Time-Box

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Kyuji
Marzyciel-Gaduła
Posty: 84
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:01
Imię: Jednorożec
Płeć: Mężczyzna

Time-Box

Post autor: Kyuji » 22 mar 2014, 11:04

Obrazek
Time-Box jest jedną z najbardziej potężnych technik zarządzaniem czasu z jakimi się spotkałem. Głównie dlatego, że z łatwością pomogła mi zmotywować się do robienia rzeczy, na które nie bardzo miałem ochotę w danym dniu. Jej zadaniem jest pomóc Ci wykorzystać czas pracy najbardziej jak potrafisz. Szczególnie jest to pomocne jeśli przygotowujesz się do jakiegoś testu, ale także może być to użyte do spełniania swoich marzeń w których kluczem jest dzienna praktyka.

Cała technika polega na tym, że ustawiasz sobie timer na 25 minut i przez ten czas starasz się zrobić jak najwięcej. Po skończeniu tego czasu robisz sobie 10 minutową przerwę i powtarzasz cały cykl tak długo jak sobie tego życzysz. Jest to bardzo efektywne ze względu na fakt, że Twoja koncentracja jest skupiona prawie w 100% na danym zadaniu, dzięki czemu jesteś w stanie zrobić znacznie więcej niż w wypadku uczenia się całej godziny, lub dwóch godzin bez przerwy. Gdy robimy coś nie dając sobie żadnych ograniczeń czasowych to nasz umysł z czasem się wyłącza i zaczynamy rozmyślać o czymś innym, przez co spada nasza produktywność. Coś co czasami zdarza się podczas czytania książki gdzie po przeczytaniu paru stron nie pamiętamy co przeczytaliśmy.

Jeśli ciężko jest Ci się zmusić do robienia czegoś, lub masz problemy z koncentracją to polecam tę metodę. : )

Offline
Extra marzyciel
Posty: 754
Rejestracja: 23 cze 2012, 15:32
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta

Re: Time-Box

Post autor: Offline » 22 mar 2014, 12:47

Kyuji, drugi raz oświeciłeś mnie dzisiaj dobrym pomysłem! ;D

Kyuji
Marzyciel-Gaduła
Posty: 84
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:01
Imię: Jednorożec
Płeć: Mężczyzna

Re: Time-Box

Post autor: Kyuji » 23 mar 2014, 12:54

Kyuji, drugi raz oświeciłeś mnie dzisiaj dobrym pomysłem! ;D
Miło wiedzieć, że chociaż jednej osobie przysłużył mój temat. ^.^
Ja te 10 minutowe sesje zwykle wykorzystuje na medytacje, żeby oczyścić swój umysł. Ostatnio miałem bardzo dużo materiału do nauki i po 5 godzinnej sesji czułem się dziwnie wypoczęty i odświeżony, gdzie normalnie taka 5 godzinna sesja wysysa z nas ostatnie resztki energii, tak, że zasypiasz zapominając o zrobieniu łóżku i wzięciu prysznica.

laude
Początkujący marzyciel
Posty: 39
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:42
Imię: Tosia

Re: Time-Box

Post autor: laude » 27 mar 2014, 20:00

Wykorzystam przy nauce do matury, bo próbowałam kilku metod i żadna nie zadziałała tak dobrze, jakbym chciała.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Time-Box

Post autor: adelia » 29 mar 2014, 18:46

Ja to bym chyba nie poszła na to, bo skupiłabym się tylko na czasie, a nie na robocie. :D

Kyuji
Marzyciel-Gaduła
Posty: 84
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:01
Imię: Jednorożec
Płeć: Mężczyzna

Re: Time-Box

Post autor: Kyuji » 29 mar 2014, 19:43

Hm... ale jeśli skupiasz się na tym, żeby jak najwięcej zrobić przez 20 minut to ten czas mija w mgnieniu oka. Ledwo zaczniesz się uczyć, lub przerabiać jakiś rozdział i nagle widzisz, że zostało CI tylko 5 minut. Gorzej jeśli uczysz się tak, by przebębnić te 20 minut. Wtedy faktycznie może się dłużyć. : )

WładcaPodziemia
Marzyciel-Gaduła
Posty: 79
Rejestracja: 21 lip 2014, 14:32
Imię: Damian
Płeć: Kobieta

Re: Time-Box

Post autor: WładcaPodziemia » 24 lip 2014, 9:19

Bardzo fajna inicjatywa, w moim przypadku niestety nie zadziała bo jestem długodystansowcem, moja koncentracja działa bez przerwy przez parę godzin, później muszę mieć pare godzin odpoczynku :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości