Pięknie jest Marzyć

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
sylwinia
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2011, 15:42
Imię: Sylwia

Pięknie jest Marzyć

Post autor: sylwinia » 27 lis 2011, 17:44

Marzenia są piękne i wspaniale jest móc marzyć. To taka odskocznia od tej szarej rzeczywistości dnia codziennego, która często jest bardzo przytłaczająca, a w marzeniach wszystko wygląda inaczej, tutaj świat jest inny - lepszy i kolorowy. W krainie marzeń można robić dosłownie wszystko. Marzę, lubię marzyć i będę marzyć, chociaż często się słyszy, aby nie żyć marzeniami tylko rzeczywistością - jaka była by ta rzeczywistość, gdyby nie nasze marzenia.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Ruta » 27 lis 2011, 18:42

Ahaa?

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Anaru » 27 lis 2011, 18:44

Nie za bardzo rozumiem o czym mamy tu dyskutować. Żadnego pytania ani nic.. :zdziwko:
Hmm.. Fakt pięknie jest marzyc i mieć marzenia.

sylwinia
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2011, 15:42
Imię: Sylwia

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: sylwinia » 27 lis 2011, 21:08

To było raczej coś w stylu takich "marzycielskich wyznań", jakoś tak miałam potrzebę coś takiego napisać.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Ruta » 27 lis 2011, 21:09

Mogłabym napisać, że zawsze mogłaś sie gdzieś dopisać z tym postem... no, ale...
Na razie tylko oberwiesz: :zabawa:

:hyhy:

sylwinia
Początkujący marzyciel
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2011, 15:42
Imię: Sylwia

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: sylwinia » 27 lis 2011, 21:18

Myślę, że masz rację, można było się gdzieś dopisać to fakt. W takim razie może o coś zapytam, aby ten temat mógł się trochę rozwinąć.

1. Czy uważacie, że istnieją osoby, które nie marzą wcale?

2. Czy macie takie marzenia, o których nigdy nikt się nie dowie?

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: sepän poika » 27 lis 2011, 22:15

Jej, czy to naprawdę tak źle, że jest temat, w którym nie ma pytania, w związku z czym nie można w nim sobie ponabijać odpowiedziami bez nawiązywania dyskusji (tak jak w 98,4% tematów na tym forum)? Fakt, autorka mogła zaznaczyć, że to takie wyznanie, ale nie widzę tutaj szczególnej zbrodni.
sylwinia pisze:1. Czy uważacie, że istnieją osoby, które nie marzą wcale?
Czy ja wiem. Tak całkiem to pewnie nie, ale sporo osób ma system marzenia mocno zredukowany i wcale nie czyni to ich gorszymi.
sylwinia pisze:To taka odskocznia od tej szarej rzeczywistości dnia codziennego, która często jest bardzo przytłaczająca, a w marzeniach wszystko wygląda inaczej, tutaj świat jest inny - lepszy i kolorowy.
Tylko pytanie czy to nie jest takie zwykłe oszukiwanie siebie. Zamiast zmierzyć się z realnymi problemami realnego szarego świata, uciekać w kolorki i jednorożce i tym bardziej kontakt z tymi problemami tracić. Owszem, może i czasem jest fajnie, ale raczej niczego to naprzód nie popycha.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Ruta » 27 lis 2011, 22:17

Jej, czy to naprawdę tak źle, że jest temat, w którym nie ma pytania, w związku z czym nie można w nim sobie ponabijać odpowiedziami bez nawiązywania dyskusji (tak jak w 98,4% tematów na tym forum)? Fakt, autorka mogła zaznaczyć, że to takie wyznanie, ale nie widzę tutaj szczególnej zbrodni.
A jak by nic nie dodała to byś pewnie napisał "i?" albo coś podobnego. :P

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: sepän poika » 27 lis 2011, 22:22

Eteryczna pisze:A jak by nic nie dodała to byś pewnie napisał "i?" albo coś podobnego.
Ale nie zdążyłem, więc musiałem sobie nabić posta w inny sposób :>

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 01 kwie 2012, 12:56

sylwinia pisze:Marzenia są piękne i wspaniale jest móc marzyć. To taka odskocznia od tej szarej rzeczywistości dnia codziennego, która często jest bardzo przytłaczająca, a w marzeniach wszystko wygląda inaczej, tutaj świat jest inny - lepszy i kolorowy. W krainie marzeń można robić dosłownie wszystko. Marzę, lubię marzyć i będę marzyć, chociaż często się słyszy, aby nie żyć marzeniami tylko rzeczywistością - jaka była by ta rzeczywistość, gdyby nie nasze marzenia.
Tak, marzenia są piękne, nawet powiedzieć, że wspaniale jest móc marzyć to za mało.
Nie warto jest też marzyć za bardzo, bo wtedy właśnie jeszcze bardziej ta szara rzeczywistość przytłacza, trzeba wiedzieć kiedy marzenia są realne, kiedy mogą się spełnić. Również szara rzeczywistość mogłaby przytłaczać bardziej jeśli wcale nie mielibyśmy marzeń.
Marzenia dopełniają nas, dopełniają nasze życie i bez marzeń byłoby nam ciężej.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: she » 01 kwie 2012, 16:19

Guśka pisze: i bez marzeń byłoby nam ciężej.
Bo? A czy nie jest tak, że jak nie możesz czegoś osiągnąć mimo, że marzysz o tym, to to bardziej powoduje, że jest Ci ciężej?
sylwinia pisze:1. Czy uważacie, że istnieją osoby, które nie marzą wcale?
W sumie chyba warto się zastanowić jak konkretnie to 'marzenie' wygląda. To, że ktoś sobie pomyśli, że fajnie by było jakby jego życie wyglądało inaczej, to chyba nie jest marzeniem, tylko zwykłym gdybaniem/myślą. Co innego jak zaczyna robić coś w tym kierunki i o niczym innym nie 'marzy' - no własnie zabrakło mi tu innego słowa. :P Wydaje mi się, że jest bardzo duuuużo takich osób.
sylwinia pisze:2. Czy macie takie marzenia, o których nigdy nikt się nie dowie?
Nie mam, bo nie marzę nie wiem o czym. Poza tym chyba w ogóle nie marzę tylko mam cele. Nawet jak bym chciała być taka jak Cindy C, to i tak bym się wygadała, bo jestem straszną gadułą.
A nie. Chyba czasami zdarza mi się marzyć. Ale nie wiem czy to takie prawdziwe marzenie. Najczęściej jak jest mi zimno, to chce aby było mi szybko ciepło. xD (To marzenie czy zwykła potrzeba?)

Ciężko mam zrozumieć ludzi, którzy bujają w obłokach i żyją naiwnością, że jakieś wielkie rzeczy im się przytrafią, ot tak. Można chcieć, ja też dużo chce, ale to mi nic nie da. Musze robić coś w tym kierunku, a nie latać z głową w chmurkach. Z moim podejściem, bardzo szybko bym się ocknęła na twardej ziemi z bolącym czymś.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 01 kwie 2012, 16:32

TrisHka pisze:Bo? A czy nie jest tak, że jak nie możesz czegoś osiągnąć mimo, że marzysz o tym, to to bardziej powoduje, że jest Ci ciężej?
Już Ci zacytuję:
Guśka pisze:Nie warto jest też marzyć za bardzo, bo wtedy właśnie jeszcze bardziej ta szara rzeczywistość przytłacza, trzeba wiedzieć kiedy marzenia są realne, kiedy mogą się spełnić.
Wszystko zostało napisane, wystarczy doczytać.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: she » 01 kwie 2012, 17:03

Guśka, jakbym nie czytała, to bym nie pytała.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie :)

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 01 kwie 2012, 17:07

Eh, jak tak bardzo chcesz, obiorę Ci to w inne słowa: tak jest tak, jeśli nie możesz osiągnąć czegoś o czym marzysz to Cie to przytłacza.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: she » 01 kwie 2012, 17:47

Guśka, to też nie jest odpowiedź :P
Napisałaś, że bez marzeń byłoby ciężko. Zapytałam dlaczego tak twierdzisz :> Dalej już podałam przykład, tak samo jak i Ty, że jednak nie jest to takie fajne. Zapytam raz jeszcze. Dlaczego twierdzisz, że bez marzeń byłoby nam ciężej?

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 01 kwie 2012, 18:00

Po pierwsze bez marzeń nie da się żyć, po drugie jakby nie było marzeń, co kolorowałoby nasze życie? Mielibyśmy jakieś cele? Nie.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: she » 01 kwie 2012, 20:47

Guśka pisze:Po pierwsze bez marzeń nie da się żyć,
Łoooo.... Niby dlaczego?
Guśka pisze:po drugie jakby nie było marzeń, co kolorowałoby nasze życie?
Mało ludzi tego nie robi?
Guśka pisze: Mielibyśmy jakieś cele? Nie.
Znowu zapytam bo? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Peggy_Brown » 01 kwie 2012, 21:17

Guśka pisze:Mielibyśmy jakieś cele?
cele nie równają się marzenia.
Guśka pisze:co kolorowałoby nasze życie?
samo życie. Przecież marzenia to jest jego część. Coś niezrealizowanego. To ma kolorować nam życie?

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 01 kwie 2012, 21:48

TrisHka pisze:Znowu zapytam bo? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Marzenia są naszymi celami, powiedzmy " chce wygrać ten konkurs " więc jest to naszym marzeniem i dążymy do tego aby cel się spełnił.
Peggy_Brown pisze:samo życie. Przecież marzenia to jest jego część. Coś niezrealizowanego. To ma kolorować nam życie?
A marzenia sa też takie, które się realizuje :)

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Peggy_Brown » 01 kwie 2012, 21:53

Guśka pisze:A marzenia sa też takie, które się realizuje :)
no tak. Ale można sobie postawić coś za cel. A nie jako marzenie.
Również się je realizuje i może być tak pięknie.
Do tego nie trzeba marzyć.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Iluminacja » 01 kwie 2012, 22:05

Guśka pisze:Po pierwsze bez marzeń nie da się żyć
O kurczę, nie żyje :zdziwko:
Peggy_Brown pisze:samo życie. Przecież marzenia to jest jego część. Coś niezrealizowanego. To ma kolorować nam życie?
Akurat wtedy jest chyba jeszcze gorzej niż bez marzeń.

Mi tam zawsze marzenia kojarzyły się z czymś mało realnym.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: she » 01 kwie 2012, 22:15

Guśka pisze:Marzenia są naszymi celami, powiedzmy " chce wygrać ten konkurs " więc jest to naszym marzeniem i dążymy do tego aby cel się spełnił.
Chcieć, myśleć, rozważać to nie to samo co marzyć. I nie. Cele nie muszą być marzeniami, mogą ale nie muszą.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 02 kwie 2012, 14:24

Peggy_Brown pisze:no tak. Ale można sobie postawić coś za cel. A nie jako marzenie.Również się je realizuje i może być tak pięknie.Do tego nie trzeba marzyć.
Dla mnie właśnie marzenia określają cel. Marzenia są celami.
TrisHka pisze:Chcieć, myśleć, rozważać to nie to samo co marzyć. I nie. Cele nie muszą być marzeniami, mogą ale nie muszą.
Dla mnie, jak już wspomniałam, są.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: she » 02 kwie 2012, 15:16

Guśka pisze:Dla mnie, jak już wspomniałam, są.
Dla Ciebie może i tak. Ale napisałaś :
Guśka pisze:Marzenia są naszymi celami, powiedzmy " chce wygrać ten konkurs " więc jest to naszym marzeniem i dążymy do tego aby cel się spełnił.
A nie są dla każdego.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 02 kwie 2012, 15:29

TrisHka, napisałam ogólnie, abym nie wyszła na egoistkę i pisała tylko o sobię :oczami:

A jak widzisz to są przykłady, mam taki styl pisania :oczami:

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: she » 02 kwie 2012, 16:14

Guśka pisze:TrisHka, napisałam ogólnie, abym nie wyszła na egoistkę i pisała tylko o sobię
Taaa, bo temat jest idealny do podważania czyjegoś zdania, o ile wypowiada się sam o sobie. xD

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 02 kwie 2012, 16:35

TrisHka pisze:Taaa, bo temat jest idealny do podważania czyjegoś zdania, o ile wypowiada się sam o sobie.
:oczami: doczytałabyś do końca :oczami:

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Peggy_Brown » 02 kwie 2012, 19:17

Iluminacja pisze:Akurat wtedy jest chyba jeszcze gorzej niż bez marzeń.
Bo ja wiem, czy jeszcze gorzej. Może być akurat lepiej. Jeśli czegoś nie realizujemy to lepiej kolorowo widzieć świat jaki mamy, czyż nie?
Guśka pisze:Dla mnie właśnie marzenia określają cel. Marzenia są celami.
A dla mnie marzenia to marzenia. Cele to cele. mam granicę między jednym a drugim.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Guśka » 02 kwie 2012, 19:23

Peggy_Brown pisze:A dla mnie marzenia to marzenia. Cele to cele. mam granicę między jednym a drugim.
W porządku.

Maffer
Marzyciel-Gaduła
Posty: 76
Rejestracja: 07 kwie 2012, 17:51
Imię: Dominik

Re: Pięknie jest Marzyć

Post autor: Maffer » 07 kwie 2012, 20:26

Peggy_Brown pisze: A dla mnie marzenia to marzenia. Cele to cele. mam granicę między jednym a drugim.
Czyli nie chcesz pomóc Twym marzeniom by się spełniły?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości