Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Usunięty 2094

Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Usunięty 2094 » 15 lis 2013, 16:24

Jak to z Wami jest, czy czytacie książki/ czasopisma od deski do deski, czy pomijacie nudniejsze fragmenty? Czy kiedyś przeczytaliście daną książkę po łebkach, bo nie chciało Wam się jej czytać albo termin gonił do biblioteki? Czy wówczas takie czytanie ma sens?

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Pro » 15 lis 2013, 16:33

Dafne pisze:Czy kiedyś przeczytaliście daną książkę po łebkach, bo nie chciało Wam się jej czytać albo termin gonił do biblioteki?
Jak nie chce mi się czytać jakiejś książki, po prostu ją odkładam i sięgam po kolejną. Po co się męczyć z nudną książką, skoro ma się pod ręką inne? Jeśli chodzi o czasopisma, to staram się ocenić artykuł po tytule i tematyce. Jeśli mnie nie zaisteresuje, omijam i przechodzę do następnego.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: adelia » 20 lis 2013, 16:00

Czasami zdarza mi się, że książka mnie maksymalnie nudzi, ale raczej jej od razu nie odstawiam na półkę, tylko staram się pomęczyć ją jeszcze, bo może się okazać, że będzie ciekawa. Niektóre strasznie się długo rozkręcają. Czytam od deski do deski.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Pawian » 20 lis 2013, 17:35

Czytajac 50 shades pomijalam sceny lozkowe :spi: Wiem, ze te momenty dla tej ksiazki byly najwazniejsze, ale mnie kompletnie nudzily.

Bogini Śmiechu
Newbie
Posty: 3370
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:11
Imię: Sylwia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Bogini Śmiechu » 20 lis 2013, 21:28

Albo czytam całą książkę albo jak uznam ją za nudną, odkładam. Nigdy nie robię tak, że czytam, trochę omijam, czytam, znów omijam, itd.
Czasopism nigdy nie czytam od deski do deski. Czytam interesujące mnie artykuły, resztę ewentualnie przeglądam.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: ajwenhou » 20 lis 2013, 21:59

Bogini Śmiechu pisze:Albo czytam całą książkę albo jak uznam ją za nudną, odkładam. Nigdy nie robię tak, że czytam, trochę omijam, czytam, znów omijam, itd.
Czasopism nigdy nie czytam od deski do deski. Czytam interesujące mnie artykuły, resztę ewentualnie przeglądam.
też tak mam. książki po prostu odkładam jeśli mi się nie podobają. chociaż chyba ostatnią część Twilight w większości ominęłam, nie pamiętam już.
w gazetach wybieram tylko interesujące mnie artykuły.

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Makaron » 23 lis 2013, 18:43

Pomijam fragmenty, gdy czytam coś po raz drugi. Nie ma sensu czytać czegoś z pomijaniem stron, bo prowadzi to do różnych abberacji w odbiorze, zakłamania i jest stratą czasu, bo aby wyrobić sobie własną opinię trzeba raz jeszcze to przeczytać :).
Pomijam również linijki w programie telewizyjnym, ale to chyba nie ma wpływu :P. xD

Usunięty 2094

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Usunięty 2094 » 23 lis 2013, 19:20

Pawian, nie dziwi mnie, że pomijasz (sceny łóżkowe to dla mnie strata czasu w książce i niezmiernie mnie nudzą), za to dziwi mnie, że czytasz tę książkę :P.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Pawian » 23 lis 2013, 20:56

Dafne, Moja kuzynka kazala mi sie za nia zabrac. Mowila, ze musze przeczytac. Czytalam, czytalam i w sumie nie wiem w czym ta sensacja. Moze chodzi o to, ze ten facet po prostu jest stanowczy, ze robi to co niemal kazda z nas by chciala, ale z dumy nigdy o to nie poprosi? Chyba o to chodzi. Ogolnie kobiety nie lubia byc pytane lub zmuszone do proszenia, tym bardziej do inicjowania pewnych sytuacji.

Krzyszy
Marzyciel-Gaduła
Posty: 82
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Krzyszy » 24 lis 2013, 12:11

Pro pisze:Jak nie chce mi się czytać jakiejś książki, po prostu ją odkładam i sięgam po kolejną. Po co się męczyć z nudną książką, skoro ma się pod ręką inne?
Tak jak tu. Ale:
adelia pisze:Czasami zdarza mi się, że książka mnie maksymalnie nudzi, ale raczej jej od razu nie odstawiam na półkę, tylko staram się pomęczyć ją jeszcze, bo może się okazać, że będzie ciekawa. Niektóre strasznie się długo rozkręcają. Czytam od deski do deski.
I tak jak tu, ale w późniejszym okresie. Po niektóre książki sięgałem trzykrotnie, dopiero kończąc 3 próbę przeczytaniem jej. Zazwyczaj nie żałowałem tego.

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Effy » 24 lis 2013, 14:00

Książki od deski do deski. Po prostu zaczęłam to kończę, a nuż okaże się, że jednak nie jest aż takie nudne, jak wydawało się na początku. Książki nudne, ze specyficznym stylem (który nie zawsze odpowiada), to przesuwam na bok i dawkuje w małych ilościach. Nie muszę mieć skończonej jednej książki, aby rozpocząć następną. Tak, czytam kilka naraz książek.
Zazwyczaj pomijam przypisy. Gdy nie rozumiem danego słowa, i jest wyjaśnione w przypisie, to oczywiście przeczytam.
Ponoć zawsze istnieje wyjątek od reguły, to i w tym przypadku tak jest. Z tego co pamiętam to pominęłam kilka z stron z Ferdudurke, a także Pamiętnik Narkomanki z kilka ostatnich stron. Po łebkach to jednak tylko czasopisma czytam - wybieram to co mnie interesuje.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Saya » 17 gru 2013, 0:15

Książki staram się czytać od początku do końca, choć ostatnimi czasy zdarzyło się kilka pozycji które zacząłem ale nie dokończyłem, głównie z powodu początkowego znudzenia.
Natomiast odnosnie czasopism, nie czytam wszystkich artykułów tam zawartych, na każde czasopismo jakie czytam trafi się jeden czy dwa artykuły które mnie totalnie nie interesują, a bywa tak ze kupuje gazetke aby przeczytać jeden artykuł a reszte nie ma dla mnie wartości

Awatar użytkownika
goldi
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2013, 8:48

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: goldi » 18 gru 2013, 8:53

To zależy, jak mi się książka spodoba to czytam w całości, a jeśli nie to odkłada na kiedyś tam ;)

Awatar użytkownika
PCouter
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2013, 16:07
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice/Zakopane

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: PCouter » 19 gru 2013, 22:54

Książki czytam dopóki uznaję to za sensowne, znów czasopisma to zwykle wybiórczo.

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Anaru » 18 sie 2015, 17:50

Czasopisma zaczynam od tych najciekawszych artykułów, a potem to zależy od tego czy naprawdę jakiś temat mnie weźmie po pierwszych zdaniach. Zazwyczaj jednak nie czytam wszystkich artykułów. No chyba że właśnie jestem w podróży i nie mam nic innego :)
Książki zawsze od deski do deski. :)

malynaaaaa
Początkujący marzyciel
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:19
Imię: Emilka
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: małopolska

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: malynaaaaa » 18 sie 2015, 18:05

Anaru pisze:Czasopisma zaczynam od tych najciekawszych artykułów, a potem to zależy od tego czy naprawdę jakiś temat mnie weźmie po pierwszych zdaniach. Zazwyczaj jednak nie czytam wszystkich artykułów. No chyba że właśnie jestem w podróży i nie mam nic innego :)
Książki zawsze od deski do deski. :)
Mam tak samo. Czasopisma przeważnie przeglądam i wybieram co lepsze, później jak się nudzę to czasami wracam do pozostałych artykułów, chociaż praktycznie zawsze coś zostaje nietknięte.
W książce nie potrafię czegoś ominąć. Jedynie lektury w szkole zdarzało mi się przeglądać co ciekawszy fragment, bo przeważnie mało mnie interesowały :D

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Anaru » 18 sie 2015, 19:48

malynaaaaa pisze:Jedynie lektury w szkole zdarzało mi się przeglądać co ciekawszy fragment, bo przeważnie mało mnie interesowały :D
Hahaha dokładnie! I zazwyczaj u mnie było to spowodowane tym, że są to lektury a nie mój własny wybór. Teraz chętnie przeczytam jakąś z lektur, bo nikt mnie do tego nie zmusza. :P

malynaaaaa
Początkujący marzyciel
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:19
Imię: Emilka
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: małopolska

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: malynaaaaa » 20 sie 2015, 18:56

Mi również zdarza się teraz nadrabiać zaległości ;) z wiekiem człowiek staje się ciekawszy i z własnej nieprzymuszonej woli robi to, co kiedyś powinien.

Usunięty 2886

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Usunięty 2886 » 12 lut 2016, 0:26

Jeżeli czytam to całość, bez omijania. Nikt nie powiedział, że w "nudniejszych" fragmentach nie znajdzie się nic ciekawego.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: marigot » 22 lut 2016, 9:09

Książki czytam od deski do deski. Nie lubię mieć jakieś niezakończone.
Z czasopismami różnie... z reguły jednak czytam tylko te artykuły które mnie interesują

Usunięty 5938

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Usunięty 5938 » 15 mar 2016, 13:25

Ja czytam książkę od deski do deski tylko wtedy gdy mnie nie nudzi a jej lektura sprawia mi satysfakcję.
Czytanie jest dla mnie, przede wszystkim, intelektualną rozrywką. Gdy jakaś książka mnie rozczarowuje porzucam ją bez żalu i sięgam po następną .
Jeśli chodzi o czasopisma to ja tak jak marigot, z reguły czytam tylko kilka wybranych artykułów które mnie intrygują i interesują.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: _Magnolia_ » 26 kwie 2016, 10:27

Książki zawsze czytam od deski do deski, włącznie z podziękowaniami, bo nie raz można się dowiedzieć czegoś ciekawego jak książka powstawała. Nie widzę sensu czytania książki unikając jej różnych fragmentów, bo może coś jest w nich wartego uwagi, czy stwarzają odpowiednią atmosferę... Po prostu nigdy nie czytam książki byle się jej pozbyć, bo traci się wartość jak i sens czytania.

Czasopism dawno nie kupuję, ostatecznie bardzo dużo rzeczy można znalezć jak nie na Internecie to w książkach (z gatunków lit. podróżnicza, faktu itd.), i wszystkich artykułów nie czytałam, ponieważ mnie w ogóle nie interesowały.

Usunięty 2094

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Usunięty 2094 » 23 cze 2016, 23:11

Ostatnio częściej, ale zależy jaka to książka - czy akademicka, czy rozporządzenie, czy magazyn Zwierciadło, który zbieram. Kiedyś zbierałam magazyn psychologiczny, ale strasznie się zepsuł. Charaktery początkowo to była klasa, zachwycałam się mając 14-15 lat - format był duży, nieporęczny, najlepiej czytało się w fotelu. Teraz to dramat - zmniejszyli format, widzę, że jest często wciśnięty w jakieś durne gazetki o poradnictwie. Czyli dobry magazyn psychologiczny stał się poradnikiem, bo 40-50 latki się nudzą.

Moim zdaniem, nie istnieje magazyn dla studentów czy pracowników nauk społecznych- psychologicznych, który byłby:

a) o przystępnej cenie b) zawierał w miarę dobre treści c) był dostępny w kioskach.

Znam czasopisma dedykowane pracownikom służb społecznych, można je dostać w mojej Usiowskiej bibliotece. Ale nie można wziąć do domu, bo magazynów się nie wypożycza. Ciężko więc śledzić zmiany, które są w pobliżu - korzystam z rozporządzeń, czasem jak mi wpadnie w ręce jakiś inny akt prawny "wyguglowany", czasem zerkam na stronę Ministerstwa...

To, co czytam od deski do deski - teraz: fantasy i obyczajowe, dotyczące "działów", którymi się interesuję. Ale Wiedźmina jeszcze nie skończyłam, zajmę się nim, gdy będę mieć już w miarę spokojnie (czyli: skończę Diagnozę do mojej promotorki, a reszta to pryszcz).

ironova
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:35
Płeć: Kobieta

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: ironova » 03 sie 2016, 15:37

To zależy jakie książki. Te, które czytałam i czytam sama, a nie z przymuszonej woli, czytam od początku do końca, wraz z podziękowaniami, opisami na koniec, słowniczkami itp. Za to z lekturami w szkole bywało gorzej. Nie czytałam całych, bo byłam zmuszana do czytania, czytałam tylko ważniejsze fragmenty lub leciałam na opracowaniach.
Co do czasopism, to zależy, jakie. Te, które leżą w domu kupione przez kogoś innego, jakieś plotkarskie lub ze wzruszającymi historiami ludzi, omijam szerokim łukiem. Jak już zerknę, to wtedy, gdy serio coś mnie zaintryguje lub będzie wydawało się tak głupie, że stwierdzę że muszę sprawdzić. Jeżeli chodzi o te, które kupuję, tj. CD Action i National Geographic, to czytam wszystko. Notki od redaktorów, recenzje, konkursy i artykuły.

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: Seer » 04 sie 2016, 16:02

Książki od początku do końca - bo właściwie, jak można czytać je inaczej. Chyba, że chodzi o podręczniki.

Gazety i czasopisma za to zupełnie dowolnie. Zaczynam od ulubionych rubryk, a na koniec szukam, czego jeszcze nie czytałem.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Post autor: HELLBRINGER » 04 sie 2016, 16:35

Gazetki rozumiem. Można czytać po części. Czy też ominąć mało interesujący artykuł.

Jednak jeśli czytać książkę to całą. Tylko i wyłącznie. Nigdy nie przeskakiwałem kawałków książki. Można zaprzestać całkowicie czytania danego tytułu. Jednak omijanie rozdziałów czy fragmentów powinno być karane :krzeslem: Taki człowiek nie powinien się zabierać za czytanie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość