Lucid i jego marzenia

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 127
Rejestracja: 24 paź 2010, 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Hamburg

Lucid i jego marzenia

Post autor: Lucid » 25 paź 2010, 17:44

Od dawna lubiłem pomagać ludziom i słuchać ich problemów. Starać się je rozwiązywać pokojowo i czasem z dystansem podchodzić do rzeczy które mogą mi zaszkodzić. W sumie wiąże się to nawet z dzieciństwem i głupimi marzeniami. Chciałem zostać księdzem bo widziałem w tych osobach naprawdę praworządne osoby. Chciałem być Lekarzem ale nie miałem polotu do biologii i ogólnie przedmiotów ścisłych. Jestem wciąż typowym humanistą znającym 4 języki. W końcu w wieku 18 lat zdecydowałem kim chce być... Chce być adwokatem i pomagać ludziom skrzywdzonym przez inne osoby. Może być to dla was głupie marzenie że Adwokat-> chroni nawet przestępców. W sumie racja ale taka moja natura w wysłuchiwaniu tego co każdy ma do powiedzenia i sprawdzenia jego prawdomówności dzięki dowodom. Więc studiowałem psychologię i zdałem ją. Teraz jestem na ostatnim roku Prawa. Skręca mnie z tego powodu że mogę nie zdać ale uważam że chyba sobie z tym poradzę bez żadnego problemu. Na dodatek jestem do cna Otaku na punkcie Anime oraz vice prezesem klubu w Hamburgu Otaku. Dodatkowo jestem jeszcze amatorskim pisarzem. Dziwne hobby jak na przyszłego adwokata.

Co wy na to? Jak uważacie? Moje marzenie jest warte tego wysiłku czy prawdopodobnie mogę żałować swojego wyboru jako tak zwany Adwokat nawet samego diabła?

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 25 paź 2010, 18:01

Podziwiam Cię. Trzeba nie małej wiedzy, żeby w ogóle na takie studia się dostać, więc to już połowa sukcesu. Praca w sądzie też jakiś czas mi się marzyła, ale równie szybko mi przeszło. Jako adwokat nie potrafiłabym bronić kogoś, kto popełnił baaaardzo zły czyn, chociaż każdej ze stron zawsze wysłuchać trzeba.
Co do hobby... to czemu nie. Przynajmniej po ciężkim dniu pracy będziesz mógł się zrelaksować w pełni oddając się swoim zainteresowaniom. :)

Awatar użytkownika
slec21
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: slec21 » 25 paź 2010, 21:26

Hmm to zależy jakimi wartościami w życiu się kierujesz, poza tym nikt ci nie każe podejmować się wszystkich zleceń, oczywiście mówię tu o pracy jako prywaciarz. a w życiu jest tak, masz wykształcenie A a robisz B ;p xD Co do anime, szkoda że nie jesteś z Olsztyna, u nas niestety brak takich fanklubów, szczerze to nie ma ich wcale x ]

Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 127
Rejestracja: 24 paź 2010, 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Lucid » 25 paź 2010, 21:32

Miałem już rok praktyk w urzędzie prawniczym i też mam 2-3 sprawy za sobą jako praktykant ale to takie sprawy jak rozwód włamanie itp. Tutaj w sumie to działa tak że pracujesz i dla urzędu jak i siebie samego czyli jak nie masz klientów to pracę tak czy owak masz. Zależy w jakim stopniu chce to robić bo np mogę zajmować się urzędowo małymi sprawami albo nawet masowe zabójstwa religijne(Lol). No tak prywatnie mogę brać co chce ale to już trochę poważniejsza zabawa.

A co do mojego klubu to zostałem w sumie do niego wciągnięty przez mojego przyjaciela Jurgena :) No cóz Niemcy to wolny kraj robisz co chcesz możesz być nawet Gejem to w łeb od dresów nie dostaniesz. Dlatego uznam że mój klub się trzyma doskonale i nawet nie mamy żadnych problemów z tym że jesteśmy "Nienormalni."

Awatar użytkownika
slec21
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: slec21 » 25 paź 2010, 21:44

Uważasz że drech z 2 metrową drewnianą, metalową itd. pałą w łapie to normalne ; p? Albo ze w Polsce sprzedano ponad 7mln (i tu mogę się mylić w ilości) egzemplarzy kijów bejsbolowych i ani jednej piłeczki xD

Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 127
Rejestracja: 24 paź 2010, 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Lucid » 25 paź 2010, 21:49

Czy ja napisałem że dres jest normalny? Nie... ogólnikowo to oni nas chcą tylko tłuc :D Bo nie jesteś łysy nie masz dresu na sobie i nie kibicujesz Lechowi Poznań :D

[ Komentarz dodany przez: Thomson144: Pon 25 Paź, 2010 ]
Prosimy nie odchodzić od wątku zawartego w temacie.

Awatar użytkownika
slec21
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: slec21 » 25 paź 2010, 21:50

Lepiej w Oln nie mów że jesteś za Lechem xD

Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 127
Rejestracja: 24 paź 2010, 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Lucid » 25 paź 2010, 21:58

Ja jestem za niczym :D jak już to HSV Hamburg :D

Awatar użytkownika
slec21
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: slec21 » 25 paź 2010, 22:34

:P Czasem to jest "błędną odpowiedzią" XD

Nomadin
Extra marzyciel
Posty: 757
Rejestracja: 23 paź 2010, 10:13
Lokalizacja: Bramy Piekieł

Post autor: Nomadin » 26 paź 2010, 15:22

Niezły off-top się tu zrobił.
A co do twych marzeń. Też podziwiam Cię za to co chcesz robić. Wiadomo, że sprawy mogą być cholernie ciężkie a na dodatek dziwne. A, że dzisiaj może stać się wszystko...życze Ci powodzenia by udało się bo cóż więcej rzec mogę? :)

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 26 paź 2010, 15:32

Ja dam Ci takie małe zadanie i pytanie.

A więc przeczytaj swój pierwszy post, spójrz przez okno, pomyśl jaka najpiękniejsza i najgorsza chwila przychodzi Ci w tym momencie na myśl, weź głęboki oddech i powiedz czy jestes szczęśliwy?

Awatar użytkownika
slec21
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: slec21 » 26 paź 2010, 20:46

<szepcze> Zapytaj się, czy na kacu? Czy nie ; p?

[ Komentarz dodany przez: BoginiMarzeń: Wto 26 Paź, 2010 ]
Proszę zakończyć ten OT

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości