Przyjaciółki

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Usunięty 2094

Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2017, 15:32

Przyjaciółki to polski serial obyczajowy traktujący o losach czterech kobiet. Wszystkie kobiety mają po 35-36 lat. Serial dotyczy ich perypetii oraz wyborów życiowych Ingi (Małgorzata Socha), Anki (Magdalena Stużyńska), Zuzy (Anita Sokołowska) oraz Patrycji (Joanna Liszowska).

Serial istnieje od 2012 roku i nakręcono już... 9 sezonów! Muszę przyznać, że - jak na polskie warunki - jest to dość dobry wynik, przy czym serial trzyma poziom i jest o CZYMŚ. Wreszcie.

Obrazek


Znacie?
Oglądacie? Lubicie? Czemu tak, czemu nie? Którą bohaterkę lubicie najbardziej?

Usunięty 5226

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 5226 » 26 mar 2017, 16:10

Znam, widziałem parę odcinków gdzieś w locie.
Wydaje mi się że ten serial celuje w kobiecą publiczność dlatego mnie nie przekonał.
Trudno cokolwiek więcej napisać o wrażeniach. Za mało widziałem.
Widziałem więcej takich seriali jak Prawo Agaty, Blondynka czy O mnie się nie martw, w to domownicy się wkręcili i oglądali. Samoistnie patrzyłem bo telewizor w kuchni.

Wiedziałem że emitują nowy sezon, ale że tego jest 9 sezonów...

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2017, 16:19

Też mnie zadziwiła ilość sezonów, bo dałabym sobie rękę uciąć, że powstało 5-6 sezonów. A tu aż 9. Zrozumiałe, bo co roku wychodzą 2 sezony, na marzec i wrzesień.

Prawa Agaty i innych nie oglądałam, za to bardzo spodobały mi się Przyjaciółki. A mało który serial mi przypadnie do gustu.

Wydaje mi się, że faceci też mogą sobie pooglądać (mój chłopak ogląda), bo występują tam też męskie postaci.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Przyjaciółki

Post autor: Leah P » 26 mar 2017, 16:37

W zyciu o tym nie slyszalam. Cos podobnego do Przepisu na Zycie w stylu, czy moze kompletnie inny rodzaj serialu?

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2017, 16:39

Przepis na życie oglądałam i tam jednak fabuła skupiała się na prowadzeniu knajpy, jak dobrze pamiętam? No i nie było tylu bohaterów. Osobiście uważam, że Przyjaciółki są lepsze, bo dzieją się na kilku płaszczyznach. Przepis na życie też był fajny, ale Przyjaciółki są trochę inne, bo głównie o kobietach w średnim wieku (no, zbliżających się do wieku średniego).

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Przyjaciółki

Post autor: Peggy_Brown » 27 mar 2017, 16:34

Oglądam, ale nie jestem na bieżąco z odcinkami telewizyjnymi. Teraz jestem w trakcie piątego sezonu, ale niestety moja mama ogląda na bieżąco i z ciekawości usiadłam z nią przed TV i wiem, co będzie się działo z bohaterami w 9 sezonie. Trochę lipa, bo teraz oglądam piąty.
Ogólnie serial miły i przyjemny. Trochę odbiega od realiów życia, bo co jak co, ale z pracy się nie wychodzi kiedy się chce (to jedyny minus chyba tego serialu, że każdy nawet prowadząc sklep może pozwolić sobie na same wolne dnie). Ale lubię. Nie przepadam za to za Małgosią Sochą, ale uwielbiam Anitę Sokołowską i jej postać w tym serialu. Dla mnie na duży plus.

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 27 mar 2017, 16:59

Ano, racja, Peggy. Postać Ingi nie jest jakoś specjalnie rozbudowana, taką nijaką gra osobę. Sokołowską też lubię, tak samo jak dwie pozostałe. Czyli wiesz już kto zginął w 9 sezonie?

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Przyjaciółki

Post autor: Peggy_Brown » 28 mar 2017, 19:15

Dafne, wiem kto zginął i jestem niezadowolona. Bo jednak lubiłam tę postać. Ale nie znam wszystkich szczegółów. Po prostu obejrzałam odcinek, w którym był pogrzeb.
Masz rację, pozostałe postacie są całkiem ciekawe. Inga mi nie pasuje, ale ogólnie reszta jest dość barwna.

Usunięty 6091

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 6091 » 29 mar 2017, 11:56

Jak wyczytałam że Liszowska nie trawi Rogacewicza (nie pałają do siebie sympatią)i najchętniej to by go usunęła z serialu to producenci stanęli na wysokości zadania i go "uśmiercili" :P
Jakoś potem dziwnie mi było oglądać pogrzeb itd, po prostu świetnie zagrała swoją rolę.
Ciekawi mnie co będzie z Jerzym, czy rozstanie się z tą Agatą i czy ona w końcu się dowie że Zuza to była partnerka.
No i fajnie że jest ta postać Agnieszki Sienkiewicz (Dorota), dodaje takiej wisienki, taka trzepiotka, głupiutka, ale mega mi się podoba jej rola, bez niej byłoby dziko.

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 29 mar 2017, 12:22

Ja już bym wolała, żeby Ingę usunęli z seriali, a nie Michała. :cwaniak:

A sposób, w jaki zginął, to w ogóle parodia.

Mia, oglądasz od pierwszego sezonu? ;)

Usunięty 6091

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 6091 » 29 mar 2017, 12:29

Inga dla mnie jest spoko, długo nie mogłam się przekonać do Michała właśnie, bo on mi tu mega nie pasował, tak sztywno grał.. jakoś nie wiem, bardziej go kojarzę jako dr Zapałę z Na dobre i na złe i nie potrafiłam oddzielić tych dwóch ról. Tak samo jak do Zuzy, ona zupełnie inaczej gra Lenę w serialu w/w a tu gra tak inną osobę, że o jaaa. Takich aktorów się ceni.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Przyjaciółki

Post autor: Peggy_Brown » 30 mar 2017, 20:08

Mia pisze:Jak wyczytałam że Liszowska nie trawi Rogacewicza (nie pałają do siebie sympatią)i najchętniej to by go usunęła z serialu to producenci stanęli na wysokości zadania i go "uśmiercili"
Tak. Też to słyszałam. Nawet słyszałam, że postawiła ultimatum, że jak jego nie usuną to ona odejdzie.

Dorota też spoko. Dla mnie rewelacyjnie gra swoją postać i bez niej byłoby pusto w tym serialu. Głupiutka ale ma coś w sobie. A "Na dobre i na złe" nie oglądam więc Michała nie utożsamiałam z tym lekarzem. Tzn kiedyś oglądałam, ale epizody, nie mogłam się wkręcić tak na maksa.

No i nie wiem jeszcze kim jest Agata. Ale wszystko przede mną.

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 30 mar 2017, 21:29

Głupiutka to jest ta córunia od Jerzego, ta Amerykanka. :looka:

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Przyjaciółki

Post autor: Peggy_Brown » 31 mar 2017, 21:08

Dafne, Kate? Dobrze kojarzę? To już wiem, skąd się ta Amerykanka wzięła. Kurcze, nie mogę za dużo tu czytać, bo potem nie będzie przyjemności z oglądania. :)

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 01 kwie 2017, 9:10

Będziemy zamieszczać w spoilerach. :>

Taaak, Kate! O to imię mi chodziło. ;)


Stwierdzam, że czwartkowy odcinek był bardzo nudny. Nic się nie działo a odkąd zniknął Michał i Patrycja ma żałobę, jej wątek stał się monotonny. Dziewczyny próbują poprawić jej nastrój, ta marudzi, że nie może, one że trzeba żyć dalej, bla bla bla...

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Przyjaciółki

Post autor: Peggy_Brown » 02 kwie 2017, 12:11

Dafne, Czyli kilka odcinków by nabrać nowego pomysłu na postać Patrycji. Coś muszą z nią robić i pokazać cierpienie. Jak Zuza poroniła też było chwilowo ciągnięcie wszystkiego. Ale chyba przegapiłam odcinek, w którym ona się pozbierała.
Może niedługo postać Patrycji nabierze koloru i wyrazu. Mam pewien pomysł, co może się z nią dziać, no ale nie wiem jak się sytuacja rozkręciła, bo jestem na piątym sezonie więc nie wiem jak potoczyły się jej losy z Sebo. Może z nim się zwiąże.

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 02 kwie 2017, 12:32

Peggy_Brown, mam jednak takie wrażenie, że ta trauma Zuzy po stracie dziecka była pokazana lepiej, niż w przypadku Patrycji. Jak już nadrobisz odcinki, to tam w ósmym sezonie było pokazane jak im się związek posypał nagle. Nie pamiętam dobrze piątego sezonu, co tam się wtedy działo? To był ten moment, w którym Zuza była z Jerzym po tym jak zerwała z tym młodszym chłopakiem? (tzn młodszym od Jerzego)

Usunięty 6091

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 6091 » 21 kwie 2017, 10:23

Peggy_Brown pisze:jak potoczyły się jej losy z Sebo. Może z nim się zwiąże.
o właśnie, Sebo aktualnie w obecnym sezonie nie ma, właśnie, też miałam taką nadzieję że Pati coś z nim.. ale teraz jestem po 107 odcinku i kurde.. Zuza na bank coś czuje do Jerzego.. ciekawe jak to dalej się rozwinie.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Przyjaciółki

Post autor: Peggy_Brown » 21 kwie 2017, 20:27

Dafne, Ona była wcześniej z Wojtkiem i to z nim miała dziecko. A potem poznała Jerzego. Jerzego chyba kocha i widziałam w bieżących odcinkach, że on ją chyba też. Jednak w 5 sezonie (albo już w 6 bo ten zaczęłam) on mówi, że nie chce nowej rodziny i dzieci. A Zuza jednak chce po stracie dziecka.
Nie wiem jak to z Patrycją i jej stanem po śmierci Michała. Nadrobię to ocenię. Ale słyszałam, że związek wcześniej zaczął się sypać i on wyjechał. Muszę nadrabiać. :)

Usunięty 6699

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 6699 » 10 maja 2017, 20:49

Oglądam od pierwszego sezonu i rzadko kiedy ostatnio oglądam polskie seriale ale ten ma coś w sobie. Coś dzięki czemu z przyjemnością go oglądam i czekam na kolejne sezony. Podobają mi się perypetie przyjaciółek i fajne jest w tym to, że wszystkie się od siebie różnią a jednocześnie tworzą taką ekstra paczkę.
Najbardziej podobał mi się wątek Zuzy z Jerzym. Szkoda, że już tego nie ma. To była prawdziwa miłość. Ten serial jest wyjątkowy w swej prostocie. :)

Usunięty 2094

Re: Przyjaciółki

Post autor: Usunięty 2094 » 20 maja 2017, 12:01

Kejt22 pisze: Najbardziej podobał mi się wątek Zuzy z Jerzym. Szkoda, że już tego nie ma. To była prawdziwa miłość. Ten serial jest wyjątkowy w swej prostocie. :)
Uchylę tu rąbka tajemnicy, że być może ten wątek będzie miał swoją kontynuację.


W czwartek miał miejsce ostatni odcinek dziewiątego sezonu - szkoda, że musimy czekać do września, aby dowiedzieć się jak potoczyły się losy przyjaciółek.
Odcinek uważam za jeden z lepszych w tym sezonie, no i ten dziewiąty sezon jest jednym z lepszych wg mnie, obok tego, w którym pokazano utratę dziecka Zuzki.
Spoiler:
(fani serialu mogą kliknąć na Spoiler, jeśli są ciekawi, nie napisałam tam nic zdradzającego zanadto fabułę)

Spośród wszystkich przyjaciółek chyba najbardziej lubię Zuzę. Taka przebojowa kobietka, szalona, namiętna, a jednocześnie twarda i racjonalna. Mimo to, ulega często przypływom chwili, jest trochę impulsywna i stanowi przeciwieństwo spolegliwej Anki, która, mimo że odżyła i stała się kobietą niezależną, w dalszym ciągu jest dość łagodna. Nie uważam tej cechy charakteru akurat za wadę. Generalnie Anka i Inga to takie stateczne babeczki, a Patrycja i Zuza to właśnie szalone są :P.

W Patrycji podoba mi się upór i odpowiedzialność, ale nie lubię w niej tego, że za bardzo przejmuje się opinią innych i bierze do serca rady postronnych, nawet jeśli nie są dobre dla niej.
W Indze nie lubię takiej sztywności i powagi, ale lubię w niej, że jest dobrą matką. Inga akurat najmniej mnie ciekawi, chociaż w dziesiątym sezonie obstawiam, że twórcy w jej życiu sporo namieszają. :hyhy:
Zuza jest bardzo elegancka, a Patrycja to taka bogini seksu, o. To mi się w niej podoba, taka nowoczesność. Ale i tak moją faworytką jest Zuza.

Co do mężczyzn, polubiłam od początku Pawła, jest najbardziej charakterny spośród wszystkich facetów. Tu faceci są raczej zepchnięci na dalszy plan, brakuje mi Lesława Żurka, czyli eks chłopaka Zuzy, bo przyjemnie patrzyło się na niego <3.
Michał, czyli chłopak Patrycji był mi akurat obojętny, ale sposób, w jaki twórcy zakończyli jego historię w serialu był z jednej strony okrutny, z drugiej, komiczny.

O, jest jeszcze Dorota, uważana za piątą przyjaciółkę, a jednak nie jest tak zżyta z naszym teamem.
Sądzę, że wprowadza sporo poweru do serialu. Podoba mi się jej rola, taka lekka frustratka z niej, ale oprócz tego, bardzo ładna kobieta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości