Audiobooki

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Hersus
Marzyciel-Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 13 sie 2012, 16:33
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wyszków

Re: Audiobooki

Post autor: Hersus » 14 sie 2012, 12:36

Ja pierwszy raz z audiobookiem spotkałem się wtedy, kiedy nie udało mi się przeczytać "Władcy pierścienia", nie wiem czemu, ale nie wychodziło mi to. Postanowiłem więc posłuchać i muszę przyznać mi się to podobało. Często u mnie w bibliotece brakuje jakiejś książki w wersji papierowej więc chociaż mogę posłuchać. Bo np e-booki na komputerze są straszne, nosze okulary od wielu lat ale nie planuje oślepnąć całkowicie. Do nich najlepiej nadają się odpowiednie czytniki z e-papierem. Wracając jednak do audiobooków, świat się rozwija i tak jak gliniane tabliczki sprzed wieków poszły do lamusa, tak papier zacznie zanikać. mają one też jeden wielki plus są mobilne można słuchać swojej ulubionej książki jadąc samochodem czy też trenując. Ale w jednym macie racje, nigdy i nic nie zastąpi książki w wersji papierowej ma ona swój urok.

Betheley
Bujający w obłokach
Posty: 334
Rejestracja: 14 lip 2010, 11:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz/Śródmieście

Re: Audiobooki

Post autor: Betheley » 14 sie 2012, 12:37

kJa audiobooków słuycham tylko i wyłącznie w drodze do i z pracy. Jednak nic nie zastąpi książki czytanej. Zawsze można coś zaznaczyć wartego uwagi, wrócić do czegoś. :)

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audiobooki

Post autor: _Magnolia_ » 22 lis 2012, 22:35

Audiobooki nigdy mnie nie kręciły, na pewno to jest fajna sprawa dla osób które nie mają możliwości fizycznych do czytania, ale gdy jest w pełni sprawna to nie bardzo rozumiem na co słuchać gdy można poczytać, ale każda osoba jest inna i ma swoje preferencje.

Jakoś do użytku osobistego nie nadaję się: wolę poczytać, skupić się na tych słowach, zdaniach, wyobrażać sobie daną sytuację opisaną i jak chcę to znów przeczytać, krótko mówiąc wolę tradycjonalne czytanie książek.

Mrs_Rozmarynowa
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 20 lis 2012, 17:01
Płeć: Kobieta

Re: Audiobooki

Post autor: Mrs_Rozmarynowa » 24 lis 2012, 21:48

Czytam mnóstwo, a z audiobookiem miałam do czytania tylko jeden raz odnośnie spotkania na DKK. Książka czytana wydawała się o wiele dłuższa, sposób czytania tekstu też mi nie przypadł do gustu - osobiście robiłabym przerwy w innych miejscach. Poza tym nie mam odpowiedniego sprzętu, bo w sumie to nie mam żadnego sprzętu, na którym mogłabym je obsługiwać oprócz telewizora i komputera, więc w tym momencie zawsze wybiorę wersję tradycyjną.

Zgredfil
Bujający w obłokach
Posty: 496
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:33
Płeć: Mężczyzna

Re: Audiobooki

Post autor: Zgredfil » 25 lis 2012, 11:48

Betheley pisze:Jednak nic nie zastąpi książki czytanej. Zawsze można coś zaznaczyć wartego uwagi, wrócić do czegoś. :)

_Magnolia_ pisze:wolę poczytać, skupić się na tych słowach, zdaniach, wyobrażać sobie daną sytuację opisaną i jak chcę to znów przeczytać, krótko mówiąc wolę tradycjonalne czytanie książek.
Również nie mam co do tego wątpliwości. Co więcej, kontakt z tradycyjnym słowem pisanym, poza ogólnym rozwojem wiedzy, pomaga nam również w przyswojeniu umiejętności poprawnego pisania.
Patrząc już dziś na przeciętne osiągnięcia w tej dziedzinie, można mieć jak najgorsze obawy co do audiobookowej przyszłości. Chciałbym się mylić. :/

Lily.
Extra marzyciel
Posty: 708
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Audiobooki

Post autor: Lily. » 25 lis 2012, 12:05

Nie cierpię audiobooków. Wole czuć książkę, czytać jedną stronę milion razy, analizować, niż po prostu siedzieć i słuchać.
Jednak słucham "listy na wyczerpanym papierze", bo wiem, że nie dostanę tego prędko w moje łapki.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Audiobooki

Post autor: QueenDream » 25 lis 2012, 18:16

Jakoś sie nie mogę przekonać do audiobooków.
Może dlatego, że czytając wiecej rzeczy sobie wyobrażam i szybciej sie skupiam, a sluchając tak wielkiego skupienia już nie ma ;)

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Audiobooki

Post autor: Effy » 25 lis 2012, 22:55

Nie przekonuję mnie ta forma, to nie to. Słuchałam raz fragment książki, ale nawet nie dotarła do końca, a co dopiero cała książka. Nie potrafię przy tym się skupić.
Preferuje tradycyjną książkę. :3

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audiobooki

Post autor: _Magnolia_ » 22 gru 2012, 21:28

Skoro już jesteś to powiesz mi gdzie można ściągnąć książki za darmo? Aby były po polsku.

Osobiście nie przepadam za audiobookami bo wolę czytać książki niż słuchać bo jakoś bardziej się skupiam, ale gratuluję tą zbieraninę.

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Audiobooki

Post autor: Effy » 22 gru 2012, 21:46

_Magnolia_, Poszukaj w internecie... Wpisz do przeglądarki tytuł książki ebook albo pdf. Powinna być po polsku, ale to niekoniecznie. Nie zawsze jest po prostu.
Nie jest to legalne. Nikt za darmo nie da tobie książki.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audiobooki

Post autor: _Magnolia_ » 22 gru 2012, 22:51

Effy wiem o tym doskonale a poszukać na Internecie nie jest takie proste gdy ma się przeglądarkę od razu nastawioną na szukaniu w innym języku, pomimo że przestawię na Google.pl to nic nie daje.

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Audiobooki

Post autor: Effy » 22 gru 2012, 23:58

_Magnolia_, Musisz zmienić język, w którym ma wyszukiwać wyszukiwarka. Kiedyś zmieniałam z polskiego na hiszpański.
Wejdź wyszukiwarkę Google. Wpisz coś. Enter.Powinna wyświetlić się obok jakaś ikonka kliknij na nią. Powinny to być ustawienia wyszukiwarki. Język. Wybierasz polski. Zapisz i gotowe.
PS. Akurat na startowej mi się nie wyświetla ta ikonka, a dopiero po wpisaniu czegoś. Ikonka przedstawia śrubkę/nakrętkę/ cokolwiek to jest.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audiobooki

Post autor: _Magnolia_ » 23 gru 2012, 20:09

Effy faktycznie, u mnie wyświetla się ta nakrętka i już przestawiłam. Dzięki :D

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Audiobooki

Post autor: Pro » 24 gru 2012, 22:43

Kiedyś słuchałem jednego audiobooka w Radio Kielce, ale przegapiłem dwa odcinki i potem już nie wiedziałem o co chodzi, więc wziąłem tradycyjną książkę z papieru i ją po prostu przeczytałem.

Perła_Mroku
Bujający w obłokach
Posty: 327
Rejestracja: 02 cze 2011, 22:21
Imię: surrealizm_

Re: Audiobooki

Post autor: Perła_Mroku » 07 sty 2014, 0:17

Ruta pisze:Uważam, że chociaż audiobook nieporównywalny jest do fizycznej książki, to i tak jest ciekawy ze względu na wiele wstawek dźwiękowych, jak np. skrzypiąca podłoga, odgłos zamykanych drzwi, itd. No i oczywiście odpowiednia intonacja przez czytającego/czytających.
Mam podobne odczucia +wzrok może trochę odpocząć. Wolę słuchać dzieł, które już kiedyś przeczytałam, ponieważ stanowi to rodzaj przyjemnego 'odświeżenia' pamięci.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Audiobooki

Post autor: marigot » 22 lut 2016, 9:08

Ostatnio wróciłam do słuchania, niektórych pozycji.
Przede wszystkim jest mi wygodnie, gdy np prasuję, albo idę gdzieś.
Siostra np na spacery z wózkiem.
Ale nie jest to dla osób które nie mają podzielnej uwagi

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości