Harry Potter

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Post autor: V » 11 kwie 2011, 14:26

Wszystkie części przeczytałem dwa, albo trzy lata temu. W miesiąc. Strasznie się zżyłem z Harrym i jego przyjaciółmi, ubolewałem nad tym, że ta seria ma swój koniec. Uważam, że każde dziecko powinno przeczytać Harry'ego Pottera. I podziwiam panią Rowling za wyobraźnię.

Vizi

Post autor: Vizi » 11 kwie 2011, 15:45

Czytałam wszystkie części i to po kilka razy. Swoich mam dwie - pierwszą i siódmą. Teraz przeszedł mi już szał na Harry'ego Pottera, ale w wypadku wielkich nudów mogłabym sięgnąć po którąś książek z tej serii.
Najbardziej lubiłam i nadal lubię 3, 6 i 7.

Kotarzyna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 132
Rejestracja: 27 kwie 2011, 20:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Grodków

Post autor: Kotarzyna » 04 maja 2011, 22:21

Szczerze, nigdy nie odważyłam się sięgnąć po te książki. Filmy widziałam, podobały mi się, ale boję się wziąć za formę książkową ;) A z tego co widziałam, to te książki nie należą do najchudszych. Lubię czytać chude książki, bo zawsze mam pewność, że dobrnę do końca, w grubszych książkach jest o tyle gorzej, iż na ogół nie doczytuję do końca, bo albo zaczynam się nudzić, albo po prostu wszystko zapominam co było na początku (a mam strasznie słabą pamięć). Ale jeśli mam oceniać filmy, to bardzo mi się podobały :)



W sumie to temat o serii książek, nie filmów. ;-) / Rusałka.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2011, 17:18 przez Kotarzyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Post autor: Ruta » 05 maja 2011, 17:17

Czytałam wszystkie części dwa razy. Czas upływa szybko i dobrze. Można się kompletnie zatracić w historii Harry'ego i jego przyjaciół.
W te wakacje (mając ponad 4 miesiące czasu) zamierzam zasiąść jeszcze raz i się na chwilę oderwać. Moją ulubioną częścią jest 3. Niebanalna fabuła, i warsztat o wiele lepszy niż w 1. czy 2. części. Widać, że język jakiego Rowling używała do pisania dalszych części jest bogatszy.

Mam 3 części. 4, 5 i 6 tom. ;D

Truski
Marzyciel-Gaduła
Posty: 55
Rejestracja: 26 kwie 2011, 11:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Truski » 06 maja 2011, 10:27

Moja przygoda z książkami zaczęła się właśnie od tej serii. Uwielbiam wszystkie części, ale moją ulubioną jest chyba 3. W końcu tam poznajmy Syriusza, którego uwielbiaaaaaaam. Książki te wzbudzały we mnie wiele emocji. Cieszyłam się, złościłam, płakałam. Każdą z części czytałam wielokrotnie. To jedyne książki do których lubię wracać, nawet teraz. Podziwiam Rowling za to wszystko co stworzyła, ale żałuję że napisała tylko siedem części : )

Master Jedi
Łapacz chmur
Posty: 807
Rejestracja: 11 kwie 2009, 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Września

Post autor: Master Jedi » 27 cze 2011, 23:07

Wszystkie części przeczytałam, kilka razy (z wyjątkiem 6. i 7., ale zaraz to się nadrobi :P). Zdecydowanie moja ukochana książka. Świat stworzony przez panią Rowling jest wspaniały. Magia, te postacie i przygody... Wszystko mnie wręcz pochłonęło. ;) Mogę te książki czytać i czytać. I nigdy mi się nie znudzi. ;)
Podziwiam Rowling za to wszystko co stworzyła, ale żałuję że napisała tylko siedem części :
Heh, zgadzam się. Ale pisanie o dorosłych bohaterach już nie byłoby takie samo. ;)
W końcu tam poznajmy Syriusza, którego uwielbiaaaaaaam.
To tak jak ja. ;)

Moje ulubione części to 5. i 3. ;)

tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Post autor: tomala. » 28 cze 2011, 9:38

Posiadam pierwsze cztery tomy, które daaaaaaawno czytałam po kilka razy. Gdy byłam w podstawówce był szał na Harry'ego i wtedy też cześć trzecia "Więzień Azkabanu" była przez krótki czas moją ulubioną książką (potem poznałam więcej tytułów, a pod koniec szkoły podstawowej w końcu prawdziwego Mistrza fantasy, który to stoi niebo nad Rowling). Z kolejnymi częściami było już różnie: piątą czytałam dwa razy, szóstą - jeden raz, a siódmą, ostatnią, w ogóle. Tak naprawdę to tych ostatnich zupełnie nie pamiętam.
Seria książek z Harrym Potterem była dobrą lekturą dla dzieciaków w takim wieku. Fantastyczny świat oparty na starych legendach różnych narodów i kultur, walka dobra złem, gdzie pokazane jest, że nawet w codziennym życiu nie należy się poddawać, chociaż problemy, nie raz wielkie, pojawiają się często. Jednak bardzo dobra w tej książce jest jedna rzecz. Ona, głównie te dzieciaki w podstawówce, może jeszcze w gimnazjum, uczy przyjaźni i pokazuje, czym jest zaufanie... Niezła sprawa, a zarazem taka... prosta?

Obecnie moje książki z Potterem czyta młodsza kuzynka. Może i dobrze - niech się "jara" młodymi czarodziejami, a nuż wyrośnie z głupich gwiazdek obecnego ponoć-Disneya i zajmie się czymś innym :luka:
Sama obecnie do Pottera nie chcę wracać, to już nie jest dla mnie. Może kiedyś przeczytam każdą z książek po kolei, aby sobie przypomnieć, ale raczej mi się do tego nie spieszy. Zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2011, 9:41 przez tomala., łącznie zmieniany 3 razy.

Puśka
Newbie
Posty: 1722
Rejestracja: 12 cze 2011, 17:18

Post autor: Puśka » 28 cze 2011, 9:40

Na mojej półce stoją wszystkie części. Czytałam całą serię po 4, może 5 razy.
Uwielbiam HP. Zarówno książki jak i filmy.
Ulubiona część... Książę Półkrwi? Chyba tak (;

Crown
Extra marzyciel
Posty: 571
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: Crown » 28 cze 2011, 10:05

Master Jedi, zgadzam się z Tobą.

Właściwie to już dawno nie czytałam, ale odkąd wyszła pierwsza część czytam całą serię co wakacje, w tym roku też mam zamiar nadrobić.
Sama już nie wiem czy podoba mi się ta książka. Mogę powiedzieć, że ją kocham, łączy się z nią całe moje dzieciństwo, czuję ogromny sentyment i przywiązanie...

Ulubiona część? Trzecia i ostatnia. Masterpiece ;)

Lia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: 17 lis 2010, 17:19

Post autor: Lia » 28 cze 2011, 11:31

Nie pamiętam, kiedy dostałam dwa pierwsze tomy Harry'ego Pottera, ale wiem, że czytając je nabyłam fenomenalny nawyk dokładnego odtwarzania w głowie wszystkich zdarzeń, które rozgrywały się w świecie przedstawionym. Po latach wracając do każdego tomu z osobna, na nowo wyobrażam sobie cały Hogwart, wszystkie postacie magiczne i niemagiczne, ich wygląd i zachowania oraz magię, którą wydawało się być nasycone powietrze. Udało mi się kupić dodatki do serii - nie pamiętam dokładnych tytułów, ale na pewno są w nich dokładnie opisane wszystkie zaklęcia, istoty magiczne i ciekawostki. Kiedy dokładnie zagłębiam się w szczegóły świata Rowling, widzę przed oczami nie tylko budynek Hogwartu, ale wszystkich czarodziejów, charłaki i mugoli, kurczowo trzymających Kamień Filozoficzny w dłoniach.

Mimo, że teraz czytam inne książki, wcale nie przypominające przygód Harry'ego, to nigdy o nich nie zapomnę. Zawsze tak samo entuzjastycznie podchodzę do różnych wzmianek o HP. :)
Niech się tylko pokaże pottermore! Nie mogę się doczekać!

Master Jedi
Łapacz chmur
Posty: 807
Rejestracja: 11 kwie 2009, 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Września

Post autor: Master Jedi » 28 cze 2011, 14:26

Pamiętam, gdy byłam młodsza i czytałam te pierwsze tomy. To było coś. Potrafiłam siedzieć cały dzień i całą noc i tylko czytać. ;) Uzależnienie. ;) Aż rodzice na mnie krzyczeli, żebym dała już spokój. :P To były czasy. :P

mru
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2011, 13:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sosno.

Post autor: mru » 28 cze 2011, 21:08

Będąc w podstawówce tknęłam pierwszą część, przeczytałam jakieś 30 stron i nie mogłam przebrnąć.
Do Harrego Potera wróciłam dopiero teraz i muszę przyznać, że była to dobra decyzja. Z pewnością serię o bohaterze-czarodzieju warto przeczytać, i nawet teraz, będąc starszą od Harrego i jego przyjaciół przezywałam każdą przygodę razem z nim(chociaż z pewnością nie tak emocjonująco jak powinnam ;) ).
Nie da się ukryć, że pierwsze książki znacznie różnią się od tych późniejszych. 'Pierwsza pierwsza' była jak typowa bajka, następne stawały się coraz poważniejsze. Fajnie było zaobserwować jak wraz z Harrym dojrzewa autroka, przygody a także odbiorcy :)

Dla Pani Rowling piąteczka (!), bo stworzyła coś niezwykłego ;)

harrysmine
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2011, 18:02

Post autor: harrysmine » 18 lip 2011, 15:12

Hm. Gdybym ja miała cokolwiek większego powiedzieć na ten temat to esej bym mogła napisać :D
W każdym razie streszczając: jedyna seria do której zapałałam AŻ taką miłością :D Nie żebym innych książek nie kochała, ale ta konkretna to tak wyryła sie w moim sercu jak żadna inna książka.
Bohaterowie genialni, fabuła nieco banalna, ale szczegóły nadają jej indywidualności, a to wszystko wciąga tak, że mogłabym to czytać w nieskończoność odkąd koleżanka przeczytała mi pierwszy raz dwie pierwsze części jak byłam mała :D
Swoim dzieciom również tak mocno go wpoję :D

marta9
Bujający w obłokach
Posty: 272
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: że znowu

Post autor: marta9 » 18 lip 2011, 17:14

posiadam w swojej kolekcji wszystkie tomy (oczywiście wszystkie przeczytane nawet pare razy :D). Z upływem lat wciąż podoba mi się tak samo :) Za pare lat na pewno sobie przeczytam raz jeszcze ;)

Ink
Extra marzyciel
Posty: 612
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:28

Post autor: Ink » 24 lip 2011, 20:18

Czytałam raz, chyba 3 lata temu. Musiałam ukrywać książki przed mamą (wg niej takie książki to zUo :/), więc czytałam głównie nocami. Świata wtedy nie widziałam. Później chciałam przypomnieć sobie tą historię, ale jakoś nie było czasu. Weny też brakło. Może kiedyś...
Nie wiem, która część mi się najbardziej podobała. Wszystkie oprócz piątej były świetne. Bo tą znielubiłam za Syriusza.
I niestety nie mam żadnych książek z tej serii.

Friday
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 174
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:58
Lokalizacja: Na wschód od Poznania.

Re:

Post autor: Friday » 17 wrz 2011, 8:04

Truski pisze:Moja przygoda z książkami zaczęła się właśnie od tej serii. Książki te wzbudzały we mnie wiele emocji. Cieszyłam się, złościłam, płakałam. Każdą z części czytałam wielokrotnie.
Tak jak wyżej. Dorastałam z Harrym i zawsze będę mieć do niego sentyment. Kojarzy mi się z dzieciństwem i przeogromną chęcią otrzymania listu z Hogwartu (niestety moje marzenie nie zostało zrealizowane :( ).

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Harry Potter

Post autor: Anaru » 17 wrz 2011, 10:20

A ja nie lubię Harry'ego Potter'a Przeczytałam 1 i 2 część z przymusu, bo miałam to w podst. jako lekturę. Jakoś szczególnie mnie to nie wciągnęło i dałam sobie spokój. :)

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Harry Potter

Post autor: Luck316 » 22 gru 2011, 15:02

Ja już dwie pierwsze części przeczytałem i czekam na trzecią. Książki spodobają mi się tam bardzo jak i ekranizacje.

Usunięty 2094

Re: Harry Potter

Post autor: Usunięty 2094 » 30 gru 2011, 10:48

Lubię. Przeczytałam pięć części, ale mam zamiar zabrać się za kolejne. Tylko, kiedy ja na to znajdę czas? "Harry Potter" wg mnie jest ciekawą sagą o młodym czarodzieju. Książki czyta się lekko i przyjemnie, język nie jest zbyt skomplikowany, w zasadzie, można powiedzieć, iż są przeznaczone dla każdego.

makelovenotwar
Początkujący marzyciel
Posty: 26
Rejestracja: 21 gru 2011, 19:44

Re: Harry Potter

Post autor: makelovenotwar » 30 gru 2011, 22:12

Harry pomógł mi oderwać się od świata, został mym przyjacielem na zawsze. Baaardzo się z nim zżyłam, uważam, że w podobny sposób do was:) Jedno jest pewne - Potter łączy, towarzyszy, doradza. Jesteś biernym uczestnikiem powieści. Rowlling stworzyła cudowny, nieco odrealniony świat do którego niejeden z nas wszedł. Dzięki temu mam nieodparte wrażenie, że lepiej was znam!:) Cóż, trzeba przyznać, magiczna seria :serce:

ms
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 186
Rejestracja: 07 cze 2011, 9:59

Re: Harry Potter

Post autor: ms » 31 gru 2011, 0:33

Przeczytałem kiedyś jakąś jedną część, chyba ostatnią. Bardzo łatwo się czyta i gładziutko wchodzi w głowę, ale to nie wystarczyło żeby mnie zachęcić do sprawdzania pozostałych części.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Harry Potter

Post autor: powidlo » 28 mar 2012, 10:55

Zaczytywałam się na przełomie podstawówki i gimnazjum. Wprawdzie czytając później różne inne książki zrozumiałam, że może pewne motywy nie były aż tak oryginalne jak mi się wówczas zdawało, ale prawdę mówiąc to i tak nie odbierze tej całej magii która płynie z tych książek. Potrafiłam nad nimi spędzić noc i było mi przykro, że się skończyły.

Midnight
Extra marzyciel
Posty: 564
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:06
Imię: Justyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Re: Harry Potter

Post autor: Midnight » 11 kwie 2012, 16:51

Bardzo lubiłam Harry'ego Pottera i nadal mam sentyment i czasem wracam. Polecam przeczytać wszystkim, którzy nie czytali, a jedynie widzieli film. Książka to zupełnie inny świat, naprawdę.
Książka napisana prostym językiem, jednak przy takiej wyobraźni autorki nie jest to aż takim minusem.
Teraz to już nie to samo, jak byłam mała mogłam czytać dzień i noc.
Dobre wspomnienia, i jak będę kiedyś miała dziecko, będzie czytało Pottera (jak już przeczyta "Grę w klasy", oczywiście ;) ).

la_Rêveuse
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 125
Rejestracja: 29 mar 2012, 20:24
Imię: Marta
Lokalizacja: łódź

Re: Harry Potter

Post autor: la_Rêveuse » 14 kwie 2012, 15:47

chyba należę do mniejszości, która się Harrym nie zachwyca. ani książkami, ani filmami. Są fajne, przyjemne i w porządku, mogę sobie obejrzeć jak leci w tv czy cuś, ale nie dażę tej serii jakimś specjalnym uznaniem.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Harry Potter

Post autor: adelia » 28 cze 2012, 15:12

Całą historię Pottera i innych znam na pamięć. Każdą część czytałam kilka razy, podobnie jak filmy. Kiedyś, jak byłam młodsza, miałam na to prawdziwy szał, ale z czasem wyrosłam, teraz lubię sobie z sentymentu pooglądać, ale już się tak tym nie podniecam, jak dawniej ^^. Jednak, bardzo lubię, uważam całą serię za wyjątkową. ;>

Effy
Spełniacz Marzeń
Posty: 1225
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:35
Lokalizacja: Zagłębie Lubin

Re: Harry Potter

Post autor: Effy » 30 cze 2012, 10:17

Pamiętam jak był w dzieciństwie szał na to a ja to obserwowałam z boku. Mnie nie zachwycił Harry. Po obejrzeniu filmu jakoś mnie nie ciągnęło do sięgniecia po książkę. Jak mnie jakiś film zaciekawi to chętnie sięgam po książkę. Zazwyczaj są lepsze.

EV!L
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, 20:02
Imię: Natalia

Re: Harry Potter

Post autor: EV!L » 30 lip 2012, 20:09

Kocham, kocham, kocham. W wieku 9 lat przeczytałam pierwszą część, a później jakoś zleciało. Czytałam nawet po kilka razy. Mam wszystkie części i od czasu do czasu szukam swoich ulubionych momentów i przeżywam je na nowo. :)

Usunięty 2886

Re: Harry Potter

Post autor: Usunięty 2886 » 31 lip 2012, 20:58

1-4 części czytałem dwa razy, resztę raz. Kocham jego 'przygody', bardzo przypadły mi do gustu ^_^

farfalla
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 115
Rejestracja: 13 maja 2012, 0:22
Imię: Aśka

Re: Harry Potter

Post autor: farfalla » 06 sie 2012, 15:56

Hm... nie przeczytałam żadnego tomu "Harrego Poterra" :] . Może nie wiem co straciłam, ale wolę czytać nieco "inne" książki.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Harry Potter

Post autor: Pro » 06 sie 2012, 17:16

Mnie ta seria nie zachwyciła. Przeczytałem drugą i ostatnią część. Nie ciągnie mnie do sprawdzania pozostałych.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości