie jestem ich zwolennikiem.

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: niam » 09 cze 2013, 22:33

Napisy, tylko napisy. Nie mogę zmieść lektora, przeszkadza mi w oglądaniu. :D

Usunięty 5226

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Usunięty 5226 » 26 mar 2017, 16:03

Ostatnio doszedłem do wniosku że oglądanie z napisami w nocy to same korzyści.
Zwłaszcza jak ogląda się z kimś i słuchawki nie dają rady.

Wkurza mnie jak głos podkłada ktoś o niskim głosie. Przez co muszę podgłaśniać, a wraz z tym i cała reszta ścieżki jest głośniej, różne efekty etc.
Nie zapomnę do dziś jak oglądałem chyba 2 część Thora na telewizorze. Tam był dubbing, ale tak cichy i filigranowy że musiałem podgłaśniać dialogi, po czym szybko ściszać jak była akcja.

I wydaje mi się że napisy rozwiązują ten problem w 100 %.
W polskich filmach mam problem ze zrozumieniem dialogów, Służby specjalne to idealny przykład, ale też przypominam sobie taką sytuację w Domie Złym. Chyba też czas ogarniać napisy, albo zrezygnować.

Co do dubbingu to w większości przypadków mnie męczy.
Jednak w takich Avengers mi nawet pasuje, postaci mają w miarę fajnie przydzielonych dubbingerów.

Horrory tylko z napisami i w domu.

Usunięty 2094

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2017, 16:22

Suicider pisze:Ostatnio doszedłem do wniosku że oglądanie z napisami w nocy to same korzyści.
Wiesz, kwestia tego typu jakiej wielkości są te napisy. Ja na przykład noszę okulary i ciężko czasem dojrzeć co tam jest napisane.

Poza tym najczęściej tłumaczenie z napisami jest tak fatalne, że preferuję oglądać z lektorem.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Filmy z napisami czy lektorem?

Post autor: Leah P » 26 mar 2017, 16:35

Suicider - filmy w angielskim oryginale tez czesto maja wielkie roznice w dzwieku przy momentach akcji i dialogach, kiedy przechodza najpierw przez kino, dopiero potem dopasowywane sa do standardow TV. Wydaje mi sie, ze dlatego czesto filmy online lub te sciagane z internetu moga miec cos skopane z dzwiekiem, bo jest to wlasnie wersja kinowa. Rzadko zdarza mi sie ogladac w TV film, w ktorym musialabym zmieniac glosnosc, a online prawie przy kazdym filmie akcji. Obyczajowe za to nigdy (bo oryginal jest tez umiarkowany zazwyczaj).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości