Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!

Więc?

Ebooki
6
20%
Tradycyjne
24
80%
 
Liczba głosów: 30

Zgredfil
Bujający w obłokach
Posty: 496
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:33
Płeć: Mężczyzna

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Zgredfil » 02 lut 2013, 15:58

Sens wożenia z sobą encyklopedii widziałbym tylko wówczas, gdy komuś głowa nie sięga powyżej kierownicy i podłożenie jej pod tyłek znacząco poprawia sytuację. :hyhy:

Magdalena
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2013, 21:46
Imię: Magdalena

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Magdalena » 08 lut 2013, 10:25

Widzę, że dominują tradycyjne książki :) I dobrze. Ja też jestem zwolennikiem tradycyjnych książek. Kolega próbował przekonać mnie do e booków, ale jakoś to nie to samo. Książka to książka a nie ekran

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Thor » 08 lut 2013, 11:16

Zdecydowanie wolę tradycyjne, ale jak doskwiera kasy brak to ściągam z chomika

Marcin
Początkujący marzyciel
Posty: 21
Rejestracja: 23 lut 2013, 21:13
Imię: Marcin

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Marcin » 23 lut 2013, 21:32

Tradycyjne, ebook też ujdzie, ale wole czytać z papieru niż z e-papieru. :D

Shinto
Bujający w obłokach
Posty: 413
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:02
Lokalizacja: Zielona Wyspa

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Shinto » 21 mar 2013, 12:09

Bezapelacyjnie tradycyjne książki. Taka książka ma duszę i można w niej zapomnieć się bez reszty.

Febe
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2013, 20:30

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Febe » 21 mar 2013, 22:29

Duszę może i ma, ale w e-booku na Kindle można się zapomnieć dokładnie tak samo ;)

Jak dla mnie prawdziwą "duszą" książki nie jest papier, okładka czy tusz. Jakkolwiek pięknie wydane potrafią być niektóre książki i z pewnością nigdy nie rozstałbym się z wieloma egzemplarzami, które mam w wersji papierowej, to duszą książki jest... treść. Słowo. Myśl przekazana przez autora. Wówczas nie ma znaczenia na jakim jest nośniku (oczywiście dopóki nie jest to ekran LCD, od którego można oślepnąć :) ).

Shinto
Bujający w obłokach
Posty: 413
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:02
Lokalizacja: Zielona Wyspa

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Shinto » 26 mar 2013, 11:08

Też prawda. Masz sporo racji w tym co piszesz. Kiedyś przeczytałem 2 książki z tego całego e-booka.
Niestety to nie było to. Brakowało mi zapachu drukarskiej farby , trzepotu przewracanych kartek.
Wiem brzmi to niemal komicznie,ale kurcze naprawdę to ma swoje odzwierciedlenie w czytaniu i pogłębianiu swojej wiedzy ;)

Febe
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2013, 20:30

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Febe » 28 mar 2013, 6:53

U mnie jednak wygoda użytkowania wygrywa z potrzebą namacalnego kontaktu z książką. A czytnik ebooków pozwala na znaczne ograniczenie wagi torby oraz możliwość posiadania kilkuset książek przy sobie. Stąd w podróży, i to niezależnie czy codziennej rano do pracy, czy dłuższej pociągiem lub samolotem, sprawdza się bezkonkurencyjnie.

Lily.
Extra marzyciel
Posty: 708
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Lily. » 28 mar 2013, 8:10

Oczywiście, że wolę książki tradycyjne. Cóż to za frajda czytać w formie elektronicznej? Wolę spędzać godziny w księgarniach, szukając odpowiednich książek a później martwić się, że brakuje mi już półek, niż pójść na łatwiznę i w minutę mieć to co chcę.

Febe
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2013, 20:30

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Febe » 29 mar 2013, 12:32

W momencie kiedy w całym mieszkaniu zaczęło brakować miejsca na kolejny regał z książkami (nie jestem jedynym domownikiem fanem czytania, czyli trochę się tego uzbierało) to jednak trzeba było pomyśleć o częściowym przejściu na elektronikę.

Tym bardziej, że nie wszystkie książki czyta się dla czystej przyjemności, bywają i takie, które czyta się z obowiązku i wtedy związek emocjonalny jest dużo mniej silny ;)

tupek
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2013, 16:03
Imię: Inka
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: tupek » 10 kwie 2013, 16:12

A ja lubię i to i to.

łoś
Marzyciel-Gaduła
Posty: 57
Rejestracja: 01 lip 2014, 12:39
Imię: Monika
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: łoś » 02 lip 2014, 19:59

Bardzo długo nie potrafiłam przekonać się do ebooków. Dlaczego? Bo z komputera źle mi się czyta, oczy mnie bolą, tradycyjna książka, książka papierowa ma "to coś".
Aż w końcu postanowiłam się przełamać i kupiłam czytnik. Kupiłam czytnik, z e-papierem, a nie tablet i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Teraz się nawet zastanawiam dlaczego zwlekałam z tym tak długo.
Plusem czytnika jest to, że jest lekki, można mieć w nim setki książek, od wszystkich niezbędnych na uczelnię, po te, które czytamy dla przyjemności. I nie ma już dylematu, czy brać ze sobą ponad ośmiosetstronnicową cegłę, czy będzie czas żeby czytać.
W dowolnym momencie, mogę zacząć czytać kolejną część cyklu, lub inną książkę.

Borderline

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Borderline » 02 lip 2014, 21:39

łoś pisze:Bardzo długo nie potrafiłam przekonać się do ebooków. Dlaczego? Bo z komputera źle mi się czyta, oczy mnie bolą, tradycyjna książka, książka papierowa ma "to coś".
Aż w końcu postanowiłam się przełamać i kupiłam czytnik. Kupiłam czytnik, z e-papierem, a nie tablet i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Teraz się nawet zastanawiam dlaczego zwlekałam z tym tak długo.
Plusem czytnika jest to, że jest lekki, można mieć w nim setki książek, od wszystkich niezbędnych na uczelnię, po te, które czytamy dla przyjemności. I nie ma już dylematu, czy brać ze sobą ponad ośmiosetstronnicową cegłę, czy będzie czas żeby czytać.
W dowolnym momencie, mogę zacząć czytać kolejną część cyklu, lub inną książkę.
Chyba się zastanowię nad kupnem czytnika, bo tak ładnie piszesz tu o nim. :]
Ja tam wolę książki, ale przez łosia to już nie wiem. xD

łoś
Marzyciel-Gaduła
Posty: 57
Rejestracja: 01 lip 2014, 12:39
Imię: Monika
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: łoś » 03 lip 2014, 20:12

Marionetka pisze:
łoś pisze:Bardzo długo nie potrafiłam przekonać się do ebooków. Dlaczego? Bo z komputera źle mi się czyta, oczy mnie bolą, tradycyjna książka, książka papierowa ma "to coś".
Aż w końcu postanowiłam się przełamać i kupiłam czytnik. Kupiłam czytnik, z e-papierem, a nie tablet i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Teraz się nawet zastanawiam dlaczego zwlekałam z tym tak długo.
Plusem czytnika jest to, że jest lekki, można mieć w nim setki książek, od wszystkich niezbędnych na uczelnię, po te, które czytamy dla przyjemności. I nie ma już dylematu, czy brać ze sobą ponad ośmiosetstronnicową cegłę, czy będzie czas żeby czytać.
W dowolnym momencie, mogę zacząć czytać kolejną część cyklu, lub inną książkę.
Chyba się zastanowię nad kupnem czytnika, bo tak ładnie piszesz tu o nim. :]
Ja tam wolę książki, ale przez łosia to już nie wiem. xD
Jeśli możesz sobie pozwolić na zakup czytnika, to kup, jeśli Ci nie podejdzie, to zawsze możesz sprzedać.
Tylko radzę kupić czytnik, a nie coś, co sprzedają jako czytnik a ma zwykły ekran. Chłopak zastanawiał się dlaczego czytnik a nie tablet, ale jak mu wyjaśniłam, to pomimo tego, że nie do końca potrafił to zrozumieć, musiał się z tym pogodzić

Awatar użytkownika
Róża13
Marzyciel-Gaduła
Posty: 82
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:52

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Róża13 » 20 sie 2014, 21:50

Zdecydowanie papierowa wersja książki, pachnąca i można ją schować pod poduszkę!

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: adelia » 23 sie 2014, 14:32

Coraz częściej sięgam do ebooków. Są bardziej dostępne, tańsze, lżejsze jest wzięcie czytnika niż kilku książek na dłuższy wyjazd. Tak, chyba coraz bardziej je lubię i mam wrażenie, że niedługo całkiem się na nie przerzucę.

Śniąca
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 05 lip 2014, 2:01
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Śniąca » 24 sie 2014, 21:20

Dla mnie tylko i wyłącznie książka tradycyjna. Rozumiem wszystkie argumenty przemawiające za e-bookami i przyznam, że są całkiem rozsądne. No, ale...Ten nośnik, to materialne obcowanie z zapisaną wewnątrz treścią intelektualną... Taki fetysz, nie poradzisz :D

a.paszko
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2015, 13:00
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: a.paszko » 19 lut 2015, 13:10

Ja zdecydowanie wolę tradycyjne, choć zaczyna mi brakować miejsca w domu ;)

Usunięty 5226

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Usunięty 5226 » 20 lut 2015, 11:39

Ja wolę ebooki, ale niezbyt długie (tak do 200 stron).
Zaletą jest to, że mogę czytać nawet w nocy, gdziekolwiek jestem.
Na telefonie mam specjalny program z trybem nocnym i funkcją reflowed text, dzięki czemu mimo, iż mój telefon nie ma zbyt wielkiego ekranu to mogę bardzo swobodnie czytać, regulując wszystko co się da.
Fajną opcją jest też własnoręczne podkreślanie, szukanie w całości i dodawanie zakładek.

Adiyoshi
Początkujący marzyciel
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Adiyoshi » 09 kwie 2015, 20:54

Nie ma to jak samemu czytać książkę, ebooki się z tym nie równają :v

Awatar użytkownika
zara
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2012, 19:18

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: zara » 03 wrz 2015, 15:08

Wolę tradycyjne ale czas mam tylko na ebooki.
Nie bardzo mnie stać na książki, a jeśli chcę czytać muszę kupić bo nie wiem ile będzie musiała przeleżeć na półce. Teraz w kolejce mam wyczajone na matrasie "Jak znaleźć faceta w wielkim mieście".

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Anaru » 03 wrz 2015, 17:07

Zdecydowanie tradycyjne książki. Jak czytam w wersji elektronicznej to wszystko mnie zaczyna rozpraszać. Poza tym lubię kupować książki i podziwiać moją biblioteczkę jak się rozrasta :)

Awatar użytkownika
zara
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2012, 19:18

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: zara » 04 wrz 2015, 21:37

Tak, też lubię ale jak biblioteczka się rozrasta to portfel chudnie :hyhy:

I-Am-What-I-Am
Początkujący marzyciel
Posty: 26
Rejestracja: 19 cze 2014, 22:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: I-Am-What-I-Am » 04 wrz 2015, 23:03

Anaru
Mam to samo.

Ebook to nie to samo co położyć się na łóżku i przewracać kolejne pachnące na swój sposób strony.

PS: Dzisiaj(wczoraj) nabyłem nową książkę: Nick Vujicic "Bez Granic" :)

Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach
Posty: 253
Rejestracja: 23 mar 2015, 18:30

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Jeruka » 10 wrz 2015, 20:14

jesli nie moge miec papierowej to jasne że ebook choć lubię szelest paieru twarde okładki i zapch farby drukarskiej Obrazek :luka: :)

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: marzanna » 10 wrz 2015, 20:20

Zdecydowanie tradycyjna książka,zresztą kupuję je od czasu do czasu.

Usunięty 5938

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Usunięty 5938 » 12 wrz 2015, 16:21

Jestem tradycjonalistą.
Zdecydowanie wolę tradycyjne książki.
Uwielbiam zapach farby drukarskiej. Nawet lekka woń stęchlizny (charakterystyczna dla starszych książek) mi nie przeszkadza.
Od czytania przy kiepskim oświetleniu ,,dorobiłem się" wady wzroku ale ma własna, męska próżność nie pozwala mi wychodzić poza dom w okularach na nosie.

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: marzanna » 14 wrz 2015, 14:13

rytygier pisze:Jestem tradycjonalistą.
Zdecydowanie wolę tradycyjne książki.
Uwielbiam zapach farby drukarskiej. Nawet lekka woń stęchlizny (charakterystyczna dla starszych książek) mi nie przeszkadza.
Od czytania przy kiepskim oświetleniu ,,dorobiłem się" wady wzroku ale ma własna, męska próżność nie pozwala mi wychodzić poza dom w okularach na nosie.

No wiesz co.... przecież okulary dodają każdemu uroku,nie rozumiem czego się wstydzisz??? Najważniejsze jest zdrowie,a nie to co o Tobie ktoś powie.No proszę Cię... ;)

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Anaru » 17 wrz 2015, 9:43

Kilka dni temu stwierdziłam, że jednak czasem dobrze mieć ebooki i myślałam czy by nie zainwestować w czytnik albo tablet (próbowałam na komórce ale za szybko oczy mi się męczyły, bo aż takiego dużego ekranu nie mam, a ciągłe przybliżanie jest niewygodne). Jak już pisałam - wole książki w wersji papierowej, no ale teraz bardzo chciałam wziąć sobie jakąś książkę do autobusu, a niestety już nie miałam tyle miejsca w torbie, no i była już wystarczająco ciężka. W takich momentach przydają się ebooki. ;)

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: marigot » 30 wrz 2015, 20:10

zakupiłam czytnik i zmieniłam trochę zdanie.
Nie powiem, wg mnie są e-booki dużo wygodniejsze.
Ale niestety tablet, czy telefon to nie to samo.
Ale mimo wszystko, ksiązka drukowana ma swój urok

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość