Czy kobiety mają lepiej od facetów?

Każdego z nas dopada chwila smutki, melancholii. Potrzebujesz pomocy, wsparcia lub po prostu chcesz się wyżalić? Nie duś tego w sobie, to niezdrowo. ;-) Pomożemy, poradzimy, wesprzemy.
ODPOWIEDZ
kamiledi15
Marzyciel-Gaduła
Posty: 65
Rejestracja: 06 paź 2015, 15:21
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna

Czy kobiety mają lepiej od facetów?

Post autor: kamiledi15 » 13 lis 2023, 11:53

Od paru lat panuje moda na przewagę kobiet. Ciągłe posty motywacyjne na Instagramie i Facebooku o tym, jakie kobiety są wspaniałe - o facetach ciężko znaleźć coś podobnego. Gdy któraś kobieta wstawi zdjęcie, to ma masę komentarzy, jaka to ona jest piękna, facet jeśli dostaje jakikolwiek komentarz to zwykle jakieś żarty, jaki jest paskudny. W pracy i na ulicy dziewczyny są roześmiane i rozgadane, a faceci milczący i ponurzy. W filmach panuje moda na robienie z kobiet bohaterek, a z facetów mięczaków. Faceta można wysłać na wojnę i dać mu zginąć. Jeśli w rodzinie jest przemoc ze strony kobiety, to facet wstydzi się to zgłosić, bo zostanie wyśmiany. Jeśli facet jest nieśmiały to jest skazany na samotność, bo przyjęło się, że to facet powinien pierwszy zagadać do kobiety. I wiele innych rzeczy podobnych można wymienić. Widzę to częściowo też u siebie, bo moja bratowa uważa się za najmądrzejszą osobę na świecie i jedzie równo po moim bracie, który z szacunku dla kobiet nie może się obronić. Ja od niej dawniej też usłyszałem wiele przykrych słów, ale odkąd urodziła dzieci i im pomagam w opiece to zrobiła się dla mnie milsza, ale pewnie tylko do czasu, bo na razie potrzebuje mojej pomocy. Dawniej kobiety miały gorzej, ale teraz chyba jest przesada w drugą stronę, gdy to mężczyźni są zastraszeni, ponurzy i smutni, a kobiety szczęśliwe, roześmiane i dominujące, przekonane że wszystko im wolno. Oczywiście kobiety też pod pewnymi względami mają przerąbane - miesiączka czy gwałty to pewnie koszmarna rzecz - ale w ostatecznym rozrachunku to raczej obecnie wydają się znacznie szczęśliwsze od facetów. Czy wy też macie takie wrażenie, czy przesadzam?

Józek
Dupek żołędny
Marzyciel-Gaduła
Posty: 57
Rejestracja: 10 maja 2021, 0:18
Imię: Józek
Płeć: Kobieta

Czy kobiety mają lepiej od facetów?

Post autor: Józek » 13 lis 2023, 16:54

kamiledi15 pisze: 13 lis 2023, 11:53 Od paru lat panuje moda na przewagę kobiet. Ciągłe posty motywacyjne na Instagramie i Facebooku o tym, jakie kobiety są wspaniałe - o facetach ciężko znaleźć coś podobnego. Gdy któraś kobieta wstawi zdjęcie, to ma masę komentarzy, jaka to ona jest piękna, facet jeśli dostaje jakikolwiek komentarz to zwykle jakieś żarty, jaki jest paskudny. W pracy i na ulicy dziewczyny są roześmiane i rozgadane, a faceci milczący i ponurzy. W filmach panuje moda na robienie z kobiet bohaterek, a z facetów mięczaków. Faceta można wysłać na wojnę i dać mu zginąć. Jeśli w rodzinie jest przemoc ze strony kobiety, to facet wstydzi się to zgłosić, bo zostanie wyśmiany. Jeśli facet jest nieśmiały to jest skazany na samotność, bo przyjęło się, że to facet powinien pierwszy zagadać do kobiety. I wiele innych rzeczy podobnych można wymienić. Widzę to częściowo też u siebie, bo moja bratowa uważa się za najmądrzejszą osobę na świecie i jedzie równo po moim bracie, który z szacunku dla kobiet nie może się obronić. Ja od niej dawniej też usłyszałem wiele przykrych słów, ale odkąd urodziła dzieci i im pomagam w opiece to zrobiła się dla mnie milsza, ale pewnie tylko do czasu, bo na razie potrzebuje mojej pomocy. Dawniej kobiety miały gorzej, ale teraz chyba jest przesada w drugą stronę, gdy to mężczyźni są zastraszeni, ponurzy i smutni, a kobiety szczęśliwe, roześmiane i dominujące, przekonane że wszystko im wolno. Oczywiście kobiety też pod pewnymi względami mają przerąbane - miesiączka czy gwałty to pewnie koszmarna rzecz - ale w ostatecznym rozrachunku to raczej obecnie wydają się znacznie szczęśliwsze od facetów. Czy wy też macie takie wrażenie, czy przesadzam?
Zgadzam się z Tobą w 200%
My faceci mamy po prostu prze...E
No trudno, ale namawiam do nie zmieniania płci mimo wszystko ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości