Czytanie ksiązek

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
NightFury
Posty: 8
Rejestracja: 26 kwie 2012, 22:01
Imię: Sadie
Lokalizacja: UK

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: NightFury » 27 kwie 2012, 0:02

Co, po co :)

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: adelia » 28 cze 2012, 15:28

Mogę się przenieść w świat zupełnie inny od mojego, odpocząć, wyluzować, bezsensownie się podenerwować problemami takimi, od których mogę uciec, jak tylko mi się zachce :).

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: Effy » 30 cze 2012, 10:50

Szalona_Kotka pisze:No właśnie po co czytamy ksiązki? co nam to daje?
Czytając książki odrywam się od świata rzeczywistego, od moich problemów. Chociaż na chwilę przenoszę się do świata zupełnie odmiennego albo znanego mi ale odkrywam nowe uroki jego. Rozwija i pobudza moją wyobraźnie (pamiętam jak na niemieckim uczyłam się słowek dotyczących dlaczego warto czytać). Uczy mnie empatii i zrozumienia.Świat nie jest czarno biały a posiada odcienie szarości. Pozwala mi kształtować opinię na wiele tematów. Nakreśla mi z różnych stron pewne rzeczy. Sprawia mi przyjemność... Czytając książke wychodzę bogatsza o nowe doświadczenie a nie czytając stoje w miejscu.

ćma
Marzyciel-Gaduła
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2012, 15:01
Imię: Paulina
Płeć: Kobieta

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: ćma » 14 sie 2012, 15:21

Hmm. Czytam, bo kocham. Najpierw biorę książkę do ręki i oglądam okładkę, czytam opis, notkę o autorze i już czuję ten dreszczyk oczekiwania, niepewność, bo zazwyczaj nie czytam książki od razu po zakupieniu tylko odkładam na później, taki odchył. Kiedy zaczynam czytać, koniecznie muszę mieć jakiś podkład muzyczny. Pod ręką obowiązkowo musi być czekolada lub winogrona i w pomieszczeniu w którym czytam musi być otwarte okno. A potem to już z górki, poznaję po kolei bohaterów, miejsca, sytuacje. Bardzo często zdarza mi się przerywać czytanie i przeżywać opisaną sytuację jeszcze raz, wyobrażać sobie każdy szczegół, wymyślać alternatywne rozwiązania. Po przeczytaniu książki przez jakiś tydzień przeżywam tę historię jeszcze raz, dopiero potem mogę zacząć czytać coś innego. I właśnie dlatego czytam- aby móc we własnym pokoju zatopić się w czyjąś historię, poznać ludzi bez konieczności odzywania się do nich i głupiej gadki. Czytam, bo sprawia mi to niesamowitą przyjemność. Po prostu.

Adams
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2012, 7:08
Imię: Radek

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: Adams » 22 sie 2012, 11:04

Czytałem kiedyś fajny tekst, że ludzie którzy nie czytają mają swoje życie, historie i mogą być tylko w jednym miejscu na raz. A osoby czytające, oprócz swojego mogą mieć ich tysiące, ciągle odkrywać nowe miejsca, przeżywać nowe przygody, często nie dostępne w realnym świecie. Po prostu pokarm dla wyobraźni i duszy ;) Myślę że bez książek bylibyśmy strasznie nudni!

Yen
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 123
Rejestracja: 13 paź 2010, 21:39
Imię: Paulina
Lokalizacja: północ Wielkopolski

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: Yen » 22 sie 2012, 14:25

Ja czytam po prostu dlatego, że lubię.
Pozwala mi to oderwać się od rzeczywistości, zapomnieć o problemach (najczęściej czytam właśnie wtedy, kiedy w "realu" mi się nie układa). Poza tym czytanie zdecydowanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy ortografii.

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: Anaru » 04 wrz 2012, 18:48

Niektórzy w moim wieku mówią 'Czytasz książki?! Po co..?', a ja zdecydowanie wolę przeczytać dobrą książkę niż siedzieć przed tv, komputerem. :P Moja mama mnie 'zaraziła' książkami. Dla mnie czytanie ich to odpoczynek i przy nich mogę się odprężyć. Niestety nie mogę tego powiedzieć o lekturach szkolnych, bo po prostu nie lubię narzucanych mi rzeczy i prawie zawsze podchodzę do nich z dystansem. :x

taluncia
Bujający w obłokach
Posty: 435
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:52
Imię: Natalia
Lokalizacja: Rzeszów- Sanok

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: taluncia » 05 wrz 2012, 8:59

Uwielbiam czytać książki nie ważne jaka tematyka. Gdy już zaczynam to czytam "od deski do deski". Strasznie mnie to wciąga mogę czytać przez cały dzień i nic innego nie robić. Gdy tylko mam chwilkę to łapię książkę z regału i czytam. Czytanie książek wpływa korzystnie na moją osobę.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czytanie ksiązek

Post autor: _Magnolia_ » 26 kwie 2016, 17:21

Rozszerza wiedzę, horyzonty, wyobraznię, słownictwo, jest także rozrywką, dlatego czytanie mi się podoba.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości