Książki psychologiczne

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Muszol
Extra marzyciel
Posty: 761
Rejestracja: 21 sie 2010, 22:17

Książki psychologiczne

Post autor: Muszol » 04 sty 2012, 19:28

Tematu nie ma, może być fajny a nasze odpowiedzi mi się na pewno przydadzą.
Zawszę od tego że nie znam się na tym totalnie, ale czekam na wasze zdanie.

A więc.. książki psychologiczne, czytacie? Macie jakieś swoje ulubione? A może danego autora?
Czy takie książki można podzielić jeszcze na jakieś kategorie?

Skąd te pytania, potrzebuje kupić 2,3 książki o takiej tematyce ( na prezent ) a totalnie się na tym nie znam.. Liczę na waszą pomoc :)

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: Książki psychologiczne

Post autor: piagizela » 04 sty 2012, 19:38

Już tu pisalam - Psychopatologia Roberta Meyera. Opisane poszczególne przypadki zaburzeń psychicznych.

Muszol
Extra marzyciel
Posty: 761
Rejestracja: 21 sie 2010, 22:17

Re: Książki psychologiczne

Post autor: Muszol » 04 sty 2012, 19:43

A coś bardziej o zachowaniach normalnych człowieka/ reakcja.. a nie o takich lekko złych rzeczach (zaburzeniach)...?

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: Książki psychologiczne

Post autor: piagizela » 04 sty 2012, 19:45

W sensie poradniki psychologiczne? :zdziwko: Chyba tam powinnaś szukać, może się gdzieś przewinie książka o mechanizmach zachowań. Mnie takie rzeczy średnio interesują i nie wiem.

T85
Spełniacz Marzeń
Posty: 1009
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: z Szczecina

Re: Książki psychologiczne

Post autor: T85 » 04 sty 2012, 19:56

Hm jak dla mnie bardzo fajną książką jest np : Robin M. Akert, Elliot Aronson, Timothy D. Wilson "Psychologia społeczna - serce i umysł". Pomijam fakt że jest to podręcznik akademicki. Ale fajnie napisany :)

Roland Deschain
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 04 sty 2012, 15:51
Imię: Radek
Lokalizacja: Poznań

Re: Książki psychologiczne

Post autor: Roland Deschain » 04 sty 2012, 20:09

Muszol pisze:Skąd te pytania, potrzebuje kupić 2,3 książki o takiej tematyce ( na prezent ) a totalnie się na tym nie znam.. Liczę na waszą pomoc :)
Skoro na prezent, to bardzo mocno polecam książkę jaką sam niedawno przeczytałem, a mianowicie "50 wielkich mitów psychologii popularnej". Popularnonaukowa, bardzo lekko i fajnie napisana, wyjaśnia i obala całą masę dość popularnych mitów natury psychologicznej jakie na co dzień serwują nam choćby prasa czy telewizja ;)
T85 pisze:Hm jak dla mnie bardzo fajną książką jest np : Robin M. Akert, Elliot Aronson, Timothy D. Wilson "Psychologia społeczna - serce i umysł". Pomijam fakt że jest to podręcznik akademicki. Ale fajnie napisany :)
Popieram. Ewentualnie "Człowiek - istota społeczna". A poza tym polecam w zasadzie każdą pozycję, której autorem jest Elliot Aronson. Facet nie na darmo nazywany jest dzisiejszym guru psychologii społecznej :)

Muszol
Extra marzyciel
Posty: 761
Rejestracja: 21 sie 2010, 22:17

Re: Książki psychologiczne

Post autor: Muszol » 04 sty 2012, 20:21

Roland Deschain pisze:Człowiek - istota społeczna
moja książka do wosu ma taki tytuł hah :hyhy: :hyhy: ale wiadomka innego autora.

T85, Roland Deschain, tytuły fajne, zaraz zobaczę po ile te książki są w necie :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości