"Zabałaganiony umysł"

Nasza społeczność jest wyjątkowa! Ten dział zapewnia pełną swobodę. Rozmowy o wszystkim i o niczym... bo przecież życie to nie tylko poważne sprawy, ale także mnóstwo zabawy.
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

"Zabałaganiony umysł"

Post autor: QueenDream » 26 sie 2012, 21:54

Prowadzę rozmowę z pewną osobą na GG i to ona zainspirowała mnie do założenia tego tematu.
"jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?"
Zapraszam do refleksji

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: cvku » 26 sie 2012, 21:55

Przeprowadzki / remontu.

sekundka
Marzyciel-Gaduła
Posty: 57
Rejestracja: 16 sie 2012, 20:14
Imię: Gosia

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: sekundka » 26 sie 2012, 23:39

QueenDream pisze:"jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?"
Zapraszam do refleksji
Coś w tym jest, jak się ma czysto to łatwiej się skoncentrować na nauce czy na innych rzeczach.

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: filozof90 » 27 sie 2012, 0:03

QueenDream pisze:"jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?"
są to bodajże słowa Einsteina. Symbolem czego? Pustki w głowie, w dosłownym tłumaczeniu. Jeśli popatrzysz na czyjeś zabałaganione biurko, to możesz o tym kimś dużo powiedzieć, możesz powiedzieć co lubi pić, co lubi czytać, co lubi jeść, czy pali, czy spożywa alkohol, czy bierze leki, jakie książki czyta etc. etc. O kimś kto ma puste biurko nie powiesz nic, ten człowiek jest czysty, nieciekawy.

Podświadomie się bronię, bo sam mam zawsze bałagan na biurku xD

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Fantagiro » 27 sie 2012, 8:29

filozof90 pisze: O kimś kto ma puste biurko nie powiesz nic, ten człowiek jest czysty, nieciekawy.
Albo pedancikiem, który sprząta po każdej pracy na nim. Ale...

...co znaczy puste biurko? Bo jak dla mnie nie można takiego mieć. Jeśli spojrzymy na ucznia, to zawsze w zasięgu komputera będzie miał jakieś książki czy notatki. Jeśli jest to osoba pracująca, to ewentualnie może to być nie tylko kubek, ale także jakaś ozdóbka, która miejsce relaksu czyni ciekawszym, przyjemniejszym. Bo w sumie pedancik też otaczać się czymś musi. Jedynie nie będzie to bałagan ; )

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: filozof90 » 27 sie 2012, 10:20

Fantagiro pisze:Jeśli jest to osoba pracująca, to ewentualnie może to być nie tylko kubek, ale także jakaś ozdóbka, która miejsce relaksu czyni ciekawszym, przyjemniejszym. Bo w sumie pedancik też otaczać się czymś musi. Jedynie nie będzie to bałagan ; )
Jednak pytanie jest o puste biurko, a nie posprzątane, ale coś leży.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: powidlo » 27 sie 2012, 12:57

To nie wiem, chyba dobrze w takim razie o mnie świadczy, że mam bałagan na biurku? :P

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: adelia » 27 sie 2012, 13:00

Zawsze mam porządek na biurku, bałagan mnie rozprasza i nie mogę normalnie siedzieć, jak wokół mnie jest tyle niepotrzebnych rzeczy - mam wtedy wyrzuty sumienia, że siedzę, a powinnam to sprzątnąć.

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Fantagiro » 27 sie 2012, 13:02

filozof90 pisze:Jednak pytanie jest o puste biurko, a nie posprzątane, ale coś leży.
A kto z ludzi ma puste biurko? Ja się z czymś takim nie spotkałam.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Ruta » 27 sie 2012, 14:02

QueenDream pisze:"jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?"
Poukładania. Ja mam burdel wszędzie, jeśli mam burdel w życiu. Jeżeli sobie wszystko w miarę układam w życiu, to mam w pokoju w miarę porządek. Pamiętam okres gdzie cały czas miałam czysto. Dawno to było.

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: filozof90 » 27 sie 2012, 15:39

Ojej, dlaczego wszyscy definiują słowo "puste", jako "uporządkowane" '-.-.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: adelia » 27 sie 2012, 15:41

Fantagiro pisze:
filozof90 pisze:Jednak pytanie jest o puste biurko, a nie posprzątane, ale coś leży.
A kto z ludzi ma puste biurko? Ja się z czymś takim nie spotkałam.
Ja mam puste. Nic na nim stoi, bo monitor mam wyżej, klawiaturę obok, myszkę i te inne też. Jest sobie tylko blat. Na którym czasem leży komórka. Tyle.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Ruta » 27 sie 2012, 16:04

filozof90 pisze:Ojej, dlaczego wszyscy definiują słowo "puste", jako "uporządkowane" '-.-.
Bo to działa przeważnie na zasadzie przeciwieństwa.
Zabałaganione - uporządkowane.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: powidlo » 27 sie 2012, 16:15

filozof90, ciekawa kwestia. Może dlatego, że jak coś jest poukładane, to nie leży na blacie, gdzie nie powinno leżeć.

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: cvku » 27 sie 2012, 16:39

Ja się odzwyczaiłem od użytkowania biurka, obok monitora mam telewizor 24" oraz głośniki i nawet jakbym szczerze chciał nic już bym nie wcisnął, na drugim biurku też mam telewizor. Przynajmniej na biurkach nie ma bałaganu. :cool:

filozof90
Newbie
Posty: 1196
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:46
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Miasto śląskie i trzech diabłów.

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: filozof90 » 27 sie 2012, 16:55

cvku pisze:Ja się odzwyczaiłem od użytkowania biurka, obok monitora mam telewizor 24" oraz głośniki i nawet jakbym szczerze chciał nic już bym nie wcisnął, na drugim biurku też mam telewizor. Przynajmniej na biurkach nie ma bałaganu. :cool:
Ja mam monitor 24" :cwaniak:
Ja mam wieeelkie biurko, i generalnie dużo rzeczy znajduje się na nim tymczasowo, w przelocie. Fakty są takie, że jak coś przynoszę do pokoju, to zwykle ląduje to na biurku.

Subrosa
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:30
Imię: Adrian

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Subrosa » 27 sie 2012, 20:50

Odpowiedź leży w pytaniu. Puste biurko oznacza pustkę w głowie.

Usunięty 2094

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Usunięty 2094 » 22 paź 2012, 0:17

QueenDream pisze:Prowadzę rozmowę z pewną osobą na GG i to ona zainspirowała mnie do założenia tego tematu.
"jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?"
Zapraszam do refleksji
Hoh, podchwytliwe pytanie. Wg mnie jest to oznaka, że dana osoba jest uporządkowana. Ale z drugiej strony, może to być osoba bez własnego "ja". Biurko to miejsce, które powinno nas w pewien sposób określać, zaś puste biurko niewiele mówi o jego właścicielu.

piagizela
Newbie
Posty: 1948
Rejestracja: 11 sie 2011, 0:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: sweet home, Alabama

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: piagizela » 22 paź 2012, 9:47

Dafne pisze:Biurko to miejsce, które powinno nas w pewien sposób określać
Bardziej niż szafa i to, że na śniadanie jesz pomidory?

Biurko jest w domyśle miejscem pracy i nie o mebel tu chodzi. Ja ze swojego praktycznie nie korzystam, chociaż mam w dwóch sztukach i obie duże.

A miejsce pracy - jeśli jest nim taka tablica, to pusta jest brakiem kreatywności. W innych wersjach też lenistwem albo nawet złością, bo jest się w ciągłej gotowości do, a nic nie idzie.

Chyba umysł niespełniony, bo zamiast być w ruchu, tylko czeka. Po raz pierwszy albo wtóry.

Usunięty 2094

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Usunięty 2094 » 22 paź 2012, 15:41

Biurko, na którym panuje bałagan nie musi oznaczać, że ktoś jest bałaganiarzem, ale np. pracoholikiem. A puste biurko może świadczyć o tym, że aktualnie przy nim nie pracujemy.

taluncia
Bujający w obłokach
Posty: 435
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:52
Imię: Natalia
Lokalizacja: Rzeszów- Sanok

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: taluncia » 22 paź 2012, 17:32

Bałagan na biurku- jak dla mnie to niedopuszczalne. W bałaganie to ja się odnaleźć nie mogę, muszę mieć wszystko na miejscu. Dla innych to może nie jest istotne.
Bałagan na biurku może być wynikiem pracoholizmu albo też lenistwa, a puste biurko to chyba dowód tego, że ktoś z niego korzysta.
Nie wiem jak ze sobą połączyć bałagan na biurku z bałaganem w umyśle. Nie za bardzo mi to pasuje.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Iluminacja » 24 paź 2012, 11:20

taluncia pisze:a puste biurko to chyba dowód tego, że ktoś z niego korzysta.
Chyba jednak nie :niepewny:


Ja mam bałagan nie tylko na biurku, i czasami mi to przeszkadza, kiedy muszę znaleźć jakąś kartkę. Ale z poukładanym stosem książek nie mam się za pan brat.

Co do tematu, chyba to się jednak trochę nijak ma. W gruncie rzeczy zależy to od zachowywania porządku. W dużej mierze przypadków bałagan nie oznacza wielu kreatywnych pomysłów

taluncia
Bujający w obłokach
Posty: 435
Rejestracja: 24 sie 2012, 20:52
Imię: Natalia
Lokalizacja: Rzeszów- Sanok

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: taluncia » 24 paź 2012, 11:45

Tak Iluminacja, masz rację zgubiłam "nie" :kwasny:
sorry

Avery Zweckform
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2013, 9:41
Płeć: Kobieta

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Avery Zweckform » 28 paź 2013, 9:42

Szanowni Państwo,

czy wiecie, że psycholog Cary Cooper przeanalizował wygląd stanowisk pracy i zachowania ponad 2 tys. osób z całej Europy? Na tej podstawie wyróżnił pięć typów osobowości: fanatyka, konsekwentnego człowieka rodziny, nowoczesnego lidera, animatora biurowego i chaotyczną trąbę powietrzną. Na biurkach osób, które należą do tej ostatniej grupy, można znaleźć praktycznie wszystko. Nie tylko służbowe dokumenty i notatki, ale też gazety, pocztówki, rysunki dzieci, jedzenie, kosmetyki. I choć eksperci wskazują, że w wielu przypadkach w takiej przestrzeni świetnie odnajdują się osoby kreatywne, to zwykle wśród ich głównych cech współpracownicy i przełożeni wymieniają niezorganizowanie i chaotyczne działanie. Na drugim biegunie są ci, których biurka można określić jednym słowem – pokazowe. Nie znajdziemy na nich żadnych prywatnych rzeczy, a jedynie komputer, służbową korespondencję i ważne dokumenty czy inne niezbędne elektroniczne gadżety. Tutaj rządzi minimalizm i sterylny wręcz porządek. Jak doprowadzić własne biurko do takiego stanu? Dobrym pomysłem może być oznaczenie segregatorów, dokumentów i pojemników za pomocą etykiet. W ten sposób przejrzyście sklasyfikujemy wszystkie wydruki, a później łatwiej odnajdziemy te potrzebne – to bardzo ułatwia pracę i zarządzanie czasem. Najlepiej wybierać etykiety, które z łatwością się usuwa lub zmienia ich pozycję, bez ryzyka zniszczenia papieru czy pozostawienia na nim śladów kleju. To szczególnie przydatne, jeśli naklejamy je tylko tymczasowo, żeby na przykład oznaczyć faktury do zapłacenia czy dokumenty, nad którymi w danym momencie pracujemy.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 20:24 przez filozof90, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: bo reklama, imho

Punishment
Newbie
Posty: 400
Rejestracja: 12 wrz 2012, 7:14
Płeć: Mężczyzna

Re: "Zabałaganiony umysł"

Post autor: Punishment » 30 paź 2013, 8:46

Nie mam pojęcia czego oznaka jest puste biurko, mogę tylko przypuszczać, że jest to winkiem wielu możliwości. Pierwsza to właściciel jest pedantem i kocha porządek. :rotfl: Druga opcja to osoba pracująca przy nim jest leniem i siedzi rzadko, stąd brak oznak aktywności. :zawstydzony:

Jeśli chodzi o mnie to zawsze na moim biurku panuję wszechogarniający chaos. :rotfl: Pełno na nim karteczek kolorowych aby o czymś pamiętać, stosy niedokończonych zapisków, książki itp. Więc jest tak, że czasem jest się ciężko do klawiatury dokopać. :rotfl:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości