Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Post autor: Śniący » 13 gru 2016, 23:25

Lubię na stronach internetowych, w wyszukiwarce: Google przeglądać literaturę: thriller psychologiczny.
Jest taka księgarnia internetowa "Lubimy czytać", w której można sobie wyszukać gatunki książek jakie się chce.
Oczywiście to nie jedyna strona internetowej literatury.

Są tam bardzo ciekawe thrillery psychologiczne, których na rynku jest coraz więcej. Jest w czym wybierać i nawet są tanie książki.
Okazuje się, że thrillery psychologiczne są popularne już nie tylko w USA, ale w wielu krajach świata.
Coraz więcej w nich śmierci, zbrodni, tajemniczych tropów...kłamstw, iluzji, zagadek.
Gdy mówimy o "thrillerach psychologicznych", mamy w nich do czynienia z ludzką psychiką, zaburzeniami, depresją, chorobami psychicznymi, co staje się dla samego siebie i innych niebezpieczne.

Ale taki gatunek literatury najbardziej wciąga czytelników na świecie.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Post autor: Ruta » 14 gru 2016, 16:54

Aha.

Dla mnie to to samo co klasyczny thriller. Przecież nie w każdej powieści lały się na każdym kroku krew i flaki. Takie rozróżnienie 'gatunkowe' pomaga szukać konkretnego stylu książki, ale moim zdaniem jest nużące to, że niektórzy z tego próbują na siłę robić nowy gatunek. Nie wiem po co.

Przecież cały czas gdzieś w różnych gatunkach dzieli się jakieś trendy, np. młodzi dorośli.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Post autor: Śniący » 11 mar 2017, 18:16

Wracając do tematu, ja czytam teraz thriller amerykański i jest to już kolejna książka, którą kupiłem.
Właściwie to kupiłem sobie kilka książek tego gatunku w ostatnim czasie.

Amerykańskie thrillery są coraz bardziej popularne, zresztą nie tylko w samym USA.
Jest coraz więcej pisarzy w USA, którzy zaczynają tworzyć i pisać thrillery, a którzy wcześniej byli autorami całkiem innych gatunków literatury.
Mam jeden thriller amerykański i autorka z tego co czytałem, pisała wcześniej tylko romanse i dramaty.
Potem zaczęła też a może już tylko pisać thrillery i kryminały i ma już ich sporo napisanych.
W USA taki gatunek literatury jest tak bardzo popularny, że wielu autorów innych gatunków interesuje się również pisaniem thrillerów, bo zyskują popularność na całym Świecie i są bardzo chętnie czytane.

Usunięty 2094

Re: Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Post autor: Usunięty 2094 » 21 gru 2017, 14:16

W temacie thrillerów psychologicznych, to mogę polecić pierwsze książki Alex Kavy na temat profilerki Maggie O'Dell: "Zło konieczne", "Granice szaleństwa", "Dotyk zła", "Łowca dusz". Mega <3

Ale najczęściej ten gatunek jest tak przereklamowany, że to, co się reklamuje jako thriller psychologiczny nim nie jest. Nie skupiałabym się aż tak na gatunkach, co na treści. :]

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Post autor: Iluminacja » 23 gru 2017, 10:00

Dafne pisze:Ale najczęściej ten gatunek jest tak przereklamowany, że to, co się reklamuje jako thriller psychologiczny nim nie jest. Nie skupiałabym się aż tak na gatunkach, co na treści.
Polać jej!

Jeśli może być też kryminał psychologiczny to polecam Wyjątek. (dlaczego mi się teraz o nim przypomniało :niepewny: )

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości