Odpoczynek a praca ogólna.

Każdego z nas dopada chwila smutki, melancholii. Potrzebujesz pomocy, wsparcia lub po prostu chcesz się wyżalić? Nie duś tego w sobie, to niezdrowo. ;-) Pomożemy, poradzimy, wesprzemy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Odpoczynek a praca ogólna.

Post autor: LuCyferKA » 11 maja 2018, 17:14

Mój problem wygląda następująco - mam problemy z wyluzowaniem się, odpoczynkiem, snem.

Nie potrafię się zrelaksować, leżeć czy przespać pół dnia. Prawie każda forma mego odpoczynku opiera się na jakimś rodzaju działania - oglądaniu filmu, siedzeniu przy komputerze, grze, uprawianiu aktywności fizycznej, komunikacji z innymi na różne sposoby, medytacji itp.

Jestem prawie zawsze, nawet przy ciężkim przemęczeniu "zawsze gotowy do działania". Nawet gdy nie mam siły zwlec się z łóżka jakoś to robię. Mam problemy z powodu ciągłego napięcia mięśni (nawet wtedy gdy jestem wyluzowany umysłem). Jedyne co na to pomaga to okazjonalny kieliszek bimbru, tabletki uspokajające firmy Labofarm (głównie oparte na kozłku lekarskim) lub rumianek.
Nie chcę się jednak faszerować używkami by odpocząć, robię więc to bardzo rzadko.

Jakie są waszym zdaniem dobre sposoby by odpocząć, rozluźnić się i nieco odpłynąć?
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Usunięty 5226

Odpoczynek a praca ogólna.

Post autor: Usunięty 5226 » 11 maja 2018, 18:16

LuCyferKA pisze: 11 maja 2018, 17:14 Nie potrafię się zrelaksować, leżeć czy przespać pół dnia.
Nie wiem jak u innych, ale u mnie leżenie dłużej rano wywołuje zawsze odwrotny skutek. A co dopiero leżeć pół dnia.
LuCyferKA pisze: 11 maja 2018, 17:14medytacji
Ja nie medytuję, ale spytam z ciekawości: co cię wtedy zajmuje? To nie polega na tym że zaprzestajesz kontroli myśli, pozwalasz im "płynąć" ? Ja jedyne co robię w podobnym kierunku to coś w rodzaju healingu światłem. Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, w każdym bądz razie wyobrażam sobie że biały promień przechodzi przez moje ciało i wtedy czuję się zrelaksowany.
Lepiej mi się po tym śpi, ale czasem zapominam to robić. Zazwyczaj rano i wieczorem jak się uda. Kiedyś to jeszcze słuchałem Solfeggio Frequencies i innej tego typu muzyki, ale zdarzało mi się zasypiać ze słuchawkami które nie tolerują wiercenia się.

A tak serio to ciężko mi doradzić, bo ja też przez większość dnia czymś zajmuję umysł. Czasem jak znajdę czas to przejdę się boso po ogrodzie i robię mały detoks głównie od elektroniki. Niebieskie światło monitorów hamuje wydzielanie melatoniny i z pewnością na wieczór trudniej spokojnie zasnąć.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Odpoczynek a praca ogólna.

Post autor: LuCyferKA » 11 maja 2018, 18:22

Podczas medytacji staram się zrównoważyć swoje chi, czy jakkolwiek inaczej można to nazwać. Wszelkie negatywne i pozytywne siły, tak by być niczym strzała. Medytuję po to, by być zrównoważony. Przynosi to coś w rodzaju odpoczynku, jednak także mega motywuje do działania. Pozwalam płynąć swoim myślą i odczuć chi, energię płynącą przez ciało.

Chyba każda muzyka mnie motywuje, przyspiesza, pomaga się skupić. Tak więc średnio odpocząć w sposób bierny.

Nadal nie mam pomysłu dla siebie jak bym mógł naprawdę odpocząć, wyluzować się.
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Odpoczynek a praca ogólna.

Post autor: marzanna » 15 maja 2018, 14:09

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje,dlatego bardzo często relaksuję się podczas słuchania radia,ew.stacji muzycznych w TV.Kojąco też na mnie działa książka,ale musi to być dobra książka,kolorowa prasa,długi spacer, a zmęczenie niestety nie pozwala mi zasnąć,wtedy długo się męczę zanim zasnę. W ciągu dnia nie usnę,mowy nie ma,zresztą nawet nie mam na to czasu,który płynie coraz szybciej. :) szybciej niżby się chciało. ;)

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Odpoczynek a praca ogólna.

Post autor: kick » 05 sie 2018, 12:05

Lucyferek, zajaraj se.

Obrazek
:D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości