Filmy na DVD i BLU RAY.

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Filmy na DVD i BLU RAY.

Post autor: Śniący » 31 mar 2017, 12:47

Czy lubi ktoś oglądać filmy w tych dwóch formatach?
Ja bardzo lubię i mam sporo filmów na płytach DVD, ale tylko oryginalnych, kupionych w markecie MEDIA MARKT.
Kiedyś kupowałem sobie filmy na płytach, a jest spory wybór filmów na DVD i właśnie w MEDIA MARKT, w MEDIA EKSPERT jest w czym wybierać.
Mam dobry odtwarzacz DVD firmy SONY, który też kupiłem w MEDIA MARKT, ale już ładnych parę lat temu. Teraz są na rynku nowsze i nowocześniejsze odtwarzacze DVD.

Jeżeli chodzi o BLU RAY, to następca formatu DVD, ale z tego, co wiem, odtwarzacze są drogie, bo to nowoczesna technologia i jest więcej funkcji.
Taki odtwarzacz DVD można już kupić za ok. 300 zł. a BLU RAY za ok. 1000 zł.

W BLU RAY jest lepsza jakość obrazu i dźwięku, ponadto na płytach tego formatu mieści się po kilkanaście filmów, bo jest duża pojemność, podczas gdy na płytach DVD mogą być jedynie dwa filmy.
Nadal, filmy na DVD są bardzo popularne i nikt tego nie wycofał, ale BLU RAY to nowsza technologia.
Teraz już, przynajmniej na razie nie kupuję filmów na DVD, bo nie mam za bardzo kasy, ale wiele filmów jest tanich, można kupić już za 10 zł. dobre filmy na płytach.

Usunięty 5226

Re: Filmy na DVD i BLU RAY.

Post autor: Usunięty 5226 » 31 mar 2017, 13:05

To jest jakaś kryptoreklama Media Markt? :swirus:
Człowieku, o jakim wyborze ty mówisz? Przecież tam jest strasznie okrojony wybór.
Śniący pisze:W BLU RAY jest lepsza jakość obrazu i dźwięku, ponadto na płytach tego formatu mieści się po kilkanaście filmów
Ale raczej nie ma sprzedaży płyt po kilkanaście filmów.
Chyba że sam sobie nagrasz, dorwiesz z sieci albo przegrasz.
W dobie stream'u wszelkie płyty odchodzą w niepamięć.

Ja lubię filmy w 1080, ale 480 też mi starcza.
A na totalny odlot idę do kina. Żaden Blueray tego nie zrekompensuje.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Filmy na DVD i BLU RAY.

Post autor: Śniący » 31 mar 2017, 13:18

Suicider pisze:To jest jakaś kryptoreklama Media Markt? :swirus:
Człowieku, o jakim wyborze ty mówisz? Przecież tam jest strasznie okrojony wybór.
Śniący pisze:W BLU RAY jest lepsza jakość obrazu i dźwięku, ponadto na płytach tego formatu mieści się po kilkanaście filmów
Ale raczej nie ma sprzedaży płyt po kilkanaście filmów.
Chyba że sam sobie nagrasz, dorwiesz z sieci albo przegrasz.
W dobie stream'u wszelkie płyty odchodzą w niepamięć.

Ja lubię filmy w 1080, ale 480 też mi starcza.
A na totalny odlot idę do kina. Żaden Blueray tego nie zrekompensuje.
No właśnie chodzi o nagrywanie filmów na odtwarzaczach BLU RAY, ponieważ one mają też nagrywarki.
Tu się trochę pomyliłem. Odtwarzacze DVD nie mają chyba nagrywarek?
I może też dlatego te odtwarzacze BLU RAY są drogie, bo jeszcze mają funkcję nagrywarek.

Co do wyboru filmów na DVD, tu bym się z Tobą nie zgodził, że nie ma takiego wyboru w MEDIA MARKT i MEDIA EKSPERT.
Zawsze lubiłem jeździć do MEDIA MARKT i zawsze był tam duży wybór filmów na DVD. Przecież to jest market z elektroniką i wszystkimi produktami z tym związanymi.
No są jeszcze EMPIKI, ale tam głównie są książki, płyty CD i właśnie filmy DVD.

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy na DVD i BLU RAY.

Post autor: shrek » 31 mar 2017, 13:23

Ja nawet nie miałbym gdzie takiej płyty już teraz odtworzyć. Nie potrzebuj też kolejnego grata w postaci odtwarzacza DVD w pokoju.

Płyty to coraz bardziej historia.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Filmy na DVD i BLU RAY.

Post autor: Śniący » 31 mar 2017, 15:11

No, patrząc na rozwój Internetu, to teraz jest telewizja IPLA, można sobie ściągać filmy z Internetu, można filmy oglądać na YOU TUBE, dlatego to jest coraz bardziej popularne wśród widzów, ale...
Jednak ja bym nie przykładał aż takiej wagi do filmów w Internecie.

Nie każdy ma dobry i szybki Internet do oglądania filmów online, poprzez Internet.
A oglądanie filmów na DVD i BLU RAY, to jednak jest lepsza jakość obrazu i dźwięku. Warto tutaj zauważyć, że w Internecie nie ma jeszcze tak dobrej jakości w oglądaniu filmów, czy to na IPLA, czy przez YOU TUBE.
No chyba że się wybiera np. w IPLA najwyższą jakość obrazu, ale to chyba za to się płaci?

Teraz są świetne telewizory LCD, czyste i wyraźne obrazy, wgłębienie obrazów i, jak ogląda się filmy np. na BLU RAY, to jest nawet lepiej jak w KINIE, choć wielokrotnie mniejszy ekran w telewizorach. Są różne funkcje obrazów, rozdzielczości w ustawieniach i wrażenia oglądania są bardzo dobre.
Ale żeby oglądać filmy na DVD i BLU RAY, no to już musi być do tego telewizor LCD, do jakości cyfrowej.
Można też oglądać na DVD i BLU RAY filmy na zwykłych telewizorach - kineskopowych, ale to już nie będzie taka jakość obrazu, jak w przypadku ekranów LCD.
Nie ma już wprawdzie wypożyczalni płyt DVD ( a uważam, że to źle, ponieważ jeszcze wielu ludzi ma odtwarzacze DVD i niektórzy lubią w takich formatach oglądać filmy ), ale jest nadal spory wybór filmów na płytach.
Technologia coraz bardziej idzie w górę, ale z pewnych rzeczy nie powinno się rezygnować i zastępować pewne rzeczy czymś nowszym, a tak dzieje się na rynku światowym.

Usunięty 5226

Re: Filmy na DVD i BLU RAY.

Post autor: Usunięty 5226 » 31 mar 2017, 16:24

Śniący, chcesz mi powiedzieć że w MM znajdujesz nowe filmy?
Odgrzewane kotlety to wiem że tam znajdę.
Zresztą, nie będę ukrywać że na płyty DVD szkoda mi pieniędzy, kopie mini blueray ściągam z internetu a na nowości chodzę do kina.

Nigdy nie miałem takiej płyty BlueRay, wiem że są drogie i bardzo pojemne.
E, patrzę teraz to jak nie bardzo komuś zależy na prędkości to w miarę tanio się dorwie.
Do kopii zapasowych w sam raz.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Filmy na DVD i BLU RAY.

Post autor: Śniący » 31 mar 2017, 17:04

Suicider pisze:Śniący, chcesz mi powiedzieć że w MM znajdujesz nowe filmy?
Odgrzewane kotlety to wiem że tam znajdę.
Zresztą, nie będę ukrywać że na płyty DVD szkoda mi pieniędzy, kopie mini blueray ściągam z internetu a na nowości chodzę do kina.

Nigdy nie miałem takiej płyty BlueRay, wiem że są drogie i bardzo pojemne.
E, patrzę teraz to jak nie bardzo komuś zależy na prędkości to w miarę tanio się dorwie.
Do kopii zapasowych w sam raz.
Wiesz co, w MEDIA MARKT i w innych tego typu marketach, nie wszystkie filmy na płytach są nowościami.
Niektóre są filmy premierowe, które od razu weszły na DVD i BLU RAY.

Nie chodzi tylko o nowości w filmach, bo można też kupić sobie starsze filmy na płytach i niektóre z nich mają dodatki, takie jak: wydarzenia z planu filmowego, wywiady z twórcami filmów i aktorami.
BLU RAY jest droższe od DVD, bo to jest lepsza technologia, spora pojemność i nagrywarka filmów. Chyba raczej żaden odtwarzacz DVD nie ma nagrywarki?
Mój odtwarzacz tego nie ma. Ja, jeżeli miałbym sobie kupić BLU RAY, to już całe KINO DOMOWE, łącznie z dobrym telewizorem LCD, ale nie za dużym.
Mam stary telewizor z kineskopem, ale i tak dobrze odbiera, bo ma wyraźny i kolorowy obraz.

A tak poza tym, na początku, kiedy wchodziło na rynek DVD, które zastąpiło tradycyjne kasety VHS na magnetowidach, to też było drogie i pamiętam, że filmy na płytach DVD kosztowały nawet po sto złotych jedna.
Podobnie jak odtwarzacze DVD też kosztowały po tysiąc złotych, jak nie więcej, bo to była nowość i niewiele jeszcze filmów na DVD.
Dopiero, jak z biegiem czasu, coraz więcej płyt zaczęło się pojawiać i coraz więcej filmów wchodziło na płyty DVD, to zaczęły te płyty tanieć i teraz, wiele różnych filmów można kupić za 10 - 20 złotych.
Oczywiście, nowości premierowe są droższe, bo kosztują i 40 - 50 zł, ale myślę, ze to też może zależeć od dodatków na płytach.
Teraz jest tyle tych płyt na rynku, że oni chcą się tego pozbyć z marketów MEDIA MARKT i innych.
Ale dużo ludzi nie kupuje filmów na DVD, bo dla nich jest szkoda na to kasy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości