Mówienie do siebie

Psychotesty, nasz charakter i wygląd. Uwaga: dostęp od 20 postów.
piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: Mówienie do siebie

Post autor: piagizela » 29 gru 2011, 15:22

Zawsze, kiedy liczę zadania z matmy. Czasem gadam tak przez całe godziny. Na maturze miałam cholerny problem.

Usunięty 2094

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 2094 » 29 gru 2011, 15:24

Właśnie, podobnie jak piagizela, mówię do siebie podczas wykonywania jakichś "cięższych" [dla mnie] czynności. To może być gra w karty, to mogą być zadania z matmy. "Cięższych" pod tym względem, że wymagają pracy umysłowej, czyli że trzeba się nad nimi skupić.

rzeczywista
Bujający w obłokach
Posty: 339
Rejestracja: 26 gru 2011, 14:57

Re: Mówienie do siebie

Post autor: rzeczywista » 29 gru 2011, 15:52

Lubię czasem porozmawiać ze sobą. To całkiem miłe. Jednak z tego względu, że przez społeczeństwo uważane jest to za przejaw jakichś zaburzeń psychicznych, robię to jedynie w samotności. :oczami:

Muszol
Extra marzyciel
Posty: 761
Rejestracja: 21 sie 2010, 22:17

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Muszol » 29 gru 2011, 16:33

Jak poprzedniczki, zadania z matematyki itp, ale jak jadę samochodem to też, w szczególności gdy jedzie przede mną ktoooś baaardzo wolno :)

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Mówienie do siebie

Post autor: poly » 29 gru 2011, 18:44

Chyba jednak nie lubię i nie praktykuje za często. Ot tak, czasami, w czasie jazdy też, jak oglądam coś głupiego, czy jak robię zadania z rachunkowości to może, ale to bardziej myślenie na głos.

Usunięty 2094

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 2094 » 29 gru 2011, 18:45

Muszol pisze:Jak poprzedniczki, zadania z matematyki itp, ale jak jadę samochodem to też, w szczególności gdy jedzie przede mną ktoooś baaardzo wolno :)
Oj, skądś to znam. Wprawdzie samochodu nigdy nie prowadziłam, jednak jako pasażer mogłam obserwować czyjeś ślamazarne tępo. Ale myślę, że gorsze od tego jest zdecydowanie wymuszenie pierwszeństwa.

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Mówienie do siebie

Post autor: poly » 29 gru 2011, 18:51

Robe-Rose pisze: Oj, skądś to znam. Wprawdzie samochodu nigdy nie prowadziłam, jednak jako pasażer mogłam obserwować czyjeś ślamazarne tępo. Ale myślę, że gorsze od tego jest zdecydowanie wymuszenie pierwszeństwa.
Nie. Wtedy jednorazowo walnisz komuś wiązankę, a jak jedzie wolno to czasami dość długo musisz mieć w sobie złe emocje.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Mówienie do siebie

Post autor: she » 29 gru 2011, 20:16

poly pisze: Wtedy jednorazowo walnisz komuś wiązankę
Albo w bok, jak nie masz innej możliwości.. Wtedy jeszcze większa dawka złych emocji + stres z zajścia.
Zawalidrogi ogólnie są do .. kitu.

Co do tematu, to gadam wtedy kiedy się karcę, za to co zrobiłam źle, że coś sknociłam i wtedy kiedy już nie mogę znieść swojej beznadziejności w konkretnej sprawie. Czasami jeszcze się mobilizuje tekstami typu "Patrycha dasz radę", bądź wchodzę sobie na ambicje "Będziesz głupią krową jak Ci się to nie uda". Gdy się śmieje, to zawsze strzelę sobie podsumowanie 'Ale ja jestem głupia'. Tyle.

Usunięty 2094

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Usunięty 2094 » 01 sty 2012, 11:31

No ale ta wiązanka też jest mówieniem do siebie. Prawda?

Rosallie
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2012, 2:27
Imię: Sonia

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Rosallie » 01 sty 2012, 17:18

Mi często się zdarza mówić do siebie, najczęściej gdy muszę coś przemyśleć. Uważam to za normalne, wtedy, kiedy jest ktoś obok, ale jednak mówię do siebie :rotfl:

Karolajn
Bujający w obłokach
Posty: 221
Rejestracja: 03 sty 2012, 15:38
Imię: Karolina
Lokalizacja: I tak nie trafisz.

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Karolajn » 05 sty 2012, 9:54

QueenDream pisze:Często Wam się zdarza mówic do siebie?
Czasem mi się zdarzy, szczególnie jak jestem na coś zła, to mówię do siebie.
QueenDream pisze:Uważacie to za cos normalnego?
Uważam, że to jest normalne. Nie ma nic w tym złego.
Moja babcia zawsze sama do siebie mówi.

...feniks
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 138
Rejestracja: 15 sty 2012, 20:56
Imię: Krystyna

Re: Mówienie do siebie

Post autor: ...feniks » 18 sty 2012, 8:45

Wywodów nie prowadzę, ale zwracam sobie uwagę...
np. Kryśka uważaj..., Nie kombinuj za dużo..., aleś narozrabiała..., rusz mózgiem (tu jakaś inwektywa)...

Wamp.
Marzyciel-Gaduła
Posty: 55
Rejestracja: 22 sty 2012, 20:31

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Wamp. » 24 sty 2012, 19:24

Owszem te gadanie ze sobą mam chyba po mamie.
Nie mam rodzeństwa więc z kimś trzeba pogadać szczególnie gdy pies mnie oleje. :D
Zawsze jednak pocieszam się słowami mamy o tym, że inteligenty człowiek powinien umiem gadać ze sobą :D

CiasteczkowyPotwór
Bujający w obłokach
Posty: 378
Rejestracja: 20 sty 2012, 14:21
Imię: Wiera
Lokalizacja: Kuchnia

Re: Mówienie do siebie

Post autor: CiasteczkowyPotwór » 24 sty 2012, 22:03

U mnie w rodzinie każdy ma chęć dzielenia się swoimi planami i przemyśleniami, nawet jeśli odbiorca nie zwraca na niego uwagi i np. gapi się w tv lub robi coś innego.
Lubię sobie krótko komentować serial czy film ze ścianą, czasem się zapominam i opowiadam sobie co robię, gdy coś planuję, to... sama ze sobą... :D

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Peggy_Brown » 25 sty 2012, 11:50

Zdarza mi się mówić do siebie. Gorzej jak ktoś jeszcze o tym nie wie i zastanawia się "co ta laska odpierdziela". Przykład miałam niedawno, szukałam czegoś w szafie i komentowałam coś. Kolega miał dosć dziwną minę, ale przynajmniej widział.
Wiele osób pyta się czy mówię do nich czy do siebie. Ale nie są to takie rozmowy jakieś twórcze tylko skomentowanie czegoś.
I jak jeżdżę samochodem też potrafię gadać do siebie.

iteraki LC
Początkujący marzyciel
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:43
Imię: Łukasz

Re: Mówienie do siebie

Post autor: iteraki LC » 26 sty 2012, 19:14

W samochodzie gadam dosiebie non stop, żeby nie usnąć. Albo udaję, że śpiewam, bo śpiewem tego nazwać nie można ;)

Nefrectinie.
Początkujący marzyciel
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:46
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Trzebnica/Wrocław

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Nefrectinie. » 04 mar 2012, 14:51

Ostatnio złapałam się na tym, że często mówię sama do siebie. ;d Najlepsze jest to, że czasami mówię sama do siebie w języku angielskim :D Nie rozumiem samej siebie tym ;d Człowiek jest dziwny. ;d

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Mówienie do siebie

Post autor: she » 19 mar 2012, 0:46

Peggy_Brown pisze:I jak jeżdżę samochodem też potrafię gadać do siebie.
Żartujesz prawda? xD
Ja mam zawsze ubaw z takich, co jadą i sami ze sobą rozprawiają.
Chociaż z drugiej strony, nie ma to jak rozmowa 'z kimś inteligentnym' :rotfl:

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Mówienie do siebie

Post autor: powidlo » 28 mar 2012, 18:02

Strasznie dużo gadam do siebie, nie wiem dlaczego.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Guśka » 28 mar 2012, 18:07

Nie mówię raczej dużo do siebie, chyba tylko wtedy kiedy coś robię.

Maffer
Marzyciel-Gaduła
Posty: 76
Rejestracja: 07 kwie 2012, 17:51
Imię: Dominik

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Maffer » 07 kwie 2012, 23:48

Myślę, że rozmyślanie w 100% wystarcza. Póki co, nie muszę używać głosu do obmyślania planów. :D

Majeczka
Bujający w obłokach
Posty: 341
Rejestracja: 05 mar 2012, 17:54
Imię: Maja
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lbn

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Majeczka » 08 kwie 2012, 11:03

Ja dużo mówię do siebie, szczególnie jak odrabiam lekcje i zrobię coś źle to zawsze jest takie coś : " Majka, co ty najlepszego narobiłaś, teraz to ładnie skreśl i rób od nowa" . :looka:

Renfri

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Renfri » 16 kwie 2012, 17:41

Zdarza mi się mówić do siebie tylko wtedy, gdy robię jakieś zadania. Lubie słyszeć to, co piszę i nad czym się zastanawiam. Na początku ludzie uważali mnie za psychicznie chorą, ale już się chyba przyzwyczaili. Zaczęli nawet korzystać z tego i robili zadania tak, jak ja mówiłam. :zdziwko:

Drag
Bujający w obłokach
Posty: 277
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:17
Imię: Szymon
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Drag » 16 kwie 2012, 17:54

Grę na gitarze kończę "ale zajebiście Szymon grasz; a dzięki!; ależ nie ma za co!" :D

Araxir
Początkujący marzyciel
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2011, 16:27

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Araxir » 20 kwie 2012, 12:47

Lepszym pytaniem może być - kiedy ja nie mówię do siebie... Jest to dla mnie tak normalne, że aż staje mi się nienormalnością nierobienie tego...

Pami
Marzyciel-Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 16 kwie 2012, 20:21

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Pami » 20 kwie 2012, 15:51

Zazwyczaj mówię do siebie, gdy jestem sama. Najczęściej podczas robienia właśnie jakichś zadań do szkoły, wykonywania obowiązków domowych czy jak się czymś zdenerwuję.

Strawberry
Marzyciel-Gaduła
Posty: 81
Rejestracja: 27 kwie 2012, 22:11
Imię: Justyna

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Strawberry » 27 kwie 2012, 23:21

Zdarzy sie, przeważnie jak komentuje coś, najczęściej to filmy. Czasami mam tak, ze nie mogę powstrzymać się od złośliwego komentarza na temat jakiejś sceny w filmie. Tez gadam sama do siebie jak myslę co mam zrobić, jak nad czymś myślę mocno, bo np czegoś zapomnę itd

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Mówienie do siebie

Post autor: adelia » 24 cze 2012, 18:04

Zdarza mi się mówić do siebie, jak porządkuję sobie plan dnia czy plan tygodnia, tak jest mi łatwiej ogarnąć wszystko. No i jak się uczę, to zawsze mówię sobie wszystko głośno, żeby siebie słyszeć, wtedy bardziej się skupiam i szybciej idzie mi nauka, dodatkowo często prowadzę wewnętrzny monolog, co jest może trochę dziwne, ale mniejsza z tym. Podobno wyrosnę :D

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mówienie do siebie

Post autor: _Magnolia_ » 19 lis 2012, 20:42

QueenDream pisze:Często Wam się zdarza mówic do siebie?
W jakich sytuacjach najczęsciej
Uważacie to za cos normalnego?
Zależy czy w myślach czy na głos ale nie mogę powiedzieć aby to było bardzo częste. Nie wiem w jakich sytuacjach zdarza mi się bo statystyki nie robiłam :) Uważam że jest to normalne, bo bardziej można się skupić w swoich przemyśleniach i mówiąc na głos bardzo pomaga, przynajmniej dla mnie, ale oczywiście robię to gdy koło mnie ludzi nie ma
Dafne pisze:Uważam, że jest to wtedy moja chwila dla siebie i nikt nie powinien się temu dziwić.
z tego samego powodu co koleżanka wyżej napisała :)

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Mówienie do siebie

Post autor: Saya » 20 lis 2012, 9:05

Jak jestem sam często mówie do siebie. Lubie w ten sposob rozwiązywać swoje problemy, łatwiej mi wtedy znaleźc rozwiazanie. Albo czasami poprostu marze na jawie i zaczynam gadać do siebie co robie w tym alternatywnym życiu wymyślonym przez wyobraźnie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości