Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!

Więc?

Ebooki
6
20%
Tradycyjne
24
80%
 
Liczba głosów: 30

Eranor
Sponsor
Posty: 395
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:34

Post autor: Eranor » 14 maja 2011, 15:12

Nie ma o czym mówić. Książka, papier i koniec.
Monitor niszczy i męczy oczy, poza tym przeszkadza w czytaniu, to nie jest to.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Post autor: Iluminacja » 05 cze 2011, 22:26

Zdecydowanie książka, przyjemniej jest czytać i można zabrać ja gdziekolwiek. Monitor nigdy nie zastąpi tej przyjemności :)

partyk19
Newbie
Posty: 1788
Rejestracja: 18 maja 2011, 21:58
Płeć: Kobieta

Post autor: partyk19 » 06 cze 2011, 14:14

Iluminacja pisze:Zdecydowanie książka, przyjemniej jest czytać i można zabrać ja gdziekolwiek. Monitor nigdy nie zastąpi tej przyjemności :)
I oczy nie męczą się tak jak przed monitorem..

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 06 cze 2011, 14:48

Książka. Nie ma to jak sobie usiąść wygodnie w fotelu z kubkiem herbatki Irish Cream i poczytać książkę ^^
partyk19 pisze:I oczy nie męczą się tak jak przed monitorem..
Podbijam :P

MichalDreamG
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 26 cze 2010, 12:47

Post autor: MichalDreamG » 08 cze 2011, 19:16

Ja słucham np lektur, wchodze na stronkę klikam Play i słucham :)

RyukuRyuu
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:17

Post autor: RyukuRyuu » 09 cze 2011, 19:53

ja wolę założyć okularki wziąć dobrą książkę, włączyć cichutko muzykę [żebym nie usnęła ;)] i usiąść wygodnie na łóżku. W ten sposób najłatwiej wciągam się w świat bohatera.
Lubię zapach nowej lub starej książki, ale e-booki też toleruję, ale to w mniejszym stopniu gdyż moja wada wzroku od razu by się zwiększyła xD'

Liljana
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2011, 19:16

Post autor: Liljana » 09 cze 2011, 19:55

książka, książka i jeszcze raz książka:D

Lia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: 17 lis 2010, 17:19

Post autor: Lia » 09 cze 2011, 20:20

Mam parę e-booków na komórce, ale jeszcze ich nie przeczytałam do końca. Bardzo trudno jest mi się przyzwyczaić do mazania palcem po ekranie, kiedy jestem zagłębiona w historii. Nie słyszę żadnego szelestu przesuwanej strony, nie czuję ciężaru książki i nie mogę użyć mojego zestawu zakładek. Lipa!

InfernalTear
Sponsor
Posty: 980
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź

Post autor: InfernalTear » 10 cze 2011, 11:08

Oczywiście, że tradycyjne. Wydaje na nie fortunę, ale nic ich nie zastąpi. ebooki niszczą oczy i nie ma żadnej przyjemnisci z czytania.

Ink
Extra marzyciel
Posty: 612
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:28

Post autor: Ink » 21 lip 2011, 17:44

Tak jak większość: książka. Czytanie jest zdrowsze i wygodniejsze.

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Post autor: poly » 21 lip 2011, 20:33

Książka. Książka cuchnie, ma swoja historię, ma miliony odcisków na sobie. Jest niezastąpiona. Komputer i ebooki to shit.
Poza tym z nią można wejść pod koc i razem przeżywać wszystkie przygody. Przy ebookach ciężko z wyobraźnią.

negra
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 102
Rejestracja: 27 lis 2011, 19:47

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: negra » 29 lis 2011, 20:42

Oczywiście , że tradycyjna, najlepiej stara mająca już swój 'zapach'.
poly pisze: Książka cuchnie, ma swoja historię, ma miliony odcisków na sobie. Jest niezastąpiona. Komputer i ebooki to shit.
I z tym się zgadzam!

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Książka tradycyjna czy E-book ??

Post autor: Patorek » 22 gru 2011, 15:08

to i to,

lubię czytać książki w tradycyjny sposób, ale zarazem gdy, skończę czytanie w danym dniu,
chętnie jeszcze sięgam po audiobooki lub e-booki :D

Lilibeth
Początkujący marzyciel
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru 2011, 16:09

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Lilibeth » 22 gru 2011, 15:27

Tradycyjna. Wolę coś namacalnego. Przy e-czytadłach szybciej męczę się ja i moje oczy. Ale fajnie by było poczytać coś na czytniku z opcją przewracania stron, jak w IPadzie. Ale konkluzja jest taka, że nic nie zastąpi papieru ^^

ms
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 186
Rejestracja: 07 cze 2011, 9:59

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: ms » 23 gru 2011, 0:15

Książka. Nie potrafię się skupić na tekście siedząc przed komputerem, a na zakup czytnika mnie nie stać. A poza tym
poly pisze:Książka cuchnie, ma swoja historię, ma miliony odcisków na sobie

rzeczywista
Bujający w obłokach
Posty: 339
Rejestracja: 26 gru 2011, 14:57

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: rzeczywista » 29 gru 2011, 22:41

Zdecydowanie wolę tradycyjne książki. Nic nie zastąpi szelestu przewracanych kartek, zapachu papieru, możliwości podkreślenia ciekawszych fragmentów, czasem zniszczonych i zżółkniętych stron... Czytając książę, przywiązuję się do niej w pewnym sensie. Elektroniczna wersja szkodzi bardziej na oczy, nie potrafię się skupić na niej. Jest taka sztuczna, chłodna, mało emocjonalna.

Usunięty 2094

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Usunięty 2094 » 30 gru 2011, 10:43

Gdybym miała wybierać, postawiłabym na książki tradycyjne. Argumentacja byłaby dość prosta w tej materii - uwielbiam mieć coś w ręku, czuć, że jest to prawdziwe. Zapach papieru i jego szelest - niczego innego do szczęścia przy czytaniu książki mi nie potrzeba. Ebooki sobie ściągałam, miałam parę pozycji na komputerku. Well, znudziło mi się to dość szybko. Nie widzę nic inspirującego w używaniu ebooków. Toż to zwykłe ułatwienie.

...feniks
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 15 sty 2012, 20:56
Imię: Krystyna

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: ...feniks » 18 sty 2012, 12:45

Zdecydowanie tradycyjne, ale czytam również ebooki. Nie wszystkie, są wydane w formie książkowej, ja mam hyzia i jak książka mnie wciągnie to nie ma siły muszę ją przeczytać. Dlatego ściągam nawet po angielsku (nie znam tego języka) i czytam na tłumaczu... potem jak wydadzą.

wei
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 21 sty 2012, 9:48

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: wei » 21 sty 2012, 23:42

Tylko tradycyjne. Nie umiem czytać czegoś dłuższego na monitorze. Może dałoby radę na jakimś dobrym czytniku e-book'ów jedynie, ale i tego nie wiem, bo nie miałam z takim styczności. Książka tradycyjna ma jednak większą magię.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: powidlo » 28 mar 2012, 10:47

Wolę tradycyjne książki, choć zdarza mi się usiąść z ebookami. Z tymi ostatnimi raczej mam do czynienia jako akademickimi, niż normalnymi.

Awatar użytkownika
Kero
Moderator
Posty: 207
Rejestracja: 30 sty 2013, 9:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cin&Cinnati

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Kero » 02 lut 2013, 11:58

Zdecydowanie książki tradycyjne. Jestem przedstawicielką starszej generacji (jakkolwiek by to nie zabrzmiało), wychowałam się na papierowych książkach i tylko ich lektura jest w stanie dać mi prawdziwą przyjemność - ba, jedynie nad nimi jestem w stanie w ogóle się skupić. Czytanie z ekranu komputera zdecydowanie jest nie dla mnie, rozprasza mnie i szybko męczy, choć, podobnie jak wei, korzystając ze specjalnego czytnika e-booków być może zmieniłabym zdanie. Ale jakoś nie czuję potrzeby wypróbowania tego wynalazku. Z książką muszę mieć możliwość fizycznego kontaktu, przewracania stron, nawet powąchania jej. E-booki nie są w stanie mi tego zapewnić.

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: ANIOŁ » 02 lut 2013, 12:46

Z racji wykształcenia cenię sobie dobrze wykonaną książkę, ale coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem jakiegoś porządnego Kindle :oczami:

Nanya
Extra marzyciel
Posty: 792
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:04
Imię: Cysia
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Nanya » 02 lut 2013, 12:53

Gdybym miała wybór, to jasne, że książki tradycyjne wygrywają. Niestety większości tych, na które mam ochotę, w bibliotekach nie ma (lub są w "wiecznym wypożyczeniu"), nie stać mnie na kupowanie 2-3 książek tygodniowo (a średnio tyle pochłaniam), więc zostają mi ebooki. Nie mam czytnika, ale za to znajomy polecił mi fajny program do regulacji jasności ekranu monitora, więc oczy podczas czytania nie męczą mi się tak jak kiedyś. Co do "klepnięcia" się na kanapę z książką - mam lapka, więc też tak mogę ;)

Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
Posty: 406
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: TypowoNegatywny » 02 lut 2013, 12:54

ANIOŁ pisze:ale coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem jakiegoś porządnego Kindle
Ja już się nawet nie zastanawiam, kupię na pewno.
Tradycyjnej książki czytanej w domowym zaciszu nie zastąpi mi nic, od 3, 4 lat kupuję książki i powoli, mozolnie tworzę własną biblioteczkę.
Jedak wyjeżdżając na dłuższy okres czasu, zabranie kilku książek, to spore obciążenie, wtedy nic nie zastąpi Kundla".

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: sepän poika » 02 lut 2013, 13:21

Nanya pisze:ale za to znajomy polecił mi fajny program do regulacji jasności ekranu monitora, więc oczy podczas czytania nie męczą mi się tak jak kiedyś.
Jasne, flux jest fajny, ale to nadal światło aktywne, a nie odbite i nadal czytaniu na monitorze mówię dość jednoznaczne "nie" ;)

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: ANIOŁ » 02 lut 2013, 13:23

TypowoNegatywny pisze:
ANIOŁ pisze:ale coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem jakiegoś porządnego Kindle
Ja już się nawet nie zastanawiam, kupię na pewno.
Hmmm może się zle wyraziłem, u mnie jak piszę że się poważnie zastanawiam oznacza że kupię, ale czekam na lepszą sytuację finansową, chociaż w tym przypadku to też nie do końca prawda w przypadku "Kundla" :P czekam też na to aby w móc normalnie legalnie kupić go w Polce taki model jaki będę chciał, bo z tego co wiem to jeszcze nie każdy model można u nas normalnie zamówić, a że jestem zajebisty koleś to chcę kupić sobie taki zajebisty :]

Nanya
Extra marzyciel
Posty: 792
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:04
Imię: Cysia
Płeć: Kobieta

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: Nanya » 02 lut 2013, 13:25

sepän poika pisze:Jasne, flux jest fajny, ale to nadal światło aktywne, a nie odbite
Cóż, jak się nie ma, co się lubi... ja czuję różnicę w czytaniu ;)

fragola
Bujający w obłokach
Posty: 304
Rejestracja: 31 paź 2012, 14:27

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: fragola » 02 lut 2013, 13:30

Zdecydowanie tradycyjne. Przede wszystkim za wygodę. Nie potrafię tak długo czytać przy komputerze, bo oczy mi się męczą, a soczewki strasznie wysychają. I tradycyjną książkę można zabrać wszędzie, a na Kindle mnie nie stać..

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: piagizela » 02 lut 2013, 14:57

TypowoNegatywny pisze:Jedak wyjeżdżając na dłuższy okres czasu, zabranie kilku książek, to spore obciążenie
To jest minus książek, fakt, ale jedyne moje długie wyjazdy mają wygodny środek transportu, więc 10 książek na wierzch walizki bardzo nie boli.

Poza tym książki dobrze się trzyma. I fizycznie czuć, że się czyta. I ładnie wypychają torebkę.

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksiazki tradycyjne czy ebooki?

Post autor: ANIOŁ » 02 lut 2013, 15:46

piagizela pisze:I ładnie wypychają torebkę.
Powodzenia przy upchnięciu encyklopedii Gutenberga w torebce ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości