Saga o ludziach lodu

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Saga o ludziach lodu

Post autor: arcoiris » 28 kwie 2011, 9:03

Akcja obejmuje okres od XVI do XX wieku i toczy się przeważnie w krajach skandynawskich: Norwegii, Szwecji i Danii. Opowiada o dziejach rodu Ludzi Lodu, którego przodek, Tengel Zły, aby otrzymać nieśmiertelność, zawarł pakt z diabłem. W ramach umowy przynajmniej jedna osoba w każdym pokoleniu rodziła się "dotkniętą" i musiała służyć złu. W XVI wieku przyszedł na świat jeden z dotkniętych, Tengel, który podjął starania zniszczenia przekleństwa, dlatego został nazwany Dobrym.

Ludzie Lodu byli oskarżani o czary, dlatego niechętnie przyjmowano ich w społeczeństwie. Członkowie rodu potrafili okazywać sobie nawzajem i otaczającym ich ludziom ciepło i miłość. Obdarzeni byli empatią do skrzywdzonych przez życie ludzi i zwierząt. Członkowie rodu potrafili także nawiązywać kontakty z istotami nadprzyrodzonymi. Saga o Ludziach Lodu zawiera także wątki mistyczne, romantyczne, humorystyczne.
Czytał ktoś?

Choleryczna
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2011, 20:05

Post autor: Choleryczna » 28 kwie 2011, 13:43

Czytałam! Kocham tę sagę. Powiedziałabym, że to moja ulubiona, ale prawda jest taka, że to jedyna saga, którą czytałam. Zaczęło się od znalezienia drugiego tomu na strychu. Później szukałam jeszcze innych, ale nie dało rady (mama widocznie kupiła tylko tę jedną ze względu na ciekawy tytuł ;)) i w końcu stanęło na tym, że stopniowo ściągałam i pochłaniałam ebooki. Naprawdę mnie wciągnęła. Jedna z moich ulubionych pozycji literackich. Nie jest ciężka w czytaniu, a przy tym - ciekawa i łączy w sobie to, co lubię.

Edycja: No żeby napisać 'wyłącznie' zamiast 'widocznie'? Nie pojmuję się czasem. A najbardziej w tej sadze spodobało mi się chyba ukazanie Lucyfera i wątek z nim związany. Reszta też godna uwagi. Nawet sięgałam po inne powieści Margit Sandemo, ale później jakoś pamięć o nich wyleciała mi z głowy i w końcu to zarzuciłam. Muszę kiedyś powrócić do tej autorki.

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: arcoiris » 28 kwie 2011, 14:08

No ja po za tą sagą czytałam jeszcze Córy Życia- też bardzo fajna. U mnie się zaczeło tak, że Dziadziu kupił jakąś gazetę i była gratis książka, później co tydzień się płaciło za książkę jako dodatek do gazety. Pamiętam, że jeden tom czytałam w jeden dzień i nie mogłam wytrzymać tygodnia by dowiedzieć się co dalej. Najbardziej podobał mi się 2 tom:)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Post autor: Ruta » 28 kwie 2011, 15:43

Czytał ktoś?
I tom. Chyba za szybko sięgnęłam po tę pozycję. :rotfl:
Córy Życia- też bardzo fajna
Oja, odpadłam gdzieś przy 4 tomie.

Chyba nie dla mnie takie sagi. :hyhy:

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 28 kwie 2011, 21:24

Nie czytałam, ale zamierzałam.
Gdzieś mam tę sagę, bo moja mama jest wielką fanką tego typu książek. I tę akurat pamiętam. Podobno była dość ciekawa.
Ale jakoś mnie nie kręcą takie książki. A już tym bardziej sagi różnego rodzaju.
"Córy życia" też kojarzę.

Nekko
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z Gensokyo <3.

Post autor: Nekko » 17 maja 2011, 12:53

Czytałam, ale zrobiłam przerwę jakoś około 20-30 tomu i jakoś później nie miałam okazji do niej wrócić xD u mnie zaczęło się od tego, że kupiłam pierwszy tom z gazetą, a potem szukałam w antykwariatach i zebrałam całą sagę może w tydzień :3
Bardzo mi się podobała i myślę, że w końcu do niej wrócę i przeczytam całość ^^

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Post autor: Pytalska » 18 maja 2011, 17:55

Czytałam pierwszą część, i jakoś nie przypadło mi do gustu. To nie literatura dla mnie, o.

Perła_Mroku
Bujający w obłokach
Posty: 327
Rejestracja: 02 cze 2011, 22:21
Imię: surrealizm_

Post autor: Perła_Mroku » 02 cze 2011, 23:09

Przeczytałam chyba 7 części, później miałam problem z wypożyczeniem dalszych i w efekcie na tym zakończyłam. Kiedyś ponownie chciałam się zabrać za czytanie sagi od początku, bo bardzo mnie zafascynowała, ale gdy zaczęłam czytać ponownie to nie czułam już tego zafascynowania jakie było na początku i definitywnie pożegnałam się z całą Sagą o Ludziach Lodu.

hurricane
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2011, 18:58
Imię: HURRICANE

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: hurricane » 19 wrz 2011, 19:06

Przeczytałam całe 47 tomów, bardzo dawno temu.
Kilka lat temu Saga wychodziła z piątkowym 'Faktem" He he :)
Skompletowałam sobie i lubię wracać do przygód Ludzi Lodu :)

malynaaaaa
Początkujący marzyciel
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2011, 17:19
Imię: Emilka
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: małopolska

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: malynaaaaa » 24 wrz 2011, 16:43

Czytałam pierwszy tom. Nawet mnie wciągnął, ale drugi już po kilku stronach przestałam czytać i na tym zakończyłam tą sagę. No cóż ... pewnie i tak nie przeczytałabym tych ponad 40 książek xD

Usunięty 2094

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Usunięty 2094 » 11 paź 2011, 12:53

A mi się udało przeczytać 16, ale nie umiałam przebrnąć przez 17 tom, bo był bardzo nudny. Kiedyś miałam, nawet przez długi okres czasu całą kolekcję, ale chyba gdzieś ją odnieśliśmy, bo zajmowała dużo miejsca. Fajna historia, opowieść bardziej fantastyczna, niż realistyczna. Najmilej wspominam Sol Angelikę.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Hinaru » 26 kwie 2014, 19:40

Widzę żę same Kobiety się wypowiadały ;D
A Mi kolega który już przeczytał całość polecił :P
Jestem na 22 tomie i na razie bardzo mi się podoba.
Co prawda początkowe tomy wymiatały najbardziej ale i tak nadal potrafi wciągnąć :)
A no i sorki za odkopanie no ale musiałem się tu udzielić :)

malinkamalinowa
Początkujący marzyciel
Posty: 32
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:41
Płeć: Kobieta

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: malinkamalinowa » 28 kwie 2014, 9:45

Moja mama jest posiadaczką całej serii, ja przeczytałam chyba dwa czy trzy pierwsze tomy i odstawiłam - co prawda czyta się szybko, ale jakoś mnie nie wciągnęło.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Hinaru » 28 kwie 2014, 13:17

malinkamalinowa, dlaczego cię nie wciągnęło? Jakie są wady tej sagi ?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Ruta » 28 kwie 2014, 18:49

Hinaru, myślę, że po prostu pewne rzeczy nas nie wciągają. :P

Usunięty 2094

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Usunięty 2094 » 28 kwie 2014, 18:56

Hinaru pisze:malinkamalinowa, dlaczego cię nie wciągnęło? Jakie są wady tej sagi ?
Niektórzy w ogóle nie lubią sag. Bo to monotonne, kiedy wiesz, że po każdym pokoleniu przychodzi następne i następne, i następne... bohaterowie umierają, rodzą się następni i tak przez 50 części. To tak, jakbyś zapytał, dlaczego niektórzy nie lubią "M jak miłość".

A wady tej sagi? Jest za długa (;.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Hinaru » 28 kwie 2014, 19:24

Ja nie chce tej sagi całkowicie oceniać do puki nie doczytam do końca.
Ale w każdym pokoleniu są inne przygody chociaż wątek jest ten sam... miłość

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Ruta » 28 kwie 2014, 19:27

Hinaru, herlequin, tyle, ze tasiemiec. :P

Usunięty 2094

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Usunięty 2094 » 28 kwie 2014, 19:41

Hinaru pisze:miłość
No i to jest mdłe. Za dużo tego. Gdy czytałam pierwsze części, było to do strawienia, a potem autorka chyba celowo przesładzała wątki bohaterów. Parę dni temu skończyła 90 lat... pewnie miała niewiele mniej, gdy pojawiły się części jej sagi, więc to dosyć tendencyjne xD.

Ayanami
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2015, 13:05
Płeć: Kobieta

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Ayanami » 24 mar 2015, 15:38

Utknęłam gdzieś w okolicach 20 tomu i nie sądzę, żebym kiedyś dobrnęła do 47. Nie przeczę, na etapie gimnazjum byłam tymi książkami zafascynowana, jednak gdzieś w okolicach liceum mój zapał ostygł, a ja zaczęłam poszukiwać zupełnie innych książek. Nie mogę też oprzeć się wrażeniu, że w pewnym momencie pani Margit po prostu straciła wyczucie i przerzuciła się na masową produkcję bohaterów bez charakteru. W pierwszych tomach była Sol, Cecylia i Villemo. A potem? Nawet nie potrafię sobie przypomnieć imion pozostałych postaci.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Hinaru » 24 mar 2015, 19:40

Ayanami, Oj mylisz się, każda postać ma swój odrębny charakter.
Polecam Ci przeczytać do końca, jest później mnóstwo ciekawej akcji.
No nie chce spoilerować , ale ludzie naprawdę nie poddawajcie się, tę Sagę na prawdę warto przeczytać do końca.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Jaśmin » 12 maja 2016, 0:32

Przeczytałam pierwszy tom jakieś 10 lat temu. Pamiętam, że podobało mi się ale najwidoczniej nie na tyle by poszukać kolejnych książek więc na jednej się skończyło :)

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Saga o ludziach lodu

Post autor: Leah P » 07 wrz 2016, 1:17

Przeczytalam wszystkie. Do dzis nie wiem jak to wytrzymalam bo ostatnie 10 bylo tragiczne. Jak te w dawnych czasach byly calkiem interesujace i ze wzgledu na to, ze historycznie to ja sie nie znam, mozna bylo wybaczyc jakies luki czasowe, troche podbarwic historie, a potem w czasach 'wspolczesnych' zrobilo sie baaardzo nudno i zwyczajnie brakowalo fabuly. Doczytalam tylko do konca zeby sprawdzic czy zakonczenie bedzie rzeczywiscie tak spodziewane jak myslalam i bylo. Juz nawet nie pamietam imion bohaterow, ale wszystko to sprowadzalo sie do tego, ze dobro zawsze wygra w czlowieku. Jedno zdanie wystarczyloby na opis calej serii.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości