Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?

Każdy z nas lubi dobrze zjeść od dań ostrych, przez słone, aż po ulubione słodkości. Niejeden łasuch pewnie jest wśród nas. Podobno ''przez żołądek do serca'', więc jeśli masz jakiś niebanalny przepis - podziel się nim z nami.
ODPOWIEDZ
Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?

Post autor: Leah P » 16 maja 2017, 17:07

Pytanie jak powyzej. Jak odnajdujecie sie w kuchni, kiedy musicie przygotowac posilek dla kogos? Sprawia wam to przyjemnosc, czy stresujecie sie, ze odbiorcy nie posmakuje? Wolicie gotowac dla kogos, czy gdy ktos inny gotuje dla was? A moze gotujecie sami tylko dla siebie i tylko to wam odpowiada? Potraficie wczuc sie w role kucharza, gdy idziecie do restauracji i zrozumiec jego wizje, czy moze wolicie potrawy przygotowane dokladnie pod was?

Usunięty 5938

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Usunięty 5938 » 16 maja 2017, 19:43

Dla kogoś gotować nie lubię, bo zawsze obawiam się, że coś spierniczę albo nie będzie smakowało. Wolę gotować dla samego siebie, bo wtedy odpada czynnik stresujący i przyrządzam potrawy, tak żeby mi smakowały -czyli było dużo, tłusto i na ostro.
Najbardziej jednak lubię, gdy gotuje dla mnie Mama, bo świetnie Jej to wychodzi i uwielbiam Jej potrawy a i Ona bardzo się stara , by dogodzić synusiowi.

Usunięty 6699

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Usunięty 6699 » 16 maja 2017, 19:56

Lubię gotować dla innych i to jest dla mnie motywacja aby się do tego przyłożyć. Lubię innym dogadzać w taki sposób. Dla mnie samej często nie chcę mi się gotować i nie sprawia mi to frajdy.

Awatar użytkownika
Chandler
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwie 2017, 22:17
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Chandler » 17 maja 2017, 10:35

Jak już mam gotować, czy robić cokolwiek w kuchni, to tylko sam dla siebie. Lubię lekko tłuste, bardzo, ale to bardzo ostre potrawy, które sobie wymyślam na bieżąco.
Gotowanie dla kogoś nigdy mnie nie kręciło, zresztą nie uważam, abym miał jakikolwiek talent kulinarny, aby móc coś komuś ugotować. Ale jak ktoś zrobi dla mnie jakiś posiłek, to nie pogardzę, lubię czasem mieć coś "gotowego", zamiast siedzieć i samemu robić.

Usunięty 5938

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Usunięty 5938 » 17 maja 2017, 13:29

Kejt22 pisze:Lubię gotować dla innych i to jest dla mnie motywacja aby się do tego przyłożyć. Lubię innym dogadzać w taki sposób
Kejt22,
mam nadzieję, że Moja będzie miała podobny pogląd na gotowanie, szczególnie gdy będzie gotowała dla mnie.
Na razie pod okiem matki przechodzi intensywny, przyspieszony kurs gotowania.

CzechThisOut
Bujający w obłokach
Posty: 344
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:04
Imię: Olaf
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brno-Štýřice, ČR

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: CzechThisOut » 19 maja 2017, 20:35

Ja powoli wyrabiam się w gotowaniu, chociaż na razie to najlepiej i tak idzie mi grillowanie dowolnego rodzaju mięsa. Nie ukrywam jednak, że cieszy mnie gdy to moja wybranka gotuje dla mnie :)

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: _Magnolia_ » 28 maja 2017, 18:00

Wszystko mi jedno czy ktoś mi przygotuje obiad czy ja, ważne, żeby razem spędziło się czas. Jedzenie łączy ludzi ;)

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Leah P » 08 cze 2017, 19:55

Od pazdziernika 2016 nie ugotowalam NIC. Chyba raz podgrzalam zupe w mikrofalowce i jakos mi tego gotowania nie brakuje, dopoki mam co jesc w pracy, a jakby co to maz poratuje swoim gotowaniem wieczorem. Nie lubie gotowac ani dla siebie, ani dla kogos. W sytuacjach kryzysowych rok temu jeszcze cos gotowalam, ale teraz wole wyjsc do restauracji lub pubu niz babrac sie z garami. Pewnie jesli bede miala w przyszlosci dzieci, bede musiala czasami cos przygotowac, ale nadal licze na mojego prywatnego szefa kuchni, ze te obowiazki tez przejmie w pelni :D

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: QueenDream » 15 lip 2017, 10:45

Ostatnio polubiłam gotowanie, a nawet bardzo odkąd mam swoje 4 kąty do gotowania i odpowiedni sprzęt. Choć czasem fajniej jest jak ktoś dla Ciebie ugotuje, bo często mam tak że jak coś upiekę, czy ugotuję to podczas wytwarzania danej rzeczy tyle razy to popróbuję, że potem nie mam smaku tego jeść.

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Melancthe » 18 lip 2017, 18:03

Uwielbiam gdy ktoś gotuje dla mnie :D sama nie mam do tego talentu, dlatego też prawie połowę pensji wydaję w restauracjach.

Awatar użytkownika
Sibilla
Marzyciel-Gaduła
Posty: 73
Rejestracja: 21 sty 2018, 10:56
Płeć: Kobieta

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Sibilla » 30 sty 2018, 13:25

Ja lubię gotować dla innych, co potem wiąże się to z tym, że większa przyjemność jest to, że ugotowałam, niż mam to zjeść.

Natomiast jak ktoś dla mnie gotuje tj bardzo miłe.

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: aspołeczne.kurczę » 30 sty 2018, 22:13

Nie umiem gotować, więc odpowiedź jest oczywista. Przydałby mi się nadworny kucharz, bo obiady stołówkowe wychodzą mi już bokiem :(
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 736
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie

Post autor: Borcejn » 30 sty 2018, 22:56

Ja gotuję doskonale. Mówią o mnie "Pan jajecznica". Zapraszam do swojej kuchni.
Mam nawet kulę do ryżu ze stali nierdzewnej. Wsypuje do niej ryżu, gotuję, a potem to wpierdalam z jabłkiem.
Polecam - naprawdę można nieźle się tym najeść. I tanio! A stolec - pierwsza klasa.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?

Post autor: marigot » 30 maja 2018, 11:42

aspołeczne.kurczę, a próbowałaś w ogóle cokolwiek gotować ??

Ja gotuję i dla siebie i dla innych.. I nie powiem, miło usłyszeć że komuś smakuje...

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?

Post autor: aspołeczne.kurczę » 30 maja 2018, 16:03

marigot pisze: 30 maja 2018, 11:42 aspołeczne.kurczę, a próbowałaś w ogóle cokolwiek gotować ??
Oczywiście: ziemniaki, jajka, ryż, makaron, wodę. I to by było na tyle :swirus:

Jestem zbyt zapracowana vel leniwa, żeby ugotować obiad. Bo to nie tylko trzeba ugotować - trzeba kupić składniki, szukać przepisów, przeanalizować przepis (często brakuje danych, np. włóż do piekarnika na 30 min, ale nie napiszą już na jaką temp).
Więc ja ograniczam swojego gotowanie tylko do tego, co samo się gotuje, a w międzyczasie mogę porobić inne rzeczy, a nie mieszać chochlą.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?

Post autor: kick » 05 sie 2018, 13:13

Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?
Zdecydowanie to drugie. Może nawet trochę gorzej smakować :D

Awatar użytkownika
Kero
Moderator
Posty: 207
Rejestracja: 30 sty 2013, 9:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Cin&Cinnati

Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?

Post autor: Kero » 12 wrz 2018, 20:14

Leah P pisze: 16 maja 2017, 17:07 Wolicie gotowac dla kogos, czy gdy ktos inny gotuje dla was?
Zdecydowanie opcja numer dwa, choć gdybym potrafiła lepiej [naprawdę dobrze] gotować wybrałabym tę numer trzy - sama dla siebie =)

Maria112
Posty: 18
Rejestracja: 03 sie 2022, 8:54
Imię: Maria
Płeć: Kobieta

Wolisz gotować dla kogoś, czy gdy ktoś gotuje dla ciebie?

Post autor: Maria112 » 10 sie 2022, 12:08

Ostatnio wole sama sobie gotować))

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości