Księgarnia czy antykwariat?

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Ajsza
Bujający w obłokach
Posty: 214
Rejestracja: 12 lip 2013, 10:17
Imię: Ajsza
Płeć: Kobieta

Re: Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: Ajsza » 12 lip 2013, 14:38

W zasadzie stosunkowo rzadko kupuję książki, jednak jeśli już to zdecydowanie antykwariat lub targ z tanią książką. W księgarniach kupuję albo pozycje specjalistyczne albo na prezent czy te po obniżce. Jakbym miała kupować wszystko co mi się podoba to wydałabym na to miliony, więc w grę wchodzą właśnie tanie książki lub...biblioteka do której chodzę nałogowo.

pakot
Newbie
Posty: 31
Rejestracja: 26 sie 2015, 17:44
Płeć: Kobieta

Re: Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: pakot » 28 sie 2015, 20:43

Nie ma nic piękniejszego niż zapach starych książek o poranku! Zdecydowanie wolę antykwariaty albo stoiska ze starymi książkami. Mam jedno swoje ulubione miejsce w którym potrafię siedzieć godzinę i wyjść z torbą pełną książek, bo jedna sztuka kosztuje tylko trzy złote. Zawsze lubię się zastanawiać do kogo wcześniej należała ta czy inna pozycja i jakie odczucia ktoś inny miał po jej przeczytaniu. Największą słabość mam do książek z dedykacjami. Szczerze polecam wszystkim antykwariaty - za grosze można znaleźć fajne wydania i niespotykane egzemplarze. Chociażby dzisiaj wyszłam z książką Huysmansa, a w żadnej bibliotece nie mogłam znaleźć książek tego autora. Co prawda na pierwszej stronie widnieje dedykacja dla Pani XY "w nagrodę za wytrwałe uczęszczanie na lekcje religii", no ale kto by się tym przejmował?

Usunięty 2886

Re: Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: Usunięty 2886 » 12 lut 2016, 0:25

Wolę księgarnie, chociaż mój wujek prowadzi jeden antykwariat. Zapach nowych książek mnie uspokaja.

Awatar użytkownika
Kero
Moderator
Posty: 207
Rejestracja: 30 sty 2013, 9:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cin&Cinnati

Re: Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: Kero » 28 wrz 2017, 18:59

Jedno i drugie [przy czym księgarnie przybierają w moim przypadku postać sklepów internetowych - ceny panujące w stacjonarnych przybytkach sprawiają, że nie opłaca się niestety zaglądać do nich po cokolwiek innego niż wstępne, bezpośrednie zapoznanie się z książką, którą chcemy kupić]. Kryterium wyboru jest dosyć proste: z księgarni korzystam chcąc nabyć z góry określony, konkretny tytuł, który w antykwariacie byłby w najlepszym przypadku bardzo trudno dostępny [czy to z racji tematyki i związanego z nią popytu (kupuję sporo książek naukowych i wykorzystywanych przez studentów), czy daty wydania, czy wreszcie ograniczonego nakładu]. Do antykwariatu natomiast zaglądam z planem mniej sprecyzowanym [pod postacią np. poszukiwań jakiejś zacnej książki z dziedziny astronomii] lub wręcz bez żadnego konkretnego i po prostu z zamiarem przeprowadzenia beztroskich łowów - przy czym muszę powiedzieć, że w "swoich" antykwariatach zawsze jestem w stanie znaleźć coś dla siebie.
Lisek pisze:Zapach nowych książek mnie uspokaja.
Upajający aromat farby drukarskiej ♥ Również go uwielbiam, nie tylko jego zresztą - nowe książki ogólnie są tak niesamowicie schludne, czyste i nieskalane. Wygłoszenie przeze mnie której to opinii jest poniekąd zdumiewające, bo jeszcze kilka lat temu wyraźnie preferowałam książki posiadające już pewną historię.

ronaldDag
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2019, 13:43
Imię: ronaldDagKQ
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Turkey
Kontakt:

Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: ronaldDag » 17 kwie 2019, 21:19

Moja opinia, Ichigo, jest pozytywna, gdy czytalem ksiazke nic mi sie nie rzucilo w oczy, teraz jak ja przerobie zobacze czy jakies "babole" znajde;
Mysle, ze Pani Bator bylaby zainteresowana udzialem w takiej dyskusji z Czytelnikami.
Postarasz sie to zalatwic, Ichigo?
Pozdrawiam :

BarryRog
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2019, 17:55
Imię: BarryRogRW
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: United Kingdom
Kontakt:

Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: BarryRog » 13 lip 2019, 15:48

Sprawdz najpierw czy twoj komp obsluguje naprzyklad opengl 4 ;P

I zalezy ci sie oplaca ;. Duzo tutkow znajdziesz w w necie. Ale jak nie lubisz czytac z kompa to warto kupic ;

Gully Foyle

Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: Gully Foyle » 17 wrz 2020, 22:31

Allegro. Szybko, wygodnie i dostęp do tysięcy książek. Czasem można znaleźć coś, czego się szukało długi czas.

IZaOs
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2021, 1:16
Imię: Iza
Płeć: Kobieta

Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: IZaOs » 13 lut 2021, 1:28

ooo antykwariaty uwielbiam, maja klimat

Awatar użytkownika
patryktarachon
bit.ly/AtlasMarzen
Marzyciel-Gaduła
Posty: 67
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:18
Imię: Patryk
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Księgarnia czy antykwariat?

Post autor: patryktarachon » 27 mar 2021, 22:22

Sięgam po nowe książki, ponieważ czytam to, co jest aktualne w branży, w której pracuję. Z antykwariatów korzystam, gdy szukam starych płyt na winylach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość