Przekleństwa

Nasza społeczność jest wyjątkowa! Ten dział zapewnia pełną swobodę. Rozmowy o wszystkim i o niczym... bo przecież życie to nie tylko poważne sprawy, ale także mnóstwo zabawy.
Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Przekleństwa

Post autor: Patorek » 25 kwie 2013, 14:51


Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Przekleństwa

Post autor: Thea » 04 maja 2013, 0:45

Oj tam, po co coś zastępować? Przekleństwa dodają naszym wypowiedziom charakteru i pikanterii ;)

Usunięty 2886

Re: Przekleństwa

Post autor: Usunięty 2886 » 05 maja 2013, 11:24

http://www.youtube.com/watch?v=0-7hJ5LyOmE
http://www.youtube.com/watch?v=7B7DDbYPs0A
Zabawne.

Ja czasami uważam, ale najczęściej wtedy kiedy jestem zdenerwowany, zestresowany.

inanna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2013, 9:21
Imię: ...

Re: Przekleństwa

Post autor: inanna » 05 maja 2013, 14:54

Jak mam przekląć, to robię to. Duży wpływ ma na to miejsce, czas i osoby w otoczeniu.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Przekleństwa

Post autor: Pawian » 05 maja 2013, 15:05

Nie mam nic do przeklinania, jednak okazuje szacunek do innych, ktorzy tego nie toleruja i przy nich nie uzywam takiego slownictwa. Generalnie nie przeklinam, malo kiedy mi sie to zdarzy. Czasami przeklenstwo jest najkrotszym i najszybszym opisem calej sytuacji. Jednak osoby, ktore uzywaja tego nagminnie, tym bardziej kobiety, traca troche w moich oczach. Jest jednak roznica, miedzy ludzmi, ktorzy potrafia jakos inteligetniej wykorzystac te slowa, a tymi ludzmi co rzucaja nimi na prawo i lewo.

Perła_Mroku
Bujający w obłokach
Posty: 327
Rejestracja: 02 cze 2011, 22:21
Imię: surrealizm_

Re: Przekleństwa

Post autor: Perła_Mroku » 13 sty 2014, 2:09

Patorek pisze:Ten temat to kraina absurdu. :rotfl:

Po prostu apogeum dzisiejszej nocy :hihi: Nie czuję potrzeby używania przekleństw, może dwa razy w roku się zdarzy i to raczej pod nosem, podczas jakiejś gry niż w stronę danej osoby. Podobno to pomaga rozładować w jakiś sposób napięcie czy też dosadnie podkreśla jakąś rzecz/zaistniałą sytuację w szarej prozie życia<sferę erotyczną wykluczam z rozważań>. Czasami reaguję newralgicznie na taką 'formę ekspresji' zależy od kontekstu czy też jego braku. Na zakończenie:

''Wyobraźmy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego Polaka bez prostej 'kurwy'. Idziemy sobie przez ulicę, potykamy się nagle i mówimy do siebie: 'Bardzo mnie irytują nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy'. Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treści i emocje wyraża proste 'O kurwa!', które wyczerpuje sprawę. Gdyby Polakom zakazać kurwy, niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić, gdyż nie umieliby wyrażać inaczej swoich uczuć. ''
Jan Miodek

Awatar użytkownika
bozena19-55
Początkujący marzyciel
Posty: 21
Rejestracja: 08 mar 2014, 12:44

Re: Przekleństwa

Post autor: bozena19-55 » 08 mar 2014, 12:58

Dla mnie przeklinanie jest oznaką pewnej bezsilności i małego zasobu słownictwa.

Sing
Początkujący marzyciel
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2011, 14:46

Re: Przekleństwa

Post autor: Sing » 15 kwie 2014, 12:27

O jeju, ja się dopiero oduczam przeklinania.Chyba też będę musiała sobie takie zastępcze wyrazy znaleźć.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Przekleństwa

Post autor: Patorek » 15 kwie 2014, 17:10

Sing pisze:O jeju, ja się dopiero oduczam przeklinania.Chyba też będę musiała sobie takie zastępcze wyrazy znaleźć.
Po ch*j, język polski jest przecież ku*wa taki piękny? :rotfl:

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Przekleństwa

Post autor: Peggy_Brown » 15 kwie 2014, 20:22

Sing pisze:O jeju, ja się dopiero oduczam przeklinania.Chyba też będę musiała sobie takie zastępcze wyrazy znaleźć.
Ciekawe jakby to brzmiało :D BYł taki krótki filmik na youtube ale nie pamiętam jak się nazywał, więc go wam nie pokażę. Ale było coś właśnie o zamianie przekleństwa. I jak to by wyglądało, zamiast Ku*wa mówisz "stokrotka"?
po co takie zamienniki? Lepiej w ogóle postarać się oduczyć.
Ja tam kiedy chcę, to klnę ile wlezie. serio a szczególnie jak ktoś mnie wkurzy. Wtedy nie przebieram w słowach i niektórzy się dziwią. Ostatnio w pracy musiałam przez "no ku*wa" itd wylecieć bo nie dało inaczej rady. Bardzo często przy grze nie myślę co mówię i dobrze, że nikt wtedy nie skupia się na słowach tylko na samej grze :D

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Przekleństwa

Post autor: Ruta » 03 maja 2014, 11:20

Rzadko przeklinam, a jak już to używam kilku słów. Zazwyczaj jednak mówię 'kurdę', cholera. Takich aktualnych wulgaryzmów jakoś nie zastępuję. Nie ma większej potrzeby. :P

Usunięty 2094

Re: Przekleństwa

Post autor: Usunięty 2094 » 22 mar 2017, 10:59

Zdarza mi się przeklinać i nie jakoś rzadko.
Uważam, że kiedy ktoś przeklina, nadaje to naturalności językowi i jakoś z marszu mam większe zaufanie do osoby, która czasem przeklnie, niż do purysty językowego, który bardzo o ten język dba. Jak coś denerwuje, to wiadomo, że nie powiemy "o kurczaczek".

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Przekleństwa

Post autor: Patorek » 23 mar 2017, 11:26

Mnie śmieszy jak ktoś twierdzi, że używa przekleństw, bo denerwuje się w danym momencie.
Władze mają przekleństwa nad nami, czy my nad nimi?

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Przekleństwa

Post autor: Jaśmin » 25 mar 2017, 1:39

Tu nie chodzi o władzę a może o pewną "swojskość". A przynajmniej ja to tak odbieram, nie lubię ludzi przesadnie idealnych wręcz na siłę. Chcesz przeklnąć - przeklnij, to tylko słowo a czasem jest najprostszym i najbardziej dosłownym przedstawieniem naszych uczuć. Ktoś, kto mówi do mnie językiem akademickim na ulicy czy w sklepie stwarza barierę, która czasem mnie krępuję.

I nie, nie koniecznie chodzi o mały zasób słów. Na uczelni można mówić akademicko i pilnować czystości języka ale po co to robić na relaksującym spotkaniu z przyjaciółkami?

Mi się zdarza przeklnąć, używać bardziej potocznego czy wulgarnego języka i nie zamierzam tego zmieniać na siłę, to część mnie, w pewien sposób.
Perła_Mroku pisze:''Wyobraźmy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego Polaka bez prostej 'ku***'. Idziemy sobie przez ulicę, potykamy się nagle i mówimy do siebie: 'Bardzo mnie irytują nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy'. Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treści i emocje wyraża proste 'O [kwiatek]!', które wyczerpuje sprawę. Gdyby Polakom zakazać ku***, niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić, gdyż nie umieliby wyrażać inaczej swoich uczuć. ''
Jan Miodek
Szczerze to ja nie zauważyłam, żeby Polacy przeklinali więcej niż inne nacje.
Na pewno prościej by było Polakom bez kurwy niż Włochom bez ich cazzo... :oczami:

Hiszpanie też mają bardzo kwieciste słownictwo wyrażające wyrazy członkopodobne i tak dalej...

Usunięty 2094

Re: Przekleństwa

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2017, 15:49

Najczęściej przeklinam kiedy stykam się z czyimś chamstwem, jednak znam osoby przeklinające w zwykłych sytuacjach, używających "k...wy" jako przecinka. Tego nie kumam, po co kląć, kiedy nie ma powodu?

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Przekleństwa

Post autor: Pawian » 30 mar 2017, 21:08

Porownujac, np w Holandii slowo "fuck" jest jak w Polsce "kurde", nawet dzieciaki mowia tutaj "fuck" i nikt nie zwraca na to uwagi, bo to nie jest holenderskie slowo i nie ma takiego wydzwieku jak "kurwa mac", co jest w Holandii "rak" (tak, w NL najgorszym przeklenstwem jest rak.).

Usunięty 6862

Re: Przekleństwa

Post autor: Usunięty 6862 » 04 sty 2018, 22:33

Bardzo nie lubię ale cóż prostaków ci u nas dostatek.

Awatar użytkownika
Jessica_126
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2015, 9:53
Imię: Karola
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Przekleństwa

Post autor: Jessica_126 » 23 mar 2019, 0:54

Ja przeklinam tylko wtedy, jak sie zdenerwuje.
Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że to były rzeczy wielkie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości