Mówienie do siebie

Psychotesty, nasz charakter i wygląd. Uwaga: dostęp od 20 postów.
powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Mówienie do siebie

Post autor: powidlo » 20 lis 2012, 11:10

Ja robię to w zasadzie non-stop, chyba nie potrafię się zamknąć. A w myślach to już w ogóle. Czasem nie wiem do kogo gadam,ale gadam. Dramat <padam>

ironova
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:35
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: ironova » 20 lis 2012, 11:19

QueenDream pisze:Często Wam się zdarza mówic do siebie?
Dosyć często, najczęściej w szkole na lekcjach.
QueenDream pisze:W jakich sytuacjach najczęsciej
Na lekcjach, jak rozwiązuję jakieś zadania, lub w domu jak odrabiam lekcje. Lepiej wtedy zapamiętuję i się uczę, gdy słyszę co robię.
QueenDream pisze:Uważacie to za cos normalnego?
Jeżeli nie jest to zbyt głośne gadanie do siebie i w miejscu, gdzie jest dużo ludzi, to ok. Ale gorzej, jak idzie ktoś przez miasto i gada do siebie głośno. Wtedy zastanawiam się, czy może rozmawia przez telefon przez słuchawki czy może jest chora psychicznie.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Pro » 20 lis 2012, 19:11

Akasha. pisze:Ale gorzej, jak idzie ktoś przez miasto i gada do siebie głośno.
Ja tak robię czasem. Idę sobie i mówię coś i naglę ogarniam się rozglądając gorączkowo, czy ktoś nie idzie ze mna :D W domu też czasem gadam do siebie, ale częściej chyba do psa, który zawsze ma ochotę mnie wysłuchać w zamian za jakieś głaskanie. No i oczywiście oglądając mecz tłumaczę różne aspekty taktyczne niewiadomo komu. Czasem czytając książkę, czy oglądając film wyrażam swoje zdziwienie na głos. No zdarza się.
dż. pisze:A w myślach to już w ogóle.
Dokladnie, mam to samo. Moje myśli to wielki, niekończący się dialog.

Lawenda
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 19 lis 2012, 21:29
Imię: Lawenda

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Lawenda » 20 lis 2012, 19:31

Pro pisze:Dokladnie, mam to samo. Moje myśli to wielki, niekończący się dialog.
Dialog? :O A nie monolog? :P

Do siebie tylko w myślach, albo, gdy wpadam w furię i wtedy to, co mówię, a raczej krzyczę, to coś co dzieci zaliczają do "bardzo brzydkich wyrazów".

ironova
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:35
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: ironova » 20 lis 2012, 19:35

Lawenda pisze:Dialog? A nie monolog?
Ale czemu nie dialog? :D
Można sobie zadawać pytania i ze sobą dyskutować. Ja w myślach bardzo żywe dyskusje ze sobą prowadzę. :rotfl:

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Pro » 20 lis 2012, 19:37

Lawenda pisze:Dialog? A nie monolog?
Na początku napisałem monolog, ale się zreflektowałem i editnąłem na dialog. Nie potrafię tego opisać, musiałabyś wejść w moje myśli, ale zapewniam Cię, że bardziej przypomina to dialog niż monolog ;) #Am I A Psycho?

Lawenda
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 19 lis 2012, 21:29
Imię: Lawenda

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Lawenda » 20 lis 2012, 20:56

Pro pisze:#Am I A Psycho?
O kurczę. :P No nie wiem.

Mrs_Rozmarynowa
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 20 lis 2012, 17:01
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Mrs_Rozmarynowa » 20 lis 2012, 21:50

często, bardzo często - to kiedy mam się pakować?

Lily.
Extra marzyciel
Posty: 708
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Lily. » 20 lis 2012, 21:58

dż. pisze:Ja robię to w zasadzie non-stop, chyba nie potrafię się zamknąć. A w myślach to już w ogóle. Czasem nie wiem do kogo gadam,ale gadam. Dramat <padam>
Dokładnie. Ogólnie rzadko kiedy ostatnio milczę. Podobno nawet przez sen nawijam. :niepewny:
Najczęściej ze sobą rozmawiam, kiedy się śpieszę, próbuje samą siebie wtedy uspokoić i wytłumaczyć, że nie mogłam niczego zapomnieć, bo przecież dokładnie wszystko sprawdzałam. I na lekcjach też do siebie mówię, kiedy nad czymś się zastanawiam, i próbuję ułożyć odpowiedź na pytanie, najpierw mówię w myślach, a potem powtarzam na głos, żeby zobaczyć, czy slowa wypowiedziane głośno też mają sens.

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Offline » 20 lis 2012, 22:07

Gadam ze sobą bardzo, bardzo często. :D Bywa, że nawet częściej, niż z innymi ludźmi. ;)
Traktuję to jakby siedziała tam gdzieś we mnie druga Dominika, tylko przemawia tym samym głosem, co ja. ;)
To zjawisko występuje w moim przypadku odkąd nauczyłam się mówić. :P Już jako malusia dziewczynka niemal ciągle gadałam do siebie (tak na serio mówiłam do moich wyimaginowanych przyjaciół, których wyraźnie pamiętam oczami wyobraźni :D ). Dzisiaj zdarza się to rzadziej, ale wciąż. No i teraz to rozmowy ZE SOBĄ, a nie z tymi dziewczynkami, które widziałam i słyszałam tylko ja (no i byłam przez to wyśmiewana).
Lubię to. Dużo mi to pomaga. Gdy z czymś walczę lub jest mi ciężko, to przemawiam do siebie tą drugą JA, wspieram, motywuję i pocieszam siebie samą. Szczerze mówiąc to daje mi więcej, niż robiłaby to inna osoba. No i jest przy tym fun. Taka ciekawa, inna forma rozrywki. :P

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mówienie do siebie

Post autor: ANIOŁ » 27 sty 2013, 9:42

Dosyć często mówie sam do Siebie w koncu nie zawsze można mieć obok kogoś inteligentnego do rozmowy :P Najczęściej jak gdzieś idę, nad czymś intensywnie myslę, czasami jakieś afirmacje aby poczuć się lepiej, pewniej, uspokoić :]

aenimaa
Marzyciel-Gaduła
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Imię: Anna

Re: Mówienie do siebie

Post autor: aenimaa » 29 sty 2013, 13:16

Nie rozmawiam ze sobą na głos, z tego co kojarzę w 'głowie' też nie (no chyba, że robię to bezwiednie:D). Pracowałam natomiast kiedyś z dziewczyną, która non stop mówią do siebie na głos- mnie osobiście to irytowało. Cały czas miałam wrażenie, że zwraca się do mnie:D

CzarnaWieża
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2012, 15:59
Imię: Kaśka
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mówienie do siebie

Post autor: CzarnaWieża » 02 lut 2013, 17:23

Czy często mówię do siebie na głos? Nie pamiętam kiedy ostatnio,ale zdarzyło się.
W jakiej sytuacji też nie pamiętam.
Czy to jest coś nienormalnego? Dla mnie raczej nie.
Myślę,że to jest spowodowane długim "nie używaniem" języka,czyli osamotnieniem,albo zamyśleniem. :]

CzarnaWieża
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2012, 15:59
Imię: Kaśka
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mówienie do siebie

Post autor: CzarnaWieża » 02 lut 2013, 17:30

Offline pisze: Traktuję to jakby siedziała tam gdzieś we mnie druga Dominika, tylko przemawia tym samym głosem, co ja. ;)
Offine to mi przypomina "Władcę Pierścieni",a dokładnie Smigola :D

Markiza
Marzyciel-Gaduła
Posty: 80
Rejestracja: 05 cze 2011, 14:35

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Markiza » 03 lut 2013, 15:30

Tak na pewno zamyśleniem/
Mam czasami takie śmieszne sytuacje, kiedy siedzę przy oknie, patrzę na przyrodę i jeszcze jak przeczytam jakiś mądry fragment książki. Wtedy zadaję pytania retoryczne. Potem się z nich śmieje, sama odpowiadam.

fragola
Bujający w obłokach
Posty: 304
Rejestracja: 31 paź 2012, 14:27

Re: Mówienie do siebie

Post autor: fragola » 03 lut 2013, 15:49

Czasami mówię do siebie, ale przeważnie w myślach, rzadko mi się zdarza rozmawiać ze sobą na głos.
W jakich sytuacjach? Jak intensywnie o czymś myślę albo w niespodziewanych sytuacjach;)

Erkanna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:01
Imię: Daria
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Irlandia

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Erkanna » 18 sie 2013, 3:40

Wcześniej bardzo często do siebie paplałam :P Teraz już rzadziej, i jak nie ma nikogo w pokoju :rotfl: Najczęściej jak gram, to sama przy okazji to wszystko komentuje <facepalm>

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Thor » 18 sie 2013, 10:18

Mówię czasem do siebie gdy słucham muzyki albo coś naprawiam :P

Anika
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 26 cze 2014, 9:47
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Anika » 25 mar 2015, 22:18

No zdarza się mi mówić do siebie, ale raczej jedynie wtedy, gdy coś mnie zdenewruje, bądź wyprowadzi z równowagi.

Usunięty 2886

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 2886 » 25 mar 2015, 22:25

Bardzo często to robię. Zdarza się także, że zaczynam mówić do siebie w towarzystwie innych osób. Naprawdę dziwnie musi to wyglądać. :oczami:

Amethis
Początkujący marzyciel
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Valyria

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Amethis » 25 mar 2015, 22:49

Tylko kiedy jestem w naprawdę złym stanie psychicznym np. na skraju załamania. Poza tym chyba nigdy. Czego nie można powiedzieć o śpiewaniu. :D

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: aspołeczne.kurczę » 25 mar 2015, 22:53

Codziennie mówię do siebie. Choć najczęściej to tylko monolog wewnętrzny.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Hinaru » 25 mar 2015, 23:01

aspołeczne.kurczę pisze:Codziennie mówię do siebie. Choć najczęściej to tylko monolog wewnętrzny.
Mam dokładnie to samo.
Takie rozkminy w myślach z samym sobą.

Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach
Posty: 253
Rejestracja: 23 mar 2015, 18:30

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Jeruka » 27 mar 2015, 10:42

:hurra: nie jestem sam :hyhy:

Usunięty 1337

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 1337 » 04 sie 2015, 17:24

Nie często mi sie to zdarza, ale prawie zawsze kiedy mnie coś zdenerwuje, coś co nie umiem rozwiązać. Wtedy cały dom mnie słyszy ale gadam sama ze sobą ;D

Usunięty 5938

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 5938 » 14 lip 2016, 16:17

Często bełkoczę coś do siebie i to niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajduję ( w domu, na ulicy, w markecie, u krewnych z wizytą). Na szczęście ten bełkot jest niezrozumiały dla innych.

Usunięty 6091

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 6091 » 15 lip 2016, 9:32

każdy mówi do siebie, więc i ja nie jestem w tym wyjątkiem :P
czasami w myślach, czasami na głos, np. to niesamowicie działa jak szukam czegoś, nie mogę znaleźć, mówię to na głos i pyk pyk znalazło się xd

Usunięty 5938

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 5938 » 17 lip 2016, 11:21

Muffinka pisze: np. to niesamowicie działa jak szukam czegoś, nie mogę znaleźć, mówię to na głos i pyk pyk znalazło się xd
Muffinka, ja jak czegoś nie mogę znaleźć, to półgłosem mielę w zębach przekleństwa. Ale przeważnie, jakoś nie robi się ,,pyk" i nie znajduje przedmiotu mych poszukiwań

Asik
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2017, 8:42
Imię: Asia
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Asik » 09 sty 2017, 8:55

Ja do siebie mówię często jak gdzieś idę. Mam wtedy rozkminkę, co jeszcze dziś chcę zrobić i tak sobie planuję na głos dalsze działania :hyhy:

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: adelia » 31 sty 2017, 12:51

Asik pisze:Ja do siebie mówię często jak gdzieś idę. Mam wtedy rozkminkę, co jeszcze dziś chcę zrobić i tak sobie planuję na głos dalsze działania :hyhy:
Też tak mam, tym bardziej w okresie, jak się dużo uczę to mi się to potęguje :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości