Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Nasza społeczność jest wyjątkowa! Ten dział zapewnia pełną swobodę. Rozmowy o wszystkim i o niczym... bo przecież życie to nie tylko poważne sprawy, ale także mnóstwo zabawy.
Awatar użytkownika
Jessica_126
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2015, 9:53
Imię: Karola
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Jessica_126 » 17 sie 2016, 21:29

Jak w temacie :)
Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że to były rzeczy wielkie

Usunięty 6091

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Usunięty 6091 » 18 sie 2016, 7:55

jak z ziomkiem myśleliśmy o nowym klanie, to nawet takie forum założyłam.. ale po niecałym tygodniu już mi się to znudziło i stwierdziłam, że nie chcę brać w tym udziału bo klany na kurniku to ogółem rzecz ujmując: jeden wielki syf. Poza tym trzeba mieć na to czas, użerać się z ludźmi itd.
Mnie było po prostu szkoda czasu, wolałam robić coś innego niż ciurkiem siedzieć przy kompie ;p

Nigdy nie myślałam, żeby założyć forum wielotematyczne czy dotyczące jakiegoś przewodniego wątku, to jest bardzo dużo pracy, trzeba ugryźć taką rzecz od technicznej strony, jak ktoś nie ma doświadczenia to będzie mu ciężko, nie wystarczy wklepać kilka tematów, działów, styli i muzyka gra.
Byłam też przy tworzeniu pewnego forum i coś co mogłoby się wydawać, że zajmie chwilę, trwało parę godzin.. no i potem sam fakt, żeby utrzymać to forum, żeby ludzie przychodzili, pisali i dyskutowali, żeby była dobra atmosfera itd. Ciężko jest czasami to połączyć, ile ludzi tyle różnych guścików i pomysłów, ciężko dogodzić każdemu, ale strona wizualna forum to czasami tylko jeden z niewielkich problemów, zaczyna się dramat, kiedy np "władza" nie reaguje jak w jakiś tematach jest syf i zaczynają się słowne przepychanki, robi się przykro itd. zdecydowane wolę być zwykłym userem :)

Usunięty 2094

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Usunięty 2094 » 23 mar 2017, 0:14

Kiedyś tak. Najlepiej psychologiczne, socjologiczne, traktujące o społeczeństwie. Nie jedynie o polityce i nie jedynie o tematach "czy on mnie zdradza". Podchodzę do tematu dość szeroko.

Ale tu trzeba też umieć zarządzać, trzeba mieć czas, a ja nie jestem pewna, czy potrafię się zaangażować w taki projekt.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 8:32

Własne forum?

Ja jestem zarejestrowany na jednym forum psychologicznym, które jest dość znane w Polsce.
Dyskusje na temat: depresji, samotności, osamotnienia, uczuć.

Czyli wszystkie tematy, związane z psychologią.
Mi wystarczy to, że jestem tylko użytkownikiem forów i nic więcej mi nie potrzeba.
Posiadanie własnego forum, tym bardziej psychologicznego to już odpowiedzialność. Jestem też na innym forum, które wprawdzie nie jest psychologiczne, ale jest bardzo ciekawym, ogólnotematycznym forum i administratorką jest założycielka tego forum.
Podobno sama założyła forum, na swoich zasadach.

Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach
Posty: 356
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:36
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Filip » 23 mar 2017, 11:28

Nie. Dziękuje. :)

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 18:31

Chociaż własne forum może być ciekawe, jeżeli ma się na to dobry pomysł, ciekawą grafikę i przyjazny regulamin dla użytkowników.

Każde forum powinno być dla użytkowników przyjazne z normalnym regulaminem.
Czasami, na niektórych forach są przesadzone regulaminy, ale to już jest wymysł twórców, administratorów.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Peggy_Brown » 23 mar 2017, 20:19

Nie chciałabym mieć. To nie dla mnie. Wolę chyba wpaść raz, napisać coś i zajrzeć za kilka dni. Własne forum wymaga zaangażowania, którego ja bym nie miała. Wolę się skupić na rzeczach, które są dla mnie ważniejsze, a pomysł własnego forum jakoś nigdy nie wpadł mi do głowy. Chyba nawet nie wiedziałabym jakby się do tego zabrać od strony technicznej. No i skąd pozyskać użytkowników. A potem to wszystko monitorować, sprawdzać. O nie nie.

Usunięty 5226

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Usunięty 5226 » 23 mar 2017, 21:22

Też nie widzę takiej potrzeby.
Kiedyś nawet robiłem strony internetowe, ale mi się potem odechciało, a co dopiero takie forum utrzymywać. Nie ma z tego kokosów zapewne, a czas poświęcać trzeba.

Nie czytałem czemu Queen założyła to forum, ale fakt że istnieje ono tyle lat, jest wysoko w wyszukiwarce, przewinęło się przez nie masa użytkowników - to musi być niezłe uczucie.
Bycie początkiem tego wszystkiego :serce:

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: QueenDream » 23 mar 2017, 21:30

Suicider pisze:Bycie początkiem tego wszystkiego
A no jest to taki "inne" uczucie niż wszystkie, a dokładnie co czuję, to bardzo trudno mi opisać ;) W zasadzie forum w tym orku bedzie obchodzić swoje 9 lecie, no ale tak naprawde istnieć będzie około 11, tylko te pierwsze prawie 2 lata były na fora pl i tego nie liczę, no ale jednak NM istniało już tylko w innej formie ;)

Don Vito
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2017, 12:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Don Vito » 24 mar 2017, 12:46

Kiedyś prowadziłem już forum jednak tematyka zanikła w momencie kiedy producent ktorego produktów forum dotyczyło przestał istnieć. W tej chwili prowadzę jedno forum. O tematyce tej samej jak tu. Forum jest dość młode powiedział bym że się dopiero rozkręca. ;) Ogólnie rzecz biorąc nie jest to łatwe zadanie jednak daje dużą satysfakcje jak wychodzi wszystko tak jak chcemy. Dodatkowo można poznać wielu nowych ciekawych ludzi :)

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Jaśmin » 25 mar 2017, 2:19

podobnie jak większość - nie. To wymaga dużego zaangażowania, sporo czasu by o takie forum dbać a ja mam inne zajęcia w życiu i inne rzeczy w głowie w tym momencie. Zdecydowanie prościej jest być zwykłym użytkownikiem i pisać kiedy się chce, móc sobie zrobić przerwę od forum w dowolnym momencie. Będąc administratorem jest się jednak "odpowiedzialnym" za to miejsce i użytkowników, którzy je tworzą.

Swoją drogą mam też konto na forum, z którego właśnie administratorka zniknęła i nikt nie zatwierdza próśb o przyjęcie do grup, nikt nie usuwa błędów, forum dogorywa i pewnie zdechnie za jakiś czas. Użytkownicy bez uprawnień nic nie zrobią a to trochę nie fair względem nich... bo jednak nadali temu forum formę, zapełnili je treścią, i należałyby im się jakieś wyjaśnienia... no ale...

Miałam różne rangi na forach, byłam wiele razy moderatorką, nawet przez jakiś krótki czas prowadziłam moje forum ale to był epizod i nie miało ono zbyt wielkiego ruchu.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: marigot » 09 kwie 2017, 20:20

Patrząc na to że teraz jednak większość for pada, to jakoś mi nie śpieszno do posiadania własnego..
Poza tym, to jednak obowiązek i odpowiedzialność, więc jednak podziękuję

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Śniący » 17 kwie 2017, 12:33

Ale nie wszystkie fora na szczęście upadają.
Zależy od danego forum. Na forach dyskusyjnych liczy się regularna aktywność, frekwencja i zainteresowanie.
Jeżeli jakieś fora mają zbyt małą popularność i niezbyt wielu ludzi się tam rejestruje, to mogą one upaść.

Awatar użytkownika
uschly
Początkujący marzyciel
Posty: 24
Rejestracja: 14 kwie 2017, 23:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: uschly » 17 kwie 2017, 13:57

jak w temacie...

siódmy rok piszę takowe. nie zliczę ile godzin już pochłonęło, ile koncepcji zostało nadpisanych. nad samym tylko stylem wyświetlania formularzy siedziałem kilka dni. także owszem. nie pierwsze, ale mam nadzieję ostatnie. suma doświadczeń, porażek.

[quote=Jaśmin"](...) Zdecydowanie prościej jest być zwykłym użytkownikiem i pisać kiedy się chce, móc sobie zrobić przerwę od forum w dowolnym momencie. (...)[/quote]

pewnie, że łatwiej być cegłą w murze, lecz nie zawsze taka przyjemność jest możliwa. fora tematyczne to dziś duży problem. ciężko znaleźć cokolwiek relatywnie świeżego, co nie trąciłoby jakimiś brakami. w moim przypadku to forum poświęcone popkulturze Japonii (mango-animy), z dodatkowymi działami dotykającymi rozrywki, itd.
nie nazwałbym tego forum "o wszystkim", lecz o wyznaczonych priorytetach w indeksie.

słyszałem opinie, iż fora jako takie wymierają. ciężko uwierzyć, lecz coś w tym jest. nie widzę jeno alternatyw. ludziska coraz bardziej "nie mają czasu". zaczyna się w coś wierzyć i kto wie, może rzeczywiście tego czasu mieć się nie będzie. jak placebo. niemniej póki następują próby, póty istnieje wybór na rynku. skazywanie się na różnych zuckerbergów, czy inny zbieg okoliczności nie musi mieć miejsca.

ps. odnośnie regulaminów... plaga. nie wiem jak inni, lecz osobiście czuję się jak idiota, kiedy po raz setny wymaga się ode mnie znajomości tysiąca paragrafów. ludziska już nie wieszają sobie nad głowami miecza, lecz cały pęk żelastwa. w założeniu to ułatwienie kontroli - taki dżip, obroża. tymczasem umieć zachować się w towarzystwie winno być zdolnością pasywną, nie forsowaną. utemperowana wolność naturalna.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: _Magnolia_ » 17 kwie 2017, 17:11

Nie, nie mam czasu ani chęci.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Śniący » 17 kwie 2017, 17:19

Ja sobie myślę, że niektóre fora dyskusyjne tracą popularność wśród użytkowników przez zbyt restrykcyjne regulaminy, administratorów i moderatorów, którzy wprowadzają regulaminy, jak chcą na takich forach, co nie do końca podoba się wielu użytkownikom.
Niektórzy rezygnują z uczestnictwa na forach, ponieważ byli dotkliwie i niemiło traktowani przez administrację i moderację.

Niestety, są tacy administratorzy i moderatorzy na niektórych forach, którzy tam robią sobie co chcą, bo myślą, że mają tam jakąś władzę, wykorzystując te funkcję.
Wystarczy jakieś drobne nieporozumienie na forum, jakiś głupi pretekst, żeby komuś dać ostrzeżenie lub kogoś zbanować niesprawiedliwie, niesłusznie.
Zawsze na jakimś forum znajdują się "toksyczni" użytkownicy, którzy wprowadzają zamieszanie w tematach, stosują hejtowanie, obrażają bezpodstawnie innych użytkowników i inni z nimi wchodzą w niepotrzebne dyskusję w tematach.
Czasami jest tak, że administratorzy i moderatorzy nie dają za to ostrzeżeń ani banów tym, którzy nie stosują się do regulaminów i nieodpowiednio się zachowują, tylko chętnie dają te ostrzeżenia i bany "poszkodowanym" użytkownikom i administracja nawet nie dochodzi tej prawdy, kto był winny, a kto nie, tylko najprościej jest od razu ukarać.

Niektóre sprawy są bagatelizowane i pomijane przez administrację, jeżeli panuje nieprzyjemna atmosfera na forum i tak być nie powinno.
Ale to zależy od samych ludzi, kto obejmuje funkcję administracji i moderacji.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Ruta » 17 kwie 2017, 22:28

A ja mam wrażenie, że też często to użytownicy uważają, że wszystko mogą i wszystko się im nalezy. Nie, nie nalezy się. Wkurzają mnie ludzie którzy przychodzą, rejestrują się i... marudzą na starcie. No cholera... tyle tego dobrodziejstwa w sieci, że nikt nie zmusza nikogo do siedzenia na stronie, która nie odpowiada. A czasem czuję się tak jakby inni mieli do adminów pretensje, że prowadzą forum wg własnego uznania.

Pamiętam te fora z 2010-2011 roku gdzie szanowało się postanowienia admina, a nie kpiło i olewało.
Ludziom w dupach się przewraca (w tym często sami admini też umiaru nie mają w tym blednym koleczku).

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Jaśmin » 17 kwie 2017, 23:42

uschly pisze:pewnie, że łatwiej być cegłą w murze, lecz nie zawsze taka przyjemność jest możliwa.
Dlatego ja piszę na wielotematykach. One zawsze jakoś się kręcą.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: _Magnolia_ » 18 kwie 2017, 9:12

Ruta pisze:Ludziom w dupach się przewraca
Z drugiej strony jaka kategoria ludzi przeważnie siedzi na necie?

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Patorek » 18 kwie 2017, 10:11

_Magnolia_, rożna, nie ma co kategoryzować szczególnie jeśli chodzi o internet.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: marigot » 27 kwie 2017, 21:49

_Magnolia_ pisze:
Ruta pisze:Ludziom w dupach się przewraca
Z drugiej strony jaka kategoria ludzi przeważnie siedzi na necie?
Ta której się nudzi w pracy :D

miiuriel
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:43
Płeć: Kobieta

Re: Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: miiuriel » 29 kwie 2017, 23:59

Własne forum, chyba nie, jestem za leniwa i regularności u mnie jakiejkolwiek brak. Na fora wpadam jak mam chwile, a tych u mnie mało, bo zawsze coś... Zdecydowanie jednak lubię zajrzeć, poczytać, zapytać o wiele bardziej niż przeglądać pierdyliard zdjęć i wpisów na fb. :)

HenryAmoli
Posty: 9
Rejestracja: 05 mar 2019, 0:03
Imię: HenryAmoliCD
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sri Lanka
Kontakt:

Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: HenryAmoli » 20 mar 2019, 13:32

o jest duzo takich
linkin park - numb
szybko rozkrecajacy sie bez zadnych pauz utwor przy ktorym mozna by bylo walczyc

zyxwu ja kawalka eye of tiger niekojarze masz moze link do mp3 ?

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: kick » 20 mar 2019, 15:55

dobra jesteś:))

Lukdirt
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:54
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna

Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Lukdirt » 12 cze 2019, 13:08

Ja mam własne forum. I to już któreś z kolei w mojej "forumowej" karierze.
Jak jeszcze chodziłem do gimnazjum to miałem swoje forum, ale to było kilkanaście lat temu - w latach 2006/2007 :ok:

Usunięty 6793

Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Usunięty 6793 » 25 cze 2019, 12:56

Własne forum- przereklamowane...! Miałam kiedyś, wciąż się gimbusy rejestrowały, nawet po trzy profile z tego samego IP.
Czas w panelu admina- to czas zmarnowany. Pisali w koło-macieju te same bzdury, wyzywali się od głupich, bo przecież każdy z nich był tym najmądrzejszym na świecie. Wywalałam, blokowałam aż zamknęłam cały ten bajzel.
A że czasem się nudziłam- zarejestrowałam się na forum męża, które założył w pracy a sam nie pisał, więc nawet nie zakumał , że ktoś pisze z jego domowego adresu I.P.
Ale tam też przyszły jakieś larwy więc (jako ta mądrzej pisząca- zostałam poproszona o bycie moderatorem z uprawnieniami admina)- Odmówiłam.
Walka z trollami i larwami to nie dla mnie. Mąż w dalszym ciągu nie wie, że "jatoja" -to jego własna żona.

Awatar użytkownika
Dafne
fajna frela
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2019, 17:49
Płeć: Kobieta

Chcielibyście kiedyś mieć własne forum?

Post autor: Dafne » 27 cze 2019, 21:04

Absolutnie nie, to nie na moje nerwy - użeranie się z innymi userami.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość