Pierwsza książka w życiu

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: filozof90 » 18 kwie 2012, 7:36

Pierwsza książka?
Wiadomo że w przedszkolu czy następnie w podstawówce, czytywałem bajki czy mini książeczki. Choć jeśli chodzi o przedszkole to raczej czytywano mi.

Moją pierwszą książką przeczytaną z własnej woli były Kroniki Jakuba Wędrowycza. Otrzymałem je od przyjaciela na 14 urodziny. To była przełomowa książka, od niej zaczęła się fascynacja fantastyką :)

Chodziłem do podstawówki jak jeszcze czytało się lektury. W 3 klasie były Dzieci z Bulerbin, potem inne Nasze Szkapy czy Psy które jeździły koleją.
Ale było to raczej czytane pod przymusem, więc nie były to moje "prawdziwe", pierwsze książki.

Usunięty 2094

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Usunięty 2094 » 19 kwie 2012, 6:23

TrisHka, dzięki za przypomnienie o "Dzieciach z Bullerbyn"! Bardzo miło wspominam tę książkę, nie pamiętam, ile miałam lat. 10, 11? Jakoś tak. W ogóle, chyba założę temat o ulubionych książkach z dzieciństwa.

Pami
Marzyciel-Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 16 kwie 2012, 20:21

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Pami » 19 kwie 2012, 12:57

Na początku, chyba jak każdy, czytałam głównie jakieś bajeczki. Potem pamiętam, że uwielbiałam książki w których akcja toczy się wokół zwierząt i chyba pierwszą taką był Mój Kary albo Gwiazda TV.

Renfri

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Renfri » 27 kwie 2012, 7:07

Pierwszą książką, jaką przeczytałam sama z siebie i bez przymusu, którą wypożyczyłam z biblioteki, była któraś część "Koszmarnego Karolka". A wcześniej, zanim chodziłam do szkoły, czytałam jakieś wiersze Tuwima, najpierw chyba "Lokomotywa".

Black_Pearl
Marzyciel-Gaduła
Posty: 66
Rejestracja: 23 kwie 2012, 8:51
Imię: Olga

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Black_Pearl » 27 kwie 2012, 13:27

Pierwszą książką jaką przeczytałam samodzielnie była Karolcia, następnie Akademia Pana Kleksa

Usunięty 2094

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Usunięty 2094 » 04 maja 2012, 21:49

Może będziecie się śmiać, ale uwielbiam wracać do moich książek z dzieciństwa. Ostatnio wertowałam "Kubusia Puchatka" i czytałam co ciekawsze fragmenty, to samo z "Cudaczkiem Wyśmiewaczkiem". Do ukochanej "Ani z Zielonego Wzgórza" będę mieć zawsze sentyment, bo była pierwszą książką, która mnie wzruszyła przy śmierci Mateusza. O jej wyjątkowości mogłabym mówić godzinami.

teshi
Extra marzyciel
Posty: 539
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:15
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: teshi » 04 maja 2012, 21:57

Moją pierwszą książką była z pewnością Czarna owca króciutka książka, którą bardzo dobrze wspominam :P Czytałam w podstawówce. Druga klasa? Chyba tak.. no cóż w każdym bądź razie była pierwsza :P

Eragonka
Początkujący marzyciel
Posty: 31
Rejestracja: 07 maja 2012, 13:45
Imię: Daria :)
Lokalizacja: Daleko :D

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Eragonka » 07 maja 2012, 16:42

Miałam taką wieeeelką księgę z baśniami (Faktycznie jest wielka, do tej pory jest ciężko ją przenieść z biurka na półkę :rotfl: ) i jak miałam około 4-5 lat to sobie czytałam :D A taką faktycznie pierwszą książką był pierwszy tom Opowieści z Narnii :D Przeczytałam jak miałam jakieś 6-7 lat gdyż dostałam wszystkie tomy na święta :D

Lionne
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 145
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:24
Imię: Monika

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Lionne » 27 lip 2012, 15:53

Nie mam pojęcia. Jak byłam mała to książek, baśni, bajek, gazetek i tego typu rzeczy miałam wokół siebie mnóstwo. Najpierw mi je czytano, potem sama próbowałam składać pojedyncze zdania, a wreszcie nauczyłam się czytać samodzielnie od początku do końca. I gdy myślę o tym teraz to wszystkie historie strasznie mi się zlewają. Ciężko określić jakąkolwiek chronologię.; )

Ider
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:26
Imię: Łukasz

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Ider » 27 lip 2012, 16:10

Ja mam do tej pory książkę z bajkami Brzechwy. Świetna książka, nawet teraz można czytać :]

Lionne
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 145
Rejestracja: 23 lip 2012, 16:24
Imię: Monika

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Lionne » 27 lip 2012, 16:20

Ider pisze:Ja mam do tej pory książkę z bajkami Brzechwy. Świetna książka, nawet teraz można czytać :]
Wydaje mi się, że jest naprawę sporo bajek i baśni, które można czytać przez całe życie - niezależnie od wieku. Może tylko za każdym razem widzi się je inaczej. ; )

Tak sobie teraz myślę i myślę o tej pierwszej książce. Kojarzy mi się Kubuś Puchatek, Piękna i Bestia, jakaś seria o lalkach Barbie (?)... Chyba nigdy sobie nie przypomnę!

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: filozof90 » 27 lip 2012, 19:45

Lionne pisze:Wydaje mi się, że jest naprawę sporo bajek i baśni, które można czytać przez całe życie - niezależnie od wieku. Może tylko za każdym razem widzi się je inaczej. ; )
Mały Książę :3

Cheero
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 117
Rejestracja: 25 lip 2012, 18:48
Imię: Marcin

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Cheero » 27 lip 2012, 22:03

U mnie taką prawdziwą pierwszą książką przeczytaną (pomijam te na 15 stron i to, na których było 80% obrazków) była "Hobbit czyli tam i z powrotem". Była to 1 gimnazjum. Jak wiele dzieciaków nie przepadałem za lekturami, do tej pory jak patrze wstecz to ich nie lubie, ale nasza wspaniała Pani wychowawczyni znalazła i na mnie sposób. Hobbit był pierwszą lekturą, którą przeczytałem od początku do końca, co przeniosło się na oceny ^^ Cieszę się, że tą książką była właśnie ta jedna.

Magik
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 114
Rejestracja: 25 lip 2012, 17:58

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Magik » 28 lip 2012, 0:06

Biblia, a pomijając te przymusowe, to gdzieś w gimnazjum przeczytałem "Hobbit - czyli tam i z powrotem".
Potem trochę bardziej wciągnąłem się w świat książek.
Trochę jakbym kopiował poprzednika, ale widać mieliśmy podobny początek kariery książkowej.

EV!L
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, 20:02
Imię: Natalia

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: EV!L » 30 lip 2012, 20:07

To był chyba "Pan kotek był chory", albo coś z Disneyowskich bajek, jak Królewna Śnieżka (którą w wieku 4 lat "czytałam" do góry nogami, a raczej mówiłam z pamięci) czy "Piękna i Bestia" i "Kopciuszek". :)

Usunięty 2886

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Usunięty 2886 » 01 sie 2012, 6:57

Z tego co pamiętam była to książka pt. 'O Psie, który jeździł kolejną' - Romana Pisarskiego. Koniec książki, a ja leżę w łóżku i płaczę.

frou-frou
Posty: 7
Rejestracja: 05 sie 2012, 16:09
Imię: amelia
Lokalizacja: białystok :3

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: frou-frou » 05 sie 2012, 17:34

Karolcia, przeczytana w wieku 6, bądź 7 lat.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Pro » 07 sie 2012, 15:07

Chyba "dzieci z Bulerbyn". Było to z 15 lat temu i dziś nie pamiętam treści, ale tytuł strasznie mocno zapisał się w mojej pamięci.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: adelia » 07 sie 2012, 18:00

Pro pisze:Chyba "dzieci z Bulerbyn". dziś nie pamiętam treści, ale tytuł strasznie mocno zapisał się w mojej pamięci.
Dokładnie tak. Lektura ze szkoły podstawowej. Pamiętam, jak marudziłam rodzicom, że to jest takie grube, że nie dam rady tego przeczytać, ale jakoś przetrwałam, a każda kolejna książka była coraz większą przyjemnością ^^

Nefertete
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 184
Rejestracja: 09 wrz 2010, 18:47
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Nefertete » 24 wrz 2012, 14:26

Jestem prawie pewna, iż pierwszą przeczytaną przeze mnie książką był Kubuś Puchatek A.A. Milne. Jeszcze szybciej Plastusiowy Pamiętnik, ale kojarzę, że czytałam go na zmianę z bratem, więc nie wiem czy to się "liczy".

Lbubsazob
Marzyciel-Gaduła
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2012, 11:26

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Lbubsazob » 24 wrz 2012, 17:28

Ja chyba przeczytałam "Podróż pełna przygód" albo "Leniwe literki" (nie wiem, co było pierwsze) jak miałam jakieś 4-5 lat.

taluncia
Bujający w obłokach
Posty: 435
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:52
Imię: Natalia
Lokalizacja: Rzeszów- Sanok

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: taluncia » 24 wrz 2012, 17:32

Moja pierwsza książka to "Baśnie Braci Grimm" po za tym pamiętam jeszcze "Plastusiowy pamiętnik" i mnóstwo utworów Tuwima, Brzechwy.

Lily.
Extra marzyciel
Posty: 708
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Lily. » 24 wrz 2012, 21:05

Moją pierwszą, oczywiście nie licząc przedszkola i podstawówki, był oczywiście Harry Potter. Lepiej trafić nie mogłam, to chyba właśnie przez tę książke, tak bardzo kocham czytać.

Puśka
Newbie
Posty: 1722
Rejestracja: 12 cze 2011, 17:18

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Puśka » 24 wrz 2012, 21:58

Czy to dziwne, że tego nie pamiętam? Wiem, że miałam słabość do książek wydawanych przez Disney'a, czytałam jakieś baśnie, ale konkretnych tytułów nie pamiętam.
Taką pierwszą książką, którą pamiętam, że przeczytałam i wiedziałam co czytam :rotfl: to tak jak Lily, Harry Potter i też uważam, że lepiej trafić nie mogłam, bo obudził we mnie miłość do czytania.

Bu
Marzyciel-Gaduła
Posty: 77
Rejestracja: 08 paź 2012, 18:25

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Bu » 08 paź 2012, 23:51

Plastusiowy Pamiętnik - cały na raz połknięty, przeczytany i śmierdzący Plastuś zrobiony i wsadzony do piórnika. Pamiętam, że ktoś go później rozdeptał na dywanie w klasie. :suchy:

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: arcoiris » 10 paź 2012, 18:56

Biblia dla dzieci (Stary Testament). Była taka z obrazkami, pamiętam do dziś, że bardzo fajnie mi się ją czytało.

Bu
Marzyciel-Gaduła
Posty: 77
Rejestracja: 08 paź 2012, 18:25

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Bu » 10 paź 2012, 21:19

arcoiris ja też taką miałam, pod każdym rozdziałem były pytania do tekstu, nie? :)

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: powidlo » 12 paź 2012, 14:07

Też to miałam :D I Plastusia :D

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Obwarzanek » 20 lis 2012, 16:56

Kopciuszek, w szkole kazali. Wiecie, jakie to było straszne, zasiąść samemu do książki i ją przeczytać? Myślałam, że nie dam rady, matka musiała mnie ganiać do czytania.
Z tym, że jak przebrnęłam przez Kopciuszka, to już poszło... Jacek, Wacek i Pankracek była chyba następna, w tej samej książce. Do dziś lubię do tego wracać <3

Mrs_Rozmarynowa
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 20 lis 2012, 17:01
Płeć: Kobieta

Re: Pierwsza książka w życiu

Post autor: Mrs_Rozmarynowa » 20 lis 2012, 18:03

pierwsza książka, której tytuł pamiętam to "Plastusiowy pamiętnik"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość