Seriale

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Usunięty 5938

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5938 » 29 paź 2015, 16:05

Dafne pisze:rytygier, czemu odbierasz Herkulesa i Xenę jako kiczowate seriale?
no ,, najwyższych lotów" to one chyba nie były...

Usunięty 2094

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 2094 » 29 paź 2015, 18:32

rytygier, czy ja wiem... miały chyba dobrą oglądalność. :)

Awatar użytkownika
Nincom
Posty: 9
Rejestracja: 17 kwie 2015, 11:47

Re: Seriale

Post autor: Nincom » 30 paź 2015, 15:53

Ostatnio: "Suits"

Usunięty 1337

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 1337 » 01 lis 2015, 19:23

Xenę wspominam dobrze, bo puszczali to w Grecji, jak byłam na wakacjach.
Ja się teraz wzięłam za serial "Hannibal".

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: aspołeczne.kurczę » 02 sty 2016, 10:20

Ostatnio zapoznałam się z dwoma godnymi polecenia serialami:

1) Królestwo (Riget) Lars von Trier - mroczny komediothrillero(horroro)dramat z niesamowitą postacią szwedzkiego lekarza; miniserial, dwie części


2) Czarne lustro (Black mirror) Charlie Brooker - thrillerodramat z elementami sf; jeśli ktoś tak jak ja nie przepada za sf, to śpieszę z uspokojeniem - to sf jest tak blisko życia (dotyczy komputeryzacji, internetu), że odczuwa się problemy poruszane przez serial jako zupełnie realne. Chyba nigdy żaden serial nie zmuszał mnie tak do refleksji jak ten. Każdy odcinek jest odrębną historią, wiec można oglądać w dowolnej kolejności. Razem 7 odcinków.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Usunięty 5226

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5226 » 02 sty 2016, 12:47

Skończyłem oglądać Demony da Vinci - 3 sezon, prawdopodobnie ostatni.
Pochłonął mnie doszczętnie, jak dla mnie ten serial to jeden z najlepszych jakie widziałem, ale za dużo nie widziałem :) Końcówka bardzo dobra, aż się prosi o kolejny sezon.

Zacząłem oglądać 5 sezon Grimma, na początku rewelacji nie było, sceny za bardzo przegadane co mnie strasznie męczyło. Może niektórzy takie coś lubią, ja nie.
Okazało się że mają nawet dobry pomysł na ten sezon, co było trudne sądząc po końcówce 4 sezonu.
A teraz niedawno obejrzałem 6 odcinek który wiele wyjaśnia, ale na kolejny będę musiał poczekać do 22 stycznia. Wykonali znany ruch by podnieść oglądalność. No i czekam...

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: aspołeczne.kurczę » 05 lut 2016, 19:46

Jestem w trakcie oglądania 2 sezonu Utopii, która teraz robi furorę na TVP Kultura. Kolejny brytyjski serial wart polecenia.

Kultowy cytat:
Where is Jessica Hyde? :serce:
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
Migotka88
Początkujący marzyciel
Posty: 23
Rejestracja: 04 lut 2016, 18:29
Imię: Małgosia
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: Migotka88 » 08 lut 2016, 13:50

Ja oglądam od poczatku Big Bang Theory oraz Doktor Who :) bo wszystkie inne seriale mam juz na bieżąco i czekam na nowe odcinki.

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Seriale

Post autor: niam » 13 lut 2016, 23:24

Niedawno zaczęłam jeden z nowszych seriali "Blindspot". Super, super i jeszcze raz super. Dawno żaden serial mnie tak nie wciągnął i nie zainteresował. Jestem zachwycona grą aktorską głównej bohaterki. Teraz niestety muszę czekać AŻ do 1 marca na kontynuację sezonu. Chcą mnie wymęczyć psychicznie tym czekaniem...

Ostatnio chyba miałam tak z Peaky Blinders, w przypadku którego także czekam na kolejny sezon. :)

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: marigot » 22 lut 2016, 8:10

Oglądamy z mężem:
The walking dead
Synowie Anarchii
Wikingowie

W kolejce jeszcze:
House of cards
Gra o tron

Usunięty 5226

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5226 » 22 lut 2016, 16:15

Wikingowie - właśnie ruszył 4 sezon
The walking dead i Grimm- kontynuacja po przerwie w emisji
Z nation - wciągnął mnie na maxa, różni się od TWD, ale wyszło mu to na duży plus. Bardzo się cieszę że stworzyli jednak coś innego, z troszkę innym nastrojem :) W jeden wolny dzień obejrzałem 10 odcinków.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Hinaru » 23 lut 2016, 15:06

Kończę właśnie pierwszy sezon wikingów.

Amie
Extra marzyciel
Posty: 632
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:00
Imię: Sancho
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: Amie » 25 lut 2016, 23:14

Kontynuuję Wikingów, bo nowy sezon. Nadrabiam zaległości w demonach da Vinci, z niecierpliwością czekam na finał Suits, zaczęłam niedawno Prison Break i nowy sezon Z archiwum X.
THE TRUTH IS OUT THERE <3

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: Leah P » 26 lut 2016, 19:26

Ostatnio oglądam tylko Shameless tak, żeby być na bieżąco. Większość moich ulubionych seriali dawno się pokończyła. Czekam na Grę o Tron, bo oglądamy razem z partnerem. I ostatnio dla odmóżdżenia też oglądałam Pretty Little Liars.

Usunięty 5226

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5226 » 30 kwie 2016, 9:21

Wikingowie mają przerwę...

Powróciłem do Penny Dreadful po bodajże roku, jak nie więcej przerwy.
Dokończyłem koniec pierwszego sezonu, oraz drugi, a za tydzień/dwa rusza sezon 3.

Oglądam 2 sezon Fear The Walking Dead, nie zapowiada się na razie jakoś fantastycznie, nie mówiąc o tym że 1 sezon był strasznie nierówny.

Lecę z 4? chyba tak, sezonem Grimm'a, który potrafi coś na szczęście jeszcze zaproponować na tle głupich tekstów omawiających przeszłość co strasznie irytuje, zwłaszcza że zabieg był powtarzany prawie w każdym odcinku. Sezon na szczęście się rozkręcił i być może szykuje się niezła rozpierducha.

Acid
Newbie
Posty: 2772
Rejestracja: 24 lut 2011, 19:21

Re: Seriale

Post autor: Acid » 05 maja 2016, 17:39

Amie pisze:nowy sezon Z archiwum X
Który okazał się średni, bo momentami sięgał swoim poziomem kupy, a czasem był wręcz infantylny. To już nie ten sam Mulder i Scully. :rozpacz:

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: _Magnolia_ » 16 maja 2016, 19:22

Skończyłam "Steins;Gate"... Makabra, dlatego że:

- były w kółko te same postacie, a było ich ok. 10;
- może 3 postacie były wiarygodne, cała reszta w ogóle jak np. taka jedna dziewczyna, która mówiła i zachowała się jakby miała 5 lat. Do tego wszystkiego kompletnie nie potrafili dotrzymać tak poważnej tajemnicy i wszystkich wtajemniczali kompletnie nie zastanawiając się komu się zwierzali, oprócz tego, że od początku było wiadomo, że jedna z nich pochodzi z przyszłości, a szkoda, byłoby ciekawiej gdyby tak od razu wszystkiego nie zostało podane jak na tacy;
- do połowy odcinków były nuuuuuuudy, wszystko się przedłuuuuużało w nieeeeeeskończooooonoooość;
- po połowie odcinków było anulowanie wszystkich działań z pierwszej połowy w celu uratowania jednej postaci, ale przecież życie innych postaci też się liczy... A przecież zamiast wszystkiego anulować mogli od razu się skupić nad zródłem ich problemu, a nie zajmując się dopiero na końcu (czyli zajmując się pewną postacią chodząca jakby chodziła w szoku, z telefonem nieomal zaspawanym w jej dłoni);
- absurd, że uratowanie tej jednej postaci było niemożliwe, wystarczyło żeby poszła siedzieć w tej świątyni, może by jakiś meteoryt nie spadł na dach...
- paniczne działania Okabe, przecież zamiast latać jak wariat ratując po kilkadziesiąt razy swoją koleżankę, mógł porozmawiać z "asystentką" od razu, a nie rżnąć bohatera, że prawie sam zwariował.

Jedyny plus to pomysł na maszynę czasu, zupełnie nowy i oryginalny i cieszę się z zakończenia, dokładniej z ostatnich 2 odcinków, i że liczy tylko 24 odcinków trwające nie całe 20 minut, a nie jak to niektóre seriale, które trwają 20 lat i odcinków mają ponad 500. Nie mam pojęcia za co ma takie wysokie oceny na filmwebie...

Obrazek

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: aspołeczne.kurczę » 16 maja 2016, 22:39

Sięgnęłam po staroć - "Miasteczko Twin Pekas" i choć ten serial jest bardzo nierówny (momentami się bez sensu ciągnie), to nie sposób nie docenić zaskakujących zwrotów akcji, klimatu i niepokoju, który budzą pewne postaci i fragmenty. Uważam, że najlepszą cześć serialu stanowią odcinki od mniej więcej połowy 1) sezonu do kilku początkowych odcinków sezonu 2). A zakończenie serialu jest tak mocne, że oceniałam go w sumie na 8/10.

I oczywiście czekam na trzeci sezon, w międzyczasie mój głód zaspokoję filmem "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną".

No i nadszedł czas na zapoznanie z Lynchem, bo zdaje się, że nic więcej z jego dzieł nie widziałam.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Seriale

Post autor: Jaśmin » 16 maja 2016, 23:21

Wiele osób ogląda Grę o Tron, ja robiłam do niej dwa czy trzy podejścia ale totalnie mnie ten serial nie wciągnął. Za to oglądam namiętnie seriale historyczne. Rodzina Borgiów to mój hit nad hitami, obejrzałam całość dwa razy (i obejrzę raz jeszcze jak już trochę zapomnę). Oprócz tego Isabel - serial o Izabeli Kastylijskiej, o Królach Katolickich ogólnie oraz kontynuację o Karolu V.

I chyba tyle seriali, które oglądałam. Wolę raczej po prostu filmy.

Awatar użytkownika
Jolene
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2016, 13:45
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: Jolene » 17 maja 2016, 8:31

American Horror Story
Obrazek
Zaczęłam czwarty sezon. Jestem na trzecim odcinku i powiem, że jedna postać, która bardzo mnie przeraża to klaun. <facepalm>

A o to i on:

Obrazek

Usunięty 5938

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5938 » 17 maja 2016, 12:18

Jolene pisze: jedna postać, która bardzo mnie przeraża to klaun
Jolene, to może spróbuj obejrzeć Mordercze klauny z kosmosu? Tam się aż roi od złowieszczych klaunów ,uwielbiających obżerać się ludzkim mięsem.
Godny polecenia jest też Dom klownów: 3 zbiegłych ze szpitala psychiatrycznego psychopatów przebranych za klauny zamieniają życie dzieciaka, który panicznie boi się cyrku i cyrkowych klaunów w koszmar.

Usunięty 5226

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5226 » 17 maja 2016, 13:10

Co do klaunów to na znam jednego z filmu Cukierek albo psikus.
Myślę, że też fajna kreacja, film był niezły, ale głównie zapamiętałem go właśnie dzięki tej kreacji.

Ciągnę 3 sezon Penny Dreadful - zapowiada się bardzo dobrze, nowe postacie, nowe intrygi.
FTWD- jak na razie bardzo słabo, z sentymentu do zombie dotrwam do końca.

Usunięty 2094

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 2094 » 17 maja 2016, 19:53

Ostatni serial, jaki oglądałam to The Following i dalej nie czytajcie jak nie chcecie, bo trochę będzie spoilerow.

Pierwszy sezon bardzo mi się podobał, a ze lubię patrzeć na Kevina Becona, wciągnęłam kilka odcinków w krótkim czasie. Fabuła dosyć przypadła mi do gustu, poniekąd interesują mnie sekty. Drugi sezon już mi się mniej podobał. Do tego te zmartwychwstania Carola, nieuchwytnosc i naśladownictwo następnych typkow. Wszystko mi zaczęło się scierac. Nie było w tym jakiejs spójności. Podobało mi się tylko nawiązanie do Poego i poprzez ten serial, zainteresowalam się nim. Fajne było też zakończenie drugiego sezonu. Z trzeciego sezonu obejrzałam dwa odcinki i mam dość. Wątpię, ze wrócę do tego serialu. Ze wszystkich postaci podobał mi się wątek bliźniaków, ta scena, w której bodajże jeden odgrywa scenkę z obiadem, a drugi z braci jest martwy, bardzo pomysłowa. Zawsze czekałam w napięciu co się wydarzy, gdy pojawiali się na ekranie.

Aczkolwiek fabuła taka hmmm... nachalna. Nie wiem jak to ująć, tak jakby widz miał się za wszelką cenę zszokowac fabuła, nie kupuję tego.
No i wg mnie akcja była dretwa, drewniana. W niektórych ujęciach prawie telenowela. Jakbym miała ocenić całość... to może 5,5/10.

Na jakieś inne seriale nie mam ochoty, ale jak będę mieć więcej czasu... to zabiorę się wreszcie. Może Gra o tron.

Awatar użytkownika
Jolene
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2016, 13:45
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: Jolene » 18 maja 2016, 10:34

rytygier, oj żadnych klaunów to ja nie chce. :no:

Usunięty 5226

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5226 » 23 maja 2016, 19:43

Już od jakiegoś czasu jest wielkie bum na zagraniczne seriale...
Więcej osób po nie sięga. I więcej ich powstaje. Jak grzyby po deszczu.
Nie wiem co będzie w przyszłym roku...

Co do The Following to mam to w planach, u mnie w domu prawie wszyscy to widzieli prócz mnie.
Grę o tron mam na dysku, 5 sezonów. Też chciałbym się zapoznać.

Ostatnio zakończyłem 1 sezon Detektywa.
8 odcinków po ok. 1h obczajone przez 3 dni.
Serial bardzo wysoko w rankingu. Jeśli ktoś zamierza się z niego zabierać to pierwsze 4 odcinki nie są zbyt dynamiczne, że tak to ujmę. Ale dalej jest super. Rozmyślania Rust'a... Myślę o nich do tej pory.
Nie dziwię się że McConaughey został producentem wykonawczym. Zagrał świetnie. Taka postać pasowała do niego jak ulał. Za to Harrelson bardzo irytujący.

Teraz 2 sezon z Farrell'em, trochę się obawiam. Podobno znacznie gorszy, no ale przekonam się sam.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Seriale

Post autor: Leah P » 05 lip 2016, 17:15

Gra o Tron mi sie skonczyla :zly: :zly: :zly: :zly:
Popadlam w taka desperacje ze zaczelam ogladac America's Next Top Model, bo ma 22 sezony to mi sie tak szybko nie skonczy :rotfl:

A tak poza tym to ogladaliscie te wszystkie polskie seriale typu Zlotopolscy, Klan albo Plebania, jak byliscie mlodsi? Pamietam jak bylam wciagnieta w Plebanie jak moja matka i babcia ogladaly. JANUSZ TRACZ NAJLEPSZA POSTAC.

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Seriale

Post autor: niam » 10 lip 2016, 15:25

Dzisiaj zaczęłam serial Jericho (ten z 2016 roku z Jessicą Raine i Hansem Mathesonem w rolach głównych).

Skończyłam przed chwilą drugi odcinek i zapowiada się całkiem przyzwoicie. Ogromnym plusem serialu jest obsada z fantastycznymi brytyjskimi akcentami (na punkcie których mam fioła) oraz piękne kadry. :)

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: _Magnolia_ » 11 lip 2016, 10:21

Leah P pisze:A tak poza tym to ogladaliscie te wszystkie polskie seriale typu Zlotopolscy, Klan albo Plebania, jak byliscie mlodsi?
Jak byłam dzieckiem, gdy zaczynałam chodzić do szkoły podstawowej, z ciekawości obejrzałam parę odcinków "Złotopolskich", może też "Klanu", w sumie nie pamiętam, ale to były pierwsze i ostatnie razy gdy oglądałam polskie seriale.

Usunięty 5226

Re: Seriale

Post autor: Usunięty 5226 » 11 lip 2016, 11:37

Z polskich to często leci u mnie Ranczo. Wszyscy lubią to oglądać, choć leciało nie wiadomo ile razy.
Też wolę to oglądać już któryś tam raz niż jakieś inne pierdoły, typu te paradokumentalne produkcje.

Lubiłem oglądać Szkołę Złamanych Serc, Detektywa w Sutannie, Czarodziejki, Plebanię...

W pracy dwaj koledzy lubili ,,Na Wspólnej'' nie wiedzieć czemu. Pewnie się przyzwyczaili bo oglądali od dłuższego czasu po wieczorach. A poza tym to zawsze jakiś wspólny temat do rozmów...

Kiedy internet jeszcze nie był tak popularny trzeba było sobie czymś umilać czas.
Były książki, spotkania z kolegami i właśnie telewizja.

Awatar użytkownika
Boudica
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2016, 22:43
Imię: Weronika
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Aberystwyth

Re: Seriale

Post autor: Boudica » 25 lip 2016, 22:25

Dafne pisze:Na jakieś inne seriale nie mam ochoty, ale jak będę mieć więcej czasu... to zabiorę się wreszcie. Może Gra o tron.
Zdecydowanie Gra o Tron! Polecam! Jednak jest to serial specyficzyny, wiele osób z którymi się spotkałam (wliczając siebie) robiła kilka podejść do oglądania tego serialu. Ja zaczęłam oglądać przy trzecim podejściu jak musiałam czekać na samolot 8 godzin na lotnisku. Ale jak Cię wciągnie to już koniec :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości