Cytaty z książek

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Magik
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 114
Rejestracja: 25 lip 2012, 17:58

Re: Cytaty z książek

Post autor: Magik » 28 lip 2012, 0:49

"Jest na świecie ta­ki rodzaj smut­ku, które­go nie można wy­razić łza­mi. Nie można go ni­komu wytłumaczyć. Nie mogąc przyb­rać żad­ne­go kształtu, osiada cias­no na dnie ser­ca jak śnieg pod­czas bez­wiet­rznej nocy. "

„Ból jest nieunik­niony. Cier­pienie jest wyborem.”

"Niekiedy budziłem się o dru­giej, trze­ciej w no­cy i nie mogłem zasnąć. Wsta­wałem z łóżka, szedłem do kuchni i na­lewałem so­bie whis­ky. Ze szkla­neczką w ręku wpat­ry­wałem się w ciem­ny cmen­tarz po dru­giej stro­nie uli­cy i światła sa­mochodów na drodze. Chwi­le łączące noc z dniem były długie i mroczne. Gdy­bym mógł zapłakać, byłoby mi lżej. Nad czym jed­nak płakać? Za kim? Byłem zbyt sku­piony na so­bie, by opłaki­wać in­nych. Zbyt sta­ry, by opłaki­wać sa­mego siebie. "

"Zaw­sze są po­wody do za­bicia człowieka. Nie sposób za to udo­wod­nić, że po­winien żyć."

"Sko­ro jed­nak śmierć us­ta­nawia porządek świata, może le­piej jest dla Bo­ga, że nie wie­rzy się w niego i wal­czy ze wszys­tkich sił ze śmier­cią, nie wznosząc oczu ku te­mu niebu, gdzie on milczy. "

"Bóg chrześci­jański jest tak ab­surdal­nym Bo­giem, że po­winien zos­tać zniesiony na­wet jeśli istnieje. "

"Ten, który wal­czy z pot­wo­rami po­winien zad­bać, by sam nie stał się pot­wo­rem. Gdy długo spogląda­my w ot­chłań, ot­chłań spogląda również w nas."

Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
Posty: 406
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytaty z książek

Post autor: TypowoNegatywny » 28 lip 2012, 22:29

Murakami <3 nie tylko ja wrzucam jego cytaty :)

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty z książek

Post autor: Offline » 28 lip 2012, 22:32

„Świata nie da się zmienić, ale zawsze można zmienić siebie.” ~ Barbara Rosiek, "Pamiętnik narkomanki"

„Tak. Dojść do siebie. To bardzo mądre określenie. Dojść - to słowo zawiera w sobie obraz drogi. A droga zawiera w sobie czas. To musi trwać. Musi minąć pewien czas - w ruchu. Nie wolno stać w miejscu. Trzeba iść. Naprzód.” ~ Małgorzata Musierowicz, "Dziecko piątku"

farfalla
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 115
Rejestracja: 13 maja 2012, 0:22
Imię: Aśka

Re: Cytaty z książek

Post autor: farfalla » 29 lip 2012, 23:17

"Samobójstwo (...) przecież nie można go uważać za nic innego, jak tylko za słabość, bo oczywiście łatwiej jest umrzeć niż mężnie znosić życie pełne udręki".
- Cierpienia Młodego Wertera - Goethe

"Zbyt często słyszał, jak ludzie powtarzają, by nie tłumić uczuć, wyrażać emocje, uwolnić ból. On sam uważał, że tłumienie uczuć ma wiele zalet. Jeśli robi się to dostatecznie długo i dostatecznie głęboko, wkrótce przestaje się cokolwiek czuć".
- Amerykańscy Bogowie - Neil Gaiman

"Jeżeli wydaje ci się, że kogoś kochasz i że jesteś kochany, i wierzysz w to przez 30 lat, to
nagłe stwierdzenie, że to wszystko jest jedynie złudzeniem, powoduje otwarcie wrót do piekieł".
- Byłam schizofreniczką - Barbara Rosiek
"Nie mówiłam Ci tego wcześniej, bo to taka drobna rzecz, ale gdy małe dziewczynki wychodzą na dwór, zostawiają swoje serca w domu. Serca są bardzo cenne, więc dziewczynki nie chcą ich stracić..."
- Oddech, oczy, pamięć - Edwidge Danticat

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty z książek

Post autor: Offline » 30 lip 2012, 11:40

- Ciężko jest stracić matkę, ja to wiem - powiedziała babcia.
- A na ciebie za wcześnie to przyszło. Ale co robić, stało się - i teraz musisz sobie poradzić.
- Jak, babciu?
- To się jeszcze okaże. Najlepiej jest człowiekowi wtedy, kiedy nie myśli o sobie.
- Nie o sobie? Więc o kim?
- O tym, kto go najbardziej potrzebuje.
- Mnie nikt nie potrzebuje.
- Nieprawda. Twój tata cię potrzebuje.
- Nieprawda, babciu!
- A ja ci mówię, że tak. On tego sam nie wie. Ale ja to wiem.
- Nie, babciu. Nie potrzebuje. Zostawił mamusię i mnie.
- Bo mu się zdawało, że będzie miał lepiej. A nie ma. Jak się chce zmieniać swoje życie, to nie trzeba zmieniać tego, co jest naokoło, tylko to, co się ma w środku. Rozumiesz?
- Nie bardzo.
- No, to patrz: jak cię boli ząb, a ty pojedziesz nad morze, to czy ząb wtedy przestanie cię boleć?
- Nie.
- A kiedy przestanie?
- Jak go wyleczę.
- No, więc, widzisz. To o to chodzi. [...]
Małgorzata Musierowicz, Dziecko piątku

DkFusion
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 100
Rejestracja: 15 sie 2012, 20:15
Lokalizacja: Slp

Re: Cytaty z książek

Post autor: DkFusion » 09 wrz 2012, 19:42

Judith Fathallah "Chuda"
„Szaleństwo jest jak zgubienie drogi. Przy sprzyjającym splocie okoliczności zewnętrznych i wewnętrznych może się przytrafić każdemu.”
„Miłość to czasownik”

Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
„[...] życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć.”
„Sto dziesięć lat. To dużo. Chyba zaczynam umierać... Oskar”

Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę"
„Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca...”
„- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.”
„Mowa jest źródłem nieporozumień.”

Kai Hermann "My, dzieci z dworca zoo"
„Lepiej jest, jak się ma złe ideały niż żadne”

Oscar Wilde "Portret Doriana Graya"
„-Harry, ty nie rozumiesz, czym jest przyjaźń lub wrogość. Lubisz wszystkich, to znaczy, że wszyscy są ci obojętni.”
„Uczucia tych, których przestaliśmy kochać, są zawsze śmieszne.”

Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
Posty: 406
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytaty z książek

Post autor: TypowoNegatywny » 04 paź 2012, 20:42

‎"Niektórzy nie potrafią zjeść we własnym towarzystwie śniadania, a samotny wieczór przyprawia ich o depresję. Mnie nie. Zwłaszcza w czwartkowy wieczór. Słucham muzyki, oglądam telewizję, sklejam modele, czytam książki, gotuję. Brak innych ludzi w otoczeniu to brak zagrożeń. Nikt niczego ode mnie nie żąda, niczego nie oczekuje, nikt nie ma wobec mnie planów ani wymagań.” Grzędowicz - "Księga jesiennych demonów"

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Cytaty z książek

Post autor: Melancthe » 25 lis 2012, 18:31

"(...) aby kogoś poznać, należy badać go ostrożnie i delikatnie, żeby się pospiesznie nie uprzedzić do niego, bo to później bardzo trudno jest wykorzenić."

"Cierpi ten, komu jest żal ofiary. Gdzie jest zdolność poznania i serce głęboko czujące, tam na pewno nie zabraknie bólu i cierpienia. Ludzie naprawdę wielcy skazani są na tym świecie na wielki smutek."


Fiodor Dostojewski "Zbrodnia i kara"




"Pot cieknący ze skóry, a nie pusta głowa po nocy nieprzespanej wskutek rozważań i dyskusji, cechują nowoczesnego obywatela nowoczesnej zbiorowości. Zbyt intensywne myślenie zabija człowieka."

"Rozmowy z katem" Kazimierz Moczarski



"[...] padał z nóg, a to, że żył, wynikało wyłącznie z przyzwyczajenia."


"Powiadają, że nie uda ci się zaprzyjaźnić z sokołem, jeśli sam nim nie jesteś: samotnym, przelotnie tylko goszczącym na tej ziemi [...]. Sokół nie spłaca miłosnych ani moralnych długów."


Stephen King "Mroczna Wieża I: Roland"

Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
Posty: 406
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytaty z książek

Post autor: TypowoNegatywny » 25 lis 2012, 18:36

„Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.”

"Jest we mnie coś, co nie do końca odpowiada ogólnie przyjętym normom, zasadzie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni. Nie czyni to ze mnie osoby zbyt interesującej. Nie chcę być interesujący, to zbyt trudne. Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju. Z drugiej strony, kiedy się upijam, krzyczę, wariuję, tracę panowanie nad sobą. Jeden rodzaj zachowania nie pasuje do drugiego. Mniejsza z tym."

Zatruta
Początkujący marzyciel
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2012, 15:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Cytaty z książek

Post autor: Zatruta » 25 lis 2012, 19:27

"To dziwne patrzeć komuś na ręce, nie widzi się wtedy całego człowieka" ~ B. Kosmowska "Niebieski Autobus"

Usunięty 2886

Re: Cytaty z książek

Post autor: Usunięty 2886 » 04 sty 2013, 22:53

"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoileś."
A. de Saint-Exupery "Mały książe"

"Moje serce obawia się cierpień. Powiedz mu, ze strach przed cierpieniem jest straszniejszy niz samo cierpienie. I ze żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwila spotkania z Bogiem i Wiecznością."
Paulo Coelho "Alchemik"

"Wiesz, co się dzieje, kiedy kogoś zranisz? Kiedy kogoś zranisz, zaczyna Cie mniej kochać. Taki skutek maja nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cie mniej kochać."
"Atmosfera była gęsta od myśli i rzeczy do powiedzenia. Ale w takich momentach mówi się tylko Małe Rzeczy. Duże Rzeczy są schowane w środku, nie wypowiedziane."

Arundhati Roy "Bóg rzeczy małych"

Lionne
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 145
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:24
Imię: Monika

Re: Cytaty z książek

Post autor: Lionne » 23 sty 2013, 13:40

"Może wariaci to tacy ludzie, którzy wszystko widzą tak jak jest, tylko udało im się znaleźć sposób, aby z tym żyć".
`William Wharton, 'Ptasiek'

"Ale nie można oddawać serca dzikim stworzeniom: im bardziej się je kocha, tym silniejsze się stają. Mają siłę, żeby uciec do lasu. Albo polecieć na drzewo. A wreszcie wzlatują pod niebo. I tak to się kończy, panie Bell. Jeżeli pokocha pan dzikie stworzenie, już zawsze będzie się pan wpatrywał w niebo".
`Truman Capote, 'Śniadanie u Tiffany'ego'

"Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj. Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę".
`Marc Levy, 'Jak w niebie'
(książka sama w sobie bardzo przeciętna, z irytującym mnie stylem, ale cytat zasługuje na to, by go docenić)

"W życiu najczęstsze są dwie sytuacje: albo coś spieprzyłeś, albo ktoś kazał ci spieprzać.”
`Jonathan Carroll, 'Dziecko na niebie'.

Żałuję, że nigdzie nie zapisuję sobie tych ciekawszych zdań, bo części z nich po prostu nie pamiętam, a w Internecie znaleźć nie mogę.;)

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty z książek

Post autor: Thor » 23 sty 2013, 13:48

"Są więzienia gorsze od słów" - Nuria Monfort, Cień wiatru pióra C.Zafona

Imogen
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:52
Imię: Asia

Re: Cytaty z książek

Post autor: Imogen » 23 lut 2013, 19:55

"Nie używam ani sierpa, ani kosy.
Czarny habit noszę tylko wtedy, kiedy jest zimno.
I nie mam czaszko podobnych rysów twarzy.
jak sobie wyobrażacie.
Chcecie wiedzieć, jak naprawdę wyglądam?
Pomogę wam.
Tylko przygotujcie sobie lustro.
Ja będę opowiadać dalej."

"Myślicie pewnie, że się bałam. A ja słyszałam tylko głos mojej mamy, która opowiadała mi bajkę na dobranoc o tym, jak jeden kojot chciał złapać słońce. Wdrapał się na najwyższe drzewo, wsadził słońce do słoika i zabrał ze sobą do domu. Niestety, słoik był zbyt kruchy, żeby przechowywaćw nim coś tak potężnego i rozprysnął się na kawałki. "Rozumiesz teraz, dlaczego wciąż coś w tobie pęka?", zapytała mama. "Ty też jesteś po brzegi pełna światła."
Za szkłem, które miałam nad głową, widziałam niebo, a na nim załzawione oko słońca. Zabębniłam pięściami w tę lodowatą szybę, ale nie mogłam się przebić. Dopadło mnie takie odrętwienie, że przestałam nawet się trząść.
Kiedy woda zalała mi nos i usta, a słońce na niebie zaczęło się kurczyć, coraz bardziej i bardziej, zamknęłam oczy i zacisnęłam dłonie, łapiąc w nie to, co wiedziałam na pewno:
Że przegrzebek ma trzydzieścioro pięcioro oczu, a wszystkie niebieskie.
Że tuńczyk się udusi, jeśli przestanie pływać.
Że ktoś mnie kochał.
Że tym razem, to nie we mnie coś pękło."

"Co wiem na pewno?
Kiedy myślisz, że masz rację, to najprawdopodobniej się mylisz.
To, co można złamać - czy to będzie serce, kość, czy też przysięga - można złożyć z powrotem, ale to nigdy nie będzie już jedna całość.
A chociaż mówiłam inaczej, jednak można tęsknić za kimś, kogo się nigdy nie znało.
Uczę się tego wciąż na nowo, każdego dnia, który mi mija bez ciebie."

Świat byłby o wiele prostszy, gdyby zamiast szafować nadwyżkowymi sylabami, ludzie mówili po prostu, o co im chodzi. Słowa tylko przeszkadzają. Tego, co czujemy najmocniej – jak to jest, kiedy chłopak dotyka cię tak, jakbyś była odlana ze światła, co to znaczy być jedyną osobą, której nikt nigdy nie zauważa – nie ubieramy w zdania. Te uczucia to sęki w twardym drewnie naszych ciał, miejsca, gdzie krew płynie wstecz. Gdyby ktoś chciał znać moje zdanie (byłby to pierwszy nim zainteresowany), to powiedziałabym, że jedynym słowem, które warto mówić, jest „Przepraszam”."

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Cytaty z książek

Post autor: Iluminacja » 23 lut 2013, 20:08

Sposób na przetrwanie – milczenie.
Sposób na życie – przetrwanie.
Sposób na milczenie – śmierć.

Amie
Extra marzyciel
Posty: 632
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:00
Imię: Sancho
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty z książek

Post autor: Amie » 23 lut 2013, 20:56

Wtedy głośno zastanowiła się, czy mnie kocha; co do mnie, nie mogłem na ten temat nic wiedzieć. Po chwili milczenia, które znów zapadło, szepnęła, że jestem dziwny i że pewno dlatego mnie kocha, ale być może pewnego dnia zacznę budzić w niej wstręt, z tych samych powodów.
A. Camus, Obcy

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty z książek

Post autor: Offline » 12 mar 2013, 21:21

„Nie miej pretensji do trawy, gdy nie umiesz się na nią wysikać.”
~ Mo Yan ("Obfite piersi, pełne biodra")

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Cytaty z książek

Post autor: Pro » 23 mar 2013, 22:04

Problem z facetami jest taki, że są facetami i nie myślą tak, jak powinni

Robin Cook, "Czynnik Krytyczny"

Shinto
Bujający w obłokach
Posty: 413
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:02
Lokalizacja: Zielona Wyspa

Re: Cytaty z książek

Post autor: Shinto » 25 kwie 2013, 11:05

Najlepszy dla mnie cytat odnoszący się do relacji damsko-męskich stworzył w "Tektonice uczuć" - Eric Emmanuel Schmitt:
"Kobiety mogą zrozumieć tylko to, co jest kobiece w mężczyźnie; mężczyźni tylko to, co jest męskie w kobiecie. Innymi słowy, żadna płeć nigdy nie zrozumie drugiej."

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Cytaty z książek

Post autor: niam » 10 cze 2013, 14:50

"Nie mam pojęcia, co znaczą rzeczy, których się dowiedziałam, lecz mam świadomość, że istnieje szansa nie tylko, by zmienić moje życie, ale najprawdopodobniej cały świat."
"Błękitna Godzina", Alyson Noël

"W jednej chwili możesz z przyjaciółmi palić papierosa na ulicy Lower East Side, pić koktajle i tańczyć na stole w modnym klubie. A w następnej chwili możesz być martwa."
"Błękitnokrwiści", Melissa de la Cruz

"Nie był wrogiem, ale nie był też przyjacielem."
"Dziedzictwo", Melissa de la Cruz

Itak
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 165
Rejestracja: 06 mar 2010, 17:33
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty z książek

Post autor: Itak » 29 cze 2013, 20:41

Tobie już nie wolno kochać, ty już nie będziesz nigdy prawdziwie kochana, bo miałaś nieszczęście znaleźć się wśród jarmarku, boś straciła złudzenia.
B. Prus - Lalka
Młodość Zenona jest ciężka i gorzka, jest niezgodą na świat i niezgodą na siebie, jest od początku zmaganiem się z czułością i cierpieniem.
Z. Nałkowska - Granica
Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
W. Gombrowicz - Ferdydurke
Nic w świecie nie jest warte, żeby człowiek odwrócił się od tego, co kocha.
A. Camus - Dżuma
Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć.
R. Paul Evans - Podarunek

Perła_Mroku
Bujający w obłokach
Posty: 327
Rejestracja: 02 cze 2011, 22:21
Imię: surrealizm_

Re: Cytaty z książek

Post autor: Perła_Mroku » 13 sty 2014, 1:33

''Radzę ci, nie wygłupiaj się. Przez pierwsze trzy miesiące będziesz zapewne bardzo szczęśliwa, że towarzyszysz człowiekowi w jego poszukiwaniach twórczych i w jego cierpieniach.
Potem on popadnie w maleńką melancholię; zacznie szukać i cierpieć sam...a w końcu przyjdzie dzień, kiedy on stanie przed tobą i powie ci: " Wybacz, pomyliłem się. Moje życie to ciągłe błądzenie. Muszę błądzić i szukać; gdybym nie szukał, ludzie zapomnieliby o mnie.''
M. Hłasko


''Oto co widzę i co mnie przeraża. Patrzę na wsze strony i wszędy widzę jedynie ciemności.
Natura nie przedstawia mi nic, co by nie było materią do wątpienia i niepokoju.
Gdybym nie widział w niej nic, co by wskazywało na Bóstwo, skłoniłbym się do przeczenia;
gdybym widział wszędzie oznaki Stwórcy, odpoczywałbym spokojnie w wierze.
Ale widząc za wiele, aby przeczyć, a za mało, aby zyskać pewność, znajduję się w stanie
pożałowania. Pragnąłem po sto razy, jeżeli Bóg jest fundamentem natury, aby to ujawniła
w sposób niedwuznaczny; a jeżeli oznaki, które jawi w tej mierze, są mylne, aby je usunęła
zupełnie; aby rzekła wszystko lub nic, iżbym wiedział, na którą stronę się przechylić;
podczas gdy w moim obecnym stanie, nie wiedząc, czym jestem i co powinienem czynić,
nie znam ani własnej istoty, ani obowiązków. Serce moje dąży całe do poznania, gdzie
jest prawdziwe dobro, aby iść za nim: nic nie byłoby mi zbyt drogim dla wieczności.
Zazdroszczę tym, których widzę żyjących w wierze z taką beztroską i tak źle używających
daru, z którego, zdaje mi się, uczyniłbym tak odmienny użytek.''
'Myśli' B. Pascal

Usunięty 2094

Re: Cytaty z książek

Post autor: Usunięty 2094 » 25 sie 2015, 18:27

Prove. pisze:"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoileś."
Uwielbiam ten cytat.


Dziewczyna z sąsiedztwa, Ketchum Jack:

Są rzeczy, o których wiesz, że prędzej umrzesz, niż o nich komukolwiek powiesz.
Rzeczy, o których wiesz, że lepiej byłoby umrzeć niż je zobaczyć.
Ja je widziałem.


W ciemności człowiek zanika.


Ból może działać od zewnątrz.
Mam na myśli to, że czasem to, co widzisz, jest bólem. Bólem w najokrutniejszej,
najczystszej formie. Bez lekarstw, snu czy nawet szoku lub śpiączki, które mogłyby cię
otumanić.



Dolina Muminków w listopadzie, Jansson Tove:

Nie wyruszył od razu. Wiedział z doświadczenia, jak ważne jest umieć odkładać to, za czym się tęskni.

Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.

Usunięty 5938

Re: Cytaty z książek

Post autor: Usunięty 5938 » 25 sie 2015, 20:11

,, Do wielkich czynów niewiele pomaga
Zbytnia przezorność i zimna rozwaga.
Zapał, nie mędrkowanie, odnosi zwycięstwo,
Bo Fortuna jest ślepą i ślepym jest męstwo."

J. La Fontaine ,, Talizman i dwaj wędrowcy"

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Cytaty z książek

Post autor: niam » 26 sie 2015, 16:46

„Próżność czyni nas brzydkimi. Zostawia was samych w tłumie.”

Corey Taylor, Siedem Grzechów Głównych, Wrodzone zło czy zniszczone dobro?

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty z książek

Post autor: Anaru » 26 sie 2015, 17:17

"O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je - słowa podowują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie, kiedy były w twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają zupełnie zwyczajne. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby ci skraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc, co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za tak ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze. Kiedy tajemnica pozostaje nie wyjawiona nie z braku słuchacza, lecz z braku zrozumienia."
Ciało, S. King

malynaaaaa
Początkujący marzyciel
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:19
Imię: Emilka
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: małopolska

Re: Cytaty z książek

Post autor: malynaaaaa » 26 sie 2015, 18:19

"Może wariaci to tacy ludzie, którzy wszystko widzą tak, jak jest, tylko udało im się znaleźć sposób, żeby z tym żyć." -William Wharton "Ptasiek"

"Niech mi pani wyzna, czy nie wydaje się pani niekiedy, że pęka pani pod naciskiem niewypowiedzianych słów?" -Margaret Mitchell "Przeminęło z wiatrem"

"Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły." -Jon Krakauer "Wszystko za życie"

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty z książek

Post autor: Anaru » 18 wrz 2015, 19:43

"Dość szybko zawładnęła mną myśl, iż pod okładką każdej z tych książek czeka na odkrycie bezkresny wszechświat, podczas gdy za tymi murami życie upływa ludziom na futbolowych wieczorach, na radiowych serialach, na własnym pępku i tyle." ~Carlos Ruiz Zafón Cień wiatru

Wędrujący wiatr
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 10 sie 2014, 20:25
Imię: Ada
Płeć: Kobieta

Re: Cytaty z książek

Post autor: Wędrujący wiatr » 18 wrz 2015, 20:24

"Wiesz, co to jest piekło?

Piekło to dwa zamglone szczyty, tulące się do siebie niczym półdupki. To wciąż te same szarpane linie gór, osnute niebieskawym oparem. To widoczne w oddali dwie plamy lasu wspinające się po zboczach, płonące królewskimi barwami jesieni. To siedemdziesiąt trzy iglaste krzewy, pokręcone, jakby wyszły spod ręki mistrza bonsai. To rozsypane wokół białoszare bryłki wapiennych skał, sine jak zepsute mięso. To roziskrzona plwocina śnieżnych czap na wierchach. To prześliczny niczym z pocztówki górski pejzażyk, który staje się wszystkim. Niezmienny, nudny, piękny. Pocztówka nagle awansowała do roli wszechświata. To uwięziony w słojach drewna wieczny gniew i wściekłość.
To wyschłe, drewniane gardło, które nie zna krzyku. To jest piekło."
Jarosław Grzędowicz, "Pan Lodowego Ogrodu"

Usunięty 5938

Re: Cytaty z książek

Post autor: Usunięty 5938 » 23 wrz 2015, 8:06

Śmierć jest nocą nieprzespaną,
Życie błędnym dnia promieniem.
Zmrok zapada... Ja usypiam —
Dzień wyczerpał mię znużeniem.

U wezgłowia szumią drzewa,
Nuci słowik rzewne pieśnie.
Słowik nuci o miłości.
Śpiąc... słowika słucham we śnie

Heinrich Heine

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości