Paulo Coelho

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Paulo Coelho

Post autor: Ruta » 21 wrz 2014, 10:54

Co sądzicie o twórczości tego pana? Macie jakieś swoje przemyślenia? Lubicie, za co? Nie lubicie, przez co?


Powiem od siebie. Nie przepadam. Mimo, że sama jestem myślicielką, ale źle mi się czyta o czyichś przemyśleniach. Mam wrażenie, że jego proza skupia się na duchowym poszukiwaniu i... niczym więcej. A to męczy.

Kiedyś próbowałam przeczytać Alchemika i jeszcze jakiś inny tytuł, ale spasowałam. Teraz jestem w trakcie Bridy, ale czytam tylko dlatego, że interesuje mnie tematyka. Na szczęście książka jest dość cienka, więc jakoś zleci. :D
Potem będę czytać Czarownice z Portobello.

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Paulo Coelho

Post autor: aspołeczne.kurczę » 21 wrz 2014, 13:47

Czytałam "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam", dostałam tę książkę od koleżanki jako prezent bożonarodzeniowy. Wtedy było to dla mnie nie najgorsze.

Dziś pisanina tego pana jest dla mnie gimnazjalnym filozofowaniem. Każdy kto czytał książki o tematyce duchowej, inspirowane m.in. buddyzmem nie znajdzie w literaturze Coelho niczego odkrywczego.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Paulo Coelho

Post autor: adelia » 21 wrz 2014, 13:57

Przeczytałam jedną książkę - Weronika postanawia umrzeć. Nie spodobała mi się, była dla mnie w trakcie czytania, bardzo irytująca. Trochę się przy niej zniechęciłam do innych powieści tego autora, dlatego nic innego na razie nie sprawdziłam, ale pewnie kiedyś zrobię jeszcze drugie podejście.

Usunięty 2094

Re: Paulo Coelho

Post autor: Usunięty 2094 » 24 wrz 2014, 20:21

Przeczytałam trzy książki jego: Weronikę..., która na tle pozostałych jest fenomenalna, Jedenaście minut oraz Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam. Brałam się za Alchemika i Bridę, ale nie dokończyłam, bo męczył mnie patos. Coelho ma irytujący styl pisania, taki z lekka nawiedzony. Dla mnie, stratą czasu jest czytanie jego książek, przynajmniej dla mnie nie było to nic ciekawego. Nawet prostytutkę w Jedenastu minutach sprowadza do rangi Matki Boskiej. Nuda.

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Paulo Coelho

Post autor: Pytalska » 29 wrz 2014, 18:38

Coś czuję, że pan Coelho chce zostać kimś wielkim za sprawą przemyśleń, na jakie stać największego głąba. Ma chyba zbyt wysokie mniemanie o sobie - przynajmniej ja tak to odbieram. Często, jak coś wymyśli, powtarza to setki razy, jakby dostał z tego powodu orgazmu czy coś. Weronika, zgadzam się, jest świetna, historyjka niby banalna, ale świetnie przedstawiona, a przemyślenia, tylko i wyłącznie, według mnie, w tej pozycji, przeplatają się dźwięcznie z fabułą.

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Paulo Coelho

Post autor: Seer » 12 lut 2015, 14:56

Im jestem starszy, tym jakoś inaczej mi się go czyta. Może trzeba podejść do Coelho i jego przemyśleń bardziej na luzie, bo gdy używa jakiś wznioślejszych zwrotów, to nie powinniśmy tego odczytywać jako serii objawień, ale tak po prostu pomyśleć. :) Tak myślę, ale ostatnio czytałem książkę, gdzie Coelho był bardziej postacią epizodyczną niż autorem - Siła serca Baptista de Pape. Autorów różnych przemyśleń o sercu było tam dużo więcej.

Gabi133
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 06 sty 2012, 0:57
Imię: Gabrysia
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paulo Coelho

Post autor: Gabi133 » 24 lut 2015, 15:04

Rozmyśleń o sercu? Chodzi o sferę uczuć?

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Paulo Coelho

Post autor: Seer » 06 mar 2015, 14:57

W sumie trochę o uczuciach też, ale bardziej morał idzie w egzystencjalną stronę - dlaczego, po co i jak żyć, żeby żyć pełniej, mądrzej, szczęśliwiej.

Gabi133
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 06 sty 2012, 0:57
Imię: Gabrysia
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paulo Coelho

Post autor: Gabi133 » 06 mar 2015, 19:28

To jeszcze lepiej.
Takie książki uświadamiają ludzi, że oni naprawdę mogą żyć tak jak chcą. Sami wybieramy swoją drogę, swoją pracę, swojego partnera i swoją przyszłość. To w jaki sposób spędzamy wolny czas i z kim wiążemy plany na przyszłość. Wiele osób, z którymi rozmawiam na ten temat uważa, że ich życie jest z góry zaplanowane przez los i większość okoliczności stworzyli sobie przypadkiem. Błąd. Ludzie żyją w matrixie i nieliczni chcą wziąć swoje życie w swoje ręce.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Paulo Coelho

Post autor: Maciek » 16 mar 2015, 13:28

Na razie przeczytałem jego jedną książkę - Czarownica z Portobello, która swoją drogą bardzo się mi spodobała. Ale to jednak za mało aby tego pana ocenić.

Lowelas
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 02 gru 2013, 14:54
Imię: Ela
Płeć: Kobieta

Re: Paulo Coelho

Post autor: Lowelas » 23 mar 2015, 16:50

Seer pisze:W sumie trochę o uczuciach też, ale bardziej morał idzie w egzystencjalną stronę - dlaczego, po co i jak żyć, żeby żyć pełniej, mądrzej, szczęśliwiej.
Zgadzam się z tobą, Zresztą "Siłę serca" czytam często, bo wracam do niej - nie jak powieść i potem w kąt, to mądra i wielopoziomowa książka, ubogaca i pomaga żyć, choć może to na pierwszy rzut oka brzmi jak szarlataństwo jakieś. Książka niebanalna, to potwierdzam.

Adiyoshi
Początkujący marzyciel
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Paulo Coelho

Post autor: Adiyoshi » 09 kwie 2015, 20:52

Może nie o samego niego chodzi ale piosenka Quebonafide właśnie z tytułem Paulo Coelho bardzo mi się podoba ;D

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paulo Coelho

Post autor: HELLBRINGER » 27 gru 2015, 21:33

Niedawno przerobiłem "Alchemika" Łatwa i przyjemna lektura przy której nie trzeba się wysilać. Taka filozofia dla małowytrwałych :D Było ciekawe, ale nie mam zamiaru dalej zagłębiać się w twórczość tego Pana.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości